Декемврийски Бебета - 2023 (ТЕМА 1)

  • 24 387
  • 751
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 236
Досега храних нашето момче на 2 часа и половина с по 100 мл, от няколко дни минахме на 120-135 мл на 3 часа и половина, 7 хранения на ден. Последното гледам да е към 23:30 - 00ч, след това прави една пауза до 04ч и след това към 07:30 - 8ч яде. Аз и това хранене в 07:30 го броя за нощно, особено като съм заспала за около час от предходното хранене в 04ч. Тези двете са ми най-тежки за денонощието. За съжаление през деня никога не успявам да спя, докато той спи, има хиляди неща за вършене. Не знам колко време се издържа с по 3-4 часа разпокъсан сън на денонощие 😀.
Мъжът ми супер много ми помага за всичко, но днес се върна на работа след бащинство и празници, съвсем сама съм цял ден и ми е бая зор, признавам си.
Отделно има рефлукс, понякога връща малко количество веднага след хранене при оригването, понякога по-голямо, понякога нищо не връща видимо, но според мен млякото се качва до гърлото му и го дразни, т.нар тих рефлукс, поне така си го обяснявам. Ще обърна пак внимание на контролните прегледи какво може да се напарви за това, стандартните неща ги правим - наклон на леглото, почти винаги е и в кукууна, която поддържа по-нависоко главата и го държим доста докато се оригне добре и му слегне храната. Понякога се случва да върне дори 2 часа след хранене, ако го сложа легнал на равно, на нашето легло.
А за коликите - появиха се отчетливо последните дни и го мъчат след почти всяко хранене. От Лефакс според мен започна да ака само веднъж на 24 часа, но много обилно, което го измъчваше, подуваше му се коремчето. Спрях го, сега давам Биоамика почти на всяко хранене и мисля, че има ефект за коликите, освен това акането отново си стана по няколко пъти на ден. Отделно и Омнибиотик веднъж на ден.

Последна редакция: чт, 04 яну 2024, 16:32 от PPPPPPPP

# 31
  • Мнения: 8 889
Днес имахме преглед при педиатъра - първи официален след посещението вкъщи. Наддала е 1 кг от изписването и около 5 см на дължина.
Коментирахме храненето - според него не е необходимо да й даваме храна в 1 и 4, а да го правим "на поискване" - ако и когато се събуди, но не фиксирано. Ще помислим.

РРРРР, аз давам Биоамика на всяко хранене по 5-8 капки. Лефакс и аз не го харесвам, също смятам, че действа запичащо и предпочитам Инфакол, но и него даваме само вечер и през нощта, но не и през деня.

# 32
  • Мнения: 366
Моят син също има проблеми с коремчето. Много се мъчи миличкият когато трябва да ака. На смесено хранене е, АМ не съм сменила откакто се е родил същото го давам както и в болницата и не е имало проблеми. Последната седмица се яви този проблем. Давам Биогая пробитик вече от 2 дни и чай от анасон, правя и масажи на коремчето, слагам му и възглавничка със черешови костилки. Надявам се да помогнат. Последните дни ака 2-3 пъти но едно след друго, обикновено след обед или нощно време. На 12ти имаме час при педиатър, но да тогава не знам какво да правя да му бъде полеко.

# 33
  • Мнения: 79
Тъй като моя младеж се роди още октомври е вече на 11 седмици, изцяло на АМ за недоносени все още. Като го изписаха имаше много лоши газове, почва да яде и започва да напъва и това му пречеше да яде спокойно. Почнахме капки еспумизан  по 20 капки и биогая, по някое време пробвах и колийф. Може би еспумизана помогна, но не много, сега го давам май само един път или два пъти до 10 капки, ако не се е изходил повече от 12 часа, защото забелязвам, че му тежи. Когато се изходи след това му е леко, няма газове и е много гладен даже. Сега вече сме 11-та седмица и като че ли коликите изведнъж спряха да го тормозят толкова много, има все още но доста по-малко. Трябваше стриктно да му спазвам режим на хранене през 3 часа до четвъртия месец, но видях, че нощно време почна да не яде и половината мляко му махнах едното нощно ядене и сега изяжда всичко, даже на моменти е освирепял от глад.

# 34
  • Мнения: 8 889
В колко часа слагате мъниците да лягат за нощен сън? И колко време преди това будуват приблизително?

# 35
  • София
  • Мнения: 2
Запис Simple Smile
Следя Декемврийските майки още от бременността, но сега реших и аз да се запиша. На 16-ти ноември, двадесет дни по-рано от термина родих момиченце Мирела, 2700гр., 47см.

Последна редакция: пт, 05 яну 2024, 11:48 от windflower

# 36
  • София
  • Мнения: 11 767
В колко часа слагате мъниците да лягат за нощен сън? И колко време преди това будуват приблизително?

В 22:30, като преко сили час е будувал преди това. Не съм фен на ранното лягане аз, баткото го слагах даже в 23:30

# 37
  • Мнения: 8 889
В колко часа слагате мъниците да лягат за нощен сън? И колко време преди това будуват приблизително?

В 22:30, като преко сили час е будувал преди това. Не съм фен на ранното лягане аз, баткото го слагах даже в 23:30
Лелеле, Маце, ти си герой Flushed
Аз си мечтая в 20 часа да заспи, но май й е малко активното време преди това и заспива към 21. Иска ми се да имаме малко свободно време с мъжа ми да вечеряме на спокойствие, да гледаме филм и т.н, а ако е будна си иска занимавка.

Тук е моментът да питам какъв е опитът ви с детегледачки, ако има такъв. Ние нямаме баби, на които можем да разчитаме, а в един момент ще искаме да ходим на концерт, кино и т.н. Следя няколко групи във ФБ, но малко ми е странно да оставиш дете вкъщи с напълно непознат човек. Може би е по-добре през оторизирана фирма, която все пак има някакъв филтър на наемане и проверка на хората. Как стои въпросът с препоръки? Всичко в тази посока ще ми бъде полезно.

# 38
  • София
  • Мнения: 11 767
Ами мен не ми пречат децата, и баткото късно ляга, човек като е на работа по цял ден и искаш да си прекараш малко време с децата, ако си ляга в 20:00 ММ и баткото ще са го видяли понякога и за 20 мин. Лятото също е кофти да ляга рано, ние при нашите ще стоим тогава  и по рано от 23:00 няма да се прибираме, та ми е обвързващо да тичам вкъщи да слагам рано бебе за сън. Ама това работи за нашата динамика като семейство.

За детегледачки, ползвахме такава дълги години, най добре е препоръчана, също така бабите пред блока и по площадките е пълно с информатори. Ама сме я ползвали за постоянно, не на повикване. С групите имам обратния опит, предложих им я след като ние приключихме, ми много несериозни майките...

# 39
  • Мнения: 377
Честита Нова година и от мен (макар и с леко закъснение), бъдете здрави и усмихнати мами, а бебчетата двойно повече. Благодаря тук и със закъснение за хубавите пожелания 🙂. Нас ни изписаха на 31.12. и беше много странно посрещане на Новата година - аз полузаспала, а ММ го събудих 5 минути преди 12 🙂 Малкият е вече на цели 8 дни. Даваме му АМ, а аз го слагам и на гърда, но за момента количеството е малко. Отделно имам и помпа, но ме домързява да цедя и предпочитам на гърда. Ник обаче спи всеки път при кърмене и понякога въобще не се стига до втората гърда. И някак си това лутане между гърда, помпа и АМ много ме напряга. ММ ми много ми помага, направо е като мама, обсебен е от малкия и все тича първи към него. Иначе още не сме го къпали по съвет на акушерката, която идва вкъщи на два дни да мери бебето и да проследява развитието му. По нейна препоръка без предварителна подготовка направихме 40-минутна разходка навън, когато той беше само на 5 дни и му се отрази добре. Познатите ми в България бяха скандализирани, че от една страна не го къпем още, а от друга сме го извели навън. Ник иначе става с всеки ден по-любопитен към околната среда, вдига си главичката и ни се кара като ръкомаха на всички страни, ако се забавим с храненето. Аз се шегувам, че ще стане диригент 🙂

# 40
  • Мнения: 366
Елфи много се радвам че сте добре и че вече свиквате заедно. И мен много ми беше мъка отначало целия процес на кърмене помпа и АМ, но вече свикнах. Не употребявам повече толкова често помпата, но все пак опитвам да запазя колкото се може подълго кърмата. Поне два пъти исцеждам с помпата да знам че със сигурност е пил някакво количилество мое мляко, иначе преди шише винаги го слагам на гърда, ако засуче нещо супер, ако ли не шишето ми е подготвено.
Ако добре си спомням ти си май в чужбина. Къде живееш ако е удобно да попитам? Аз съм в Австрия и забелязвам доста еднакви или подобни неща. Ние също по препоръка на нашата акушерка не къпахме Матео докато не падна пъпа, само един път в болницата когато ни показаха как се къпе. При нас акушерката идва веднъж седмично.

# 41
  • Мнения: 377
Summer, аз живея в Германия. Акушерката ми каза да не го къпем, докато падне пъпчето. Ами аз някак си се обърквам в този процес с редуването на кърмене, помпане и даване на АМ. На мен ми казаха, че трябва да го кърмя или да използвам помпата на всеки три часа, което значи че ставам през нощта пробвам да кърмя, после евентуално да помпам и да давам АМ, после се сменя памперс и то няма два часа до следващия такъв цикъл. Как смогваш ти? Спазва ли трите часа на помпане/кърмене? А пък през деня ми е съвестно да го будя за кърмене при положение, че е ял по-скоро АМ.

# 42
  • Мнения: 366
Знам много добре те разбирам. И мен ми беше много трудно. Матео се роди в 37гс и беше 2870гр. но и доста отслабна, много повече от нормалната граница заради жълтицата и на 7ми ден отново влезнахме в болница за 4 дни. Аз трябваше да го храня на 2 часа, тъй като се смята от кога е почнал да яде не кога е завършил. Поне така ми казаха в болницата. И между кърменето, АМ и след това помпане, вече е дошло време за ново хранене, та не ми оставаше време нито вода да пия нито да ям нещо, много ми беше стресно и натоварващо, постоянно плаках от умора и стрес. Въобще хормоните ми расказаха играта след раждането, докато в бремеността нямах емотивни нерасположения. Аз свалих всичките килограми които натрупах в бремеността само от стрес мисля и зъщото не се хранех добре от началото. Сега вече не спазвам този режим. Той сам си търси когато е гладен и не се помпам толкова често и ми е полеко. Но съм щастлива че вече си расте и наддава както трябва. Добре че ММ много ми помага, също и мойте родители иначе с мойте паники щях тешка депресия да развия. Толкова много емоции не знаех как да ги преработя.
Извинявайте за дългия пост момичета.

Последна редакция: сб, 06 яну 2024, 06:25 от Summer.23

# 43
  • София, България
  • Мнения: 3 592
Запис Simple Smile
Следя Декемврийските майки още от бременността, но сега реших и аз да се запиша. На 16-ти ноември, двадесет дни по-рано от термина родих момиченце Мирела, 2700гр., 47см.

Добре дошла при нас и честито бебе Hug

elface, радвам се, че сте добре.

Аз приключих с цеденето. То накрая излизаха по 10-20 мл. Даже не се наложи и хапче да взимам. То с това количество, почти нищо не произвежда. Та сега си е на АМ и животът ми стана отново лесен. Това цедене през 3 часа ме побъркваше направо.
Сега ще изчакам да минат малко месеци и имам да правя доста неща - мамолог, очен лекар, ендокринолог.

# 44
  • Мнения: 223
Здравейте мами , ето ме и мен . Ние сме с много силни колики . Давам инфакол и млякото ни е Аптамил анти рефлуксно . Нямаме повръщане по принцип , но повърна веднъж докато спи и го аспирира . Изживяхме страшен шок , беше в болницата за 3-4 дни , но слава богу всичко мина добре . Сега за всеки случай даваме това мляко , от него много я боли коремчето .
Уж казват , че на второто дете не се тресеш толкова , но ние на първото изобщо не сме се тресли , някак ми беше мноого спокойно , сега сигурно от възрастта ни ( на първото съм била на 24 , сега съм на 33 ) или не знам от какво , но ми е доста притеснено .
Понякога като не заспива се изнервям да я дондуркам сумати време , после ми става мъчно , че съм се изнервила , та така , през доста емоции преминавам всеки ден. Все пак и зимата ни подтиска , не можем да мръднем , друго си е хубаво време , разходки и т. н .

Общи условия

Активация на акаунт