Избор/Мнение за комбинирана пералня със сушилня?! №5

  • 9 415
  • 306
  •   1
Отговори
# 150
  • Бургас
  • Мнения: 1 239
Май имате предвид фирма Яна - бургаския завод. Не знам от къде се е дублирало с Яна Панагюрище, но заводът Яна в Бургас изнесе много отдавна (15+ години) производството си във Виетнам. Тука остана само фирменото магазинче пред завода.

# 151
  • Мнения: 3 588
Май имате предвид фирма Яна - бургаския завод. Не знам от къде се е дублирало с Яна Панагюрище, но заводът Яна в Бургас изнесе много отдавна (15+ години) производството си във Виетнам. Тука остана само фирменото магазинче пред завода.
Точно за Панагюрище говоря аз, за другите не знам. Даже не знаех, че е имало и в Бургас.
Ако всичките ми кърпи бяха техни и от същото качество (серия), сигурно щях и аз да мрънкам срещу машината, но тях последно купих, та нямах повод да си упреквам машината, другите са си в перфектно състояние.

# 152
  • Мнения: 11 824
Май имате предвид фирма Яна - бургаския завод. Не знам от къде се е дублирало с Яна Панагюрище, но заводът Яна в Бургас изнесе много отдавна (15+ години) производството си във Виетнам. Тука остана само фирменото магазинче пред завода.
Имам предвид завода в Панагюрище, който се казваше "Яна", сега не знам как се казва, но си го има и работи.

Проверих и се казва Яна АД. Значи не греша името. Знам, че работи, защото до него има една винарна, която посещавам от време на време Simple Smile

Последна редакция: сб, 24 фев 2024, 11:02 от petiaivanov

# 153
  • Бургас
  • Мнения: 1 239
Да, сега се разрових да не стане грешка. Правилно съм си мислила. Яна АД е с търговското наименование Яна Панагюрище и това в Бургас е небезизвестния завод още от комунизма Яна Лъскова. Предполагам и в Панагюрище и в други градове е имало производство. НО Яна АД (за бургаското Яна твърдя, другите може макар да не ми се вярва да са останали в БГ), както казах изнесе производството си във Виетнам и няма нищо българско в продукцията, освен мениджмънта.

Петя, той работи, ама с каква продукция, за къде произвежда... Възможно е да работи за друга марка, или просто продукцията идва от Виетнам.
Та, не е виновна пералнята.

Последна редакция: сб, 24 фев 2024, 11:16 от Verano ®

# 154
  • Мнения: 8
Здравейте! Моля за препоръки за читава и бюджетна перална със сушилня... пералната ни издаде багажа, липсва място за два отделни уреда... имаме бебе, финансите в момента са ограничени... но мисля, поне така и така се налага нов уред, евентуално поне да е със сушилня, за да разкараме тези сушилници...Благодаря.

# 155
  • Мнения: 11 824
По-назад бях препоръчвала няколко пъти един Електролукс.  Изборът за бюджетна и читава е почти нулев.
https://bg-mam.ma/p/1618272/47598236

# 156
  • Мнения: 52
Здравейте! В какво се състои разликата между АЕГ 9 и Електролукс  с термопомпа? Електролукс в Технополис е на цена 2 099 лв. и обмислям да я купя. АЕГ 9 серия е с по-висока цена. Какво ще ме посъветвате? Благодаря предварително!

# 157
  • Мнения: 11 824
Здравейте! В какво се състои разликата между АЕГ 9 и Електролукс  с термопомпа? Електролукс в Технополис е на цена 2 099 лв. и обмислям да я купя. АЕГ 9 серия е с по-висока цена. Какво ще ме посъветвате? Благодаря предварително!
В някои дребни детайли-дизайн и евентуално в някоя допълнителна функция. И от двете марки има по няколко модификации, като може и с един килограм в матоварването да се различават. Едни модели са на 1400, а други на 1600 оборота.
Не знам за кои модели точно говорите, не сте ги показала.
Предвид високите цени от последните години, мога да кажа, че в момента Електролукс-ът е по-практичният избор.
Като технически решение и надеждност и двете са добри.
Обърнете внимание на височината на моделите, ако ще ги слагате под плот!

# 158
  • Мнения: 290
Благодаря за насоките
Бих искала да помоля освен линкове да се слагат отделно и самите модели, често линковете са невалидни, но може да се търси по модел

Засега се спирам на тази
Electrolux EW9W7449S9
Термопомпа, филтър за мъх, конденз в канала, почистващо изплакване след сушене

Но ремонтът в банята май се закучи, та ще видим каква ще я бъде

# 159
  • Мнения: 3 166
Къде го продават този модел - Electrolux EW9W7449S9 ?

# 160
# 161
  • Мнения: 11 824
Благодаря за насоките
Бих искала да помоля освен линкове да се слагат отделно и самите модели, често линковете са невалидни, но може да се търси по модел

Засега се спирам на тази
Electrolux EW9W7449S9
Термопомпа, филтър за мъх, конденз в канала, почистващо изплакване след сушене

Но ремонтът в банята май се закучи, та ще видим каква ще я бъде
Добро предложение, но в повечето случаи моделите за различните групи държави се различават в самите номера на модела.

# 162
  • Мнения: 290
Ясно, не го знаех
Чудех се защо тук не намирам коментирани коментираните в темата модели  Sweat Smile

# 163
  • Мнения: 3 166
Някой да е купувал скоро комби - слим модел? Налага ми се да купувам нова машинка и както при покупката на старата ми пералня, изборът на слим модели е никакъв.

Чудя се за тези две. Някой има ли впечатления от тях?
https://www.emag.bg/peralnja-sys-sushilnja-samsung-slim-8-kg-pra … -le/pd/DL870KMBM/
https://www.technopolis.bg/bg/Peralni-s%C3%A0s-Sushilni/Peralnya … ?tab=availability

Според майстора, да съм взимала тази с най-голямата гаранция и въобще да не гледам марките.  Всичко се трошало поголовно, включително АЕГ и други по-реномирани брандове. Въпрос на късмет било колко ще изкара.

В крайна сметка си купих HAIER HWD80 B14959 S8U1S с 6 години гаранция.
Засега съм много доволна. Машината е с мотор direct motion и е изключително безшумна.  Има wi-fi и много добро приложение за телефон, посредством което може да се управлява дистанционно. В приложението има огромен брой програми за каквото можеш да се сетиш (само за пране програмите са 60), като отделно на всяка от тях може да се регулира времето за интензивно пране, брой изплаквания, температура и др. От сушенето също съм доволна - помещението не се загрява и дрехите излизат по--малко намачкани, в сравнение с предишното комби, което ползвахме.
Недостатъците - всъщност основният плюс е и недостатък. За да се ползват безбройните функции на приложението, пералнята трябва да е позиционирана на такова място в дома, където има обхват на домашната wi-fi мрежа. Мрежата трябва да е 2,4 GHz. В противен случай ще трябва да се управлява от копчетата и тъч-скрийн панела на самия уред, който е с доста по-малко опции. Има ги основните програми - памук, синтетични, деликатни, вълна, пух и още 4-5, обаче например предпране не съм открила как да пускам от панела за управление. А посредством приложението предпране може да се задава за почти всички програми.
Но дори и при това положение, повече уред без онлайн управление не бих си купила. Голямо удобство е, големи възможности дава, а и с хубавото лесно се свиква.

# 164
  • София
  • Мнения: 3 886
Дами, имам нужда от вашето компетентно мнение. Благодарение на вашите отзиви се сдобих със следния комбо уред миналата година https://www.technopolis.bg/bg/Peralni-s%C3%A0s-Sushilni/Peralnya … W7WN369S/p/688393. Прах преди 2 месеца яке от чист гъши пух на програмата за деликатно пране с препарат за деликатни тъкани и на 30 градуса и пуха се сби на малки топки. Видях се в чудо как да го оправя. Преди 3 дни изпрах ски яке от чист гъши пух на програмата за спортни дрехи на 30’С, специализиран течен препарат за спортна екипировка с мембрани и пуха отново се сби, но след като отново правих какво ли не да го изсуша, на места виждам петна. Някой прал ли е такова чудо яке от чист гъши пух в такъв комбо уред и на коя програма? Ще се радвам да споделите опит и предварително благодаря! В колебание съм да правя ли трети опит или направо да ги давам на химическо чистене, макар че и там не знам как ще се справят.

Общи условия

Активация на акаунт