Дете от предишна връзка и брак в чужбина

  • 10 214
  • 297
  •   1
Отговори
# 210
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 141
Не и като вашите. Както казах смесвате някакви дела в едно производство. Дори и авторката да води дело по 127а,  няма например да питат детето при кого иска да живее, защото това не е дело за развод.

# 211
  • Бургас
  • Мнения: 5 746
Нищо не пречи, ако тя заведе дело за промяна на местожителство, бащата да и люсне едно по 127а. И стой и гледай мача. Ако реши да я бави има 101 начина да го направи.

# 212
  • Мнения: 3 467
Нищо не пречи, ако тя заведе дело за промяна на местожителство, бащата да и люсне едно по 127а. И стой и гледай мача. Ако реши да я бави има 101 начина да го направи.

Тя нали за това пусна темата, да пита за врътки - един вид да заобиколи забраната на бащата, ама уви не даде ли достатъчно аргументи и на таткото и на съда си остават тук.

# 213
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 141
Нищо не пречи, ако тя заведе дело за промяна на местожителство, бащата да и люсне едно по 127а. И стой и гледай мача. Ако реши да я бави има 101 начина да го направи.
Бащата пък къде ще води детето, че да ѝ заведе дело за заместващо съгласие?!

# 214
  • Мнения: 3 467
Бащата може да не иска да вижда детето си само по празници.
Защо си мислите, че няма да си вземе адвокат и тихо и кротко ще чака да му вземат дъщерята?
Относно 127а това, което аз прачетох е, че става дума за ваканции и почивки - не за перманентна смяна на адрес в друга държава.
Стигне ли се до дело филма наистина може да е и по-голям от съчинените от нас.

# 215
  • София
  • Мнения: 38 898
Ох, дело. Трябва й декларация от нотариус. Ама ако бащата не иска да я прави, не знам...

А впрочем, защо ти е да подписваш с Номер 3?

# 216
  • Бургас
  • Мнения: 5 746
На бащата не му пречи да и отговори на иска за паспорт, напускане на страна и промяна на местожителство с отговор “Не” и са тръгне да влачи дело до ВКС.
Може да и отговори с насрещен иск и да иска същото, но за себе си. И пак да се влачат до ВКС.
Може да и пусне ново дело за промяна на родителски права по същото време.
Може да стане голяма забава и ако намери бащата на другото дете и го направи всеки от двамата.

Абе много “забавно” може да стане.

И не и трябват просто паспорт и декларация, че детето може да напусне България. Трябва и съгласие детето да живее другаде!

# 217
  • Мнения: 14 972
Докато бащата се занимава с дело за промяна на родителски права, важи старото решение. Поне една-две години с обжалването. А и не е ясно, щом е алкохолик, дали съдът ще уважи иска му. Има си социални доклади по делата.
За заместващо съгласие може да се поиска предварително изпълнение, тоест, на първа инстанция съдът издава определение, с което майката може да извежда детето от страната за определен срок, и посочени държави, както в ЕС, така и извън него, стига да не нарушава режима на виждане на бащата с детето.

По закон е така. Висшият интерес на детето е да пътува.
Друг е въпросът за авантюрата, която авторката предприема.

# 218
  • Мнения: 1 538
MyMyself,
Не мисля, че ВКС допуска до разглеждане подобни дела, но не съм юрист. Районен съд, Окръжен съд и Апелативен съд, това мисля, са трите инстанции . Както и да е, не мисля, че любовта на авторката ще устиска делото за родителски права да мине на всички инстанции, отделно и пари трябват. Ще намери нова виртуална либоф до няколко месеца...

# 219
  • Бургас
  • Мнения: 5 746
Не мисля, че ВКС допуска до разглеждане подобни дела, но не съм юрист. Районен съд, Окръжен съд и Апелативен съд, това мисля, са трите инстанции . Както и да е, не мисля, че любовта на авторката ще устиска делото да мине на всички инстанции, отделно и пари трябват. Ще намери нова виртуална либоф до няколко месеца...
Той има право до жали до ВКС. Дали ВКС ще допусне е друг въпрос. Така ще си печели време, нищо повече.
Ако и другия баща се включи ще е чудо.

Няма ли доброволно решение, става чудо. И авторката ще си затвори всички врати да доброволно решение на всякакви въпроси и за в бъдеще.

Иначе: всяко дете би трябвало да пътува свободно и с двамата си родители, а не да е затворник. Но да пътува, а не да живее на друго място.

Последна редакция: ср, 10 яну 2024, 09:16 от MeMyselfI

# 220
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 141
И за какво му е време след като, както каза и Тайс, докато текат делата важи вече постановеното решение, а те имат такова?! Или по първото дело имат предварително изпълнение? Айде оставете юридическите въпроси на юристите. Добре си коментирахте моралната страна на въпроса...

# 221
  • Бургас
  • Мнения: 5 746
И за какво му е време след като, както каза и Тайс, докато текат делата важи вече постановеното решение, а те имат такова?! Или по първото дело имат предварително изпълнение? Айде оставете юридическите въпроси на юристите. Добре си коментирахте моралната страна на въпроса...
Няма как да се премести с детето. Има право да пътува, без за нарушава режима. Разликата е огромна.

Смятам, че и Тайс ще се съгласи, че декларация да напуска страната не означава да промени постоянен адрес и т.н. Декларацията замества съгласие  детето да напусне БГ, а не да живее в друга държава.

# 222
  • Мнения: 1 538
Изместваме темата, и не съм юрист, но доколкото съм запозната, в България съдебното производство е триинстанцшонно, и не всички дела изобщо могат да стигнат до ВКС. Как си представяте, всяко бракоразводно дело, или за леко ПТП, или за домова кражба например, да се гледа на ВКС?

# 223
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 141
И за какво му е време след като, както каза и Тайс, докато текат делата важи вече постановеното решение, а те имат такова?! Или по първото дело имат предварително изпълнение? Айде оставете юридическите въпроси на юристите. Добре си коментирахте моралната страна на въпроса...
Няма как да се премести с детето. Има право да пътува, без за нарушава режима. Разликата е огромна.
Викам да вземеш да спреш...

# 224
  • Бургас
  • Мнения: 5 746
И за какво му е време след като, както каза и Тайс, докато текат делата важи вече постановеното решение, а те имат такова?! Или по първото дело имат предварително изпълнение? Айде оставете юридическите въпроси на юристите. Добре си коментирахте моралната страна на въпроса...
Няма как да се премести с детето. Има право да пътува, без за нарушава режима. Разликата е огромна.
Викам да вземеш да спреш...
Хайде малко по - спокойно! Ако не те кефи написаното подмини! Не ми раздавай наставления и мозък ако обичаш!
Докато имат съдебно решение за режим, с декларацията за напускане на БГ и на луната да иде, в Събота в 09:30 трябва да е предала детето на бащата! Толкоз!

Общи условия

Активация на акаунт