Дете от предишна връзка и брак в чужбина

  • 10 226
  • 297
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 14 976
Ако майката отиде в държава, в която си наеме прилично жилище, с добри условия за децата, запише ги на училище, намери си подходяща работа, може да промени и местоживеенето на децата.Както и режима на контакти, съобразено с новото местоживеене. До тогава, сочи адрес за връзка с децата с бащите в държавата. Води децата за контакт в дома си в Бългория два пъти месечно. А може и да се уговори с бащата да го довежда за ваканциите, за компенсация. Важното е да не препятства контакта. Тук детето е малко, дори може да го оставя всеки месец за по 10 дни. Има начини.
Говоря за общото правило.
В конкретния случай, не знаем за коя държава става въпрос, как ще се устроят децата, в какъв град и квартал. Има и заплаха от отнемане на деца в по- белите държави, ако децата са в риск.
Този мъж няма да дойде тук. Авторката определено има интерес тя да отиде при него.
Дано да е в интерес и на децата.
По закон няма пречки да си изведе децата със заместващо съгласие.
Като първа стъпка. После и другото дело, при променени обстоятелства.

# 226
  • Мнения: 21 656
Защо авторката да има интерес да отиде при него, ако наистина е извън ЕС и както се предположи в Русия никакъв интерес няма.

То и в ЕС да е, не знам защо всички си представят, че отива при някой, който ще и издържа децата в охолство и да учат във френски университет.

# 227
  • Мнения: 14 976
Не знаем за къде става дума.
Предполагам, че иска да живее по- добре, и тя, и децата.
Тя не казва нищо по въпроса, но всички решиха, че ще ги води в Азербайджан 😀.
От нейни постове става ясно, че човекът е християнин, има деца, и работата му е специфична, в Б- я няма да си я упражнява. Как пък няма да дойде у нас някой бял чужденец, да живее в провинцията и да го хрантути авторката, в името на голямата любов

# 228
  • Бургас
  • Мнения: 5 746
Аз от чисто любопитство: ако стане ясно в ход на дело за заместващо съгласие, че целта не е просто да се изведе детето за почивка и т.н, а да живее в друга държава, без важни обстоятелства да налагат това (лечение и т.н) и е ясно, че режима на лични контакти ще бъде нарушен, то до колко е вероятно съда да допусне предварително изпълнение?

Съвсем чистосърдечно си питам.

# 229
  • Мнения: 1 540
Може пък да е някакъв арабски принц - християнин,😂😂😂

# 230
  • Мнения: 14 976
Аз от чисто любопитство: ако стане ясно в ход на дело за заместващо съгласие, че целта не е просто да се изведе детето за почивка и т.н, а да живее в друга държава, без важни обстоятелства да налагат това (лечение и т.н) и е ясно, че режима на лични контакти ще бъде нарушен, то до колко е вероятно съда да допусне предварително изпълнение?

Съвсем чистосърдечно си питам.
Няма как да стане ясно. Съдът казва- замества съгласието на..., дава право на....., да пътува без ограничение с детето до......, като да не нарушава правото на виждане на бащата с детето. Толкоз. Предварително изпълнение има винаги , когато е поискано с исковата молба. Няма причини да не си даде, защото производството по делото е с гакъв предмет- неограничено пътуване. Срочно е обаче и за определени държави.
Волята на законодателя е да не бъде лишено детето от права заради инат на някой сельо.

В този случай, моето мнение е, че авторката трябва да излезе и да поживее с господина ПРЕДИ да подложи децата си на този риск. Майка и явно се грижи за тях. Вторият баща, и за малкото. Просто е ужасно да тръгне с децата в непозната държава, с непознат мъж.
Но по закон може.
Колко майки след развод заживяват с друг мъж, сменят местоживеене на децата си, и татковците, милите, пътуват на 400 км, наемат хотели, страдат, не виждат децата си. Но. Закон. Това е.

# 231
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 167
Аз от чисто любопитство: ако стане ясно в ход на дело за заместващо съгласие, че целта не е просто да се изведе детето за почивка и т.н, а да живее в друга държава, без важни обстоятелства да налагат това (лечение и т.н) и е ясно, че режима на лични контакти ще бъде нарушен, то до колко е вероятно съда да допусне предварително изпълнение?

Съвсем чистосърдечно си питам.
Разпоредбата не посочва изрично като цел на излизането от страната детето да се води на почивка. Това не знам от къде го реши?! И как и от къде е ясно, че режима с бащата ще бъде нарушен?!

# 232
  • Мнения: 3 480
Ако изнесе детето в Русия, Беларус или някой си ",стан"... как точно ще се погрижи детето й всеки уикенд да си е с баща си?

# 233
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 167
Както иска, така. Ако тя не си изпълнява съдебното решение, си има ред бащата да иска изпълнението му.

# 234
  • Бургас
  • Мнения: 5 746
Благодаря Тайс! На мен ми е интересно за предварителното изпълнение по друг повод, но и по самата тема също е приложимо. Simple Smile

AIDA_N,  изобщо нямам намерение да ти отговарям. Не се хаби с въпроси.

# 235
  • Мнения: 21 656
Аз от чисто любопитство: ако стане ясно в ход на дело за заместващо съгласие, че целта не е просто да се изведе детето за почивка и т.н, а да живее в друга държава, без важни обстоятелства да налагат това (лечение и т.н) и е ясно, че режима на лични контакти ще бъде нарушен, то до колко е вероятно съда да допусне предварително изпълнение?

Съвсем чистосърдечно си питам.
Разпоредбата не посочва изрично като цел на излизането от страната детето да се води на почивка. Това не знам от къде го реши?! И как и от къде е ясно, че режима с бащата ще бъде нарушен?!

Съдът няма ли да вземе под внимание къде точно ще бъде преселено детето и дали страните имат чисто физическата и финансова  възможност да  продължат да спазват режима на контакти?

# 236
  • Мнения: 14 976
Благодаря Тайс! На мен ми е интересно за предварителното изпълнение по друг повод, но и по самата тема също е приложимо. Simple Smile

AIDA_N,  изобщо нямам намерение да ти отговарям. Не се хаби с въпроси.
Такова предварително изпълнение има само по две- три вида дела. За издръжка е дори без да го поискаш, служебно съдът постановява. За заместващо, ако си поискал. Имаше и други хипотези, но сега не помня кои бяха. Изключение е от общия принцип.

# 237
  • Бургас
  • Мнения: 5 746
Според мен няма логична причина едно дете да бъде заставено да не напуска в България на всяка цена.
Съвсем нормално е то да пътува и т.н. В този ред напълно разбирам и заместващото съгласие и предварителното изпълнение.

Но когато решат да ти изведат детето и се окаже, че вече нямаш достъп, нещата са други. То утре всеки баща/майка може да си грабне детето и да не се върне. Затова питах за предварителното изпълнение като цяло.
Изрових това и дава много отговори:

https://www.vks.bg/talkuvatelni-dela-osgk/vks-osgk-tdelo-2016-1-reshenie.pdf

Последна редакция: ср, 10 яну 2024, 11:00 от MeMyselfI

# 238
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 167
Благодаря Тайс! На мен ми е интересно за предварителното изпълнение по друг повод, но и по самата тема също е приложимо. Simple Smile

AIDA_N,  изобщо нямам намерение да ти отговарям. Не се хаби с въпроси.
Задавам ги да се замислиш, не да ми отговаряш. Въобще не ме интересува мнението ти по принцип. Драскам лаф да става докато си пия кафето.

# 239
  • София
  • Мнения: 10 619
Влизам с бутонките, обаче - сериозно ли ще заминеш с децата си в чужда държава при напълно непознат??
Жено, не си добре, не си добре!!! В чужд град не бих заминала, в съседния квартал не бих си повлякла децата.

По отношение на делата - направо забрави! Стой си на задника и си гледай децата. Особено с лошия подбор на мъже в живота си.

Общи условия

Активация на акаунт