Дете от предишна връзка и брак в чужбина

  • 10 228
  • 297
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 630
А редно ли е детето да става заложник на майката, която познава този чужденец от август - разгледах мненията ѝ. Не се задълбочавах да разследвам, но не ми се мерна мнение за жив контакт, онлайн е връзката, е, все пак, за да обсъждат брак вероятно са се виждали 1-2 пъти...

# 76
  • София
  • Мнения: 489
Не мисля да анализирам връзката на авторката, нито дали е в интерес на детето да живее в чужбина, но ме учудвам някои коментари и че много хора не разбират, че решението за децата е на двамата родители, независимо че детето спи при единия.  И да, родителите сме заложници по принцип, не само в тази ситуация. Родителските задължения те лишват от доста свобода и разведен или не, трябва да се съобразяваш с другия родител. Формално, в такава ситуация, според закона,  се гледат интересите на детето, не на майката и на бащата. Не съм 100% сигурна, но 90%, че съда няма да види никаква необходимост детето да се мести, ако е добре там където е.

# 77
  • Мнения: 400
Сори, не видях в подписа на авторката възрастта на децата..
Да, 12 г и 5 г и половина са определено възраст, в която и за двете деца ще е много трудно адаптирането, не 4е не е възможно. Но живият контакт с бащата няма да е ве4е същият ..
От друга страна не може да не признаем на  майката, 4е след 2 неуспешни брака, в новия проект с нов партньор, мисли да вземе  и  децата си. Но една хубава мисъл, не озна4ава автомати4но, 4е вси4ко ще бъде хубаво.
Всеки има право да оби4а и да бъде оби4ан, да следва ме4тите си. Но... когато има малки деца, не би трябвало така шеметно да се преобръща живота им. Не маловажен е въпроса за иденти4ността на един 4овек, на едно дете, а тя се формира още от първите години и са необходими доста години за това. После се 4удим защо у някои деца и юноши се появяват проблеми, за които и медицината не намира отговор.

Труден избор за авторката на темата.. Може би е добре да отиде сама за месец при партньора си в 4ужбина, разбира се, ако има на кого да остави грижата за децата. Това е малко време и недостатъ4но да разбере вси4ко / имам предвид да живее с новия партньор в града, жилището и т.н. Не в съседното село. Да се срещне поне 3 пъти за 1 месец и с детето му, да види какъв баща е, да види роднините му, приятелите му, съседите. Да види дали си пасват за съжителстване, което е разли4но от това да се виждаме 4есто или за 2 дни в края на седмицата. Един вид стрес-тест за партньора, без да му казва за при4ината, ина4е може да се държи другоя4е.. Да види дали това подхожда за децата й, дали това е което тя иска. После ще има пове4е основания пред бившия защо е добре за децата, евентуално пред съда и т.н.
И пак е недостатъ4на представа, трябва поне 1 г да живееш като резидент в една страна, за да разбереш поне малко действителността. Но по-добре недостатъ4на от никаква..

# 78
  • Мнения: 9 867
Извън темата, но толкова ли е трудно да натиснете ''ч'' на клавиатурата, вместо ''4''?

# 79
  • Мнения: 2 629
Интересите на детето са най-важни. Трябва да убедите бащата, че за детето е по-добре да замине, ще живее в добра среда, езици, образование. Един ден това дете може и да упрекне баща си: Можеше да уча във Френски университет, напр. , но тати не ме пусна.
А въобще знае ли се за коя държава става дума и защо давате пример с Франция? Може да е Турция, например.
И не мисля, че майката отива заради детето си, за да имало то по-добра среда. Отива заради себе си, защото се е залюбила с новия мъж. И мисли да помъкне двете си деца по чужбина, да сменят дом, училище, приятелчета и т.н. Едва ли и работа има уредена отсега - просто авантюра. И новия мъж уверена ли е, че ще отглежда тези деца добре (вкл. финансово) като ги откъсне от баща им?

# 80
  • Мнения: 12 914
Съдейки по предишните постове на авторката, наистина връзката с новия мъж е от август 2023. При това положение и след като този човек живее в друга държава и контактите им са били основно виртуални, едва ли е много наложително бързо да се местят чак и децата, даже ако е възможно.

# 81
  • Мнения: 658
Авторке, разгледах и аз стари мнения и се надявам тази тема да е само за доста предварително проучване какви са възможностите. Мисля, че прекалено избързваш. Отношенията с новия мъж не ми изглеждат стабилни по прочетеното, ти не звучиш сигурна и за три месеца колко да са се променили нещата...

Малко ми е трудно да си представя как се случва на практика разпределението с бившия. Той взима детето от детска, правят каквото правят и всеки ден го кара при теб да спи? И ако правилно разбирам, по негова инициатива, значи наистина трудно ще се навие да я пусне. Което е напълно разбираемо. Че той реално се грижи за детето повече от теб. Нямаш и право да настояваш или да прилагаш някакви тактики, които да го насилят.

Помисли сериозно дали си струва да правиш това. Не е речено да си слагаш живота на пауза заради децата, но все пак те са ти приоритет. А има начини да си живееш живота и без те да страдат. И според мен веднага трябва да уведомиш бившия какви планове имаш и да видите кой на какво е съгласен, не да чакаш до последен момент с надежда, че проблемът магически ще се изпари.

# 82
  • Мнения: 18 758
Залагам на Германия. Вчера един немец искаше приятелство. Да си скрия  бабешките снимки, децата, да го пусна да видим няма ли да ми предложи. Ще съм на 35 примерно, с деца на 13  и 8.
 толкова бързо и лесно стават връзките в интернет и се представят за какви ли не,  пък истината там  никой не знае.
 Най-лош сценарий - сводник.
 Добър съвет да види роднини, приятели ,среда ,тогава да мести деца,  ако позволи бащата.
 Първото дете няма защитник, баща му не се интересува ,но малкото поне баща има.
 И съветът да ги  качи на самолет, че Шенген идва - много добър - Ив
Интерпол ще го върне  и баща му на това дете ще си реши проблемите с майката завинаги.  Това е отвличане.

# 83
  • Мнения: 1 092
За връзка от август 2023 не бих си и помисляла да местя деца. Пък и само себе си не бих.
Извинявам се, но се надявам бащите да не се съгласят. Две малки момиченца по чужбините...
И подозирам, че чужденецът не е от ЕС...

# 84
  • Мнения: 18 909
Сега и аз погледнах мненията на авторката и видях, че е летяла до Москва - дано не се омъжва там.

# 85
  • Мнения: 1 092
Сега и аз погледнах мненията на авторката и видях, че е летяла до Москва - дано не се омъжва там.
Мдаааааа, ужас......
100% от републиките...
Две момиченца! Бре, мислете бе хора!

# 86
  • Мнения: 442
Голямо разследване и като цяло никой не е на прав път в предположенията си. Не мисля, че дължа повече обяснения от това, което съм написала. Голямата ми дъщеря познава човека, харесват се и се разбират, познава и сина му. Аз познавам семейството му, общуваме ежедневно. Разбира се, че имам притеснения как биха се адаптирали децата, а и аз самата в чужда държава. А въпросът ми беше конкретен, по отношение на малката дъщеря. Бащата на голямата не е фактор в живота ѝ, това е човек, който 10 години не е търсил детето си. Тя нито го помни, нито го търси, нито изпитва някакъв сантимент към него. Обаче малката обича баща си, както казах, той е добър баща и въпреки че връзката ни е приключена, не съм някакъв злодей, който иска да раздели детето от баща му с цел да навредя на него или дъщеря си. Затова търся максимално щадящ вариант как могат да се получат нещата

# 87
  • Мнения: 18 909
Бащата има право да е притеснен - жена с две момиченца се омъжва за мъж, когото е срещнала скоро, и отиват в неговата държава. Доста е рисково.

# 88
  • Мнения: 1 092
Човекът да дойде в БГ.  От това по-щадящо.

# 89
  • Мнения: 685
Авторке, с толкова ангажиран и отговорен баща, някак не ми се вярва дори по съдебен път да се получат нещата.
Без да се заяждам, но в светлината на двете ви провалени връзки(всяка приключила с дете) , не е ли по-разумно да пробвате първо съжителство, преди да променяте живота на всички около вас? Влюбване, дистанционна връзка и съвместен живот са много различни  вселени.
Как ще издържате себе си, и двете си деца?
Ами ако не се получат нещата? Обратно?

Общи условия

Активация на акаунт