Февруарчета 2024 - Тема 10

  • 23 135
  • 799
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 640
Ами ние с Бочинка сме двете при един лекар в държавна болница и ще трябва да заплатим 1000лв избор на екип.. щем нещем. Отделно избор на акушерка се доплаща 350лв.
Не ме разбирайте погрешно, не съм стисната, но и не мисля да съм спонсор на болниците и докторите, които и без това ползват сума ти и вратички и пътеки да си докарат добри пари..
И въобще няма общо с доходите в семейството ни, защото сме далеч от средното ниво за страната..
Това е съвсем друго. Аз също съм в Шейново, но моя избор на екип не е 900лв, а 1500лв, защото докторът ми е външен партньор на болницата.
Но тук говорим за пари в плик само за доктора за благотворителност. За мен 1000лв са много. Разбира сe, Бочи като иска и може да си го позволи, да даде! Не я упреквам! За втората част на коментара ти съм съгласна и затова мислех подарък, който няма да е на такава стойност, разбира се, но все още не ми се е избистрила идеята.

# 46
  • Мнения: 54
Момичета, според мен тези неща са много индивидуални и всеки може сам да прецени какво да даде спрямо желанията и възможностите си.
Разбирам и двете гледни точки за парите. Аз ще съм в Щерев и мисля някакъв персонализиран подарък за лекарката ми, а за отделението - хапване.

ladyshrew, добре дошла в темата! Следях се при д-р Абаджиева, но реших да раждам в частна и се преместих. Страхотен лекар и човек, желая ти спокойни последни седмици.

Имам въпрос - почвам сега списък за подаръци (че хич не искам да ме затрупват с неща, които не ни трябват) и много се колебая между шезлон тип люлка (с вибрация, мелодии и т.н.) и тези така наречени ергономични "bouncer"-и, които само се клатушкат напред-назад, според вас кое би било по-занимателно?

# 47
  • Мнения: 182
Момичета, според мен тези неща са много индивидуални и всеки може сам да прецени какво да даде спрямо желанията и възможностите си.
Разбирам и двете гледни точки за парите. Аз ще съм в Щерев и мисля някакъв персонализиран подарък за лекарката ми, а за отделението - хапване.

ladyshrew, добре дошла в темата! Следях се при д-р Абаджиева, но реших да раждам в частна и се преместих. Страхотен лекар и човек, желая ти спокойни последни седмици.

Имам въпрос - почвам сега списък за подаръци (че хич не искам да ме затрупват с неща, които не ни трябват) и много се колебая между шезлон тип люлка (с вибрация, мелодии и т.н.) и тези така наречени ергономични "bouncer"-и, които само се клатушкат напред-назад, според вас кое би било по-занимателно?


Благодаря! ❤ Имам й пълно доверие и съм много спокойна при нея.

За баткото имах 2 люлки - едната беше съвсем обикновена тип шезлонг - Лорели Портофино и се люшкаше напред и назад, но се оказа дълбока, с кофти ъгъл и в последствие си купих MamaRoo 2ра ръка, успокояваше го мнооогоо и се заиграваше с топките, но не бих инвестирала в нова, или бих взела по-бюджетен вариант, но от такъв тип 🙂

# 48
  • Мнения: 1 002
Сори ,ама наистина се изумявам супер много какво прочетох сутрин рано това от мен повече темата не смятам да я засягам. Който каквото иска да си носи в крайна сметка
Мислех да не засягам и аз темата повече ама не се сдържах.
Сори ама хем не те интересува кой какво носи, хем на няколко пъти едва ли не осъждаш хората, които са решили да подарят нещо лично, вместо да се разплащат в кеш и да оставят "бакшиш" на доктора..
Предполагам, тука пишещите сме с различен финансов статус, така че шейминг на тема пари и подаръци не мисля, че е уместен.

Прекратявам.

# 49
  • София
  • Мнения: 8 564
Бочи, лекарите не са търговци, там е разликата. Но и аз нямам проблем с благодарност под форма на пари, просто личният ми избор не би бил това, защото няма как да сложа цена на този вид труд. Според мен това с албума ти е най-добрата идея Simple Smile
Имам приятел, на който баща му е израждащ АГ в Сливен - едно време що пиене сме изпили от подаръците…. Не отиде зян 🤣 А и баща му, и моята АГ сега пият алкохол в умерени количества. За моята АГ нещо гласи ММ с негов приятел - някакво вино ли, шампанско ли, нещо френско там уж мега специално, щото този му приятел снабдява някакво шато с не знам какви си специални колчета за лозя, които били не знам защо важни за питието накрая. Ако съм аз, отивам и я питам жената дали иска ваучер и от кой магазин или дали предпочита да стане дарител някъде с благотворителна цел. Ама засега отлагам, да видим ММ какво ще измисли накрая. За дъщеря й се чудя какво да измисля, 10-12 годишна сладурана, много оправна и лъчезарна. Бих питала док за какво я врънка в момента, но все се надявам да се сетя нещо и аз.

Във връзка с шейминга, лично я видях как й връчиха питка и пак се зарадва. Но и видях как седяха хората с плата и питка насред чакащите за преглед в коридора и изглеждаше много кофти, да знаете.
Подарък не обмислям, “защото така се прави”. Искам да подаря нещо заради отношението, което към мен винаги е било малко по-лично. Ако го нямаше това, определено нямаше да влагам старание.

# 50
  • Мнения: 334
Мамару на нас само ни заемаше много място (малко свободно пространство имаме в общата стая), детето по някаква причина не обичаше да стои там. Обикновен шезлог ни свърши по-добра работа. Моята теория е, че за обикновения шезлог аз трябваше да съл наблизо и да го подбутвам, това му харесваше, разбира се.
А темата за почерпката съжалявам, че я повдигнах вече. Исках да проуча малко по-интересни варианти за почерпка на отделенията, тъй като сигурно са затрупани с бонбони. Извинявам се.

# 51
  • Мнения: X
Е извинявай много но никой не съм шеймвала а изрично казах че всички според възможностите си.
В крацна сметка си носете и тортите ако искате просто идеята беше да кажа че според вас тия торти на тоя лекар колко са му актуални.
Никой не ви кара да плащате но някак си и да ми пишеш че било като в 90 те с куфарчета пари и ти идвало повече също звучи достатъчно грубо от твоя страна след като за мен това е в реда на нормалното да отблагодаря с пари а не с ненужни вещи.

За това и казах че ако искаш да купуваш нещо ненужно купувай си го избора си е твой ! Това което мен ме засегна начина на изказване че било ти идвало в повече това с парите.Все пак си скатавали от там от сам.По тая логика и тортичките си ги имат 🤷♀Ама ти пак искаш да носиш нещо с което ги трупат 😀

Просто е нелогична много ситуацията , и в крайна сметка след като темата се засегна кой с какво ще черпи аз изказах мнение че ще дам пари , вие бяхте тия които първи ме нападнахте за това колко безумно било.
Някак си нее редно аз да съм нападната но да не мога да ви отвърна.


Успех


Сори ,ама наистина се изумявам супер много какво прочетох сутрин рано това от мен повече темата не смятам да я засягам. Който каквото иска да си носи в крайна сметка
Мислех да не засягам и аз темата повече ама не се сдържах.
Сори ама хем не те интересува кой какво носи, хем на няколко пъти едва ли не осъждаш хората, които са решили да подарят нещо лично, вместо да се разплащат в кеш и да оставят "бакшиш" на доктора..
Предполагам, тука пишещите сме с различен финансов статус, така че шейминг на тема пари и подаръци не мисля, че е уместен.

Прекратявам.

# 52
  • Мнения: 1 002
Едно и също дъвчем, едно и също се повтаря, аз не мисля да продължавам този безсмислен спор...

# 53
  • Мнения: X
Еми не спори ! Просто не нападай друг човек за нещо което за тебе е безумно и после не очаквай да не си нападната обратно.
Ако не желаеш да даваш пари можеш да се изразиш и без да пишеш подобни неща опитвайки се да ме засегнеш. А просто да кажеш че за тебе това неее правилно и за това ти обмисляш еди какво си! А не кой от къде краде кой какво на кого плаща и как изглеждашо. Защото за мен човек който не отблагодарява пък с пари също може да ми изглежда по еди какъв си начин но не го споменавам.
Макар че ето казвам го за всички откровено. Да даваме бакшиши по заведения и салони може но на лекар не било правилно Simple Smile Еми аз това не го разбирам. Щом за вас лекар делящ 900 лв на целия екип и болницата това е достатъчно достойно това си е ваш избор. Никой не казва да мятате хиледарки. Пак повтарям всеки според възможностите си.

# 54
  • София
  • Мнения: 8 564
Пак сме като тийнейджърки 😂 Това хормони ли ще да са, според вас?

И аз се чудя сега искам ли шезлонг, не искам ли… Кумата уж каза, че ще ми връчи нейния, ама не го знам какъв е. Мисля да го пробваме и да решим тогава дали искаме друг или изобщо няма смисъл да търсим.
Иначе, направих аз списък, качих в Google drive и споделих с родата. Е, познайте дали вместо “2-3 бодита с дълъг ръкав” не получих 10! Дали някой си записа името какво ще купува и дали нямам вече два космонавта вместо един 😂

# 55
  • Мнения: 1 002
Е, хайде сега, ти си засегната, пък другите не са? В крайна сметка ти изразяваш някакво мнение във форум, нали не очакваш всички да са съгласни? Аз реално мога да споря до утре, но не виждам какво ще постигнем. Нито ти ще ми промениш мнението, нито аз на теб. Нито ми е за цел. Затова най-учтиво моля да прекратим този фарс.

# 56
  • Мнения: X
ти обаче не разбираш нали че аз не споря с тебе ! Нито споря с който и да е ! Аз споделих мнението си ! И не не очаквам всички да са съгласни с мен ! Но има едни рамки в които може да не си съгласен с мен по цивилен не нападаш начин а не да ми заявяваш с прав текст какво безумие е да нося парите на лекаря все едно съм бандит от 90 ! Вложи малко мисъл ако обичаш защо след този коментар последва моята дълга обеснителна поема какво за мен е безумие.
Винаги можеш да се изращиш несъгласието така че то да не звучи като все едно всичко което правя е в разрез с нормалното! Пък ти ако искаш спори до утре ! Проблема си е очеваден че ти приемаш темата за спор а аз просто ти казвам че някак нее редно да нападаш мнението ми , дори и да е в разрез с твоето и после да очакваш аз да не отвърна !

# 57
  • Мнения: 1 323
Според мен тортите и този вид почерпка са за цялото отделение - сестри, акушерки, санитарки, доктори на смяна и т.н.
Чувала съм, че повече се радват на нещо соленко за хапване, като кетъринг примерно.
Много е субективно това с кой какво иска да подари на лекаря си. Все пак всички сме с различен финансов статус, разбирания, начин на мислене и спорът е съвсем излишен.
В моята болница раждането струва 2000лв. Отделно, мъжът ми като излезе да почерпи приятелите поне още 1000лв. Чисто финансово не можем да си позволим и още 1000(примерно) за личен подарък. Но това сме ние. Ако имахме доход 8-10к на месец, защо не?
Иначе пък другата крайност - прахосъбирачите, и аз не харесвам. Чаши, химикалки, карикатури, икони - кабинетите са затрупани с тях. А в домовете им сигурно са още повече. Също така, моя близка познава съпругата на доктора ми и помолих за малко помощ, каза, че у тях са затрупани със стандартните алкохоли. Уиски, водка и т.н.
Много зависи и какви са взаимоотношенията между лекар-пациент. Ами ако са чисто служебни и ти си просто една от многото там на конвейера, много ясно, че няма и толкова да се вталясвам за подаръка. Ако, обаче, сте успели да създадете във времето/годините някаква по-близка връзка, познавате се и се питате въпроси от сорта на “как са децата?”, споделяте си един вид по-лична информация, тогава и подаръкът, трябва да е по-така.
Мисля, че всички разбирате за какво говоря.
Това е моето виждане, което съвсем не значи, че трябва и на всички други да е такова.

# 58
  • Мнения: X
точно такова е и моето виждане , аз с този лекар имам по така връзка. И за това ми е крайно странно някой да ми коментира желанията по този начин. Но и да нямах такава връзка бих помислила за нещо за децата а не за подарък тип прахосъбирач защото просто какъв е смисъла. Как то каза Тони един ваучер е много по стойностен от нещо затрупано в кабинета.
И разбирасе всеки е според личните си финансови възможности аз за това и вметнах че тук сумата е според моята лична преценка а вече ако можеш да дам само 100 лв вероятно щях да купя ваучер в хиполенд за децата вместо торта примерно.
И не осъждам избора на никой но доста грубо ми беше това с парите в куфара .

# 59
  • Мнения: 535
Бочи изказването на различно от твоето мнение не е личностна нападка, но в момента ти си тази, която се държи и говори като ощипана тийнейджърка. Съжалявам, но точно така изглежда. Разбирам, че за теб твоето мнение е миродавно, но не е така. И не е само по тази тема.

Общи условия

Активация на акаунт