Термин Август 2024 ♥ - тема 2

  • 21 730
  • 723
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 10
Здравейте и от мен! Бях при АГ, по приложение съм 7+2, но той каза че отговарям на 6+5. Най - вероятно заради късната О. Притеснителното е че няма пулсации. Размери на ембриона 7.8мм. Вие как мислите, има ли шанс все пак да се появят ? Увеличи ми дозата на утрогестан 2 сутрин през устата и две вечер вагинално .. Доста ми е притеснено …

Последна редакция: чт, 11 яну 2024, 20:14 от Венцислава Арабаджиева 714303

# 76
  • Мнения: 1 781
Аз бях днес , по овулация съм 7+1 ( по цикъл 9+1) , доктората измери 6+6 , чухме пулсации , но не го пуска много , пусна доплер , видях , че просветва вътре с червено и синичко.Вторник ще ходя пак и се надявам да ги чуем по-добре.
Честно казано , ако си бях отишла в Надежда , а не в моя град , щеше сигурно по-добре да се види и чуе , все пак там апаратурата в много по-добра.Но се надявам всичко да си е наред.
Някоя от вас, ако не се притеснява можеш и са качи снимка от прегледа 6-7 седмица , да сверя и да се поуспокоя .Не съм си и мислела , че с втора бременност ще съм такава филмарка.

Последна редакция: чт, 11 яну 2024, 20:14 от Marbellaa

# 77
  • Мнения: 222
Ленка, съжалявам и те прегръщам силно. Дано поне другото детенце е добре до края. Аз също бих взела болничен или дори отпуска ако болничния не е вариант.

Джеси, честито сърчице!

Венцислава Арабаджиева 714303, не знам дали може, но стискам палци и се надявам да се появят пулсации.

Марбела, мен не ме притеснява, това е снимка от 6+0 при мен този път



Me, Myself & I, много ти благодаря. Чакам да видя какво ще е тяхното решение и какво ще предлагат като цяло, тогава пак ще говорим вкъщи двамата и ще мислим. А споделете, моля, при положение, в подобна ситуация вие кога бихте информирали за бременността? Още докато се обсъждат нещата, след като подпишете, при евентуално започване чак, или може би дори по-късно? Аз доста се разкъсвам в това отношение, от една страна мисля, че прави добро впечатление да им кажа предварително, за да го вземат все пак предвид в плановете си, от друга страна пък все си имам едно на ум, че кажа ли, нещата много се променят.

# 78
  • Мнения: 1 781
При мен тъпото е , че ме гледаха с коремен, чудя се дали утре да не ида при друг лекар на вагинален.

# 79
  • Мнения: 1 237
Ленка, съжалявам! Дано другото да е борбено и да се развива добре! Обясниха ли ти защо едното е отпаднало? Доколкото разбирам двама лекари са били на това мнение, че трудно ще износиш близнаци и за съжаление са били прави, но защо?

Вики, аз бих си казала още в началото - не се знае как ще се развият нещата, може да се наложи да излезнеш в болничен доста по-рано от очакваното. Не знам как е в Германия, но в България при започване на нова работа винаги има изпитателен срок, в който не важи защитата на бременните от уволнение. Едва ли някоя дама в България би рискувала да започне нова работа бременна без да се е уговорила за това с новия работодател. А и дори да имаш защита, според мен не е коректно да започнеш на новото място и веднага да им съобщиш, че след 1 месец излизаш за неопределен период в майчинство. Доколко знам в Германия от интервю до започване могат да минат няколко месеца - тоест сега си в 3ти месец, теоретично започваш в 7ми и излизаш следващия месец в болничен/майчинство?

Аз днес бях на кожен лекар за екземите - предписа ми крем с кортикостероиди за 7 дни, каза, че за толкова малка площ и период, няма никаква опасност. Същото ми каза и АГ-то.

# 80
  • гр. София
  • Мнения: 469
Ленка, много съжалявам, мила! Понякога се получава това при близнаците. Cry Но съм сигурна, че всичко ще е наред с другото бебче. По възможност взимай болничен и си почивай. Гуш!

Марбела, не мисля, че имаш поводи за притеснение, но и в същото време те разбирам. Дори с втора, трета, четвърта бременност все за нещо ще се притесняваме, то затова сме майки.
Ето и от мен снимка от 7+0, когато чухме пулс за пръв път, с вагинален ехограф. С коремен май не се вижда много добре в толкова начална бременност. За твое спокойствие може да отидеш да те видят с вагинален, но аз съм сигурна, че всичко си е наред.

# 81
  • Мнения: 222
Герка, благодаря за мнението! И аз сякаш повече искам да си кажа от сега, но мъжът ми упорито ме разубеждава.
Малко допълнителни обяснения по темата, ако на някой му е любопитно а и за другите мами в Германия чисто информативно: Реално затова толкова бързат тези дни да се уточним, защото мога от 1ви март да съм при тях, ако подам предизвестие до края на този месец. Фактически много бременни тук не казват до края на първото тримесечие, а доста и след това ощеизвестно време ако не им личи, на мен ми се пада 29ти да вляза в 13+0. По принцип тук си важи защитата от уволнение. Дори има особеност, тук може да не съм казала за бременността, да ми пуснат заповед за уволнение и аз до две седмици да съобщя че съм бременна и пак губят право да си изпъл ят заповедта. Четох и че по закон дори и да ме питат имам право не само да не кажа а и да излъжа и това не може след това да им е причина за нещо. НО и аз като теб го виждам некоректно, а да започна нови работни взаимоотношения с такова първо пряко впечатление...

# 82
  • Мнения: 1 781

Ето го моето човече , като се абстрахирате ит седмицата , която е изписана.С коремен , реално 7 седмица.

# 83
  • Мнения: 191
Ленка, бъди силна! Стискаме палци всичко да е наред занапред. Много сте активни тук, момичета. Темата за юли направо бледнее пред тази тук. В фб имаме там над 400 мами, но тук ми се струва сякаш по-мило. От София има ли  момичета? Къде се следите. Ще ви дам съвет да следите хемоглобин и желязо. При мен се оказаха ниски и започнах да пия Флорадикс билкова кръв преди няколко дни както и да си купувам или правя фреш от цвекло или микс цвекло с портокал или ябълка, морков. От тези неща определено последните 2-3 дни се чувствам много по-добре. Опитвам се да ям и телешко месо, заради пустия хемоглобин. При вас има ли адска умора. Аз позиви за повръщане нямам, макар да ми става неприятно от дадени миризми, но умората е страшна, а си ходя на работа. Не мога и да спя добре, защото ставам нощем по 5-6 пъти до тоалетна по малка нужда . Вече съм 12 седмица и 4 дни, но все още тези неща продължават. Не знам ще отминат ли. При вас има ли нещо такова? Днес вече казах новината на главния шеф и мениджъра и ми олекна страшно много. Доста добре го приеха и се зарадваха. На колегите не мисля още да казвам, макар че в даден момент ще проличи. Вие мислите ли да взимате болнични? Понеже всичко ми е ново ще се радвам да споделите и мисли и мнения относно бъдещи покупки легълца, колички.. Доста ми е объркано за тях, а като гледам изборът е огромен....

# 84
  • Мнения: 267
Archimind, много е хубаво, че си тук 🥰
Колкото до умората - дааа, зверска умора през цялото време, ако не си дремна поне 1-2 пъти през деня, няма как Simple Smile Както си гледам тв и заспивам неусетно Simple Smile Добре, че не съм на работа ,че иначе не знам как щях да се справя. В болничен съм още от 6-7 гс. За количките, креватчетата и останалите покупки и аз ще се радвам да си обменяме опит и идеи Simple Smile

# 85
  • Мнения: 1 781
Нашата количка е от близнаците , трансформира се и става и единична.Bugaboo donkey 3.Изключително съм доволна , аз я спуквах от каране на всякакви терени.Не е мръднала.Нито шасито , нито материята.Препоръчвам на мамите с близнаци.Като цяло bugaboo за мен са много добри , мои близки имат единичните модели .

# 86
  • Мнения: 191
Ivchoni., благодаря че ме приехте! За умората явно няма голям лек. В интерес на истината свежият въздух доста помага. Аз си ходя на работа почти всеки ден, но ако остана хоум офис даден ден определено умората още повече надделява и се разплувам. Хубаво е да се излиза поне за по един час на въздух всеки ден, дори и доста повече...
За въпросите на Вики за работата, според мен е редно да се каже истината, не е коректно да се премълчава. При мен дори финансовия отдел ми казаха, че няма нужда от писмено уведомление, но аз им пратих за мое спокойствие по мейл амбулаторен лист за потвърдена бременност и те върнаха отговор писмен, че е прието. Реално казах чак сега в 12 седмица почти трети месец, но така се прави и попринцип доколкото знам, за да няма фалове недай боже. Мина ми първата фетална и БХС и тогава казах. Дългогодишен служител съм на компанията, но всичко става и ако няма писмено, а само устно, законът за съжаление не ни пази. Това е и съвет от близки мои приятели адвокати, така че пращайте писмено с искане за потвърждение или входящ номер дори, колкото и доверие да си имате. Така е редно и чисто.

Последна редакция: чт, 11 яну 2024, 22:40 от archimind

# 87
  • гр. София
  • Мнения: 469
archimind, привет! Hug
Аз съм от София и се следя в Щерев, както и при първата ми бременност.

Моят хемоглобин е 126, което ми се струва ниско за началото на бременността и ще взема мерки да го вдигна. За сравнение, с предната бременност стартирах с хемоглобин 143.

Аз симптоми нямам, както и предния път, но знам от други момичета, че края на 3-ти/началото на 4-ти месец отшумяват, така че стискай зъби, още малко и ще минат. Hands Muscle

За покупките - по принцип има тема специално за количките, както и отделна за покупки за бебето като цяло, но ще се радвам и тук да обменяме опит.

Нашата количка е Inglesina Aptica cab 4в1 и съм много доволна, много е маневрена, но и на лед също върви добре, не поднася. Grinning Кошът за новородено е с много голям сенник, отделения за проветряване, които вършат страхотна работа в жегите, анатомично матраче и още какви ли не функционалности.
Кошарата си ни е най-обикновена дървена, с чекмеджета и люлеещ се механизъм, за който обаче съжалявам, така и не ползвахме. Grinning

# 88
  • Мнения: 191
archimind, привет! Hug
Аз съм от София и се следя в Щерев, както и при първата ми бременност.

Моят хемоглобин е 126, което ми се струва ниско за началото на бременността и ще взема мерки да го вдигна. За сравнение, с предната бременност стартирах с хемоглобин 143.

Аз симптоми нямам, както и предния път, но знам от други момичета, че края на 3-ти/началото на 4-ти месец отшумяват, така че стискай зъби, още малко и ще минат. Hands Muscle

За покупките - по принцип има тема специално за количките, както и отделна за покупки за бебето като цяло, но ще се радвам и тук да обменяме опит.

Нашата количка е Inglesina Aptica cab 4в1 и съм много доволна, много е маневрена, но и на лед също върви добре, не поднася. Grinning Кошът за новородено е с много голям сенник, отделения за проветряване, които вършат страхотна работа в жегите, анатомично матраче и още какви ли не функционалности.
Кошарата си ни е най-обикновена дървена, с чекмеджета и люлеещ се механизъм, за който обаче съжалявам, така и не ползвахме. Grinning


И аз съм в Щерев!! При кого си ти? Аз се следя при Певтичев, а за фетална - Калев.
При мен хемоглобина падна на 115, а желязото 10. Оттам е и огромната умора. Дано има напредък, ще споделям...

Последна редакция: чт, 11 яну 2024, 22:42 от archimind

# 89
  • София
  • Мнения: 389
И аз съм от София и също се следя в Щерев .
За сега ходя при доц.Андреева ,тя ме следи и прави секциото ми преди 7 години ,но сега май не води женска консултация. Забравих да я попитам онзи ден ,когато бях ,но ме вика лак след 2 седмици ,та ще разбера .
На мен много ми похвалиха д-р Милчева там ,ако Андреева не следи ,ще отида при нея сигурно.

Последна редакция: чт, 11 яну 2024, 22:49 от malinkiii

Общи условия

Активация на акаунт