Отговори
# 30
  • Мнения: 1 715
Честито на проходилите 😍 Моята само обикаля кошарата, все още стъпва на пръсти и се олюлява.

За вечерята давам зеленчуково пюре с месо по няколко лъжички, не го броя още за заместено хранене. Но има интерес да се храни с нас вечер. Все още кърмя вечер и нощем.

Разрани ми от хапане ареолата на едната гърда и имам нещо като подутина, като пъпка, дано не се получи някакво възпаление ...

# 31
  • Мнения: 613
Бравооо на децата!

И ние сме на 9ти Март. Още не ходи сам, но все по-често се пуска за по 1-2 крачки 🤭

Взехме боси обувки, но той не ги харесва много.

# 32
  • В твоето съзнание...
  • Мнения: 558
Браво на малките бързачета, желая им само към хубави неща да ги водят сладките крачета.

Ние още не сме на етап ходене. Разхожда се по мебелите ама не му хрумва да пробва измежду тях.

Бяхме сега на почивка и му давах вечер да хапва някакви неща, не сме имали проблеми. Попринцип знам, че вечер е хубаво да е някаква супа, но той супи отказва. Като цяло той на случаен принцип ми отказва храна като си реши.

Аз му взех едни обувки на Колев и Колев, от тези с цип през подметката, но изобщо не се разбира с тях. Аз ги взех уж да мога да пускам вън да се изправя, защото има желание, но сложа ли му обувки, започва да влачи крачета и да мрънка.

Аня, от коя частна кухня сте доволни и какво меню взимате, това квото е за деца до 1г?

# 33
  • Мнения: 672
march23, ние с Any сме от Велико Търново и обменяме информация за тукашните кухни, така че няма да ти свършим работа.
До колкото знам обувки с цип не се препоръчват. Поне това е моята последна информация. Ponki.bg имат много приятни и удобни моделчета. За нанвън сме с тях, а за в къщи понеже много се пързаля по ламината, когато е само по чорапки сме с такива

Много мекички и удобни. Все едно си е с чорапки само.

# 34
  • Мнения: 523
Честито на проходилите и пожелавам здрав кръст на майките Grinning
Матео запопна да се изправя и да прави крачки, но не обикаля все още. Сега се опитвам да го науча да спи в отделно легло. Започнах от следобедния сън по съяет на консултантката. Вие кога мислите да отделите мъниците в друга стая? При нас със сигурност няма да е преди година и няколко месеца.

# 35
  • Мнения: 613
RossinaD, до сега във вашето легло ли спеше? Ако да, би ли споделила, как го приучаваш да спи отделно?
Ние спим заедно. Опитвам понякога да го сложа в неговата кошара, но не ни се получава.

# 36
  • Мнения: 523
Aria Mia, той спи при мен на спалнята (преместихме таткото да спи при каката). Обаче не се гушкаше до скоро и всеки си има лично пространство. Но от две седмици е станал много гушлив (което е супер сладко), но започна да ме търси нощем. Това ме притеснва, защото не искам да свикне и после трудно да го премвстя. Та......вчера следобед просто го сложих да спи в неговото легло. Решила съм, първо да свикне да спи следобед там, а после и през нощта.

# 37
  • Мнения: 613
Разбирам. Моят юнак си е гушкав от раждането. Спи до мен, върху мен, у мен (в раницата; или на ръце, когато беше малък). Слагането в неговото легло, дори когато е заспал, е мисията-невъзможна.

# 38
  • Мнения: 523
Според мен, ако е заспал, е по-трудно. Ти как го приспиваш?

# 39
  • Мнения: 613
На гърда или на ръце. В много редки случаи заспива сам след като е спрял да суче (завърта се няколко пъти сънен в леглото и заспива, но аз съм до него).

# 40
  • Мнения: 523
Хм, трудно би било да го оставиш сам. Пробвала ли си с консултант по съня?

# 41
  • Мнения: 1 509
Aria Mia, и моето дете заспива предимно на гърда и предпочита да спи до мен. Но понякога заспива в неговото легло...за да се случи това, преди това хубаво го уморяваме, гледаме да е будувал достатъчно, суче малко за унасяне, слагаме то буден в леглото му и тупаме леко дупето. Често се получава, но ако много го боли зъб, не минава номерът. Пробвала ли си така?

RossinaD, дано свикне пак в леглото си да спи, имате ли прогрес?

Моето юначе нямаше белег от БЦЖ, Мантуто беше отрицателно и вчера му биха пак ваксина. Вашите деца имат ли белег?

# 42
  • Мнения: 597
So close и моето момиче нямаше белег от БЦЖ и после беше отрицателно на матуто и я боцнаха, сега все още седи голяма червена точка, а сигурно са минали поне 2 месеца от тогава.

За приспиването за нощен сън лесно я приспивам на спалнята, като първо я кърмя после тя започва да се върти наляво надясно и заспива. Опитвам се лека полека да я пренасям в нейното легло все по-рано, но последните пъти не успявам да нацеля момента и по-скоро се събужда и трябва пак да се унася в спалнята.
За дневен сън също мога да я приспя на спалнята, но после не успявам да я пренеса в кошарата, а ме притеснява да я оставям на спалнята, че да не вземе да падне. Close Та затова си карам с приспиване в раница и после пренасяне в кошарата.

# 43
  • Мнения: 523
So close, Матео също нямаше белег от проба Манту и му сложиха нова БЦЖ ваксина.
Относно спането, да, добре се получава. Вчера хубаво спазих интервала на будуване преди аледобедния сън. Сложих го в неговото легло, заспа веднага и си спа 2 часа. Загря защо го слагам там Grinning В момента пак там го приспивам.

# 44
  • Мнения: 597
RossinaD какви интервали спазвате?
При нас за 3:15/3:30/4:15 нещо такова. ама последните дни спи по много малко, демек 30-40мин на дрямка и не знам и аз какво да променям.

Общи условия

Активация на акаунт