Отговори
# 75
  • Мнения: 1 523
Lucie, честит рожден ден и от мен! Да е здрав, благословен, все така чаровен Петърчо! Чакаме с нетърпение инфо как сте.

# 76
  • Мнения: 1 028
Lucie, честит рожден ден, на малкото голямо момче!!! Да ви бъде много здрав, игрив и щастлив! ❤️❤️❤️❤️❤️
Как минава времето..... Ето вече си имаме рожденник в групата...😘😘😘🥰🥰🥰🥰

# 77
  • В твоето съзнание...
  • Мнения: 561
Lucie, влизам специално да честитя на Петърчо празника Simple Smile Да ви е жив и здрав и много щастлив, но задължително и поне малко палав!

Рошличка, имахме период в началото със запек, но гледам да давам разхлабващи плодове и овесени ядки.
Иначе предполагам знаеш, че и желязото запича.

Ev_ и аз много често дохранвам. Един ден си яде храната, на другия не. Пробвах и с кухня, същата работа... Та общо взето спрях да се напрягам. Той обича да яде сам и гелдам по-често да давам някакви неща, които може да държи и да яде сам...

Аз още не съм взела окончателно решение за рождения ден, май ще сме само с роднини и не мисля да прекалявам с украсата. Ще видя за някаква цифра и някой друг балон. Лятото живот и здраве ще направим кръщене и тогава ще спретнем по-голям купон.

# 78
  • Мнения: 523
Lucie, да е честит Петърчо! Да е здрав, щастлив и безгрижен.
За рождените дни, ние ще направим бебешко парти вкъщи. Ще поканим бебетата на приятелите ни Simple Smile да си подърпат играчките.
Малко смяна на темата, но вие кога приключвате с майчинството? Миналата седмица бях в офиса, за да обсъдим връщането ми. Матео прави годинка на 28 февруари. През юни се завръщам, а той тръгва на ясла на 1 май. Много ми в притеснено за него. Толкова е свикнал с мен, как ще го пусна.
А относно отделянето, тази вечер за първи път ще си спи в неговото легло в детската стая. Естествено и аз ще спя там, но вече няма да е на спалнята при мен. И за това ми е доста напрегнато. Растат децата Sad

# 79
  • Мнения: 4 508
Благодаря, ще търсим с овесени ядки значи.

Честит рожденик на Lucie! Здраве и щастливо детство! Hug

Последна редакция: нд, 04 фев 2024, 23:04 от Рошличката

# 80
  • Мнения: 552
march23, с коя кухня пробвахте? Сега започнах да разглеждам какви частни кухни има и какво предлагат.

Росина, ако всичко е наред при нас, аз още една година ще съм в майчинство. Не бързам да се връщам на работа предвид, че доста години ни отне да имаме дете. Искам да ѝ се отдам повече време, а и аз самата да релаксирам. С това не искам да засегна някой, който има една или друга причина да приключи с майчинството по-рано. Със сигурност няма да е лесна адаптацията след връщане на работа, а за малчо - започването на ясла, но няма как. Идва и този момент рано или късно. Дано ви е спокойна нощта, а той да свикне бързо в неговото легло.

# 81
  • Мнения: 1 597
Благодаря много момичета, 
чувството е невероятно- това мъничко бебе, от малко писукащо мишле става човече, със свои интереси, предпочитания, нужди, и раздава една такава невероятна топлина и любов.

Посещението в детската ферма също мина прекрасно- всички много се забавляваха - гушкахме зайци (като първо трябваше да си ги хванем😆 те бяха на сводоба из двора- но с малко сено и хрупки, имаше любов), хранихме алпака, гонихме кокошки, опитахме се да се сприятелим с едни миниатюрни декоративни козички.

Стопанката ни беше приготвила изненада - кафе, горещ шоколад и торта. Бебетата не реваха от животните,  а напротив,  а по-големите дечица разхождаха двете алпака из двора. После у дома - торта, и похапване и още игри за децата.
Снимки - за да не заемат огромно място постът:

Скрит текст:







# 82
  • Мнения: 552
Еха, Lucie_, страхотно се е получило! Чудесен празник и със сигурност ще остане незабравим първи рожден ден! Blush
За нашия първи РД, който е на 01/03, ако е хубаво времето, мисля да я заведем в зоологическата градина. Дребка се радва много на животинки.

# 83
  • Мнения: 676
Lucie, да е жив и здрав Петърчо, много щастлив и поне малко палав❣️ Страхотно ви се е получило.
 Рошличка, може да пробваш с овесна каша. Аз давам от самото начало вместо попара. Може да се комбинира и с плодово пюре или каквото детето харесва.

 Виждам, че няколко мами са писали, че дохранват след т. нар твърда храна. Какви количества изяждат дечицата, когато дохранвате? Ние до сега максимум 2 пъти сме достигали до 180гр, но след като минаха около 2 седмици от захранването и стигнахме 130гр не съм дохранвала повече. В началото дохранвагх, но стигнах до заключение, че така при следващото хранене пак не иска да яде и си чака млякото и спрях. Все още сме на 6-7 хранения и си хапва 2 пъти нощем, но ако дохранвам, поне в нашия случай съвсем ще се скапе схемата.

# 84
  • Мнения: 4 508
Кои овесени ядки препоръчвате?

(Редактирано)

Последна редакция: пн, 05 фев 2024, 21:02 от Рошличката

# 85
  • Мнения: 614
Момичета, ние също нямаме заместено хранене. Предлагам "твърда" храна поне по 3 пъти на ден.
Пюрета и детска кухня отказва. Но хапва домашни бебешки палачинки, баничка, мъфини, хляб, кисело мляко, качамак, овесени ядки, авокадо, някои по-интересни готвени неща. Предпочита парчета и да хапва с ръце. Иска винаги от нашата храна.
На кърма е и все още суче по много пъти - и през деня, и през нощта.

Рошличка, за овесена каша мога да препоръчам безглутеновите овесени ядки на ДМ. Сваряваш ги за няколко минутки във вода и готово. Може да ги предложиш със сирене и масло или с намачкан банан, настъргана ябълка ... каквото ще се хареса.
В началото на захранването съм давала и инстантна овесена каша, но вече няма смисъл, той е голям, дъвче си.

# 86
  • Мнения: 49
Lucie, честит рожденик, да е здрав и много щастлив, прекрасно празненество се е получило, благодарим за снимките.

# 87
  • Мнения: 552
Ние ако достигнем 120-130 гр твърда храна, не дохранвам, но проблемът е, че недостигаме това количество. За СЗ, която е мюсли за 10+, се котира по-голямо количество.

# 88
  • В твоето съзнание...
  • Мнения: 561
Пробвахме Юначе, на мен солените неща ми бяха много вкусни, но са пасирани и не ги одобри. Десертите си бяха гадни, поне за мен.
Като цяло и той приема добре всичко, което се яде с ръце, но не винаги имам възможност да приготвя нещо такова.

За количествата, солена храна не мисля, че изяжда по 180гр, но честно казано и не меря, на око се ориентирам дали има смисъл да давам и мляко.
Общо взето давам мляко в случаите, в които хапва по 5 лъжици и започва да отказва.
+1 за ядките на ДМ, аз давам глутенови обаче. Заливам с топла вода и оставям да престоят няколко минути, после добавям настърган/намачкан плод.

Луси, празникът ви е бил направо мечта!
Аз съм водила Вики в зоопарка, но беше по-малък и не обърна внимание. Може сега около годинката да идем пак... Все пак кучето е хит в къщи.

Росина, ние в крайна сметка решихме, че от Април, когато ще е точно на годинка, ще го пуснем на 1/2 ден на ясла. И на мен ми е доста притеснено, но мисля, че ще е добре и за двама ни в крайна сметка. Аз доста изтрещявам вече и не мисля, че успявам да го ангажирам достатъчно адекватно.

# 89
  • Мнения: 523
March, важното е да се чувствате добре. Все пак не е на всяка цена да са вкъщи до 2 години.

Общи условия

Активация на акаунт