Отговори
# 60
  • Мнения: 361
Това с нестоенето в количка отмина и се радвам, защото лятото ме караше да я нося на ръце ,но вече не е така . Стои си мирно в количката и се оглежда ,интересно и е всичко .

А вашите бебета преминаха ли към общата храна ? Ние от 9м сме вече ма обща храна , не иска пюрета

# 61
  • Мнения: 20
Това с нестоенето в количка отмина и се радвам, защото лятото ме караше да я нося на ръце ,но вече не е така . Стои си мирно в количката и се оглежда ,интересно и е всичко .

А вашите бебета преминаха ли към общата храна ? Ние от 9м сме вече ма обща храна , не иска пюрета

Моето е захранено по звб и е на обща храна. Днес например ядохме чушки с ориз. Просто готвя в едно малко тиганче без сол. Всички други подправки си ползвам както обикновено.

# 62
  • Мнения: 1 592
Алисе, и ние винаги даваме от храната,  която е на масата, но винаги имаме и купено пюре за съответната възраст,  плюс плодове, през деня,
Но всичко зависи от това дали пак не е с вирус ит яслата или не излизат зъби, за 4 седмици през декември към януари излязоха 3 - беше кошмар, сега още 4 се белеят 🤪 нооо ... и това ще мине

# 63
  • Мнения: 523
Plamena, аз също се опитвам винаги да имам някаква и цел и стигнах до много харчене на пари Grinning Добре че имам приятелка наблизо, също с бебе, та поне ходим на кафе или на разходка заедно.

# 64
  • Мнения: 361
Аз много исках да я храня с купени пюрета ама тя отказваше , захраних я на 6 месеца и на 8++ вече започна да отказва дори домашно приготвените. Така преминахме към обща храна . Иначе обича да си хапва сама и аз я оставям. Люси от купените моята харесваше , по едно време на една марка little Maryam, беше за кратко но си похапна малко от тях , пробвала ли си ги ?

# 65
  • Мнения: 4 446
Алисе,
Обща храна, но пасирана или не?

# 66
  • Мнения: 250
Момичета,имам въпрос
Кърмих до към 4 месец ,но кърмата рязко намаля и просто спрях да изцеждам,за да я спра нацяло
Малката е вече на 10 м.,но често през деня усещам,че ми се намокрят леко зърната,миниатюрна капчица,но не знам нормално ли е .Вие така ли сте

# 67
  • Мнения: 1 675
Чела съм, че може до година след отбиването да има такова намокряне от гърдите.
Аз вече кърмя само нощем, но не ми се е случвало отдавна такова намокряне.

# 68
  • Мнения: 361
Аз на моето момиче никога не съм и пасирала храната. Още от самото начало само намачквах с вилица и толкова. Постепенно спрях и някъде от към 7++ и давах вече парчета , без пасатор без вилица. Сега вече си хапва , въпреки че няма още зъбче доста добре си дъвче храната . Нямаме случай на задавяне с храна

За кърмата - тя не спира от раз , ще си имате още време капчици. За да спре по-бързо ти препоръчвам да пиеш чай от мента или салвия .
Аз не съм спирала ,но знам от много мои познати и приятелки. Пийте си чаят , за да спре по-бързо и да нямате капчици

# 69
  • Мнения: 250
Момичета рождените дни наблежават и аз вече се развълнувах,а винаги съм се смяла на приятелките ми ,че се претрисат..но както и да е
Някой друг мисли ли да си украси сама заведението или мястото ,където ще празнувате
Аз мисля да се съберем за обяд с най-близките и да си купя една обемна цифра и да си сложа балони.Някоя по-креативна мама ако имаме,нека да сподели идеи

# 70
  • Мнения: 613
Mimsd, аз ще украся сама Simple Smile
Избрах си тема за рожденния ден и поръчах за украса най-различни неща в тази тема - флагчета, балони, салфетки, шапки, топери за торта и мъфини, банер (не знам, дали така се казва) за снимки 😂 Може и да пропускам нещо.

# 71
  • Мнения: 4 446
Вашите бебоци като почнаха да ядат повече твърда храна, запиЧаха ли се? Как се справихте с този проблем?

Последна редакция: нд, 04 фев 2024, 12:13 от Рошличката

# 72
  • Мнения: 549
Рошличката, и аз това се питам кога моята девойка ще започне да яде повече твърда храна? Все дохранвам с АМ и краят му не се вижда. Аз ли не готвя добре?! Close Замислям се да пробваме малко ястия от някоя частна кухня. Почти на всяко хранене - сутрин, обяд и СЗ все дохранвам. Не знам пак ли зъби я мъчат. Реално от началото на ноември даде много назад с твърдата храна. Тогава 2 месеца я държаха зъби, че избиха 4 един след друг. После пък беше със сополи.

 Относно първия РД съм поръчала торта и час за фотосесия. За вкъщи трябва да взема някаква украса.

# 73
  • Мнения: 4 446
Ev_,
ЗапиЧане, запек имах аз предвид Joy

За количеството, постепенно и мноого бавно, помага добавка желязо (само при доказан дефицит!!!). Но увеличение на количеството веднага доведе до запек :/


За украси, тему и подобни, предлагат много неща на приемливи цени. Комплект балони (цифра + кръгли) и т.н.

С маалко сръчност, може да се спестят едни 400 лв от украса.

Между другото, когато има гостенчета-деца, балоните се задържат около 20 минути Joy

(Редактирано)

Последна редакция: нд, 04 фев 2024, 21:50 от Рошличката

# 74
  • Мнения: 549
Рошличката, Joy запек за щастие няма девойката. Дано е все така!

Украсата вкъщи няма да е кой знае какво. Общо взето толкова, колкото за декор на малко домашни снимки.

Lucie_, честит 1-ви рожден ден на Петърчо! Blue Heart BirthdayGift Да ви е здрав, щурав и много щастлив!
Да разкажеш как е преминало партито във фермата!

Общи условия

Активация на акаунт