Термин Март 2024 – тема 4

  • 31 621
  • 791
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 224
Ranarska92, с тия назидателни удивителни на всяко изречение, хората може да ги е страх да се запознаете 🤭

За матрачетата на дребосъците - и аз знам, че трябва да са твърди.
Багажи и т.н не съм пипала още, а може би трябва вече.. 🙄 иначе, да го добутаме до там, бих се присъединила за разходки

# 61
  • Мнения: 184
Във коя седмица ще започнете със стягането на багажа аз тъм във 30 и 4г. Ще ми се по скоро да го приготвя Blush

# 62
  • Мнения: 81
Аз си мисля за 34-та, като изляза в болничния 45 дни преди раждане да го подготвя багажа, както и тогава да изпера дрешките и подредя някои базови неща. Като аз съм спокойна, ако нещо тръгна да раждам мъжа ми е трениран да събира спешно багаж за болница Simple Smile

# 63
  • София
  • Мнения: 3 453
И аз мисля след 45-дневния да почна нещата за болницата. То реално имам почти всичко налично освен някои хигиенни, но ей го къде е магазинът. Ще си ги набавя веднага. А и някои неща тип гримове, зарядни, козметика ще се слагат при тръгването за болницата и без това, само листче с какво да взема ще си оставя.
Началото на март ще изпера количка, кошницата за кола и дрешките и това е.

# 64
  • Мнения: 186
Явно само аз съм истерясала Grin и в 31г.с съм с почти изцяло стегнат багаж и за мен и за бебето.
 Да не прозвучи като някакъв упрек, просто питам - Не ви ли е страх, че може по-рано да настъпи раждане или да не дава Господ някакво усложнение, а вие да не сте готови? То вярно, че реално до термин повечето имаме между 5 и 10 седмици и времето е супер много (това са си 2 месеца средно), ама знам ли... аз съм параноична и реших, че е по-добре за психиката си да се подготвя.
Не знам защо, но от няколко дни се чувствам супер напрегната и притеснена. Добре че бебето е съпричастно и не спира да се върти и рита, че поне за това да не се притеснявам. Май хормоните ми надделяват отново...

# 65
  • Мнения: 3 640
Аз имам 4 седмици до раждането и разсъждавам като теб. От миналата седмица ми е готов багажа, а нещата за бебето са от 1 месец готови 😀😀😀 Не ме е страх толкова от възможни усложнения, колкото обичам всичко да ми е предварително готово, прегледано, оправено, изчистено и проконтролирано от мене! 😀

# 66
  • София
  • Мнения: 3 453
Не се притеснявам да забравя нещо. Аптеката долу в болницата има всичко нужно и ММ може веднага да набави или аз да слезна за 5мин (АМ, биберони, шишета, четка за зъби, паста, душ гел, превръзки, та дори и маска за коса, ако ме тресне да си правя мога да си взема от там). За бебето имаме всичко (без кошарата, но и да я няма може да се набави веднага), все една пералня и ютия знае как да пусне и без мен. Знае къде е количката, как да я сглоби, къде е столчето и как да го сложи в колата.
А и раждането не е като по филмите - контракция и хукваш веднага към болницата. Имаш няколко часа. Да си догледаш багажа, документите, да се окъпеш на спокойствие, та дори и до магазина да отидеш, ако искаш за вода, шоколад, кърпички и каквото прецениш. Да не говорим, че и да си забравил нещо винаги може да ти се донесе в болницата. 

И аз съм малко control freak на тема подредено и чистота и всичко да е готово предварително, ама първия път ми доказа, ме и всичко да излъскам и изчистя в нас, то един мъж за 4 дни ще му разкаже играта 😀 Свекървата добре, че дойде ден предварително и да пооправи, малко женска ръка да пипне

# 67
  • Мнения: 231
Аз също бързам всичко да е готово от по-рано. Още повече че от няколко дни имам доста главоболие в зоната на челото и нямам сили вече. Кръвното е нормално та от къде се появи не знам

# 68
  • Мнения: 81
Аз днес бях на преглед 30 гс 1800 гр 🩵 е в момента. АГ-то ми каза за раждането ще видим как ще е края на февруари месец дали нормално дали секцио спрямо моя таз и как върви бебето тогава. Тогава ще ходя и до болницата за документи да направим и да ми дадат списък с нещата. Така, че щом той е спокоен, че няма да излезе до след 6 седмици защо аз да съм паника. Пък и ММ е много оправен, пералня и сушилня с ютията е общо 5 часа време, да сглоби една кошара и да сложи чаршафи още макс 1 час така че все за 3 дни докато съм в болницата да има да се подготвят нещата ако нещо не сме успяли да го направим по план преди това Simple Smile

Аз също съм маниак по планове, да е готово всичко ама то не е пък чак толкова на бебето не му трябват чак толкова неща в началото, че ако сме забравили нещо да го няма в магазин на дистанция от 30 минути от нас 😇

# 69
  • Мнения: 47
Здравейте, оставям ви линк, който е активен 24ч. от уебинар на тема Бързо и лесно раждане :
https://event.webinarjam.com/t/click/4vy76sv3igza4xf4g3vhpwgphn0nh6
Като го пуснете, трябва да оставите записа да достигне 10 мин. и тогава започва видеото. Simple Smile))

# 70
  • Мнения: 2 631
Бях писала за стяганията по рано, контракции са и АГ смени терапията даде Магнерот. След 10 дни сме на тонове.

# 71
  • Мнения: 93
Бях писала за стяганията по рано, контракции са и АГ смени терапията даде Магнерот. След 10 дни сме на тонове.

А до сега не си ли приемала магнезий, че
не помня ? И колко магнерот изписа в случая ?

# 72
  • Мнения: 2 631
Алеракт пиех, но явно не действа добре. Магнерот 3 х2табл за 5 дни след което 3*1за 10 дни

# 73
  • Мнения: 166
Алеракт пиех, но явно не действа добре. Магнерот 3 х2табл за 5 дни след което 3*1за 10 дни
Мерихте ли шийка?

# 74
  • Мнения: 2 631
На 3ти януари последно, като тя беше 35мм, след 10 дни ме викат на тонове и ще я измерят.
Алеракт пиех, но явно не действа добре. Магнерот 3 х2табл за 5 дни след което 3*1за 10 дни
Мерихте ли шийка?

Общи условия

Активация на акаунт