Термин Март 2024 – тема 4

  • 32 527
  • 791
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 186
То, че в Алеракта има магнезий това е ясно, но не го ли изписват за шийката? Макар че мненията от различни АГ, които съм чувала са на двата полюса - от "Това е вода, няма никакъв смисъл да го пиеш", до "задължително го пий, нищо че пиеш биолектра, той не е за контракциите"...

# 76
  • Мнения: 93
Ами аз пия Магнерот и отделно си пия Алеракт , но моята АГ каза , че е хубав продукт зарди другите му съставки, иначе магнезия в него бил минимално количество и не можело да се разчита само на него.

# 77
  • Мнения: 2 635
Да за шийката е.

# 78
  • София
  • Мнения: 183
Още през декември оправих в детската стая каквото можах. Имах хиляди чували от сестра ми и 2 приятелки и докато сортирам, изпера и сгъна всичко ми отне поне седмица. Радвам се, че го направих тогава, защото ако трябваше сега да го правя, щеше да ми е голяма мъка. Багажа също искам да събера, но съм доста болна последната седмица и нямам никаква енергия. Но така или иначе всичко необходимо съм купила и просто трябва да го събера в една чанта. Аз съм от тези дето много ме напряга да оставя нещо за последния момент, така че реших да не се подавам на суеверия и да си оправя всичко по-рано.

# 79
  • Мнения: 49
Момичета, имали ли сте дни в които бебето не спира да се движи? Днес не спря даже и за половин час…. Чак такава активност ме притеснява. До сега си е било нормално… ту се появява, ту си спи

# 80
  • Мнения: 2 635
Мами какви чувалчета сте взели моето ще се ражда средата на март разбирам че трябва да е 1 тог чувалче малко се обърках.🙄

# 81
  • Мнения: 25
При мен обикновено два дена е по-спокоен и се движи от време на време и на третия ден почти не се спира. Въпреки това втория ден кагато е по-спокоен ме обзема паника и почвам да се чудя дали да не тръгна към болницата😅

# 82
  • Мнения: 186
Tedsity, моето бебе преди да му отеснее мястото правеше така. Редуваше 2-3 дни пълен покой до степен да пощурея от ужас, после 2-3 дни не спираше и за минутка. Възможно е просто да е порастнало и да усещаш всяко движение. Все пак се движат и по време на сън, поне моето си се намества все.
За чувалчето, изобщо не ги схванах тези тог-ове. Беше май нещо 0.5 и 1... аз взех едно зимно и едно лятно за момента.

# 83
  • Мнения: 2 635

Ето тук дамата обеснява в този профил.

# 84
  • Мнения: 25
Доколкото разбрах какъв тог е подходящ зависи от температурата на стаята, където ще спи бебето, а и в зависимост с какво ще бъде облечено бебето под чувалчето пак може да се измисли някаква комбинация. Не помня дали тук или разни бебешки страници съм попадала на таблици с примери.

# 85
  • Мнения: 223
Моя АГ ми каза ,че винаги ,когато се мести е будно ,а не заспало. Когато не мърдало значи спи, но не знам дали е така.
Tedsity, моето бебе преди да му отеснее мястото правеше така. Редуваше 2-3 дни пълен покой до степен да пощурея от ужас, после 2-3 дни не спираше и за минутка. Възможно е просто да е порастнало и да усещаш всяко движение. Все пак се движат и по време на сън, поне моето си се намества все.
За чувалчето, изобщо не ги схванах тези тог-ове. Беше май нещо 0.5 и 1... аз взех едно зимно и едно лятно за момента.

# 86
  • София
  • Мнения: 3 534
Понякога я усещам съвсем леко, зависи в каква поза е, какво прави. Не винаги е шутове и юмруци. Понякога само се усеща леко наместване на ръчичка/краче. Има и дни, в които нон-стоп е подскачане, въртене, наместване. Редува като цяло.

За чувалчето зависи как успявате да поддържате у вас. Вкъщи температурата в стаите е целогодишно 22-23 градуса. Почти не мърда и имам един пролетно-есенен чувал 1тог (за по-студени дни) и ще взема един летен 0.5тог. В най-големите жеги ще спи без всякакъв.

# 87
  • Мнения: 498
Мами, ще се отклоня малко от темата, но снощи сънувах толкова реалистичен сън. Сънувах как ще изглежда бебенцето ни- косичка, очи, личице. На сутринта просто бях в шок досега никакъв подобен сън свързан с бебета, раждане или нещо подобно не съм имала.

# 88
  • Мнения: 185
Мами, ще се отклоня малко от темата, но снощи сънувах толкова реалистичен сън. Сънувах как ще изглежда бебенцето ни- косичка, очи, личице. На сутринта просто бях в шок досега никакъв подобен сън свързан с бебета, раждане или нещо подобно не съм имала.

И аз в началото сънувах едно много хубаво момиченце, но бебчо ще е момче. Сънищата ми през бременността повечето са странни и шокиращи. Не обръщай внимание на такива неща, нормално е особено с наближаването на термина 💚

# 89
  • Мнения: 401
Това е нормално през бременността да имаме ярки и реалистични сънища. И аз сънувах две момченца, които тичаха по една поляна към мен, но се оказа че ще имам две момиченца.

Общи условия

Активация на акаунт