За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 27 433
  • 747
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 13 868
Картофени ноазети купешки получават ли се вкусни във фрайър? Някой правил ли е? Не ми се занимава да ги пържа.
Да, на пакета ако пише за колко време се готвят на фурна, аз намалявам наполовина до 2/3 и на 180С, от замразени направо във фраера.
Нещо такова се получи, да. Пише 18-20 мин на 180- 200, а за 15 бяха готови на 200. Станаха супер.
Пробвай даже и с по-кратко другия път, те нали са полуизпържени тези замразените и само отвън ти трябва да хванат загар. Но виж да ги напръскаш с някакъв спрей с мазнина или да ги стръскаш в купа с някоя и друга лъжица, да се омаслят отвън, ще станат по-добре и ще хванат цвят по-бързо. Ако са на един слой а не натрупани, вероятно и 10 минути ще им стигнат.

# 661
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 967
Глава да, листа не върви много, но въпрос на вкус, в малко количество става иначе е много натрапчиво.

# 662
  • Мнения: 1 495
Здравейте,
По тази рецепта се опитвам да направя кюфтенца от киноа.Нямах галета и сложих царевично брашно,но сместа е много рядка.Добавях още брашно,но и дума да не става да се оформи на кюфтенца.
Аз,че сбърках някъде сбърках,но как да оправя положението?
С още брашно?Струва ми се,че няма да се оправи..
Освен в тавичка да го запека?

https://edin.bg/recepti/r-155122-%D0%9A%D1%8E%D1%84%D1%82%D0%B5% … D1%80%D0%BD%D0%B0

# 663
  • София
  • Мнения: 19 485
Здравейте,
По тази рецепта се опитвам да направя кюфтенца от киноа.Нямах галета и сложих царевично брашно,но сместа е
Скрит текст:
много рядка.Добавях още брашно,но и дума да не става да се оформи на кюфтенца.
Аз,че сбърках някъде сбърках,но как да оправя положението?
С още брашно?Струва ми се,че няма да се оправи..
Освен в тавичка да го запека?
https://edin.bg/recepti/r-155122-%D0%9A%D1%8E%D1%84%D1%82%D0%B5% … D1%80%D0%BD%D0%B0
В много случаи в такива сайтове (които не са строго кулинарни), рецептите са олеле-мале.
Но в случая и ти имаш вина - царевичното брашно няма глутен, който прави тестото. Галетата хем е пшенична, хем препечена и попива течността. Ако държиш на кюфтета, сложи пшенично брашно или нишесте, може и още яйца, те държат. Ако не - запичай така.

# 664
  • Sofia
  • Мнения: 21 748
Здравейте,
По тази рецепта се опитвам да направя кюфтенца от киноа.Нямах галета и сложих царевично брашно,но сместа е много рядка.Добавях още брашно,но и дума да не става да се оформи на кюфтенца.
Аз,че сбърках някъде сбърках,но как да оправя положението?
С още брашно?Струва ми се,че няма да се оправи..
Освен в тавичка да го запека?

https://edin.bg/recepti/r-155122-%D0%9A%D1%8E%D1%84%D1%82%D0%B5% … D1%80%D0%BD%D0%B0
Както Куку вече писа царевичното брашно е без глутен, аз го ползвам да поръсвам под хляба  при печене, както и под пица, защото тестото не го поглъща и съответно не залепва.
Най-лесно е да запечеш цялата смес сега... или да добавиш още киноа евентуално...
За следащите кюфтенца заповядай от мен, снимката е линк.

Последна редакция: чт, 29 фев 2024, 12:42 от Morena

# 665
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 967
Здравейте,
По тази рецепта се опитвам да направя кюфтенца от киноа.Нямах галета и сложих царевично брашно,но сместа е много рядка.Добавях още брашно,но и дума да не става да се оформи на кюфтенца.
При чуждестранните рецепти кюфтенцата често се сипват с лъжица в тигана, не се оформят на ръка, нормално е сместа да е полутечна.

# 666
  • Мнения: 1 495
Благодаря!
Сипах го в тавичка и запекох.

Ефибуш,пише,че са печени на фурна,а и снимките показват хубаво оформени топки.

# 667
  • София
  • Мнения: 19 485
Снимка не готви ядене. А има и трикове за визия при кулинарни снимки.

Всички знаят обърнатия сладкиш с какви ли не плодове. Майка ми го правеше с карамел, плодове от компот и после сиропираше със сока от компота. Затова ме е страх да взема коя да е рецепта, за да не се разпадне при напояване и ще помоля за вашите съвети. Ако се наложи - ще си го ядем и с лъжица, но по-добре да попитам Yum

Последна редакция: чт, 29 фев 2024, 17:03 от Cuckoo

# 668
  • Мнения: 610
Моля да ми препоръчате зехтин подходящ за пържене и който може да се закупи от веригите.

# 669
  • In transit
  • Мнения: 12 068
Моля да ми препоръчате зехтин подходящ за пържене и който може да се закупи от веригите.
Всеки екстра върджин зехтин е подходящ за пържене, стига да не пържиш на температура над 170С. Ако искаш мазнина за пържене в маслена баня и на по-висока температура над 170С, си вземи фъстъчено олио. То е много леко и има точка на задимяване към 230С.

Скрит текст:
В момента ползвам това:
Купувам от го Емаг.

# 670
  • София
  • Мнения: 11 755
Моля да ми препоръчате зехтин подходящ за пържене и който може да се закупи от веригите.
Също ползвам зехтин Екстра Върджин за пържене, няма проблем,  последните  канти  взех от гръцкия магазин, че от лятото всичко свърших, COSTAD`ORO и MINERVA , доволна съм и на мен ми харесват, имат хубав вкус.

# 671
  • Мнения: 1 239
Честит нов месец, честит Баба Марта!
Идвам с въпрос - в пристъп на лакомия Simple Smile , да пробвам купих няколко кутии локум.
Моля, споделете ваши изпробвани рецепти за да го вложа в нещо.
Чета за кифлички, баници, мъфини, питки, но друго си е нещо, което някой е правил с точните пропорции на продуктите.
По възможност и ако може да е по-трайно ( не че не може за ден-два  да го излапам, ама всичко се лепи Simple Smile ) .
Благодаря!

# 672
  • Sofia
  • Мнения: 21 748
Идвам с въпрос - в пристъп на лакомия Simple Smile , да пробвам купих няколко кутии локум.
Моля, споделете ваши изпробвани рецепти за да го вложа в нещо.
Ако ще се справиш с "брашно колкото поеме", заповядай Локумки, снимката е линк.

# 673
  • Мнения: 1 239
Благодаря, Моренка!
За справяне, ще се справя,  тези пурички наистина не са за един ден, но трябва да  купя бира, а и ако маста заместя с олио или краве или кокосово масло дали ще са същите?

Иначе в къщи имам локум ( много Simple Smile ), масло, яйца, кисело и прясно мляко, набухватели и жива мая, захар и брашно се подразбира.
Щеше ми се сега като си изпия кафето да ги почвам....
( Докато не съм излапала локума Simple Smile  Wink. ).

# 674
  • Мнения: 4 509
Благодаря, Моренка!
За справяне, ще се справя,  тези пурички наистина не са за един ден, но трябва да  купя бира, а и ако маста заместя с олио или краве или кокосово масло дали ще са същите?

Иначе в къщи имам локум ( много Simple Smile ), масло, яйца, кисело и прясно мляко, набухватели и жива мая, захар и брашно се подразбира.
Щеше ми се сега като си изпия кафето да ги почвам....
( Докато не съм излапала локума Simple Smile  Wink. ).
Аз правих тези пурички:





Не са ми ги снимали много добре, но се надявам да се чете.

Общи условия

Активация на акаунт