Великобритания - тема 97 Валентинска Великденско-Пролетна

  • 18 978
  • 590
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 8 920
Честит рожден на всички малки рожденички с пожелания за щастливо и безгрижно детство!

# 466
  • Мнения: 1
Здравейте! Нова съм в бг мама изобщо а и още по-нова в такива форуми изобщо. Имам въпрос, който най-вероятно не е за тук, но не открих по-подходяща група с актуални отговори до днес. Въпросът ми е относно документ U1 и изискването му през gov.uk. Казусът ни е, че приятелят ми е работил там и сега иска да му бъде признат стажа. Проблемът е, че е напуснал страната на 19-ти януари 2019, а пък последният му пейслип е от 31-ви май 2019. Та как се процедира тука като при финална date of residence трябва да бъде по-ранна от датата на последния пейслип? Извинявам се за грешната група и приемам вскякави съвети към кой да се обърна или къде да задам въпроса си за по-адекватни отговори!

# 467
  • Мнения: 3 231
Честит най-хубав празник, Миа. Жива и здрава да ти е. Илейн, и твоето момиче ли има РД? И на нея й пожелавам да е здрава и щастлива.

И моята е рожденничка да Simple Smile само, че става на 8 Simple Smile

Честита да е! Здрава и с късмет!

# 468
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Vesela, въпросът ти е точно на място. Дано някой да има информация и да може да помогне.

# 469
  • Манчестър
  • Мнения: 2 491
Здравейте! Нова съм в бг мама изобщо а и още по-нова в такива форуми изобщо. Имам въпрос, който най-вероятно не е за тук, но не открих по-подходяща група с актуални отговори до днес. Въпросът ми е относно документ U1 и изискването му през gov.uk. Казусът ни е, че приятелят ми е работил там и сега иска да му бъде признат стажа. Проблемът е, че е напуснал страната на 19-ти януари 2019, а пък последният му пейслип е от 31-ви май 2019. Та как се процедира тука като при финална date of residence трябва да бъде по-ранна от датата на последния пейслип? Извинявам се за грешната група и приемам вскякави съвети към кой да се обърна или къде да задам въпроса си за по-адекватни отговори!

Как точно е напуснал Януари, пък му плащат през Май?

По принцип трябва да напишете датата в която физически е напуснал страната….

# 470
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 849
Новините от кралския дворец сте чули, сигурно. Очаквах нещо подобно след дългия период отсъствие и криене на Кейт. Дано се възстанови напълно.

# 471
  • Мнения: 3 231
Новините от кралския дворец сте чули, сигурно. Очаквах нещо подобно след дългия период отсъствие и криене на Кейт. Дано се възстанови напълно.

Много се надявам. Аз обаче очаквах резултатите след операцията да са добри (от самото начало имах предположения каква е) и много ми се иска да се излекува.

# 472
  • Мнения: 8 920
Милата Кейт! Вярвам, че ще я излекуват напълно, но пак е страшно, че тя, децата ѝ и изобщо семейството ѝ трябва да преминат през такова изпитание.

# 473
  • Манчестър
  • Мнения: 2 491
Отдавна ми беше ясно за какво става дума при Кейт. Дано да се възстанови напълно…
Има бум на ракови заболявания в момента, за който смятам, че голям принос имат “хубавите “ течности , които ни набутаха…..

От Януари досега, на трета приятелка от близкия ми кръг предстои операция за рак на гърдата….и още много други подобни с близки на хора около мен….

# 474
  • Мнения: 1 924
Аз не вярвам на подобни конспиративни теории, те са изключително вредни.
От рак до рак също има голяма разлика, някои се развиват бързо, други отнемат години, докато се проявят. ( например ракът на кожата). Оказва влияние с какво се храним, какво дишаме, неслучайно съобщават, че всеки втори е застрашен от сдобиване с рак. За щастие лечението при някои видове е успешно в начален стадий и се влага доста в проучване, тестове и т.н.

# 475
  • Мнения: 1 479
Отдавна ми беше ясно за какво става дума при Кейт. Дано да се възстанови напълно…
Има бум на ракови заболявания в момента, за който смятам, че голям принос имат “хубавите “ течности , които ни набутаха…..

От Януари досега, на трета приятелка от близкия ми кръг предстои операция за рак на гърдата….и още много други подобни с близки на хора около мен….

Аве, къде се лекуват? Майка ми е в София и точно с рак на гърдата се занимава основно. Ако искаш пиши ми на лично, ако знаеш.

# 476
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 849
Още преди над 10 години четох сериозни прогнози, че в близко бъдеще ракът под някаква форма ще засегне 50% от хората, тоест всеки втори. Не вярвам в конспирации и аз, но вярвам, че замърсяване навсякъде, нанопластмаса в телата ни, преработени храни, стрес - влияят сериозно и изглежда прогнозите ще се сбъднат.

# 477
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 114
Не знам за конспирация, но 6 месеца след първата ваксина получих некроза на палеца, съмняваха се за аневризма. Едва ми спасиха пръста. В болницата първият въпрос беше дали съм ваксинирана. По-късно ги попитах дали ваксина може да окаже влияние, всияко може, казаха. Посъветваха ме да не слагам повече цовид ваксини.
Аз съм вече във ваканция. Надявам се да не вали много да оправя градината, цветята ми цъфнаха, но имам да изчистя изсъхналите от зимата.

# 478
  • Мнения: 1 924
Всички ваксини имат странични ефекти, затова и повечето развити страни имат vaccine injury compensation program.
В Юк се нарича vaccine damage payment и стига до £120к компенсация, но трябва да се докаже, че си severely disabled заради ваксина.

Ваканция сме и ние, 2 седмици с децата у дома, само втори ден е и вече ми побеля косата с тях Simple Smile)

# 479
  • Мнения: 3 231
Нашата ваканция започва в петък. Записала съм ги на дневни лагери през ден.

Не вярвам и аз в конспиративни теории. Дори при мумиите в Египет е открит рак при изследването им. Просто медицината напредва и диагностицирането се подобрява. Стресът и замърсяванията също оказват влияние.

Колкото и да ни е неприятно, станеш ли на 40г и рязко вдигнаш шансът за много от болестите. Почват и годишно да те изследват за какво ли не. Даже NHS рекламира MOT за 40+😂

Общи условия

Активация на акаунт