За изхождането, закаляването и кърменето на поискване - част 2

  • 25 921
  • 426
  •   1
Отговори
# 390
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Naasoq, браво на вас с Никола. Относно продължителността - и при нас е така, поне 5-10 мин чакаме за ако. Просто трябва да си намериш най-удобната поза за теб и за него. Аз дори я кърмя в тази поза - много се отпуска и по-лесно пишка. А ония ден я наблюдавах докато акаше - беше много смешна. Една такава притихнала и ме гледа в очите право, напъне се, направи една физиономия дето ще я изям направо, почервенее и пусне един залп в легенчето. Така 3 пъти. После се изпишка и почна да мята крака  Mr. Green

За залъгалката и аз съм на мнението на Анна - струва ми се, че е инструмент за запушване на устата. Много гадно. Аз не давам. Мъжът ми много искаше да види Катерина с биба, ама да му се чуди човек защо ли. А тя много плачеше вечер след баня докато я обличах (не беше гладна, защото аз я кърмя преди това). И той реши да и даде.  Предупредих го за всички негативи. Е даде и. Тя я засмука. После реши да я преспива с нея. Да ама само като падне бибата и тя надава вой. Така 3 дни. И започна като не и е бибата в устата да си пъха ръката. Той като видя каза - аа не, махаме бибата. Ти сега ще я откажеш  Shocked Много нахален мойто мъж  Mr. Green Но и трябваха само 2 дни да я забрави. Малко по-често висене на гърдичката, ама от тая естествена биба по-хубаво няма  Mr. Green

Сега малко хвалби - вчера на разходката се изпишкахме 2 пъти и памперъст остана сух (бяхме 5 часа навън), а тази нощ заспа в 1 и се събуди в 8 - пак суха. Изпишках я, нахраних я и сега пак спи спокойно  Hug Сладкишчето ми то.

Aila, знам аз, че си от Пазарджик. Като си идвате насам и имаш желание, може да се видим някой път  Party
yanast, на мъжа ми едната баба е от Белица. Преди 2 седмици бяхме там за събота и неделя и се бях сетила за теб, че си от Банско. А между другото д-р Мария Александрова (мисля, че така и беше фамилията), ни е много близка роднина. Не знам дали имаш наблюдения от работата и. Интересно ми е мнението на страничен човек.

# 391
  • Мнения: 1 503
и ние сме от сферата "не на биберона".Т.е когато беше на месец и половина му бяха натикала един,който едва удържахме до към 3,5 месеца.След това категорично ми го отказа.
Аз си спомням,че като бебе Христо чишкаше доооста често newsm78,но и сучеше ооооще по-често Thinking.Незнам дали бих се престрашила да го изпишквам Thinking(на 2 месеца примерно)
Успех на всички  bouquet

# 392
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Хммм, много интересно  newsm78
Катерина вчера цял ден изкара с един памперс, дето и го бях сложила предната вечер в 9. Цяла вечер и цяла нощ си остана суха  Heart Eyes После целия ден си се изпишквахме, тя си показваше и си акахме даже. Вечерта имахме гости и пак си показваше. Тази нощ памперса също остана сух. Сутринта и сложих памучни пелени и хоп - напишкани. Сложих втори чифт - хоп и те напишкани. И това от 9 до 12 сутринта. Сложих и 3-ти чифт и за сега сме сухи.
Та много интересно - явно в памперса не иска да пишка и си показва по-явно или пък аз съм била блейка тази сутрин. Ама това се случва за 2-ри път. При вас наблюдавали ли сте такава тенденция?

# 393
  • Мнения: 1 947
   Прощавайте, малко страничен въпрос...
   Днес моето момиче много се чеше... Преди време щях да ви питам може ли да се зачерви и възпали
областта на половите органи от храна, както се зачервява около ануса
, но мина за един ден и не питах.
Сега, обаче, толкова се зачерви, че от чесане и кръв си пусна и взех да се притеснявам. Мих я няколко
пъти обилно с вода. Когато я сложа да пишка, само се чеше и плаче. От три дни държи да пишка на
детската седалка за голямата тоалетна и се замислям, дали не си развъждаме някоя бактерийка там... Sad

# 394
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Анна, а вътрешните уснички зачервени ли са? Защото ако да, много ми прилича на някоя гъбичка или бактерийка. Иначе съвсем възможно от ануса да се предаде на половите органи някой бактерия. Ако искаш може да я миеш с отвара от смрадлика няколко дена след всяко пишкане и акане. Дано скоро да ви мине, че милото сигурно му е много кофти.

# 395
  • София
  • Мнения: 12 237
   И аз съм забелязвала подобно поведение, ако са с памперс се стискат и чакат да ги изпишкам, а ако са с гащички се напишкват, но и това премина.

# 396
  • Мнения: 1 947
   mimsat, не знам кое точно е зачервено - рита и не дава да погледна. Загащих и един памперс и след сън не я
изпишках, за да не я тормозя пак, а тя клекна Grinning и като започна да гледа между крачетата си и да пипа с ръка
паркета и да се чуди къде е мокрото, разбрах, че се е изпишкала. Grinning Много беше смешна! Иначе и аз си мислих
за смрадлика - за щастие имам един пакет от България. Утре ще я потопя в едно легенче и ако продължава, ще
ходим май на лекар. Sad Много гадно...

# 397
  • Мнения: 116
Здравейте и от мен Simple Smile
Да ви се похваля - вече от няколко дена хващаме всички акита. То всъщност хич не е трудно, защото през деня Никола много съвестно си ака  15-20 минути след всяко хранене. Засега хващаме само по някое и друго пиш, но и на това ще му дойде времето.
Искам да ви попитам според вас нормално ли е двумесечно бебе да ака след всяко ядене? дали няма разстройство? акото му не е хомогенно, а течно (като пиш) с много жълтеникави частици...  А е само на кърма... Какво мога да направя според вас? Дали трябва да ограничавам някои храни?

# 398
  • Мнения: 1 947
 
... през деня Никола много съвестно си ака...
JoyОх, много смешно звучи! Hug
   Разстройството е хомогенно, мисля... От кърмата е такова - течно, с пресечено мляко -
белите парцалчета. Изглежда съвсем наред, както го описваш. Промяна ли има?

   Моето момиче днес не се почесва, правих и баня със смрадлика, довечера пак. Дано мине бързо... Praynig

# 399
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Aila, охх дано и при нас мине по-скоро, че е на - вчера имаше пълния комплект пелени (около 10 бр.), сега са останали 2 бр. Какво и става, не знам? Иначе памперсът от снощи пак беше сух сутринта, даже до 10 часа си беше с него и после като сложих памучните, айдеееее. Може пък да е свързано нещо с промяната във времето  newsm78 Знам ли. Нищо, да са живи и здрави пералнята и сушилнята  Mr. Green
Анна, браво. Дано утре вече нищо не я дразни малката сладурка. То смрадликата си е чудодейно биле. Много ми стана мило как си пипала под нея паркета да търси локвичката  Grinning Ей, тия деца са невероятно интелигентни, всеки ден се уверявам в това.
Naasoq, браво на вас. Продължавайте в същия дух. Иначе знам, че при всяко кърмаче е различно - някои акат при всяко ядене, други на 2-3 дена веднъж. Беше свързано нещо с усвояването на кърмата - колкото по-рядко ака, толкова по-пълно я усвояват. Ние специално също сме на 2 месеца и ака 2 пъти на ден. Днес за мое нещастие реши да ака в 5:30  Tired Ама какво да правиш. А иначе за консистенцията - и нашта Катерина ги мъти такива - течност с парцалчета  hahaha златисти такива. Тъй че със сигурност не е разстройство.

# 400
  • Мнения: 1 924
Naasoq,едва ли е разтройство-при него има слуз в акото.Моят син на тази възраст също акаше почти на всяко хранене,а и до днес върши работата поне 2 пъти на ден(на 5 месеца е).
Инак акитата си изглеждат тъй,както ги описваш-жълтички,с малки зрънца като пресечено Grinning

# 401
  • Мнения: 541
Момичета да ви питам тъй като гледам че децата са на по 2  месеца и малко как става така че хващате всяко аки и пиш, как са облечени , с някакви приспособени дрехи за това ли / гледах в чуждите магазини продават едни такива с цепка/ или ги събличате при всяко кърмене и поставяне на гърдата, а на каква температура сте у дома, нали сега се по застуди.

Извинявам се за въпросите, мякар и ние да практикуваме ЕБХ , но сме от късно започналите / след 6 месец/ и този период не съм го минавала никога, а е добре да съм запозната.

# 402
  • Мнения: 1 947
   Estrella, искам да ти кажа честито за лентичката - аз сега я виждам! Страхотно!  bouquet Близнаци ли чакате?

   По чужбинските форуми чета, че са с памучни пелени най-вече децата, докато са на по 2-3 месеца.
Аз започнах на 4,5м. и отначало ползвах стандартните памперси, а после гащички с тензухена подложка
(от комплектите с пелени) и сега така за излизане и нощем. Предполагам, че с пелени ще е по-топло на
дупето. За следващия път, ако има такъв, дай Боже, ще се снабдя с комплект памучни пелени и толкоз. Simple Smile
Много са разпространени и тези панталонки с цепка, но те са сякаш за по-големички деца. А за съвсем
новородени, които се изхождат по време на кърмене - знам, че си подлагат с хавлиени кърпи, които
после се перат. За нощно време и мъничко бебе, което не се върти, препоръчвам агнешка кожа - другият
път ще купя, изглежда супер мека и топличка. Една друга идея, за плетачки или ако имате баби-плетачки:
(аз купих, понеже не мога да плета чорапи) калцунки! Simple Smile Чорапогащи без чорапи и гащи. Laughing Ето така изглеждат
и са много удобни за целта ЕБХ - не събуваш чорапогащи и панталони, разбира се е добре да е затоплено
жилището.:


   Надявам се да съм била полезна.

# 403
  • Мнения: 2 616
   Ама съвсем нормално си е да си смуче ръчичките - опознава света! Всичко ще започне да смуче скоро -
просто засега си достига само ръцете. Simple Smile Аз мисля, че ако суче на поискване и не му липсва нищо, няма
да смуче палец. ...

Моето човече суче активно на поискване и то често - все още се храним на интервали от около 2-3 часа, но въпреки това от известно време го забелязвам, че си смуче палеца или поне се опитва, защото винаги щом го видя му кавам, че не трябва и не може и му го вадя. Разбира ме, защото ми се усмихва "мило" и пак го лапва, в чудо съм се видяла. Не знам дали си чеши венците или наистина има нужда да смуче нещо. Бебероните - залъгалки сам отказа като стана на 3 месеца.

# 404
  • Мнения: 2 616
   Прощавайте, малко страничен въпрос...
   Днес моето момиче много се чеше... Преди време щях да ви питам може ли да се зачерви и възпали
областта на половите органи от храна, както се зачервява около ануса
, но мина за един ден и не питах.
Сега, обаче, толкова се зачерви, че от чесане и кръв си пусна и взех да се притеснявам. Мих я няколко
пъти обилно с вода. Когато я сложа да пишка, само се чеше и плаче. От три дни държи да пишка на
детската седалка за голямата тоалетна и се замислям, дали не си развъждаме някоя бактерийка там... Sad

Ани, по това което си обяснила, работата на алергична реакция ми мяза. Яли ли сте  нещо "опасно"?

mimsat, мислех си дали малката не пишка, когато е с гащички, защото те са доста по-свободни и удобни разбира се от памперса, може би й напомнят чувството когато е голо дупе,и може да пишка newsm78. Може би ако сте по-честичко с гащички ще се научи да различава усещанията. Докато не е станало все още много студено.

Общи условия

Активация на акаунт