Истинска ли е близостта във форума?

  • 2 800
  • 80
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15 619
Как мислите, истинска ли е близостта, която усещате с други форумки?
Реална ли е? Лъжовна ли е? Защо?
На мен ми се вижда по-лесна, но дали е нещо истинско?!

# 1
  • Sf
  • Мнения: 808
ДА!!!
Не искам да четкам никого, нито да ви се обяснявам с дъх на мимоза, но открих много близост с много хора тук! А и с много се оказах по един и ли друг начин извън виртуалността близка и свързана Simple Smile

# 2
  • Мнения: 15 619
А няма ли реална опасност извън форума такава близост да не просъществува?!

# 3
  • Sf
  • Мнения: 808
Не знам Simple Smile
На предишната ми работа имах колежки, които висяха в сайтове за запознанства. ходеха по срещи и на другия ден им бършехме сополите. Писали-писали и си допадали с някои в нета, а после наживо се чудели как са могли да харесват такъв човек.

Наистина не знам дали има опасност наживо да не си допаднеш с някого от бг-мамма форума.

Аз се сближих с някои от момичетата от фурма след като се запознахме наживо Simple Smile

Фурма, баба ми, хахахах, ям сушени фурми... Грешката е случайнааа  Mr. Green Форум, естествено Simple Smile

# 4
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
ДА!!!
Не искам да четкам никого, нито да ви се обяснявам с дъх на мимоза, но открих много близост с много хора тук! А и с много се оказах по един и ли друг начин извън виртуалността близка и свързана Simple Smile
Това е и моят отговор Peace

# 5
  • Мнения: 7 474
С тези , които не се преструват е истинска Thinking. Например тези, които познавам вече от форума  Hug са си същите както и в нета-готини Flutter.  bowuu

# 6
  • Мнения: 1 418
Аз общо взето нямам кой знае какви контакти тук,но на срещите се запознах със страхотни хора.

# 7
  • Мнения: 560
Интернет е една много удобна маска.Когато не гледаш хората в очите е много по-лесно да се искрен и истински.Така другите те "научават" веднага.Защото при едно запознаство в реалния живот обикновено хората в началото се стараят да са по-така-нали се сещате-по-добри,по-въздържани,по-толерантни.Това завоалиране на истинската същност може да бъде много разочароваща в едни по-нататъшни контакти,когато човек почва да се разкрива.
Но пък очите са много важни.Понякога дори с мълчание те могат да кажат много повече от думите.

# 8
  • Мнения: 5 140
ДА!!!
Не искам да четкам никого, нито да ви се обяснявам с дъх на мимоза, но открих много близост с много хора тук! А и с много се оказах по един и ли друг начин извън виртуалността близка и свързана Simple Smile

И аз бих отговорила така. Peace Hug

# 9
  • Мнения: 10 758
ДА!!!
Не искам да четкам никого, нито да ви се обяснявам с дъх на мимоза, но открих много близост с много хора тук! А и с много се оказах по един и ли друг начин извън виртуалността близка и свързана Simple Smile

И аз бих отговорила така. Peace Hug
И аз, и аз Flutter
Намерих си половинката Heart EyesС някои се срещаме не само на форумски купони.

# 10
  • Мнения: 49
ДА,така мисля.Харесвам форума и хората които пишат тук.Винаги когато споделиш нещо,полочаваш разнообразни отговори,а това ме навежда на мисълта,че всеки отговаря искренно.На много приятелки съм дала сайта и всички са доволни!!!  bouquet

# 11
  • Мнения: 4 068
С майките, с които контактувам и сме близки имаме реална близост при това вече от 3 години че и повече. И семейни приятелства имаме създадени чрез форума и за мен тези хора са много близки и ценни. Когато човек е ткрит и близостта е истинска.

# 12
  • Мнения: 2 359
  Е, това не е форум за запознанства, така че няма какво толкова да се преструваме Wink За мен е истинска!

# 13
  • Мнения: 1 671
С майките, с които контактувам и сме близки имаме реална близост при това вече от 3 години че и повече. И семейни приятелства имаме създадени чрез форума и за мен тези хора са много близки и ценни. Когато човек е ткрит и близостта е истинска.

Същото важи и за мен Peace

# 14
  • Мнения: 7 723
Мисля, че тук е място, къдете хората от една порода се надушват.
Аз лично не познавам почти никой от хората, с които контактувам тук.
Смея да твърдя обаче, че само от виртуалните контакти мога да кажа, че с доста от вас се чувствам близка  Wink

# 15
  • Мнения: 3 447
А няма ли реална опасност извън форума такава близост да не просъществува?!
Може би звучи парадоксално, но всъщност не ме интересува  Simple Smile Има хора тук, с които споделяме еднакви интереси, еднакви вкусове, еднакво светоусещане. Тази близост - тук и сега - е реална. Не мисля, че е задължително да я има и на живо.

# 16
  • Мнения: 3 423
Иначе нямаше как да заобичам Жоро нула едно.
Просто не ходим в едни и същи заведения.  Laughing

Има хора тук, с които споделяме еднакви интереси, еднакви вкусове, еднакво светоусещане. Тази близост - тук и сега - е реална. Не мисля, че е задължително да я има и на живо.

Съгласна съм с мнението на Дона.

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
Истинска е, разбира се. Толкова хубави приятелства създадох чрез форума, дори само едно от тях да ми остане до край - пак е достатъчно Hug
Аз по принцип в живота трудно се сближавам с жени. Не знам на какво се дължи. Но от детството си имам 2-3 приятелки и това е. От по-късна възраст - тц Naughty
Откакто намерих форума преди 3 години, приятелките ми се умножиха по 10 Mr. Green Какво повече да кажа?

# 18
  • Мнения: 5 622
И да и не.

Да, за тези, които познавам от нета(форума- този и от дир-а) и не, за тези, с които се занем само тук и няма шанс да се срещнем(щото не бих могла да знам как би било на яве)

Тук за мен важи правилото- око да види, ръка да пипне..

# 19
  • Мнения: 2 237
За себе си мога да отговора - да . Поне аз съм прекалено пряма за да се правя на такава каквато не съм.

# 20
  • Мнения: 1 416
Има хора тук, с които споделяме еднакви интереси, еднакви вкусове, еднакво светоусещане. Тази близост - тук и сега - е реална. Не мисля, че е задължително да я има и на живо.
Мисля по същия начин...  Simple Smile

# 21
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Не по-различна от реалния живот щом опре до реални контакти.
Срещнах хора, които мога да нарека сродни и това ме радва.

# 22
  • Мнения: 27 524
Ти да ставаш конкуренция на Касиди за най-много пуснати теми  Laughing

Отговорът за мен е и да, и не. Зависи с кого, зависи за какво. Както и наяве, така и тук.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 423
Не са много хората, които чувствам много близки, но повечето са от тук, броя ги на едната си ръка, но ги усещам истински приятели, за което им благодаря! Hug

# 24
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Има хора тук, с които споделяме еднакви интереси, еднакви вкусове, еднакво светоусещане. Тази близост - тук и сега - е реална. Не мисля, че е задължително да я има и на живо.

Мразя я Дона, когато пише преди мен, аз сега какво да кажа? Heart Eyes
Всъщност имам. Чувствам се по-близка с две съфорумки, с които се познавам. Явно не се разочаровахме от срещите. Имам надежда и за следващите, с които се запозная.

# 25
  • Мнения: 5 877
Да.
Доста е стъписващо да се запознаеш с някого на живо, защото всъщност хем го познаваш, хем не, и хем се очаква да си говорите като стари познати, хем пред теб е съвършено ново лице. И не само лице - ръст, глас, всичко. Получава се една обърквация, защото човек не е настроен така, настроен е да свиква постепенно с всички детайли накуп. Паника на сетивата...
Обаче при втора-трета среща този ефект отпада. Не знам защо, може би междувременно се извършва някакво напасване на информацията.

# 26
  • Мнения: 3 447
Доста е стъписващо да се запознаеш с някого на живо, защото всъщност хем го познаваш, хем не, и хем се очаква да си говорите като стари познати, хем пред теб е съвършено ново лице. И не само лице - ръст, глас, всичко. Получава се една обърквация, защото човек не е настроен така, настроен е да свиква постепенно с всички детайли накуп. Паника на сетивата...

Аха, точно така е  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 5 877
Ама после минава. Много интересно. За две-три кафета се изравняват скоростните отсечки.

# 28
  • Мнения: 15 619
Успокоихте ме.  bouquet

# 29
  • Мнения: 3 423
И така, докато станете бабийероси и си
уредите поредната среща пред пенсионното.
Ако дотогава не ви превеждат пенсиите по сметка, де.

# 30
  • Мнения: 15 619
И така, докато станете бабийероси и си
уредите поредната среща пред пенсионното.
Ако дотогава не ви превеждат пенсиите по сметка, де.
Нннииеееее!
Тогава ще има bg baba.

# 31
  • Мнения: 1 533
Паника на сетивата...


Чудно си го формулирала!
Аз затова никога няма да отида на форумска софийска среща, може да колабирам, защото сетивата ми са чувствителни. Една по една може, накуп - не.

# 32
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Хаха, Калина, при първата среща на пловдивските майки в парка щях да припадна от притеснение Joy И бяха 7-8...Представям си картината на 70-80 ника, които трябва да свържа с лица и имена Crazy

# 33
  • Мнения: 7 723
Що , бе  newsm78
Аз пък нямам търпение да отида на следващата среща,
че да се запозная с всичките "никове"   33uu

# 34
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 506
За мен пък не е толкова важно какво би се получило наяве. Важното е, че така близостта я има.
Форумът ме събра с моя много добра сега приятелка  Hug
Шумен е малък град и се познавам с всички шуменски майки, които пишат тук. Близост... много общо казано, но да, има неща, които ни свързват  Peace

# 35
  • Мнения: 1 629
Не знам, аз по принцип съм си леко превъзбудена, говоря на висок глас, ръкомахам, така че никва паника на сетивата не ме събаря  Grinning
Само от Анда съм се притеснявала досега, но тя и във форума ме притеснява, тъй че не се брои Mr. Green
Наблюдавам и обратния вариант, с доста варненки съм по-близка наживо, отколкото тук Grinning
Като се замисля, има трима съфорумци, от които изобщо не се стеснявам да си плещя глупостите и ми е много любопитно дали ще е така и очи в очи.

# 36
  • Мнения: 1 533

Като се замисля, има трима съфорумци, от които изобщо не се стеснявам да си плещя глупостите и ми е много любопитно дали ще е така и очи в очи.

Да казвам ли "поименно" или сама ще се сетиш! newsm66

# 37
  • Мнения: 4 451
Познавам малко хора от форума на живо. Същите са си и на яве. Може би тази анонимност, която имаме тук, ни кара да бъдем истински, да показваме истинските си мисли, чувства, без да се притесняваме от неодобрението прочетено в очите Laughing И близостта я има, по-лесно е просто.

# 38
  • София
  • Мнения: 5 289
Мнението ми напълно се припокрива с Андиното и Дониното. Grinning

# 39
  • Мнения: 1 629
Да казвам ли "поименно" или сама ще се сетиш! newsm66

хихи, ти, Дафодил и тони-то. Останалите, с които съм по-близка по някакъв начин или ме респектират(като споменатата вече Анда Grinning, Кейси и Чандра, също) или не ги 'познавам' достатъчно, та да смея да фамилиарнича(като Дона и ДЕ ВАня), макар че това не ме е спирало да дрънкам и пред тях ooooh!
Друг пример, много харесвам старозагорци, но сигурно и с тях ще ми е неловко при жив контакт Grinning
Някъде по темите вече казах, че съм пълна смотла, не лъжех.

# 40
  • Мнения: 5 877
но тя и във форума ме притеснява, тъй че не се брои Mr. Green
*отива до банята да се погледне в огледалото*
Що бе, Мюр, вече нямам пъпка на носа!

# 41
  • Мнения: 1 629
Щото си изключително мил човек. Без видими недостатъци, изключая пъпката Grinning
Като зле прикрит циник ми е неловко, бе жена!

# 42
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Мю, направи ми сладки, да ме предразположиш другата седмица, щото и аз се стесняю на живо.

# 43
  • Мнения: 495
Как мислите, истинска ли е близостта, която усещате с други форумки?
Реална ли е? Лъжовна ли е? Защо?
На мен ми се вижда по-лесна, но дали е нещо истинско?!

какво усещам аз, какво усеща отсрещния и как е в действителност - все различни неща  Grinning
аз лично не бързам с изводите
харесват ми някои хора като стил на изразяване, излъчване, позиции по важни въпроси, но не ги идеализирам - нито тях, нито отношенията ни  Grinning

# 44
  • Sf
  • Мнения: 808
такива теми винаги малко ме натъжават. такива, както и тези като "Кой ви дразни..."

# 45
  • Мнения: 15 619
Защо, Кросамая?!
Не вярвам никой да не се замисля.
Има хора, които дотолкова ми допадат,
че чак се притеснявам да не би да се разочаровам за в бъдеще.

# 46
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Хм, Мюриель ме подсети за игрите на съдбата /или на мъжете ни/ за разминаванията ни във времето и мястото с Дона...А може би иска да ни каже, че така ни е по-добре?

# 47
  • Мнения: 1 533

Някъде по темите вече казах, че съм пълна смотла, не лъжех.

Затова ме чувстваш близка!

# 48
  • София
  • Мнения: 6 743
Да, според мен е истинска.Макар и вируално, чувствам доста хора близки по душа.Други много харесвам и искам да познавам,  трети ме респектират...
А с доста се познавам в реалния живот.С някои от тях по-близо и за сега нямам разочарования....освен едно...
(много удобни били многоточията на Експрес ... Mr. Green )

# 49
  • Sf
  • Мнения: 808
Защото искам да спомена много хора. Защото искам и мен да ме споменат тези, които аз харесвам, а те не ме... Днес ми е смотано Simple Smile

Май не трябваше да отговарям...

# 50
  • Мнения: 15 619
Понякога дори си мисля,
че и аз може да оставям другите с погрешни впечатления...  Embarassed

# 51
  • Мнения: 1 629
Ани, пиле, недей тъй. Не съм те споменала, щото се познаваме и на живо. Обещали сме ти варненска окупация, няма да се отървеш лесно Mr. Green

Дамаянти, поименно, моля. Нищо, че е само един Mr. Green

# 52
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Кросамая, аз си мисля, че luna питаше по принцип... За първи път не съм съгласна с поименно-то на Мю.

# 53
  • София
  • Мнения: 6 743
Дамаянти, поименно, моля. Нищо, че е само един Mr. Green
Ще ме простите, но не мога да го изтипосам просто така  Blush

А, може би тук е мястото да сипна малко мазнинка и да кажа, че има хора които МНОГО харесвам, а оставам с впечатление, че те мен ...никак.Не, че е от значение, защото не се познаваме лично, но , малко като едно време в ученическите ми години, когато винаги харесвах момчета, които мен не, и обратното  Tired

# 54
  • Sf
  • Мнения: 808
Ани, пиле, недей тъй. Не съм те споменала, щото се познаваме и на живо. Обещали сме ти варненска окупация, няма да се отървеш лесно Mr. Green

 Grinning как разбра?!?!?

Чакам ви!!!

ДЕ ВАня, мда, прави сте!

# 55
  • Мнения: 1 629
Аааа, Ванче, не е честно така. Ти знаеш, нали? Grinning
Дамаянти, това е синдромът 'искам всички да ме харесват'. Не му обръщай внимание Grinning

# 56
  • Мнения: 15 619
... оставам с впечатление, че те мен ...никак.Не, че е от значение, защото не се познаваме лично, но , малко като едно време в ученическите ми години, когато винаги харесвах момчета, които мен не, и обратното  Tired
Това е повсеместно явление. Ха ха ха.

# 57
  • София
  • Мнения: 6 743
Дамаянти, това е синдромът 'искам всички да ме харесват'. Не му обръщай внимание Grinning
Да, определено е този синдром  #2gunfire и е крайно време да порасна  ooooh!

Но искам да кажа и друго.Често се е случвало да ми помогнат хора от форума без да се познаваме лично.И то за важни неща. (не става дума за лични драми  Wink )

# 58
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Стига бе, Мю, пак ще ни обвинят, че окупираме темите Joy
Колкото до близостта във форума - тя е явна, не може да се скрие. И не става дума за харесване толкова, колкото за един процес на опознаване, който завършва с това, че краставите магарета се надушват по телепатия и се събират в темите, без дори да са се наговаряли в Кю - паралелния ни форум Mr. Green

# 59
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Ъхъ, Дона винаги ми пуска фитили на кю, аз се излагам, а тя си пази имиджа!  Crossing Arms

# 60
# 61
  • София
  • Мнения: 6 743
Ей на  Crossing Arms , не ме обичайте, ама искам и аз на клюка в кю  Whistling  Mr. Green

# 62
  • Мнения: 7 122
Оказа се, че ми пука за много хора от форума. Не съм подозирала, че съм способна на толкова силни чувства към доскоро непознати ми жени.  

# 63
  • Мнения: 2 952
Ne  e istinska za men.Ne e realna, o4i v o4i e drugo.

(niamam kredor)

# 64
  • Мнения: 3 569
Истинска е, да. Има една мацка дори, за която съм готов на всичко.   bouquet

# 65
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Истинска е, да. Има една мацка дори, за която съм готов на всичко.   bouquet

Пере, винаги ти е личало. Четирибуквена е , нали  Laughing

# 66
  • Мнения: 3 569
Истинска е, да. Има една мацка дори, за която съм готов на всичко.   bouquet

Пере, винаги ти е личало. Четирибуквена е , нали  Laughing

Толкова ли ми личи бе дееееба .....

# 67
  • Мнения: 1 533


Толкова ли ми личи бе дееееба .....


И повече даже, и аз се сещам.

# 68
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Толкова, че ако съм ти жена, бих се обезспокоила  Mr. Green

# 69
  • Мнения: 952
аз също от форума /този и от дир-а/ завързах много запознанства,с някои станахме много близки приятели с други добри познати, но това стана вече когато се и видяхме очи в очи Rolling Eyes

# 70
  • Мнения: 3 569
Еми кво да направя ... Нямам оправдание ... На сърце ми е легнала  Mr. Green

# 71
  • sofia
  • Мнения: 7 477
А няма ли реална опасност извън форума такава близост да не просъществува?!

има,има Wink

форума е  вид скривалище.......Извън него  newsm78може да има,може и да няма близост и разбиране.Живата връзка му е майката.......А дали форума ще доведе до това е отделен въпрос Crazy

# 72
  • Мнения: 6 167

има няколко мацки , с които се чуствам по-комфортно и които бих искала
да опозная и на живо. това е, иначе не помня никове , просто пиша в теми, говорим си.
много съм благодарна на форума,че ме държа над водата миналата година,
която беше много тежка за мен. ако не беше тук, щеше да е непоносима сигурно.
тази година я започвам съвсем на чисто и форумът вече не е с тази роля -
когато нямам форум нямам абстиненция.

# 73
  • Мнения: 11 327
Да си призная - много съм отворена и тичам към форумски запознаства и на живо. Даже и накрай света Whistling
Слава Богу, тез дето ги намерих тук и на живо допълват картинката. Това ме прави щастлива.

Анда, нямам търпение да наваксаме скоростните отсечки това лято.  Praynig
С Дона също (стига да иска).
Ама няма да е само кафе нали? Wink

# 74
  • Мнения: 7 837
Всъщност, не познавам никого от активно пишещите в клюкарника. От целия форум - около 20-тина момичета.
Най-близката ми форумка, е на няколко мили от мен  Grinning

Иначе, дори и без да се познаваме, благодаря на Афродита, Дуци, Валерия, Юлето, Ина, мюриел, Горската фея, че ми гласуваха доверие за някои неща  Grinning
Има и други, но те смятат, че съм страшна...respect... Laughing

# 75
  • Мнения: 677
За мен е..Няма да изреждам сега никове-те си знаят..

# 76
  • София
  • Мнения: 2 623
Какво да кажа аз след толкова хубави
и точни мнения  Hug
Тук намерих много истински и ценни хора -
с някои се познаваме на живо от срещите,
с някои и по-често, и са същите каквито са и
тук. Искам да се запозная на живо и  с някои,
с които симпатиите ни са взаимни, но разстоянията
ни делят  Heart Eyes От някои обаче се разочаровах
или поне не бяха това, за което се представяха.
Та значи отговорът ми е и да и не  Hug

# 77
# 78
  • Мнения: 648
   За мен е истинска, коментирам своето усещане и контакти от форума Peace

# 79
  • Мнения: 2 978
С някои да, с други не. Има хора, които разбираш какви са след време.


Смятам, че всеки си "отсява" приятелите и познанствата.

# 80
  • Мнения: 4 754
Да, има момичета от форума, с които съм наистина близка.

Общи условия

Активация на акаунт