Термин Август 2024 ♥ - тема 3

  • 22 717
  • 731
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 652
Стандартно желанието изглежда изчезнало (пък може да ми е от годинките), но като се поуспокоих, се завърна малко. До новото му изчезване 😄 когато коремът започне съвсем да пречи.

Siyana, щом нямаш нищо от изследванията, на мен ми изглежда много странно да получаваш лечение, но не съм лекар! Дано всичко е наред! 🍀

Вики, забравям и аз да отбележа колко старателно и с мисъл за всички отбелязваш новостите в списъчето! Страхотна си! 💗 Може би моят термин ще е 15 август, така го срещам най-често.

Аз си мисля, че ще станем повече и дори сме повече. Има момичета, които не смеят да се запишат в темата. Пожелавам на всички лека бременност от тък нататук, без тревоги и накрая всички да се запишем във финалния списък на родилите мами! 🌷💐🎈🧸

# 76
  • Мнения: 109
Вярно ли е, че при бременност трябва да се спи предимно на лявата страна, за да има по-добро кръвосвабдяване към плода?

Прочетох го в 2 американски сайта и от тогава, като легна по гръб или от дясната страна ме хваща паниката 😃
То пък само в една поза може ли да се спи?!

# 77
  • Мнения: 299
Здравейте, момичета, как сте днес? 🥰 На мен си ми е доста зле, лежа горе-долу постоянно, защото иначе се чувствам като в безтегловност, гади ми се, днес и глава ме дъни... искам вече да идва четвъртък и поне да знам,че всичко е наред. Иначе, да, секс ми се прави, имам си огромно желание, но като ми е все зле...не става. И на мъжОт му се иска , но чакаме по-добрите дни.. Sad

# 78
  • Мнения: 217
Мама, удоволствие ми е да ъпдейтвам и така периодично да поглеждам колко сме (поне заявени) и как се движи резултатът очаквани момченца :  момиченца. Малко ми е неудобно обаче като пусна нова тема и всички ми благодарите за списъка, а то си ми е просто приятно. Иначе и аз съм сигурна, че има мами, които ни следят, но не пишат. А се замислям малко притеснена за мамите, които само са се записали още в първата тема и не се обаждат повече. Надявам се, че всичко е наред и при тях и просто са ни забравили или нямат какво да споделят ново.

Лина, и аз съм го чела, с предната бременност си го спазвах максимално, доколкото си спомням обаче беше вече от втория или от третия триместър. Много ми беше зор да спя все на една и съща страна, но пък все казваха, че е голямо бебето и мен ме беше страх, чела съм че може да притисне вената. Имаше и майки в немската ми група тогава, които и на прегледи примерно не можеха да лежат по гръб, защото им прималява, при тях казваха, че е точно от това. И този път сигурно пак така ще стане, с таткото ще си сменим местата на спалнята и аз ще си спя на ляво. Досадно е най-вече към края, особено ако бебето реши като моето, че му е много хубаво в корема и не бърза да излиза, просто писва, ама не мисля, че е най-голямата ни драма като бременни.

Герта, на мен също ми е доста отпаднало, но струва ми се вече повече от болестта, и сигурно утре ще си удължа болничния. Главата ме боли най-вече вечер след цял ден кашлица и хрема и запушен нос.

# 79
  • Мнения: 226
Момичета, знам ,че няма с какво да ми помогнете ,но да се оплача Grinning Head Band
Продължавам да не мога да ям сладко, някоя от вас има ли такъв проблем?
Любимия ми десерт е чийзкейк, направих - дори не го опитах, днес си купих любимия шоколад - взех си едно парче и ми стана много гадно, онзи ден същото и със сладки (домашни) ….. изобщо не знам какво става Angry

# 80
  • София
  • Мнения: 2 626
Напълно нормално, аз имах ужасни киселини от сладкото с първата ми бременност и не можех да погледна дори. С втората беше нещо подобно, сега пак, но от 11-та седмица не ми е толкова лошо и вече мога да ям повече неща, включително и сладко.

# 81
  • Мнения: 1 652
Симбо, аз бих се радвала да нямам вкус към сладко. Към днешна дата си ям повечето неща, които по принцип обичам, но се изхранвам най-вече с кисело мляко и сирена, или поне на това държа много. Понякога залитам към сладките неща, напоследък по често... През няколко часа ме напада вълчи глад и нямам търпение в тези моменти. Като че ми пада пердето и си правя един сандвич на грила и вадя кофичка мляко.

Искам и аз да се оплача... Започнах отсега да се тюхкам за второто име за момиченце. Имаме нагласата да ги кръстим на някой и да е (жива) жена. Любимата ми леля не е кръстена самата тя на любим на нея човек и не си харесва името... Не искаме на починал... Има много време, но се започна вече умуването. Сигурно като наближи, ще си призная и ще се съветвам с мама. С годините ми е все по-ценно мнението и.

# 82
  • София
  • Мнения: 1 299
Хапвам сладко, но е рядко. А преди бях ламя честно казано. Сега повечето храни не мога да ги понасям. Един ден може да хапна определено нещо, но после вече ще отвращава.

Моето оплакване е, че все така си стоя -3 кг. Коремът расте, но никакви килограми не се качват. Казаха ми, че не е притеснително в момента. Все още ми се гади и минават часове без да хапна нищо, не мога просто, а като ми мине хапвам (спагети или друго тестено ми понася), ама се притеснявам колко е окей?

# 83
  • Мнения: 119
Момичета, знам ,че няма с какво да ми помогнете ,но да се оплача Grinning Head Band
Продължавам да не мога да ям сладко, някоя от вас има ли такъв проблем?
Любимия ми десерт е чийзкейк, направих - дори не го опитах, днес си купих любимия шоколад - взех си едно парче и ми стана много гадно, онзи ден същото и със сладки (домашни) ….. изобщо не знам какво става Angry
И аз съм същата. Преди да забременея обичах да си хапвам сладко след като се нахраня,сега почти не мога да погледна сладко

# 84
  • Мнения: 226
При мен е същото с килограмите и на мен ми казват, че няма проблем. Ще сме фитнати мами Grinning

# 85
  • Мнения: 34
Доскоро и на мен не ми се ядеше нищо, ни сладко, ни солено, притеснявах се да не остана така… Grinning Но от вчера и мен ме  хвана вълчи глад, какво ли не ми се яде, кажи ми някаква храна и ще я сънувам. Satisfied

За момента и аз не съм качила и грам, може би предстои. Щом бебето е добре и се храня здравословно, не го намирам за повод за тревога.

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 13 553
Ще бъда много хепи, ако не качвам кг, стискам си палци да е като досега и ако ударя +10 до финал, ще си направя някакъв подарък.

# 87
  • Мнения: 189
Момичета, благодаря за пожеланията за бързо оздравяване. Вчера и особено онзи ден бях ужасно зле и с темепратура. Вече горе -долу 5ти ден от вируса нямам температурата, хремата бавно започна да намалява и кашлицата поспира. Надявам се до 2-3 дни да съм съвсем ок, но въпреки всичко реших от утре да си пусна болничен, поне да се възползвам от положението да си почина малко. Благодаря на Вики за новата тема и добре дошли на всички нови мами.
За килограмите да ви кажа не съм се мерила последните няколко дни заради болестта, но преди гледах,че някъде около 2-3 кг бях качила. На 5.02 съм на преглед, пада се старт на 16та седмица и вече силно се надявам да разберем пола, за да започна мислено да се подготвям за покупки и проучвания следващите месеци.

# 88
  • София
  • Мнения: 2 626
Бебенцата в момента са толкова мънички, че не им трябва много храна, набавят си всичко необходимо и без ние да се храним редовно. И аз така малко се бях притеснила с първото дете и АГ ми обясни, че бебето си взима, каквото му трябва.

# 89
  • Мнения: 1 231
Бебенцата в момента са толкова мънички, че не им трябва много храна, набавят си всичко необходимо и без ние да се храним редовно. И аз така малко се бях притеснила с първото дете и АГ ми обясни, че бебето си взима, каквото му трябва.
Съгласна съм, но аз например вече имам по-голям апетит. И хапвам по-големи количества. Преди често ми стигаше 1/2 порция, а сега мога да изям цяла, че и да чопля от на половинката 😳

Общи условия

Активация на акаунт