Професия учител - 18

  • 37 573
  • 661
  •   1
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 2 325
Аз мога да се включа с този мийм в случая:
Скрит текст:

Grin

# 451
# 452
  • Мнения: 886
Има ли колеги по география в темата? Да обсъдим ДЗИ от понеделник, ако имате желание. На мен не ми харесва, че вече втора или трета поредна година няма никакви въпроси от природната география.

# 453
# 454
  • София
  • Мнения: 101
Привет,колеги!Искам да споделя една информация с вас,която разбрах вчера.Четох наредба 15 и се загледах в таблицата за заемане на длъжности.Та тези ,които за завършили за учител по английски език и могат да преподават от 1 до 12 клас,изключвам НУПЧЕ ,могат спокойно да заемат длъжността учител ЦДО начален етап ,без да имат завършен НУП.Прилагам и снимки.Дано тази информация бъде полезна за колегите,които ще си търсят работа.

Последна редакция: ср, 22 май 2024, 16:35 от ellarose

# 455
  • Мнения: 1 732
Колеги, при класове, с които този срок имам един път седмично, а първи срок два часа, остават само с годишна оценка, без срочна за този срок, нали така?
Също четох и наредба 3 относно оценяването, но не съм сигурна дали съм разбрала правилно от 1-4 клас не трябва да имат срочни оценки.
Моля за вашата помощ, тъй като съм нов колега в училище и все още навлизам. Благодаря!

# 456
  • Майничка
  • Мнения: 12 704
Не, и един час да имаш, пак има текущи и срочна оценка.

# 457
  • Мнения: 34
Колеги, при класове, с които този срок имам един път седмично, а първи срок два часа, остават само с годишна оценка, без срочна за този срок, нали така?
Също четох и наредба 3 относно оценяването, но не съм сигурна дали съм разбрала правилно от 1-4 клас не трябва да имат срочни оценки.
Моля за вашата помощ, тъй като съм нов колега в училище и все още навлизам. Благодаря!
От 1 до 3 клас включително има само качествени годишни оценки, т.е нямат срочни оценки .За 1 клас е една обща качествена годишна. В четвърти клас има и срочни, и годишни по всички предмети. Описано е в Наредбата 11 за оценяването.

# 458
  • Добрич
  • Мнения: 5 496
Колегите вече са обяснили, че според Наредба 11 оценките независимо от броя часове са и срочни и годишни.

Искам само да допълня, че Наредба 3 отдавна е отменена. В първия коментар съм дала линкове към най-важните нормативни документи, макар, че те се променят непрекъснато.

Колеги, при класове, с които този срок имам един път седмично, а първи срок два часа, остават само с годишна оценка, без срочна за този срок, нали така?
Също четох и наредба 3 относно оценяването, но не съм сигурна дали съм разбрала правилно от 1-4 клас не трябва да имат срочни оценки.
Моля за вашата помощ, тъй като съм нов колега в училище и все още навлизам. Благодаря!

# 459
  • Пловдив
  • Мнения: 1 037
Здравейте,имам един въпрос и ще бъда благодарна ако някой ми отговори.Завършила тази година(дай боже)   лингвистика, но преподавала цяла учебна година език на граждански договор, може ли да изкара магистратура или СДК по изобразително изкуство (средното образование е НХГ) за да е поне на половин щат в училище? Благодаря предварително на отзовалите се!

Последна редакция: чт, 23 май 2024, 20:40 от jenda76

# 460
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 790
Колеги, колко ако не е тайна получихте във вашето училище за 24ти май, защото при нас платиха 250 лв. и чувам, че навсякъде е различно?
Нищо не получихме. А относно споделеното от ellarose аз не съм съгласна с това. Как без  начална педагогика ще се работи с начален курс? Толкова е специфично. Учителят по чужд език е учил съответната методика, а началният учител - методика на преподаването на всички предмети, които се изучават в начален етап.

Последна редакция: чт, 23 май 2024, 20:12 от Guinness

# 461
# 462
  • Мнения: 1 804
Ние получихме за облекло и отделно ДТВ, моето е малко под 600, но не съм сигурна дали за всички колеги е еднакво.

# 463
# 464
  • Мнения: 24
Здравейте. Завърших бакалавър по математика и реших, че имам желание да преподавам по предмета, харесах си СДК за учител по математика в СУ, но сега се притеснявам, понеже познати ми казаха, че винаги ще предпочитат кандидат с магистърска степен пред СДК като има конкурс за позиция и няма как да отида в добро училище със СДК от Софийския и ви пиша да питам дали наистина е така и се предпочита магистратурата.
Благодаря предварително.

Общи условия

Активация на акаунт