Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Кога ще се проведат националните външни оценявания (НВО) през 2024 г.?
Какви промени са направени в НВО за 2024 г.?
Какви са критериите за оценяване на преразказа на художествен текст в НВО?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Кога ще се проведат националните външни оценявания (НВО) през 2024 г.?
-
Какви промени са направени в НВО за 2024 г.?
Промените в НВО за 2024 г. включват увеличаване на продължителността на първата част от изпитите по български език и литература и математика с 15 минути, от 60 на 75 минути. В изпита по математика всички задачи в първи модул вече имат избираем отговор, а вторият модул остава с три задачи със свободен отговор.
-
Какви са критериите за оценяване на преразказа на художествен текст в НВО?
-
Кои са задължителните литературни произведения за 7. клас?
-
Как се организират пробните изпити и каква е важността им?
Аз друго съм се чудила - защо включват материал от 3 години..много често не остава време да се преподаде и/или упражни настоящия, а за общо три години съвсем. Не са почнали и да четат повече...четенето с разбиране спъва повечето деца (имам познати учители доста и коментираме през годините)...да определят цитати от кои творби са също не спомага особено за общото ниво на грамотност... на места изобщо не упражняват как се пише теза..балът рядко измерва успеха на учителя в клас, а по-скоро на частния такъв...много спорно е това външно оценяване, поне за мен