Осмокласници 2023/2024 - Тема 3

  • 19 863
  • 252
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 409
Прескачам за малко от седмокласната с въпрос. Има ли  някоя от вас ,чието дете учи в 31 СУЧЕМ (София)?
Може ли да ми пише на ЛС?

# 211
  • Немция
  • Мнения: 6 916
Hope for two, твоят син е напред с материала.
Моето момче е абсурд да тръгне по езикови лагери, няма желание за такива инициативи.

# 212
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 848
Дъщеря ми като по-глупава подготвя В2 две години Simple Smile
Бибит, добре дошла. Мисля, че ще е от полза и интересно да споделяш какво се случва в друга образователна система.

Последна редакция: нд, 28 апр 2024, 12:59 от прасунчо

# 213
  • Мнения: 4 263
При нас се появи желание за немски език.След като поразгледах цени 60 учебни часа за 900 лв, решихме, че като начало " Запознаването" ще водя аз  маломерна група от 2-ма ученика Simple Smile.Много се вълнувам като цяло.Иначе продължават с английския, сертификат С1 май ще се вади като дойде време.Американският лагер е много добра идея, на този етап неосъществима, но времената се менят

Последна редакция: нд, 28 апр 2024, 14:08 от malinkap

# 214
  • Мнения: 928
Аз съм от "готините" тази година. Оставила съм я да се оправя, както намери за добре. За сега не мога да се оплача, въпреки че винаги има какво да се желае Simple Smile. Та лятото е спретнато - като свърши училище има 1 седмица в Германия за упражняване уж на езика, 1 седмица на лагер в Турция, Space camp на английски, има 2 седмици море и то юли месец замина. За август за сега е планирана  една седмица  да си е вкъщи, защото всичките ѝ приятели ще са си в града по това време и вече си спретнали програма. За останалото време още не била измислила.

# 215
  • Мнения: 386
Виждам, че планирате вече лятото! На моята госпожица съм и заявила, че това лято ще работи с баща си. Общо взето ще се мотае с него, но това е достатъчно, за да разбере, че да си на работа не е лесно, както тя смята.

# 216
  • Мнения: 6 314
И тази година сме от групата на безхаберните родители... Цяло лято на морето, което за моите деца е истинско наказание, ама не остана, скоро ще са самостоятелни единици и да правят каквото щат.

# 217
  • Мнения: 558
прасунчо къде мога да проверя датите за летния лагер academic writing в Британика. Пише в сайта, че ще е през м. юли, но не откривам точни дати

# 218
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 848
прасунчо къде мога да проверя датите за летния лагер academic writing в Британика. Пише в сайта, че ще е през м. юли, но не откривам точни дати
Първите две седмици на м.юли.
За инфо - 052999600

# 219
  • Немция
  • Мнения: 6 916
Браво на инициативните тийнове.
Много хубаво е и да поработят(дори и покрай родител да е), да се сблъскат челно с живота.

Цяло лято на морето- наказание, ама от хубавите. Smile

Къде се провежда този Space camp, каква им е програмата?

# 220
  • Мнения: 4 263
Ох и за мен е наказание цяло лято на море, но за децата едва ли ще е проблем Simple Smile.Дъщеря ми също поиска да работи благотворително в детската градина на малкия, но няма как да стане лятото.

# 221
  • Мнения: 7 121
От години я включвам да ми помага. С времето започна да си ползва някои от уменията, които придобива в училище. Научила се е доста прилично да цени нашия труд. Засега от семейните планове иска да изключим септември. Ще оцелее у дома за поредна година.

# 222
  • Мнения: 409
А, без такива при нас. В началото на юли ще ходим за няколко дни в Лондон наборката да си поупражнява английския, после ще има възможност и 15 дни в Гърция в края на август. През останалото време - куфарчетата и да радва баби и дядовци на гости. Майка ѝ и баща ѝ и те са хора и имат нужда от почивка без деца. Grinning

# 223
  • Мнения: 8 292
Ох и за мен е наказание цяло лято на море, но за децата едва ли ще е проблем Simple Smile.
За моето се оказа проблем Simple Smile Миналата година прекара около месец и половина на различни места -Гърция, Турция, Кипър, нашето море. Последното за седмица даже не стигна до плажа. Беше егати мрънкалото. Тази каза че ще дойде за 5 дни, да сме за повече да не го търсим Simple Smile но пък с удоволствие ходи на някакъв гьол до Сливница да кара водни ски (даже не знам точно къде се намира).

# 224
  • Немция
  • Мнения: 6 916
При нас засега няма проблем с общите семейни програми, понякога мрънка, но като цяло не забелязвам отцепване от колектива. Засега.

Моето момче не е имало възможност да работи към нас, но миналата година от училище започнаха да ги подготвят за професионално ориентиране. Бяха в 3 различни фирми по желание, за по 1 ден.
В момента по немски(и политика) това им е тема- подготвяне на CV за практика, дори класното им ще е на тази тема. Smile
Другата година се очертава задължителна 2-седмична практика по избор.

Последна редакция: пн, 29 апр 2024, 09:35 от Бибит

Общи условия

Активация на акаунт