Подготовка за малкия човек - тема 25

  • 37 488
  • 773
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 7 267
До годинка някъде после купувате ново за кола.

# 76
  • Мнения: 199
Тези столчета се водят 0-6м. След като детето може да седи само може да се използва следващ размер.

# 77
  • София
  • Мнения: 11 784
Тези столчета се водят 0-6м. След като детето може да седи само може да се използва следващ размер.

Това не е вярно. Кошницата за кола се ползва докато бебето се побира в нея, т.е докато главата не започне да му стърчи. За да мине в столче напред гледащо трябва да е много стабилно детето, не просто да седи. Като цяло преди 9-10 месеца не трябва да се мести, освен ако не е в столче обратно на движението.

# 78
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Тези столчета се водят 0-6м. След като детето може да седи само може да се използва следващ размер.

Това не е вярно. Кошницата за кола се ползва докато бебето се побира в нея, т.е докато главата не започне да му стърчи. За да мине в столче напред гледащо трябва да е много стабилно детето, не просто да седи. Като цяло преди 9-10 месеца не трябва да се мести, освен ако не е в столче обратно на движението.

Столчетата за кола се сменят, когато детето е достигнало максималния ръст и/или тегло за съответното столче.
Главата представялва някакъв ориентир, но в никакъв случай, не може да служи за мярка.


Съгласно изискванията на Наредба R129 - децата трябва да пътуват обратно на движението до минимум 15 месеца.
Според насоките на Американската асоциация по педиатрия, децата трябва да пътуват обратно на движението, минимум до 2,5 години.
Ако търсите най - безопасните варианти, то децата ще пътуват обратно на движението до 7 год.

# 79
  • София, България
  • Мнения: 3 627
Хаха не мога да си представя 120-130 см дете как ще пътува обратно на движението но да, за всички е най-безопасно да се движим наобратно при евентуален челен удар Simple Smile
Нашият стол е с възможност за движение наобратно и е до около 104 см и 18 кг. Возихме сина ни до около 2 г и малко обратно на движението и после му беше крайно неудобно вече, краката му бяха много свити и пътуването стана ад не защото не беше свикнал, а просто защото е неудобно с постоянно свити крака в продължение на 3-4 часа. Аз съм много стриктна на тема безопасност в колата и даже на мен ми стана жал по едно време. Та почнахме да го возим напред.

# 80
  • София
  • Мнения: 5 534
Ако търсите най - безопасните варианти, то децата ще пътуват обратно на движението до 7 год.
Това би било пълен абсурд 😂  За миг си представих моето 7 годишно да се вози назад.
Този път съм решила столчето,което ще взема след кошчето да е с възможност за возене назад най-дълго време и ще се консултирам с теб Рошко, като му дойде времето.
А тези столчета могат ли да се сменят по-рано от коша,примерно на 6-7 месеца да се сложи в столче с легнало положение обратно на движението?

# 81
  • София
  • Мнения: 11 784
Aз ще го задържа в кошницата възможно най-дълго и след това в посока на движението най вероятно. Моето като беше на 7г вече беше на три точков колан, да не говорим че по едрите деца набори бяха и без бустери. Държа задължително да е в столче за кола съобразено с възрастта и не взимам обикновено такова дето е трансформиращо за няколко категории, следващото ще е 9-18

# 82
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Ако търсите най - безопасните варианти, то децата ще пътуват обратно на движението до 7 год.
Това би било пълен абсурд 😂  За миг си представих моето 7 годишно да се вози назад.
Този път съм решила столчето,което ще взема след кошчето да е с възможност за возене назад най-дълго време и ще се консултирам с теб Рошко, като му дойде времето.
А тези столчета могат ли да се сменят по-рано от коша,примерно на 6-7 месеца да се сложи в столче с легнало положение обратно на движението?

Ами всъщност някои столове имат изключително много пространство за краката (стига да има място в автомобила) и дори за 7 годишните не се налага да ги свиват.
И да, някои могат да се ползват от раждането, други след 6 месеца (61 см.).
Някои имат позиции за регулиране на наклона (напр. BeSafe Stretch).

Хаха не мога да си представя 120-130 см дете как ще пътува обратно на движението но да, за всички е най-безопасно да се движим наобратно при евентуален челен удар Simple Smile
Нашият стол е с възможност за движение наобратно и е до около 104 см и 18 кг. Возихме сина ни до около 2 г и малко обратно на движението и после му беше крайно неудобно вече, краката му бяха много свити и пътуването стана ад не защото не беше свикнал, а просто защото е неудобно с постоянно свити крака в продължение на 3-4 часа. Аз съм много стриктна на тема безопасност в колата и даже на мен ми стана жал по едно време. Та почнахме да го возим напред.


Без да искам да споря, само да вметна.
Децата имат много подвижни стави и това да си ядат чорапите, да сядат по турски, да седят с вдигнати или кръстосани крака за тях не е проблем. Обичайно това е проблем на родителите, понеже не могат да си представят, че самите те не могат и не се чувстват комфортно в подобни позиции.
Ако се замислите обаче, вероятно 90% от вас в във възрастта към 5 клас сте успявали да си качите крака зад главата. Пробвали ли сте да го направите сега?

# 83
  • София
  • Мнения: 3 538
Имам племенница на 7г. Това дете е толкова дълго, че и бустер седалка не е нужна, за да е закопчана нормално с колана. А в класа си е сред дребните деца, доста са с над 1 глава над нея. Абсурд е едно такова дете да се събере с гръб по посока на движение в столче, колкото и гъвкави крака и стави да има. Да не говорим, че тя например е от много повръщащите по път и е такава от бебе.

Нашият син го преместихме в стол напред преди годинката. Все едър върви и той и просто не се събираше в кошницата. В момента е на 3г5м и носи дрехи за 6г, в градината е сред средно високите, някои са с едни 10тина см над него на височина. Вози се по посока на движението. Не веднъж се е задявал и повръщал докато спи. Абсурд да отбиваме по магистрали да го надигам да не се задави от повърнато (100 пъти по-опасно ми е някой да ни отнесе с висока скорост там, достатъчно такива случаи е имало в годините). В пъти по-бързо реагирам като само трябва да се обърна и да го дръпна, за да задиша нормално и да не се притеснявам.

# 84
  • Мнения: 7 267
Аз когато я преместих на стол седалка и по посока на движението след годинка се родих,това дете спя да мрънка и реве по пътя😁💯

# 85
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Аз когато я преместих на стол седалка и по посока на движението след годинка се родих,това дете спя да мрънка и реве по пътя😁💯

Малките мрънкат в кошниците, защото са ниско разположени и не виждат, защото могат да сядат а кошниците ги държат полулегнали, дори и когато са будни.
Може да сте сигурна, че е спряло да мрънка, най - вече поради тези причини, не заради смяната на посоката на движение.

За тези за които безопасността е важна могат да прочетат за разликата в посока и обратно на движението, безопасността е 5 пъти по висока, когато децата са обратно на движението.
В посока на движението ще пострадат 40 на всеки 100 катастрофи, докато обратно ще пострадат 8 на 100

Разбира се, всичко е въпрос на избор, след 15 месеца ( до тогава по закон, децата трябва да се возят обратно)

# 86
  • Мнения: 519
Имам племенница на 7г. Това дете е толкова дълго, че и бустер седалка не е нужна, за да е закопчана нормално с колана. А в класа си е сред дребните деца, доста са с над 1 глава над нея. Абсурд е едно такова дете да се събере с гръб по посока на движение в столче, колкото и гъвкави крака и стави да има. Да не говорим, че тя например е от много повръщащите по път и е такава от бебе.

Нашият син го преместихме в стол напред преди годинката. Все едър върви и той и просто не се събираше в кошницата. В момента е на 3г5м и носи дрехи за 6г, в градината е сред средно високите, някои са с едни 10тина см над него на височина. Вози се по посока на движението. Не веднъж се е задявал и повръщал докато спи. Абсурд да отбиваме по магистрали да го надигам да не се задави от повърнато (100 пъти по-опасно ми е някой да ни отнесе с висока скорост там, достатъчно такива случаи е имало в годините). В пъти по-бързо реагирам като само трябва да се обърна и да го дръпна, за да задиша нормално и да не се притеснявам.

Хаха, случайно да сте риболовец или ловджия? Те ги съчиняват едни такива. На 3,5 с дрехи за 6г, пък другите били с 10 см отгоре 🤣

Дори да предположим, че горното е вярно, ще се возя отзад при детето, а той обратно на движението, но няма да рискувам безопасността му заради моите тесногръди разбирания.

# 87
  • София
  • Мнения: 3 538
Скоро влизали ли сте в класна стая или в група на детска градина? Защото и аз първоначално бях в шок от размерите на някои деца и хич не са изключение. Едното дълго време мислих, че е някое 5-6 годишно попаднало в стаята при другите по някаква необяснима причина. Освен това родители по 160-170 и родители по 180-190+ имат деца с различни гени. Не всяко върви в калъп.

Искам да ви видя как стоите отзад когато сте сама в колата с детето на път или сте с 2 или 3 деца и 2ма родители в кола.
И не ви пожелавам точно тогава някое да се задави, да не може да си поеме въздух и да трябва за секунди да реагирате, защото ви казвам и моето сърце спира. Предпочитам да возя 3-годишното напред отколкото да се задуши пък както щете ме определяйте.

# 88
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 872
Моето дете се събираше в кошницата докъм 7-месечна възраст и после я преместихме в столче, в което се вози обратно на движението. Обърнахме я напред около 2-рия й рожден ден. Аз исках още да се вози назад, защото нашите столчета позволяват докъм 18 кг да е назад, но веднъж я обърнахме и така си остана. Зависи си от детето до кога ще може да се събере в кошницата. Абсурд беше дъщеря ми да се вози до годинката в кошницата. Наложи се веднъж да пътуваме на късо разстояние в града с чужда кола и за по-бързо взех кошницата, тъй като бях сама с детето. Тя беше на почти 1 година и стърчеше отвсякъде, просто абсурдна картинка, но нямах избор. Предпочетох да е в някакво столче, отколкото без.
По отношение на возенето на големи деца обратно на движението - има си специални столове, не всички позволяват. Самото столче е доста изнесено назад и място за краката има много.

# 89
  • Мнения: 2 179
Аз друго нещо не мога да си обясня от много време насам. Масово забелязвам родители, които не закопчават децата си в столчетата. Качествени столчета са купили, но като не ги закопчаят се обезсмисля и изборът, и парите, хвърлени за столче. Много пъти ми е правило впечатление това безразличие към безопасността на собствените им деца, но за сметка на това претенции за други работи имат до небесата. Пример за това са ежедневните дискусии по вайбър групите за родители в градината на децата, в които ежедневно има упреци за менюто, кое колко е био и тн.

Общи условия

Активация на акаунт