Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари - 57

  • 78 193
  • 738
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 3 430

Банички

# 331
  • Мнения: 4 750

Салата Цезар

Малко 2в 1 пълнени чушки с яйца и сирене и ризото Smiley

Оризови вермилели по сингапурски

рамен

Кашкавал пане и салата

И едно необичайно кремообразно орео брауни

# 332
# 333
  • Мнения: 853

За поредна вечер с рецепта от Пепчо. Лазаня със сос Маринара. Разкошен сос, плътен и с наситен вкус, направо се пренася човек в Италия. Тази рецепта за доматен сос си я записвам и вече ще бъде основа на всички видове сосове за паста у нас.

# 334
  • Варна
  • Мнения: 1 606
Бри в кори за баница с черничево сладко и салатка от авокадо, маслинки, яйце и сирене.


# 335
  • In transit
  • Мнения: 14 719
Кюфтета от печени патладжани и картофи с млечен сос


Чушчена манджа със сирене


Воловани (от Лидл) с песто от сушени домати


Салата от репички, краставица и зелении


и Зеленчуци на тиган с оризови нудли

# 336
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 5 568
Пържен толстолоб и картофена салата с праз лук

# 337
  • Мнения: 17 114
Салатка с риба тон, стъбла целина, маслинки и яйце; и пикантна супа с карфиол


# 338
  • Мнения: 2 275
Може ли рецептата за супата с карфиол, моля?

# 339
  • Бургас
  • Мнения: 26 459
Панирани пилешки хапки с галета и нишесте

Пържени картофи със сирене

Извинявам се, за размазаните снимки.

# 340
  • Мнения: 9 518
Скрит текст:
За поредна вечер с рецепта от Пепчо. Лазаня със сос Маринара. Разкошен сос, плътен и с наситен вкус, направо се пренася човек в Италия. Тази рецепта за доматен сос си я записвам и вече ще бъде основа на всички видове сосове за паста у нас.
ама си бързак Simple Smile снощи по никое време публикувах и си направила. У нас днес ньоки с този сос направих. Аз и друг доматен сос правя, който много си харесвам, но този наистина е по-богат. Heart
Показвам си "манджите" от вчера и днес. Днес едни дълго планирани  хрупкави тиквички, в които завих скарида и крема сирене. Жестоки се получиха. https://pep-4o.blogspot.com/2024/03/blog-post_6.html 

Вчера сутрин нали рано-рано направих сос маринара Simple Smile  част от него днес замина  на едни ньоки.  мазало  в  чиния 🙂 но както ги пекох, така и минаха на фотосесията. Децата пък от тяхната доза  абсурд да се сетят да снимат по чините. Ньоки с филе и патладжан и соса.

 и пиле фрикасе.

# 341
  • София
  • Мнения: 12 302
ЛИМОНОВИ КЕКСЧЕТА - LEMON CUPCAKES
Много рядко приготвям отделни малки кексчета, т.  нар. мъфини, предпочитам да забъркам един кейк набързо, отколкото да си играя с книжните капсули. Тази рецепта ме грабна с външен вид, направих ги , а след като ги опитах мога да кажа, че са пристрастяващо вкусни. Сочни, приятно ароматни на  лимон и глазурата им е вълшебна, без глазура няма да са така впечатляващи, препоръчвам я

https://cookwithmarcheva.blogspot.com/2024/03/lemon-cupcakes.html

# 342
  • Под сянката на разлистените кактуси
  • Мнения: 2 923
Капрезе с пресен босилек



Риба със соево-джинджифилов сос, пържени гъби, задушен зелен фасул

# 343
  • Мнения: 6 105
Двойно шоколадов бананов кекс

# 344
  • София-Младост
  • Мнения: 24 115
Полента със гъби

Общи условия

Активация на акаунт