Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? - ТЕМА 35

  • 34 557
  • 853
  •   1
Отговори
# 810
# 811
  • Мнения: 5
Здравейте!
Моля за примерен текст за разваляне на договор за наем с наемател, който още не е платил сметките от  февруари  - на Топлофикация и Соф. вода.  Вече ми омръзна да слушам оправдания и обещания и мисля, че печели време за да натрупа още неплатени сметки.
Благодаря предварително!

Последна редакция: пт, 10 май 2024, 16:18 от ellll

# 812
  • Мнения: 1 842
Давате едномесечно предизвестие,поради неплатени сметки и задържате депозита.
Затова смятам,че вече трябват  два депозита.

# 813
  • Мнения: 5
Давате едномесечно предизвестие,поради неплатени сметки и задържате депозита.
Затова смятам,че вече трябват  два депозита.
В този случай не би ли могло предизвестието да е за по-малко от месец? Все пак той е нарушил договора, а не че аз просто си искам апартамента без той да е в нарушение.

# 814
  • Мнения: 1 047
Ето затова аз какво правя. Плащам сметките на наемателите и с наема за следващия месец трябва да ги платят. Осведомила съм ги няколко дни по-рано каква сума са.

# 815
  • Мнения: 69 107
В моя договор съм записала, че при неплащане на сметка, договорът се прекратява незабавно.

И се почва сагата по изгонването, която ако се запъне оня, става тегавооо..

Просто говори с него и му кажи, че прекратяваш поради неизпълнение от негова страна и държиш да предаде ключовете до ден -два.

# 816
  • Варна
  • Мнения: 5 345
В този случай не би ли могло предизвестието да е за по-малко от месец? Все пак той е нарушил договора, а не че аз просто си искам апартамента без той да е в нарушение.
Да, би могло, ако така е написано в договорът ви. Прочетете си го.

# 817
  • Мнения: 2 203
Погледнах обяви на жилища, давани през airbnp в Младост-ите. По-малките са по 80-ина лв. на вечер. Това е сума към платформата. За собственика ще остават около 65 на вечер. От там се приспадат режийни, почистване, празни дни. При възможност да се взима поне 900 лв. месечен наем, без особени грижи, упражнението по отдаване през платформата ми се струва напразно.

# 818
  • София
  • Мнения: 3 455
Здравейте!
Моля за примерен текст за разваляне на договор за наем с наемател, който още не е платил сметките от  февруари  - на Топлофикация и Соф. вода.  Вече ми омръзна да слушам оправдания и обещания и мисля, че печели време за да натрупа още неплатени сметки.
Благодаря предварително!
Покана за доброволно изпълнение

Днес,....Пенка Иванова, в качеството си на наемодател и страна по договор за наем от дата..... за апартамент....... ви каня да изпълните доброволно задължениетя си в едноседмичен срок, в размер на ...................., опис................................по чл...... от този договор.

Подпис:
Дата

Предизвестие

Днес,..... Пенка..............в качеството си на наемодател и страна....................................... уведомявам....................................................................................че прекратявам предсрочно договор за наем..........................................поради неизпълнение, на чл................, а именно неплащане на задължения..../опис/, считано от дата.........................

# 819
  • Бургас
  • Мнения: 6 142
Мили хора, няма ли да пуснем нова тема?

# 820
  • Мнения: 18 663
Пусни нова тема, а следващия път пак Диди ще си я пусне, може би сега е заета.

# 821
  • София
  • Мнения: 10 330
Може ли някой да сподели примерен договор, който да се сложи на първа страница?

# 822
  • Мнения: 3 047
Има много примерни договори в нет-а, които почти са еднакви и са базови. Важни са допълнителните клаузи, които всеки може да си добавя с цел по-добра защита.

# 823
  • София
  • Мнения: 10 330
Има много примерни договори в нет-а, които почти са еднакви и са базови. Важни са допълнителните клаузи, които всеки може да си добавя с цел по-добра защита.

Това е ясно, но е хубаво на първа страница да има поне един пример в помощ на четящите.

В темата има експерти при отдаването, хубаво е да споделят някой работещ пример, от там натаък всеки да си добавя, каквото иска.

# 824
  • Мнения: 3 047
Разбира се, че проверен на практика съвет винаги е добре да се посочи. Аз самата, през годините, съм ползвала препоръки от темата, които са ми били полезни.

Общи условия

Активация на акаунт