Цветарки, продължаваме да обменяме опит - 3

  • 49 229
  • 471
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 461
Всяко цвете може да се разсажда пролетта, стига да не цъфти в този момент.

За червеите - незнам.

В градината се оттървах от голите охлюви с отвара от натрошени люти чушки. На градинските цветя нищо не им става, но за стайните - не знам. Rolling Eyes

# 76
  • Мнения: 9 095
аз трябва да присаждам Дифенбахията, че е с няколко издънки, а е в малка саксийка, ама май по- добре да изчакам да се климатизира newsm78

# 77
  • Мнения: 243
От баба ми съм виждала, че отгоре върху пръста се слага парче ябълка (даже може и леко развалена да е) и червейте влизат в него. Просто трябва да се прави няколко дни като се сменя ябълката, за да може да излязат всичките червей. Аз лично не съм го правила, но баба ми го правеше често даже както се казва и профилактично така проверяваше дали не се е завъдил някой червий в някоя саксия.
Грудките на тройното ми каменно цвете са голями колкото нокът, това значи да изчакам с пресаждането, нали?

# 78
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Русалка, малки са грудките, изчакай.
Теди, аз когато купувам цветя изчаквам поне две седмици, понякога даже месец да се климатизират. Като знам как ги тъпчат с препарати...
Дими, за мен е рано за пресаждане, поне март месец да стане. Те още са в летаргия цветята.

# 79
  • Мнения: 9 095
ааааааа, мама има само една луковичка, каза обаче че всичките й приятелки имат и ще намери, ама може и чак през март да ви пратя, давайте ми адреси на ЛС Peace

# 80
  • Мнения: 6 461
...
Дими, за мен е рано за пресаждане, поне март месец да стане. Те още са в летаргия цветята.
Ще послушам съвета ти .
Нямам за къде да бързам.Цветята в крайна сметка няма за къде да ми избягат.

# 81
  • Мнения: 2 125
И аз изчаквам с пресаждането на цветята. Тъй като съм спец bowuu Embarassed по бенджамините, ще ви заснема моето произведение тази година. Така изглеждаше миналата пролет (около 1, 50 м.), но сега е още по-хубав и голям. Имам и един мъничък, който е една педя и расте като луд. Смятам да го преместя в по-голямка саксия, но като се стопли. Имам да разсаждам и други цветя, но изчаквам да се стабилизира времето навън, да изкарам всичко на балкона и да омажа къщата с пръст Mr. Green

# 82
  • Мнения: 2 242
От вчера се сдобих с Циклама и бързам преди да я уморя да питам как се гледа - къде да я сложа, поливане, претенции ... ?

И да ви се оплача - явно имам алергични към бременни цветя  Cry– при предишната бременност затрих към 15 скасий, и сега гоня рекорда - ей го за 1 месец вече уморих индришето (подарък от баба, дет го гледам 7 години Twisted Evil), един опит за бонзай от Дърво на живота на 6години и едната ехмея  .... остават десетина Mr. Green, има време  hahaha

# 83
  • Мнения: 9 095
незнам за цикламата, ама Стели бенджамина ти е страхотен просто, и аз исках със шарени листа, обече само със зелени си открих и сега си го гледкам още е малък ама гони твоя, а видях страхотно преплетени 3 бенджамина в Майчин дом и съм се наканила да се мъча да докарам ефекта Peace

# 84
  • Мнения: 6 315
Момичета, какво да правя с драцената, за да й удебеля стъблото? Висока е повече от 1.80м, но е с тънко стебло. Не съм я разала и не е разклонена. На височина расте наистина като луда (за 5 години от 50 см стана по-висока от мен) и се чудя какво ще я правя като стигне тавана  newsm78.

# 85
  • Мнения: 1 737
Момичета, какво да правя с драцената, за да й удебеля стъблото? Висока е повече от 1.80м, но е с тънко стебло. Не съм я разала и не е разклонена. На височина расте наистина като луда (за 5 години от 50 см стана по-висока от мен) и се чудя какво ще я правя като стигне тавана  newsm78.

На палмите стъблата стават дебели, като в началото на разстежа им първите листа се задържат неокапали колкото се може по - дълго. След много посадени палми го установих това, аз тънките и криви ги изхвърлям директно и си "правя" нови и така се научих. Вано е в началото да са на супер условия, иначе пораснат ли и вдърви ли се стъблото, почти не се удебелява повече, ако палмата е с връх, а ако е рязана - изобщо не помръдва повече.
В момента имам една юка, 1,50 висока, стеблото в основата е станало доста дебело, вдървило се е, а първите и листа още стоят зелени.  Grinning

Другото нещо за високите растения е, че колкото са по-високи, толкова в по-дълбоки саксии трябва да бъдат, за да пазят равновесие и да не се кривят. Според мен - режи!  Grinning

# 86
  • Мнения: 9 095
леле, на моята драцени ги орязах листите, нищо , тя има 3 издънки ще множа, много благодаря за полезната информация Peace

# 87
  • Мнения: 1 737
Другата "странност", която установих при палмите е, че когато "растат като луди" не им е добре нещо в условията - малко им е светлината , поливането, или друго. Колкото по-бързо растат и вадят нови листа, толкова по-тънки и криви стават. Колкото по-бързо им капят листата, толкова по-бързо им растат нови и малки на върха, за да уцелеят.

# 88
  • Мнения: 6 315
Чудя се....  newsm78
Да взема да си присадя цветята ....Какво ще кажете ....рано ли е още???
Е,разбира се нямам намерение да ги изкарвам на вън ,но да попитам все пак newsm78


Аз свърших тази работа с някои, защото саксиите меко казано им бяха отеснели.

За драцената  newsm78 ще си помисля още. Моята е маргината, виждам че и тази на мики е доста висока и с по-тънко стебло като моята. Не е крива, много е хубава - висока и права. Само върха й се криви да търси светлината и аз редовно я завъртам за да се изправя. Чудя се дали просто да не купя още една да я бодна при нея и да ги увия да си растат оплетени  newsm78.

# 89
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
еее, аз се чудя защо не ми излиза темата за цветята, а то имало нова, а старата била заключена.....

Сега да си дойда на въпроса:
Милото ми подари за празника Жълта цъфнала иглика... не съм гледала до сега и не ми е ясно до кога ще цъфти, многогодишна ли е....

Утре ще я снимам и ще си покажа и другите цветя....
В старата тема бях се оплакала за бенджамина, че много капеше и почти без листа остана, но сега започнаха новите да излизат. А китайската ми роза пак пощуря да расте, цялата е в пъпки, но отново падат.. Не си спомням какъв беше съвета ви за този проблем  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт