Седмокласници 2023/2024 – тема 7 – втори срок и пробни изпити

  • 32 421
  • 779
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 276
И аз четях ноемврийската тема на набор 2010, но не съм писала. Открих форумите след раждането, може би около захранването.
За пробните в ОТ, те твърдят, че са малко по-сложни от истинския изпит, но дали е така... интересно е, че на пробните по бел в Междучасие девойката има около 15на точки повече, като и още едно познато дете е така (ОТ по-ниско отколкото Междучасие с 15т). За Мат, определено е по-лесно. Моята иска да се явява на пробни, но не иска да се упражнява вкъщи (дори да чисти и преподрежда й е по-интересно), така че използвам да я записвам, когато и където може присъствено.
Споменатата люлинска школа и от друго място ни я похвалиха за подготовка, но не сме я пробвали.

# 661
  • София
  • Мнения: 1 044
И аз съм от 2006та във форума. С набора бях в юнската тема 2010.
Вчера излязоха резултатите на пробния по мат в СМГ (някой питаше преди няколко дни).  Аз лично харесвам пробните на "Ния". Като трудност мисля, че са ок, а резултатите излизат за една седмица.

# 662
  • София
  • Мнения: 18 200
Есма, в пробен май точно на "Ния" преди време имаше грешна задача..Не ми се рови да я търся. Може да не беше грешна точно, а по-скоро несъобразена  с това, че става дума за 7 клас, някаква хипотенуза (карам по спомен ) се получаваше неточен квадрат.

Последна редакция: сб, 09 мар 2024, 17:08 от пенсионирана русалка

# 663
  • Мнения: 311
Есма, в пробен май точно на "Ния" преди време имаше грешна задача..Не ми се рови да я търся. Може да не беше грешна точно, а по-скоро несъобразена  с това, че става дума за 7 клас, някаква хипотенуза (карам по спомен ), се получаваше неточен квадрат.

То и в на междучасие имаше една задача без верен отговор в дадените и после една с грешен отговор. Писах им за тази с грешния отговор, защото за другата си бяха признали, но те не ми отговориха.
Дано само на изпита да няма такава, че децата губят много време в пререшаване и мислене къде са сбъркали - после не им стига времето за другите задачи. Те казват на всички ще я зачетем, но това изобщо не компенсира грешна задача!

# 664
  • Мнения: 21
Излязоха резултатите на СМГ. Моето момче е с 58,5 . Реших ,че днес е крайно време да му дам Регалия, за да видя ще има ли разлика в резултата.
 Горкият хич не му се решаваше. Вече се натрупва явно умора и досада . В уще също са доста натоварени Sad
Първи модул 34 точки ( струва ми се зле) Обаче втори модул без грешка . Всичко решил. Не мога да си го обясня това нещо. По-лесните задачи не решил, а сложните успял. Разсеян ли е бил , заспал ли ХахХа Общо 70т.

# 665
  • София
  • Мнения: 6 049
Има една такава работа, лесни задачи повече грешки, явно ги подценяват Confused

# 666
  • Мнения: 29 983
Моят много подценява лесните задачи - само говоря, че точките са си точки и грешка на лесна задача, която може и знае как да реши е дори по-лошо, отколкото да няма точки за такава, която не знае как да реши.

# 667
  • Мнения: 311
Моят още не е правил на Регалия от Февуари ще видим кога ще му остане време.
На СМГ МАТ е с 85 точки.
От 1та част 2 грешни - 7 точки надолу. Едната 11 откровенно я е сбъркал, а другата не дочел кой ъгъл се търси.
От 2рия модул е сбъркал 22ра б подточка - решаваха я с баща си днес.
Дано ги изглади тези неща до Юни.
Иначе цял ден решава задачи днес каза, че до час ще свърши.
Мисля да направим едно домашно кино след това - той все иска комедии - изчерпах се вече от към комедии. Мисля да гледаме Такси поредицата и после вече незнам...
Ако се сещате комедия подходяща за нашия набор момче - пишете моля - може и на лични.
Изгледахме Алф, Малкъм и Стъпка по Стъпка. Харесаха му много - особено Малкъм.

# 668
  • Мнения: 29 983
Сериал - По средата

Филм - Гости от миналото , От глупав по-глупав, Нощ в музея, Джуманджи - трите части, Джурасик парк (с елементи на ужаси) Последните не са баш комедии, ама стават за тийнове.

# 669
  • Мнения: 130
Скоро с моя гледахме поредицата на Луи дьо Финес Полицаят от Сен Тропе и т.н. Хареса му, макар че са стари.
Чета ви редовно, нямам много време да пиша, то и предимно мога да се оплаквам. Много го мързи тийна, особено да решава задачи. С БЕЛ някакси не е така, макар че уж му е по-слабия предмет.
Идвам и с въпрос, знаете ли в Междучасие дали ще има още 1 пробни изпити, примерно май - юни?

# 670
  • Мнения: 316
На пробния от февруари на  Регалия и моят син реши почти всичко от втори модул, на първи имаше повече грешки

# 671
  • Мнения: 6 494
Завръщане в бъдещето- всичките части
ловци на духове - старите филми, от тогава и боговете сигурно са полудели..

# 672
  • София
  • Мнения: 171
Здравейте! Любимите сериали на моя син са Младият Шелдън и Монк.

Последна редакция: сб, 09 мар 2024, 19:53 от Meмчо

# 673
  • Мнения: 276
Още един глас за Младият Шелдън.
Подценяването на лесни задачи го правят добрите деца по математика, по мои наблюдения. Малкият е и състезател и тези лесните чел, недочел маркира нещо и не се връща да види. Той и концепцията за белова не я е схванал още. И по Бел, и по мат решава/ пише наново и променя в движение. Виждала съм случаи, в които е направил две различни решения със същия отговор на черновата и "беловата". Дано до 7 клас го изчисти това поне. Но да, точките са точки и е добре да не губят от лесни неща.   Дано да има и по-трудни задачи юни, за да се отличат добрите деца.

# 674
  • София
  • Мнения: 1 044
Есма, в пробен май точно на "Ния" преди време имаше грешна задача..

То и в на междучасие имаше една задача без верен отговор в дадените и после една с грешен отговор. Писах им за тази с грешния отговор, защото за другата си бяха признали, но те не ми отговориха.
Нали! Не помня коя, ама имаше една, на която отговорът трябваше да е едно вярно твърдение, а те бяха дали като верен отговор нула. Щях да им пиша и забравих.

Винаги може да се случи. Иначе 91 точки на пробния на СМГ, 97.5 на Регалия и 90 на Междучасие. Грешките са на първи модул и по 1-2 т. по-малко на втори. С БЕЛ нещата не са толкова оптимистични Wink. 78 на Регалия, 90 на Междучасие (ама той беше лесен).

И вкъщи Младият Шелдън беше изгледан от край до край.

Общи условия

Активация на акаунт