Фен-клуб "Проклетата свекърва"

  • 124 490
  • 1 221
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 4 291
Ммммммммм баш за тука сьм и аз!!!!От година чета ама тая темичка е чудничка!!!Пускам молба за одобрение да ме впишете и мен в железните редици на бьдещите свекьрви,че да сме си подкрепа в тежката борба! И дано лукавия винаги е с нас!!!

# 571
  • София
  • Мнения: 2 840
Клонка, можеш изтъкнеш и възпитателния ефект на любовта към животните

Обезателно!!!

След раждането на наследника, на баба сладкото внуче, непременно ще обясня доколко жизнено необходимо е детето да бъде сред представител на животинския вид.
Куче, много ясно!!!
Защото трябва да се разхожда, да се къпе, да се забърсват лапичките му всеки път след разходка.
Дългокосместа порода, че да пуска косми, та като ида на гости, да ги забелязвам и да се хвърлям пред погледа на моето момче да ги чистя, щото косми не бива, малкото дете може да се алергизира.
Преди детето да свикне с животното, ще започна чести посещения в дома на младите, за да припомня, че тати е имал алергия като малък и кучето трябва да се изнесе от дома, докато малкото човече навърши пет години.
У дома, естествено, няма да може.
Мястото му ще е при тъщата.
Така родителката на снахата ще бъде ангажирана с отглеждането му, с мърморене и т.п. полезни дейности, че няма да има толкова време да пие кафе с щерка си и да си говорят за мен.
Това ще изнервя снахата, логично, а аз ще утешавам милото си момче и ще му обяснявам, че всяко начало е трудно и след има-няма 15 години, вече ще са се поуспокоили нещата Twisted Evil
Дотогава е добре дошъл при мама Joy Joy

# 572
  • Мнения: 25 809
Уау, КЛОНКА, крайно време е да спретнеш един наръчник.
Респект!   bouquet

# 573
  • Мнения: 409
Аз също съм на мнение сина отделно след завършване на средно образование!Имам двама братя-женени.Единия се отдели и има страхотно семейство 9-та година,другия живее с нашите и кво след 10-та г.развод!Децата разделени-ужас!Мъж ми живее сам от 18 годишен и не позволява да му се мешат никъде!Сега си живеем супер и тя не се меши,а тя помага само когато и се обадя за да купи нещо на детето,защото тук където живеем не мога да намеря качествени пюрета и други нужни неща на бебчо и не се оплаквам от нея.Ако ми каже да направа нещо с което не съм съгласна казвам "да" и това е!Смятам след време когато сина ми завърши да го отделя да се научи сам да се оправя!Мъжа ми каквото му кажеш това ще ти направи-ще сготви,ще оправи колата,къщата е само с чистенето не е много на ТИ но иначе всичко му е ок и не е претенциозен!

# 574
  • Мнения: 3 453
Клонке, свежи идеи, браво!  bouquet


Включвам се със съвет по темата "Как да реагираме адекватно на провокациите от страна на оная уруспия, снахата".

Осем години търпите тази грешка на природата, снаха Ви. Всичките Ви методи за насаждане на противоречия и интриги между младите, се увенчават с неуспех. За жалост така ще е, защото имате син наивник, избрал хитро същество за жена! ooooh!
И все пак, времето си минава, а младите не Ви даряват с внуче. Най-сетне Ви се удава възможност да блеснете с проницателна мисъл и да поставите на мястото снахичката. Twisted Evil
За целта първо изгответе списък на всички близки и далечни ваши роднини, приятели, колеги и съседи. Организирайте времето си така, че за един месец да  обиколите всички. Нужно е да убедите хората, че Вие сте изключително нещастна! Липсата на внуче ви убива! Тази ялова снаха не може да има деца, това е повече от ясно, щом не роди до сега, но Ваш дълг е да намерите начин, да накарате синът Ви да я остави, та да си намери друга, плодовита жена.
Ако ситуацията излезе извън контрол, Вие трябва да сте готова с план за ответен удар. Затова Ви предлагам примерен план за действие, в случай, че синът Ви и снаха ви разкрият Вашите намерения!
Колкото и да се прикривате, рано или късно синът Ви и снахата ще научат за мъката ви по липсата на внуче! Твърде вероятно е, те да споделят с Вас причината за липсата на дете.
Ако Ви кажат, че безплодието се дължи на мъжки фактор, вие не трябва да вярвате! Стегнете се! Скокнете на крака, облещете очи, симулирайте хипертонична криза! Ако не ви вземат на сериозно / май този номер с хипертоничните кризи се поизтърка  Thinking/, се разкрещете с пълно гърло, че това не е вярно! Тя, онази никаквица, снаха Ви, тя е подкупила лекарите, за да дадат грешна диагноза! Twisted Evil Тя, яловата крава, не иска да си признае, че е дефектна, ами само набеждава горкия ви син!
Всъщност, ситуацията е достатъчно благоприятна и Вие трябва да се възползвате от създалата се суматоха! Ми така де, трябва да защитите момчето си, сега или никога!  Twisted Evil
Кажете на оная лъжкиня, снаха Ви, че не е възможно синчето да е повредено! Все пак Вие сте го избирали дълго! На въпроса "какво имаш предвид", от страна на сина Ви, отговорете - "Ами аз не исках, но всички ме натискаха и накрая се съгласих да си вземем дете. Ама то да не е като да купуваш чувал с брашно! Naughty С връзки те взехме! Трябваше да сме сигурни, че вземаме напълно здраво дете! Затова съм сигурна, че не ти си повреден"! Crossing Arms
Еххх, най-сетне камък Ви падна от сърцето! Flutter Сега и снаха си сложихте на място, и сина Ви вече няма да се чуди, защо все му повтаряте, че трябва да Ви е благодарен до гроб! Party

  

Последна редакция: пн, 04 фев 2008, 19:06 от _Hope_

# 575
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 725
Кажете на оная лъжкиня, снаха Ви, че не е възможно синчето да е повредено!
 
За да  подкрепите казаното с факти и да убедите снахата, обръщате се към нея и лукаво дабавяте - И ако искаш да знаеш, причината не е в него изобщо, ето .... (името на бившото му гадже) вече три пъти прави аборт от него, така че ти си виновната Twisted Evil

# 576
  • Мнения: 263
Още една идея за тормоз при гостуване:
След като при поредното посещение не сте намерили с какво да се оплачете, освем, че кокалите ви болят от толкова лежане и снахата разбира се е виновна започнете да я тровите със съвети и поучения как да си ръководи семейството!
1. Ако понечи да изнедоволства дори и мъничко и обяснете, че изцяло от жената зависи какво се случва в семейството! Умната жена ще намери начини да постигне своето (превод: щом снахата има от какво да се оплаче значи не е достатъчно умна)!
2. Ако пък си мълчи и не се оплаква ама изобщо се сетете за някой навик на синчето, който вие не удобрявате (проявяване към неприязън към някоя храна, пушене, слагане краката на холската масичка докато гледа филм или каквото и друго ви дойде наум) и започнете да я тровите, че вашето слънчице е на това дередже само заради нея! Пак по същите причини: защото тя като една умна жена би трябвало да успее да го накара да постъпва така, както е правилно (че нали той няма своя самоличност и трябва да бъде напътстван като малко дете...
Предупреждение: внимавайте, ако не сте постигнали същите цели в своето собствено семейство, защото проклетницата току-виж ви подсече с този именно факт...

# 577
  • Мнения: 4 291
KLONKA,за 8-ми март винаги ще имаш подходящ подарьк-торбички за изпражненията на кучето!И да напомняш винаги колко е важна хигиената! Да я видим тогава детето ли ще гони или ще чисти след кучето!Пьк като отиде кучето при тьщата и внучето няма да ходи там заради алергии и само на сжеки ще могат да го оставят,но свеки страда от мигрена! Просто тьщата не ще да помага! 

# 578
  • София
  • Мнения: 2 840
KLONKA,за 8-ми март винаги ще имаш подходящ подарьк-торбички за изпражненията на кучето!

Да, бе, ще я поздравявам аз за 8 март - никакви такива!!!

Още в началото на връзката им, ще й подшушна, че този "комунистически празник" ме отвращава.

После на всеки 8-ми март ще ставам все по-тъжна, синчето все повече ще се чуди как да ме зарадва, докато един прекрасен ден ще изплюя камъчето, че снахата един път не ме е зачела като жена и майка и не ме е уважила за празника.

Ако снахата се оправдае с "комунистическата" идея, ще избухна в спонтанен плач и  хлипайки ще обясня, че не съм връстничка на Клара Цеткин все пак, колкото и да им се иска на младите да ме видят вече като мраморна плоча с усмихнат образ.

Целта на занятието е от този момент насетне  младите да "споделят" с мен този празник - никакви самосиндикални изпълнения.
На снахата ще обясня, че все пак е по-добре да го празнуват с мен, отколкото синът ми да отбелязва "деня на колежката".
Ще използвам нужната интонация, за да може празникът да продължи в терзания и въпроси за коя колежка все пак намеквам.

След всичко това се надявам 8-ми март да стане поредният празник само на мама Praynig Mr. Green

# 579
  • София
  • Мнения: 1 402
Пропуснала съм великолепна тема, срам и позор  Embarassed
Ще се постарая да изчета великите идеи и хрумвания /не, че нямам и личен пример/ и ще почвам да складирам информация  Mr. Green

# 580
  • Мнения: 17 546
От неделя насам търся предложения и идеи за "подаръци" на моята "мила" и "обична" свекърва! Mr. Green Верно, как и аз съм пропуснала подобна тема до сега! Тя, свекървата, с такава страшна сила ми напомни, че има нужда от по-специално отношение и "внимание", че съм на път да съставя мил, уникален и подобаващ на нейната последна идиотщина, пъклен план за отмъщение и ако забележите, че изглеждам отнесена и заплесната, това е защото ми предстои да изчета всичките двадесе и няколко страници и да направя систематизиран списък на всички подходящи за изпълнение изненади, които "милото" ми свеки заслужава да получи в изобилие!  Flutter
Та, с една дума казано, ЗАПИС! Mr. Green

# 581
  • София
  • Мнения: 2 840
Опа!
Снахичка на гости!!!
Иронийка ли долавам аз, бъдещата свекървичка???!!! Twisted Evil

Жената ти е родила мъж, отгледала го е, възпитала го е, откъснала го е от сърцето си, че да те радва теб, а ти - ще слагаш кавички на мила и обична!!!!

Покъртена съм от дъното на душата си.

# 582
  • Мнения: 17 546
Опа!
Снахичка на гости!!!
Иронийка ли долавам аз, бъдещата свекървичка???!!! Twisted Evil

Жената ти е родила мъж, отгледала го е, възпитала го е, откъснала го е от сърцето си, че да те радва теб, а ти - ще слагаш кавички на мила и обична!!!!

Покъртена съм от дъното на душата си.


Ми, покъртена си... Друг път! Joy  Не се плаши, аз, ако е рекъл Господ, ще ставам трижди свекърва, така че ме брой в който лагер ти харесва, за да има равновесие в темата Mr. Green

# 583
  • София
  • Мнения: 2 840
Тогава ще те броя от врага.
Да има схватка, викам Joy Joy

# 584
  • Мнения: 577
 smile3508   Тук съм на 100%  ЗАПИС !   

Общи условия

Активация на акаунт