🌷ИСТАНБУЛ🌷 [тема 64]

  • 34 199
  • 772
  •   1
Отговори
# 690
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 469


Спортни новини 🚴🚴🚴🚴

Има агенции,които са сложили Емиргян за неделя,28./4.
Че и обявили че по Крайбрежната ще минат,😃😃😃
Имате време още,да смените програмата🚴

Значи,Танче
Ямурлу,
И аз викам,в стайчето заради фотоапарати ви привикаха на червения килим,Заради гърчолята е било,ши знайш!😃

Тоз Ъслак бургер,утДе иде тъй на вкус?

# 691
  • София
  • Мнения: 13 209
Тоз Ъслак бургер,утДе иде тъй на вкус?
То си е буквално мокър бургер. Сложили са му вътре кюфтето и сосчетата и ги държат върху щанд с пара. Дават ти го много топъл и мокър от парата. И все едно си натопила хляба в яхнийката, защото сосовете са попили добре в хляба. Joy  

Да ви покажа една каракьойска маца, която в дъжда реши да си свърши нуждите точно на изхода на фериботния терминал. Изчака тълпата от кораба да се разотиде, "изкопа" си дупка и свърши работата. Да му мислят тези, които ще слязат от следващия кораб и няма да си гледат в краката! Joy

# 692
  • Мнения: 1 523
Здравейте,

За първи път ще ходим до Истанбул с агенция организирано.
Това което бих искала да Ви попитам е от къде да си вземем сим карти?

# 693
  • Мнения: 13 012
Ние ползвахме Airalo и eSIM, зареждаш си за колкото искаш сума и получаваш съответните мегабайти. Можеш да шерваш от един телефон към друг интернет. В приложението е добре обяснено. За нас беше много удобно.
Иначе  А1 предлагат за 6 лв на ден нет и разговори.
На границата питаш за карта и ми казаха няква безумна сума 75 долара за 3 месеца била най- малката. НапрО си тръгнах😅

Днес беше страхотно времето! Навъртяхме 14-15 км, ядохме миди с ориз, балък с екмек, симид с Нутела и пиде с кашквал 😅😂😂😂
Добре че си отиваме щото тук изкушенията дебнат от всеки ъгъл🫣
На площада пред джамията имаше митинг в подкрепа и аз не знам на кого, имаше адски  много хора, знамена на Иран, на Турция и на ислямска държава. Нещо ни стана гадно да го слушаме и гледаме и си тръгнахме.
Не знаех че Капалъ чарши не работи в неделя, та и дотам ходихме. Огледах магазините наоколо, но качеството на чантите не ми допадна, може би има някои тайни с по- добри реплики😅 На тези масовите много им личи че не са кот тряя🙃🫣

# 694
  • Мнения: 5 916
Днес или вчера, не задълбах в слушането...Ердоган е приемал в Долмабахче шефа на Хамас в опит да бъде посредник. Та вероятно за това е бил митинга.

# 695
  • Мнения: 1 003
Здравейте! Бихте ли ми препоръчали бюджетен хотел(около 80лв на нощувка) на пешеходно разстояние от Капълъ Чарши? Не държа на нещо луксозно(ще се спи само в него), но да е чисто, с баня и паркинг в близост. Закуската не е задължителна. Благодаря предварително! Relaxed

# 696
  • Мнения: 11 229
Не уточнявате за един или за двама... а и в кой месец?
В района на Капалъчаршъ е трудно да се вместите за 40 евро.
Вижте Pearl Hotel, с паркинг е. Търсете в букинг на район Беязът, ако държите да е до Капалъчаршъ, но става и Фатих, и Сиркеджи, всичко е на пешеходно разстояние.  Да не говорим, че ... има различни изходи на Капалъчаршъ. Сложете чавка на "паркинг" и ще ви лимитира резултатите. В историческата част е трудно да намерите хотели с паркинг.

# 697
  • София
  • Мнения: 1 176
Мацкии, благодаря на всички вас. Прекарахме 2 дни в Истанбул, отидохме навсякъде където искахме, благодарение на вашите обяснения - Емирган парк, Балат и св. Стефан, Кадъкьой..Снощи се прибрахме благополучно, но 2 дни яко дъжд и студ.
Не си харесах обущета от Enes в Кадъкьой, а това което харесах в CapOne - ми се досвидяха парите - 800 лири за дънкови чехлички....

# 698
  • Мнения: 1 003
Не уточнявате за един или за двама... а и в кой месец?
В района на Капалъчаршъ е трудно да се вместите за 40 евро.
Вижте Pearl Hotel, с паркинг е. Търсете в букинг на район Беязът, ако държите да е до Капалъчаршъ, но става и Фатих, и Сиркеджи, всичко е на пешеходно разстояние.  Да не говорим, че ... има различни изходи на Капалъчаршъ. Сложете чавка на "паркинг" и ще ви лимитира резултатите. В историческата част е трудно да намерите хотели с паркинг.
Не уточних - двойна стая. Закуската не е задължителна. А за паркинга, имах предвид обществен платен. Видях хотелите в букинг, но коментарите там силно се разминават с коментарите в Гугъл, затова реших да попитам тук. Другата причина да не ползвам въпросния сайт е защото не съм доволна от него. По принцип мислим да си набележим няколко хотела и на място да се настаним, без предварителна резервация, както по принцип практикуваме и за други градове в Турция.
Благодаря за отговора!

# 699
  • София
  • Мнения: 1 004
Не уточнявате за един или за двама... а и в кой месец?
В района на Капалъчаршъ е трудно да се вместите за 40 евро.
Вижте Pearl Hotel, с паркинг е. Търсете в букинг на район Беязът, ако държите да е до Капалъчаршъ, но става и Фатих, и Сиркеджи, всичко е на пешеходно разстояние.  Да не говорим, че ... има различни изходи на Капалъчаршъ. Сложете чавка на "паркинг" и ще ви лимитира резултатите. В историческата част е трудно да намерите хотели с паркинг.
Не уточних - двойна стая. Закуската не е задължителна. А за паркинга, имах предвид обществен платен. Видях хотелите в букинг, но коментарите там силно се разминават с коментарите в Гугъл, затова реших да попитам тук. Другата причина да не ползвам въпросния сайт е защото не съм доволна от него. По принцип мислим да си набележим няколко хотела и на място да се настаним, без предварителна резервация, както по принцип практикуваме и за други градове в Турция.
Благодаря за отговора!
Ние ползваме обществен паркинг на спирката на Аксарай! Подземен, на няколко нива! Всъщност те са 2 един срещу друг, от двете страни на булеварда! Така избягваме страхотно задръстване и обикаляне и си тръгваме за България с един обратен завой! На 5 мин пеша е от Лалели, където можете да си намерите хотел в тази ценова категория! Капалъто е на една спирка с трамвая или 10 мин пеша! В Лалели има няколко платени паркинга, но достъпа до тях е труден, заради забраната за навлизане на коли по трамвая и околните улици, отделно те питат кога ще си вземеш колата и ти я "зазиждат" и после чакаш, докато ти я "освободят"!
https://www.google.com/maps/place/Empark+(Eski+T-park)+YOYO/@41. … huser=0&entry=ttu  Ето това е! Не се е случвало да не си намерим място- плаща се кеш на машина, влизаш/излизаш когато искаш!

# 700
  • Благоевград
  • Мнения: 2 870
Момичета, знае ли се в колко часа ще затворат улиците, по които ще преминат колоездачите? Дали рано сутрин ще се стигне лесно с такси в района на Ая София?

# 701
  • моята мила родна страна
  • Мнения: 563
Такааа.....и ние се прибрахме снощи, та да дам кратък отчет. Но първо да БЛАГОДАРЯ на всички, пишещи тук за полезните съвети и идеи за посещение в любимия Истанбул!
Изпълнихме си програмата на 90 % почти, тъй като силният непрекъснат дъжд в неделя наложи да съкратим дневния план и прекарахме почти целия ден в Аквариум Истанбул и мол Флория, а останалите предвидени обекти ще почакат до следващия път.
Искрено съжалявам, че не можахме да видим лалетата в пълния им плясък, но късметът ни бил такъв тази година...

Една идея за всички котколюбители, като нас: един много симпатичен музей  Kedi Müzesi, безплатен е, на удобно място, сп. Çırağan (мястото в гугъл мапс не е съвсем точно отбелязано). Ние съчетахме с разходка в Ортакьой и с намерението да опитаме от японските палачинки, но в този момент нямаше ток в района и сладкарничката не работеше. Та, и те останаха за друг път.
Скрит текст:
https://www.google.com/maps/place/%C3%87%C4%B1ra%C4%9Fan/@41.043 … 0124536,20z/data=!4m14!1m7!3m6!1s0x14cab9eabacf3df5:0x160a7fdece796ee3!2sBuyruk+Esnaf+Lokantas%C4%B1+%7C+1943'ten+Bug%C3%BCne+%7C+Lezzet+Adresi+%7C+Osmanl%C4%B1+Mutfa%C4%9F%C4%B1!8m2!3d41.0138267!4d28.9760457!16s%2Fg%2F1tgdwnjc!3m5!1s0x14cab7bce8ae272f:0x87da9561c034d8d4!8m2!3d41.0433682!4d29.0123512!16s%2Fg%2F11bycjtwq4?entry=ttu

И последно....бях питала тук преди да тръгнем за връзката на Йеникапъ между М1 и Т6 (U3) с цел достигане на хотела ни в Сиркеджи от автогарата. Изпробвахме я, много удобна. С Т6 се пътува много по-спокойно, отколкото с Т1, няма много хора. Единствения недостатък е, че не са много на често, но човек като си предвиди повече време, не е проблем.

# 702
  • Мнения: 1 003
placebo7 много благодаря!

# 703
  • Мнения: 135
Здравейте!

За Великден ще бъдем в Истанбул.
Дали някой е бил по Великден,за да сподели има ли празнична служба в Св.Стефан.

Благодаря! 🍀

# 704
  • Мнения: 202
Здравейте!

За Великден ще бъдем в Истанбул.
Дали някой е бил по Великден,за да сподели има ли празнична служба в Св.Стефан.

Благодаря! 🍀
https://www.vbox7.com/play:190b594eeb
Ето ме и мене.

Общи условия

Активация на акаунт