🌷ИСТАНБУЛ🌷 [тема 64]

  • 35 464
  • 772
  •   1
Отговори
# 75
  • Варна
  • Мнения: 3 970
Ако ви трябва хотел, тип апарт хотел, оборудвано с котлони, фурна, хладилник, пералня, посуда, пишете.
моля дайте име , адрес , цена

# 76
  • Мнения: 3 451
Букинг взима процент на хотела, достатъчно доволна съм за да им го спестя.
Платихме в евро на място, но може и с карта и с лири.

# 77
  • Варна
  • Мнения: 10 658
Ако ви трябва хотел, тип апарт хотел, оборудвано с котлони, фурна, хладилник, пералня, посуда, пишете.
моля дайте име , адрес , цена
Elm suit hotel
https://www.booking.com/Share-FWRpXv

В момента двойна стая е 125 лв.

Фамилен суит е 196 лв, като тук третия човек е в отделна стая, със собствен санитарен възел.

Снимките на фасадата на хотела са направени преди да построят сградата пред него, в която може да се паркира безплатно, в подземния й гараж.

Заради тази сграда, от стаите няма гледка, както и сградата от страни също е много близо.
Да отбележа, че от снимките малко се заблуждава човек.

Може да се плаща и в брой и с карта, във всякаква валута. На рецепция говорят добър английски.

Последно съм била в хотела септември 2023 г.

# 78
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 485

1957 година!❤️

# 79
  • Sofia
  • Мнения: 1 455
Ухааа! Много обичам такива стари снимки Grinning
Това ще да е на Сиркеджи, от южната страна на пероните, нали?!

# 80
  • София
  • Мнения: 13 280
Така като гледам, 66 години по-късно закусвахме точно там, където в долния десен ъгъл има един седнал мъж. Joy
Това са масите на хотела за закуска, но заснемането е от 2014 г. В момента са малко по-различни.

Последна редакция: пн, 04 мар 2024, 16:52 от Таня67

# 81
  • Мнения: 7 911
И от мене един профил с много красиви видеа:

https://www.threads.net/@postcards_from_istanbul

И още- къде в Истанбул да намерите цъфнали магнолии, че да си цъкнете селфи 🤳. 😂
https://www.instagram.com/reel/C4JEhozNNVN/?igsh=NDlzZmZpMm9pd2o1

# 82
  • София
  • Мнения: 1 197
Прекрасна ви е темата, ровя се всяка свободна минута. Тоя Истанбул е безкраен и влюбването в него е гарантирано! Имах щастието две години да ходя по два пъти с по три нощувки - крайно недостатъчно! Тая година още не съм била, но така ми се ходи, че ми се плаче и добре, че е темата да си правя планове. Миналата година началото на Април имахме лош късмет с времето - три дни дъжд без прекъсване, но тъй като съм даскалица, ако ни се получи пътуването и тая година ще е по същото време. Дано има повече слънце, но каквото е здраве! По това време има и цъфнали магнолии и кара дуд по магазинчетата за плодове ... а и Истанбул и в дъжд си е очарователен! Това което направихме миналата година беше да се свържем с един тур оператор и да организираме екскурзия по наши дати, че бяхме повече колеги. Хубаво е тръгнахме неделя вечер / за разлика от стандартните екскурзии с тръгване сряда, четвъртък и прибиране в неделя/ общо взето пътувахме срещу течението и въобще не чакахме по границата - кротко и спокойно. Иначе всичко стандартно - три нощувки в района на Лалели и прибиране през Одрин, но пак кротко и спокойно - все пак е четвъртък. Тая година обаче не се събрахме така, но реших да си пробвам късмета и помолих тур оператора да пусне свободна оферта с тези параметри. Интересното е, че миналата година излезе по 280 лева на човек, път, нощувки и закуски, тази година същото нещо е 199, което е супер цена според мен. Дано се събере група, защото ако трябва да пътуваме със стандартните ще се приберем в неделя вечер, а в понеделник в час в 7:30... страх ме е да не се разминем ...
Желая Ви слънчев и вълшебен ден и продължавам да ровя тук и мечтая ...

# 83
  • Мнения: 7 911
Атадар😍,  най-хубавото на тази тема са мечтите ни. 😂
Ето, че пoкрай твоя пост, надничайки в гугъл заради  кара дуд, научих, че и на турски барабонка😂 е karadut.
Много ги обичам, но мислех, че са летни плодове. 😂
Е, сега вече ще се оглеждам и за тях ( в края на март дали не е раничко 🤔).

И пак за шопингманиаците - дано не прекалявам с тези Молове. 😂
https://www.instagram.com/reel/C4KvWFIiACF/?igsh=YXh3amdrNjQwb2No

Набелязала съм този път Зорлу Център,  но повече за зяпинг 😂.
И що не сте казали досега за Женския пазар до Акведукта, изглежда ми почти като Египетския?
Планирам Бебек (не съм била досега), повторение на Арнавуткьой и японските палачинки в Ортакьой.
Ако остане време, имам недовършена работа из Каракьой 😉 😜, а може и отново да пошетам из Кузгунджук, че още и още предложения ми излизат за там, а е толкова красиво.
Обаче кое, кога нямам идея, всичко зависи от времето и умората.
Но преди това да съм здрава, че да тръгна.

# 84
  • Мнения: 3 451
Дуди имаше и миналата седмица.

# 85
  • Sofia
  • Мнения: 1 455
Дайте го тоя женски пазар, моля, да си го бучна на картата! Покрит ли е?
Срам – не срам за първи път го чувам Smile
Последно бях в града миналия май и вече много ми се ходи. Обаче съм на нова работа и преди юли/август няма да почивам, а само за уикенд не обичам, малко ми е...
Ще лъжа абстиненцията с вашите разкази.

# 86
  • Мнения: 6 038
Пепелче, Сиена, стискам палци всичко да е наред и вие да стигнете възмoжно по-скоро до Истанбул Hug !
Аз идвам с разказ за нашите три дни - отново недостатъчни, но все пак си взех дозата "Истанбул" за няколко месеца напред Simple Smile ММ ми се чуди как съм чак толкова пленена от този град. И на него, и на децата им харесва, но аз да дам началния тон Laughing
Пристигнахме в петък около 9ч в хотела - бях резервирала х-л Grand Umit Hotel, намира се близо до две трамвайни спирки -  Юсуфпаша и Лалели университет, като все пак първата е по-близо. Не зная точно как се води района, може би Лалели. Също метростанции Аксарай и Йеникапъ са на добро разстояние и удобни за ползване.
От хотела сме изкл. доволни! Има включен безплатен паркинг /то реално е паркомясто на улицата, но предвид, че уличката е спокойна, никакви притеснения не сме имали. Бяха много мили и ни предложиха да отидем на закуска, възползвахме се. Стаята, разбира се, не беше готова, но това беше ясно и бяхме с намерение само да оставим колата и да се върнем вечерта. След като им оставихме бакшиш обаче /200 лири, не кой знае какво/ се оказа, че стаята е готова Laughing А идеята ми беше просто някак да се отблагодарим за предложената закуска само. Та настанихме се - стаята беше фамилна, с една спалня и две ед. легла. Много просторна, чистотата беше на ниво. Баня - широка и комфортна. Струваше ни по 60 евро на вечер за 4-ма- стая + закуска+ безпл. паркинг. Просто перфектно за нас.
Като приключихме с настаняването, започнахме с плана, който предварително си бяхме задали за деня. Първият маршрут беше да се опитаме пеш да стигнем до Балат/Фенер (аз така и не разбрах къде е границата и къде свършва единият и започва другият квартал). Яваш - яваш се отправихме към акведукта на Валенс, като попътно минахме покрай някакви разкопки, сигурно предстои нещо интересно да видим за в бъдеще.
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
Попаднахме в някакво местенце с магазини за месо и по-специално - карантия и глави Laughing Много ни беше интересно да ги разгледаме, едни търбуси бяха опънати, все едно от динозаври са ги взели Laughing
Минахме под акведукта и посоката ни беше надолу и наляво, по някое време имаше и изкачване, след което стигнахме до квартала, който ни беше цел. Излязохме тук:
Скрит текст:
Скрит текст:
Така и не зная с точност каква е тази сграда, може би някакво старо гръцко училище, не съм сигурна. От там надолу се спуснахме към известните шарени къщи:
Скрит текст:
Скрит текст:
Разходихме се из квартала и излязохме до Св. Стефан:
Скрит текст:
Отидохме до спирката на трамвая и го взехме до Еминьоню, от където щяхме да търсим връзка за Юскудар и парка Накаштепе. Хапнахме миди и балък екмек от лодките /100 лири е кутийка с миди - май 10бр/, 125лири е сандвичът. Качихме се на корабче за Ю., а от там - с автобус, после още един автобус и бяхме там. Точните номера на автобусите не помня, но в маршрут в Google Maps излизат.
Паркът наистина е много хубав, гледките към Босфора и моста са много хубави!
Скрит текст:
Скрит текст:
п
След като пихме чай и малката поигра на детските съоръжения, поехме на обратно, като решихме, че не ни се катери нагоре към спирката, на  която слязохме, а тръгнахме в противоположна посока да търсим предната спирка, на която да хванем автобус, който да ни преведе през моста обратно към европ. част. Нещо се оплетохме и нищо не намерихме, а направо излязохме почти до самия мост, където на късмет хванахме автобус, който минава през моста. Закара ни до Zincirlikuyu,  което за късмет беше спирка от зелената линия на метрото и слязохме на  Везнеджилер. От там - пеш към Ортаклар, където си хапнахме добре. Понеже бяхме поуморени, решихме, че ще хванем Т1 за няколко спирки до хотела, а няма да вървим. Така приключи първият ден.

Последна редакция: чт, 07 мар 2024, 12:12 от Pали

# 87
  • Мнения: 6 038
2-ри ден. След като закусихме, взехме трамвая до Султанахмед, от където се спуснахме по китната уличка Соукчешмесокак към парка Гюлхане. Паркът, макар и малък спрямо останалите, ни е любим. Понеже голямата ни дъщеря не слиза с нас на закуска, по това време вече е поогладняла и покрай нея и ни  не пропускаме да си хапнем по някое тестено изкушение - в случая симид и разни други вкусотии от количките. Направихме един тигел из парка и продължихме през Сиркеджи към Еминьоню, където този път целта ни беше корабче за Емиргян.
По пътя беше разкошната джамия в Ортакьой:
Скрит текст:
Пийнахме чай, а децата - салеп на корабчето. В Емиргян очаквано нямаше цъфнали цветя, освен някой заблуден нарцис, но паркът си е прекрасен и без цветя. Децата си поиграха доста на тази голяма пързалка:
Скрит текст:

Искахме да седнем да хапнем от вкусните еклери в жълтото заведение, но за жалост е затворено, май го ремонтират. Почти до него обаче, работи друго заведение на самообслужване (Beltur), от където си поръчахме чай, кафе и гюзлемета. Много бяха вкусни! Имаше със спанак и със сирене - и двата вида бяха чудесни.
Помотахме се още малко в парка и слязохме надолу към крайбрежната, от където се качихме на автобус и слязохме на Ортакьой. След кратко лутане намерихме палачинките -  почакахме около 10-15 минути на опашка, но си струваше. Те са просто божествени! Децата се влюбиха в тях. Даже този уикенд смятам да се пробвам да ги направя вкъщи, някой ако вече е пробвал, моля да сподели сполучлива рецепта Simple Smile
Скрит текст:
Скрит текст:
След като се насладихме на този разкош, се качихме отново на автобус, който ни отведе до пл. Таксим, а от там се спуснахме надолу по Истиклял. Беше вече на смрачаване, а и започна да ръми, поради което решихме да се качим на метрото от Шишане и да слезем отново на Везнеджилер, където бях набелязала от предната вечер едно малко заведение за Кокореч и миди /луди сме с децата по пълнените им миди, затова при всяка възможност не пропускаме Laughing
За жалост беше затворено. Взехме си дюнери и така приключи и вторият ни ден.

3-ти ден. Бяхме решили, че ще посетим зоологическата градина Faruk Yalcin в Даръджа /Darica/, което се явява предпоследна спирка от ЖП линията Мармарай до Гебзе. Хванахме си метрото от Йеникапъ в посока Gebze /понеже има и влакчета, които не стигат до там, а са само до Pendik, трябва да се изчака такъв, на който пише Gebze/. Няколко спирки след Юскудар влакът излезе над земята и така се движеше до края, което беше супер, защото не е много приятно толкова дълго време да се движим под земята, поне за мен отгоре си беше по-интересно. Линията се движи близо до морето и има какво да се зяпа навън.
Доста време пътувахме - ок. час, час и малко от Йеникапъ до сп. Darica. От там пеш около 40 минути и стигнахме зоо-то. Тук е моментът да кажа, че по-удачно е да се слезе на предната спирка - Османгази. На връщане вървяхме до там и беше с 10-на минути по-малко, но видяхме и автобуси по пътя, така, че най-вероятно има начин и да не се върви толкова.
Зоо-то много ни хареса! Не е огромно, относително компактно е, но има много видове животни и е направено добре. Както и преди писах, ние много обичаме и не пропускаме да посетим зоо ако има там, където отиваме. Понеже тази разходка до Истанбул беше поредна вече, сега му дойде ред и на това.
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
3 часа ни бяха  достатъчни, е, можеше и още доста да постоим, но бяхме решили на връщане да слезем на сп. Bostanci на Мармарая, а от там да хванем корабче за Кабаташ. Беше неделя и в разписанието имаше само едно следобед, затова бързахме да го хванем - ок. 16:25 беше. Пътувахме час до Кабаташ, от там се качихме на Трамвая и слязохме на Еминьоню. Взехме си миди и сандвичи и решихме, че отново яваш-яваш  ще се приберем пеш до хотела. Минахме през Султанахмед, хапнахме царевица и кестени, поседяхме малко и се отправихме по трамвайната линия към хотела. Малко шопинг в ДеФакто и това беше.
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
Тази джамия в Лалели ми се стори най-красивата от всички, които съм виждала. Все едно е от дантела.
В понеделник сутринта си тръгнахме обрано към България, като традиционно не пропуснахме да спрем в Одрин за обяд и покупки.
Ами...какво да кажа още. Беше много хубаво и искам пак Flowers TulipFlowers TulipFlowers Tulip
Отново благодаря на всички за всичко, което споделят тук!

Последна редакция: чт, 07 мар 2024, 12:11 от Pали

# 88
  • Мнения: 7 911
Сиенче, 🌹 веднага идвам, знаеш защо. 😉 😜
https://www.instagram.com/reel/C3DW-eoNka4/?utm_source=ig_web_co … sh=MzRlODBiNWFlZA

И се връщам да се разходя с Рали 😍 из града. 😂

Допълвам се: Рали, 😍 благодаря за разказа!!!

В моите записки има едно кафене Белтур, дали не е вашето?

https://www.instagram.com/reel/C2cd-nbMs04/?utm_source=ig_web_co … sh=MzRlODBiNWFlZA

Последна редакция: чт, 07 мар 2024, 12:41 от pepel_ot_rozi

# 89
  • Мнения: 6 038
Пепелче, не е това. Това, което ние посетихме, е по-скоро от типа на караванка, малко е и няма маси към него. Но има достатъчно маси в самия парк, за да се отпусне добре човек.
Мисля, че около езерото се намираше.

Общи условия

Активация на акаунт