Термин Ноември 2024

  • 25 311
  • 924
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 4
И аз се надявах това да е причината ама като някой ти даде кураж е друго 😁 Благодаря ти, лека бременност и на теб! ❤
Точно както и при теб, от София съм, е изписа ми на първия преглед витамини и за имунитет но защото аз попитах а и съм с детенце на градина, но при първата бременнпст не ми назначиха толкова рано. Според мен изчакват и след пулса започват да назначават изследвания и витамини Simple Smile Спокойно и лека бременност!

# 211
  • Мнения: 549
Днес бях на преглед, надявах се да чуем пулс, но няма все още. В 6г.с.+4 дни рано ли е? Мисля, че сакчето е 32 мм,  а мехурчето 2,39 мм. Ще ходя пак след 2 седмици.

# 212
  • Мнения: 112
Днес бях на преглед, надявах се да чуем пулс, но няма все още. В 6г.с.+4 дни рано ли е? Мисля, че сакчето е 32 мм,  а мехурчето 2,39 мм. Ще ходя пак след 2 седмици.

На мен първия преглед ми беше някъде там, но и аз не чух пулс. Нормално е, още тогава доктора ми каза, че пулс ще се чуе след 7 до 10 дни. След още две седмици вече чухме пулс. Недей да се притесняваш.

На мен също все още не са ми пускани изследвания, само фолиева киселина приемам. След 2 седмици ще се запиша на ЖК, тогава ми казаха, че ще се изследваме. Докторката е супер, разбрахме да си плащам всичко извън пакета на ЗК. И без това не е много, но поне ще се възползвам от каквото мога.

На 24.04 съм на ФМ, тогава ще пусна и пренаталния. Искаше ми се него поне да направя по-рано, но работното ми време не ми го позволява. Закъснения се толерират, както и излизания в работно време, но след солидни обяснения, които смятам да си спестя към момента. След тези две изследвания, смятам да споделим вече на повече хора, както и в работата. Мъжа ми вече не издържа, но аз не му давам зелена светлина. Свекърва ми е свръхкомуникативна, обича да споделя с всеки всичко, та не искам ушите да ми парят поне до ФМ. И без това съм притеснена. 😃

# 213
  • Мнения: 549
Onirique, благодаря!
Както го описа, все едно имаме една и съща свекърва. 😂😂😂 А аз съм напълно противоположната страна. 🤭

# 214
  • Мнения: 75
Момичета, къде мислите да се записвате за ФМ, мислите ли да търсите специалисти доктори в София или вашите области, аз се чудя дали да не отида до София, защото си е важно изследване?

# 215
  • Мнения: 7
Здравейте, момичета! В понеделник бях на преглед и докторът заключи, че няма ембрион в нито един от сакчетата и трябва да прекратя бременността. Още на следващия ден отидох на второ мнение и лекарката ми каза, че видимо едното сакче е спряло развитие, но във второто улавя пулсации. Вярвам в това, но просто след първото заключение много се притесних. Ще прикача снимка на ехографската снимка, за да видите дали има сходство с вашите в 6 седмица и 4 дни и дали смятате, че има ембрион. Знам, че не сте лекари, но просто притеснението ми надделя.

# 216
  • София
  • Мнения: 2 695
Прикачвам ти моето от 6 г.с., има сходство в образа, иди на още едно мнение, някъде с много добра техника. Успех 🍀

Скрит текст:

# 217
  • Мнения: 16
Какъв пренатален тест смятате да пускате?

Днес бях на преглед, надявах се да чуем пулс, но няма все още. В 6г.с.+4 дни рано ли е? Мисля, че сакчето е 32 мм,  а мехурчето 2,39 мм. Ще ходя пак след 2 седмици.

На мен първия преглед ми беше някъде там, но и аз не чух пулс. Нормално е, още тогава доктора ми каза, че пулс ще се чуе след 7 до 10 дни. След още две седмици вече чухме пулс. Недей да се притесняваш.

На мен също все още не са ми пускани изследвания, само фолиева киселина приемам. След 2 седмици ще се запиша на ЖК, тогава ми казаха, че ще се изследваме. Докторката е супер, разбрахме да си плащам всичко извън пакета на ЗК. И без това не е много, но поне ще се възползвам от каквото мога.

На 24.04 съм на ФМ, тогава ще пусна и пренаталния. Искаше ми се него поне да направя по-рано, но работното ми време не ми го позволява. Закъснения се толерират, както и излизания в работно време, но след солидни обяснения, които смятам да си спестя към момента. След тези две изследвания, смятам да споделим вече на повече хора, както и в работата. Мъжа ми вече не издържа, но аз не му давам зелена светлина. Свекърва ми е свръхкомуникативна, обича да споделя с всеки всичко, та не искам ушите да ми парят поне до ФМ. И без това съм притеснена. 😃

# 218
  • София
  • Мнения: 2 695
Не е към мен въпросът, но да си кажа 😀 Аз реших да пусна Vision Plus. На 15-ти април съм се записала за него, а на ФМ съм на 22-ти, та дано е готов резултатът дотогава и всичко да е наред, разбира се.

# 219
  • Мнения: 16
Какъв пакет?

А съм с близнаци и нямам много опция за пълен пакет, моя доктор работи с sellgenetics тестовете са MATERNI.

Не е към мен въпросът, но да си кажа 😀 Аз реших да пусна Vision Plus. На 15-ти април съм се записала за него, а на ФМ съм на 22-ти, та дано е готов резултатът дотогава и всичко да е наред, разбира се.

# 220
  • София
  • Мнения: 2 695
Ето този http://visiontest.bg/%d0%bf%d1%80%d0%b5%d0%bd%d0%b0%d1%82%d0%b0% … n-test-procedura/, но е само за едноплодна бременност, да.

# 221
  • Мнения: 112
Прикачвам и моите снимки от 6 г.с.
Има разлика в образа при моите две снимки, явно кадъра зависи от това, какво иска да види доктора. И аз виждам сходство. И моят съвет е да идеш и на още едно място. Успех ❤️

Скрит текст:

Аз ще правя Nifty Pro в Геника. Прочетох във форума добри мнения и се спрях на него.

# 222
  • Мнения: 223
Аз съм на ФМ на 24 април също. Ще ходя при Стратиева в Оскар, защото знам че е най-добра при многоплодни бременности. Аз няма да правя май пренатест защото при многоплодни бременности, ако излезе нещо не е ясно за кое ембрионче става въпрос… трябва амниоцентеза, а тя е много опасна… та честно казано не знам… ще разпитам Стратиева какво мисли и каквото каже тя, това ще е.
Прикачвам снимка и на моите ембрита от първия преглед 5+1г.с.

# 223
  • Мнения: 79
Момичета, къде мислите да се записвате за ФМ, мислите ли да търсите специалисти доктори в София или вашите области, аз се чудя дали да не отида до София, защото си е важно изследване?
Аз съм се записала в София в МЦ Марковс, при Д-р И . Димитрова по препоръка на моя АГ.

# 224
  • Мнения: 549
Ето и моите от вчера 6+4г.с. Това е единственият ъгъл, от който се вижда мехурчето. Ехографът е добър, но аз не виждам нищо и също много се притесних. Ще отида за второ мнение на друго място.


Общи условия

Активация на акаунт