Термин Ноември 2024

  • 25 605
  • 924
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 162
Мануално почистване, водно дермаобразио, някои терапии, масажи са позволени. Забранени са неща с игли (като дермапен, филъри, скинбустери) и твърде груби процедури като микродермаабразиото, и лазерни терапии.
Довери се на опитен дерматологичен център, и кажи, че си бременна, за да не използват агресивни съставки като ретинол, и да ти препоръчат процедури, които са подходящи за този период.

# 91
  • Мнения: 309
Skady как така може да се окаже кухо яйце след като има жълтъче? Не е ли точно жълтъчето това което показва че има вътре нещо и че не е кухо 😲
Редактирам: До колкото четох щом има жълтъче значи не е кухо яйце. А това дали ще се развие и ще има пулс е отделен въпрос.
Ами да, всъщност това имах предвид - дали ще се развие и ще има пулс. Вече, като се види пулс, май шансът за спонтанен аборт и т.н. много намалява. Да минава прегледът днес, че само глупости мисля.

# 92
  • Мнения: 118
Относно симптомите, аз до преди седмица си бях наред, но от тогава ме налегна някаква страшна липса на апетит, не повръщам, но и не ям. Откакто съм забременяла, съм свалила два килограма и то без много зор. Пъпки имам много и аз, ситни, и концентрирани около устата и брадичката. 😭
При мен миналия понеделник /по последна менструация бях 6+3, на ехографа излизаше 5+6/ не се видя пулс. Докторката ми обясни, че в рамките на 7-10 дни вече трябва да чуем пулс. Тази седмица не мога да я хвана по никакъв начин, та идния понеделник ще ходя пак. Тогава вече ще съм доста напреднала като се замисля, вече в 9 седмица, ако всичко е наред, разбира се.
Не се притеснявам много за момента.

# 93
  • Мнения: 162
Момичета, някоя да е казал вече на близки/семейство?

Последна редакция: ср, 20 мар 2024, 13:15 от slanchogledka^

# 94
  • Мнения: 309
Момичета, някоя да е казал още на близки/семейство?
Само на кумите сме казали, че някои хора са много нетърпеливи. На семейство и приятели мислим по-натам. Първо да чуем пулс днес, и оттам вече... Може би по Великден ще казваме, като се видим с роднините.

# 95
  • Мнения: 109
На най-близките казахме веднага щом се видя, че има пулс.

# 96
  • Мнения: 550
Ние ще се опитаме да удържим до Великден, освен ако не ни разкрият по-рано. Очакваме гости по някое време. Като цяло въпросът е деликатен, тъй като преминахме през доста перипетии. В напреднала възраст съм и се моля всичко да бъде наред.
 Е, мисля да споделя само на една близка приятелка, която също е бременна. Ще се зарадва и ще можем да си обменяме опит. ☺️
 Честита първа пролет, момичета! Нека ни е цветно! 🌸🌸🌸

Последна редакция: ср, 20 мар 2024, 16:34 от One*

# 97
  • Мнения: 75
За сега само майка ми знае и мъжа разбира се, не искаме да казваме още, прекалено рано е. Въпреки, че аз нямам търпение да го споделя с моите приятелки, които се изредиха една след друга с бременностите и сега просто ме чакат и мен в буквалният смисъл Grinning както и с останалата част от семейството. Но просто ми е тресене, може би след като чуя пулса и по към 10-11та седмица може би, даже ако мога и след първата ФМ бих казала, но едва ли ще изтърпя толкова. А и за сега нямам гадене и други симптоми, които биха ме издали, тъкмо спрях цигарите и колегите в офиса са ми свикнали, че аз често ги почвам и спирам и очакват пак да кача Grinning

# 98
  • Мнения: 91
ММ знае и 2 колежки (работата ми е свързана с вдигане на кутии по 11/15кг, та ми трябва помощ ).  На сина ми още не съм казала, на 6 години е и определено ще каже на всички.Trollface
Бабите и дядовците ще разберат след прегледа.
От кои градове сте, някой от Благоевград?

 Да попитам и за ФБ групата, скрита ли е ?

Последна редакция: ср, 20 мар 2024, 17:07 от Бръмбар1105.

# 99
  • Мнения: 118
При мен знаят само мъжът ми и майка ми.
Споделянето с колегите ми е болната тема. Повечето от колегите ми нямат деца, голяма част от тях говорят открито за това, че не желаят деца дори, та не съм убедена колко точно положително ще бъдат настроени към мен и новината за бременността ми.
А ми се ще вече да споделя, работата ми не е особено лека, носят се кашони, не знам колко точно ще проявят разбиране колежките, но пък ще почна и аз да се пазя повече, след като споделя.
На баща ми и свекърите ще кажем може би след първата ФМ, искам да знам, че поне отначало всичко е наред. Единствени деца сме и ще бъде първо внуче.

Аз съм от София. 😃

# 100
  • София
  • Мнения: 2 703
Ние казахме вече на най-близките (семейства и приятели) около нас, но сме след инвитро и просто тези хора бяха с нас през целия процес, вълнуваха се и съпреживяваха.

Иначе днес вече чухме и сърчице, голямо вълнение ❤

# 101
  • Мнения: 309
Иначе днес вече чухме и сърчице, голямо вълнение ❤
И ние Днес чухме пулс за пръв път Hug
Казаха, че ембрионът е дори малко по-голям от очакваното.

# 102
  • Мнения: 25
Здравейте, днес и аз бях на първи преглед. Каза, че сакчето е много добре оформено, видяхме пулса. Каза само, че вижда малък хематом до сакчето и ми изписа Утрогестан за всеки случай. Аз съм 6+3 и каза, че си отговаря точно на седмиците и на 03.04 сме отново на преглед 🤗
Аз имам малко проблеми на работа и май ще се наложи да изляза по-рано в болничен... дано се получат нещата без проблем, че това много ме тормози 🙄
А иначе за симптоми - следобяд ми се доспива и съм зверски уморена, едва стоя наистина, а иначе ставам рано и до обяд съм перфектно. Имам си гадене, на моменти много силно и съм на вълна "Вариации на Кисело мляко" , друго не ми се яде и много храни ми дразнят 🤭 Дано да отшумят малко по малко, че е голяма мъка особено с умората, смазана съм.

# 103
  • Мнения: 7
Момичета, вие приемате ли витамини за бременни? Вчера бях на преглед и питах доктора, не трябва ли да пия, а той ми отговори че са химии и ги отрича, като каза да ям разнообразна храна и това било достатъчно. Вие какво мислите?

# 104
  • Мнения: 162
Не искам да се изказвам за доктора , но според мен минимум трябва да пиеш Вит Д3, фолиева киселина (или фолат, ако имаш MTHFR мутации) и омега 3. Колкото и разнообразно да се храниш - плодове, зеленчуци, протеини, въглехидрати, ядки, мазнини, и ако приемем че усвояваш всичко, тялото ти има нужда от повече нутриенти.
Бих те посъветвала да потърсиш второ мнение.
Иначе аз пия Garden of life raw prenatal още от преди да забременея + Омега 3 + Вит Д3 + Пробиотици.

Общи условия

Активация на акаунт