Термин Ноември 2024

  • 51 054
  • 924
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 53

Момичета , какво ви е отношението относно козметичните процедури - лак, боя и тн и ползвате ли по-специална козметика сега

Честно казано аз съм си с маникюр, вчера бях на фризьор (косата ми е много побеляла и няма как да ходв така) и реално само обмислям да сменя козметиката с по-хидратираща чисто като кремове и лосиони и да започна да мажа за стрии, защото си усещам кожата много по-суха от преди.

А за симптомите уж всичко беше отшумяло, нооо днес съм с ужасно гадене, не мога да вм нищо различно от кисело мляко и хляб.
А иначе вчера АГ каза, че бебето отговаря на 9та седмица, а аз вчера бях 8+2, тоест вървяло напред.
Диди мисля, че с теб сме с еднакви дати и термини, но с разликата в бройката (водиш с 2) 😁

# 241
  • Мнения: 965
И мен ме наболява кръста, но повече внимавам с движенията, че и без това съм с кекав кръст.

Иначе аз си се боядисвам, и на маникюр ходя. Смятам поне докато ходя на работа да не се лишавам от гел лак. Единственото, което спрях е използването на фотоепилатора.

Гледам в ТикТок бременни момичета споделят, че откакто са бременни имат "glowing skin". Къде ти...аз съм се опъпчила, дори в пубертета не съм имала толкова пъпки, колкото сега. Тъмните кръгове дори няма да ги коментирам, вече и грим не ме спасява. Към този момент не съм от бременеещите красиво. 😂

# 242
  • Мнения: 264
Момичета набелязали ли сте си Дневник на бременноста и мислите ли да си вземете такова нещо? Аз много бих искала да взема, но се чудя какъв да бъде.
Аз съм се спряла май на един в този сайт https://sgmugs.net …. Мн странно не мога да копирам точно линка на планера… но той е само един за бременни мисля в този сайт.

Последна редакция: пт, 05 апр 2024, 01:11 от Didi Y

# 243
  • Мнения: X
Момичета набелязали ли сте си Дневник на бременноста и мислите ли да си вземете такова нещо? Аз много бих искала да взема, но се чудя какъв да бъде.
Аз съм се спряла май на един в този сайт https://sgmugs.net …. Мн странно не мога да копирам точно линка на планера… но той е само един за бременни мисля в този сайт.


Аз си взех този и вече си го попълвам във всяка гестационна седмица.Готин е и ми е много вълнуващо да записвам всяка емоция ,която изпитам.Майка ми си е водила дневник до първата ми годинка и ми беше много интересно и сантиментално да го прочета като пораснах…и все още си препрочитам някакви неща.Heart

# 244
  • Мнения: 48
Аз си взех този:
https://blushandgold.co.uk/products/my-pregnancy-journal-white-with-gilded-edges

Днес се записвам точно в 10та седмица😁 феталната ни е на 15април. Стискайте палчета☺

# 245
  • Мнения: 129
И аз не мога да се похваля с “glowing skin”.. Момичета, с какво третирате пъпките? Аз обринах доста по гърба и раменете.

# 246
  • Sofia
  • Мнения: 5 377
Момичета , тъкмо си мислех, че са поотминали гадните симптоми и днес пак не ми е добре.

# 247
  • Мнения: 65
Момичета набелязали ли сте си Дневник на бременноста и мислите ли да си вземете такова нещо? Аз много бих искала да взема, но се чудя какъв да бъде.

Аз си взех ето този дневник. Интересно ми е да го попълвам и смятам, че след време ще е добър спомен.

https://www.amazon.com/dp/B0B5D79XY6?psc=1&ref=ppx_yo2ov_dt_b_product_details

# 248
  • Мнения: 95
Към момичетата от Варна: къде мислите да правите първата ФМ?
Лека бременност на всички! Simple Smile

# 249
  • Мнения: 650
Здравейте, момичета! Утрогестан причинява ли умора, знаете ли? От началото съм с умора, която се усилва, но днес е нетърпимо. Вярно вчера малко се преуморих. Но докато говоря или стоя започвам да се задъхвам, не ми стига въздуха. Разбира се ще говоря с лекаря ми, но другата седмица. Ще запиша и час за ендокринолог.
Мога ли да приемам малко магнезий в този начален етап?

# 250
  • София
  • Мнения: 3 048
Най-добре съгласувай с АГ за магнезия, има противоречиви мнения дали може да се приема в началните месеци. 🤷🏻♀

За Утрогестан не мога да кажа със сигурност, но аз до 8-ма седмица бях на инжекции прогестерон и като ги спрях, живнах, не знам дали е от тях обаче или съвпадение, но може би има закономерност някаква.

# 251
  • Мнения: 132
Аз съм със страшна умора също, не приемам нищо. Според мен това си е симптом на бременността. Много ми се спи и ако свърша нещо после си почивам преди да продълба с друга задача 😀 Ще отмине и това Simple Smile

# 252
  • Мнения: 1 250
Здравейте, момичета! Утрогестан причинява ли умора, знаете ли? От началото съм с умора, която се усилва, но днес е нетърпимо. Вярно вчера малко се преуморих. Но докато говоря или стоя започвам да се задъхвам, не ми стига въздуха.
От бременността е. Аз сега се изкъпах и в момента се опитвам да препека филийка, и докато чакам, се подпирам на плота, че толкова се изморих, и не ми стига въздуха. Не съм приемала Утрогестан никога.

# 253
  • Мнения: 2 378
Здравейте, момичета! Утрогестан причинява ли умора, знаете ли? От началото съм с умора, която се усилва, но днес е нетърпимо. Вярно вчера малко се преуморих. Но докато говоря или стоя започвам да се задъхвам, не ми стига въздуха. Разбира се ще говоря с лекаря ми, но другата седмица. Ще запиша и час за ендокринолог.
Мога ли да приемам малко магнезий в този начален етап?

Самата бременност уморява, но прогестероновите медикаменти може да засилят симптомите. И двете ми бременности са инвитро, с първата след като спрях утрогестана и инжекциите симптомите ми почти изчезнаха - нито ми се гадеше, нито бях толкова уморена.

# 254
  • Sofia
  • Мнения: 5 377
При мен пак се появи силно главоболие днес и не мога да разбера дали има връзка с зъбите или не. Боли ме само от лявата страна. Не зная дали ще намеря работещ зъболекар в неделя, но беше ад днес.

Общи условия

Активация на акаунт