За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 27 988
  • 753
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 13 247
Е как, баба ми сигурно никога не е правила без кленов сироп Joy
Супер сте обаче, събрах материал за бая експерименти, ще се изпробват постепенно. Благодаря! Нямах предвид точно тип суджуци, но съм сигурна че и те ще са вкусни. Само не си ги представям първо посварени и после запечени/запържени точно такива, ами толкова го описах и аз какво е туй дето го търся Grinning
Формичката малко материал събира наведнъж, така че с малки количества ще се пробват нещата, докато си намеря "моето" и да мирясам.
Явно салвия е подправката дето ми убягваше, тя хем е толкова характерна, хем точно в наденичка не я бях разпознала.

# 76
  • In transit
  • Мнения: 11 959
Натка, наденици вкъщи правя, като към каймата добавям студено бяло вино, сол, черен пипер и намачкани зърна фенел. Страшни наденички стават. Суша ги ден-два и ги мятам на тигана със стрък розмарин.

# 77
  • Мнения: 4 357
Втори въпрос, който е далеч по-нормален - има ли лесен и бърз десерт с кокосово мляко? Кокосовото мляко е с мазнини до 20% и го дават за супи главно... Но такава супа ще се яде само от мен и не е опция. Под лесен десерт визирам такъв който не трябва да седи в хладилник, а може веднага да се поднесе...
Повече за кърита се ползва, ама предпогам, че е все тая..
За толкова бърз десерт, освен да нарежеш плодове в чаша/купичка и да залееш с косковото мляко, както и с кондензирано мляко,  лайм кора,  някаква хрупкава поръска и готово. С престой в хладилника е мляко (кокосово рабира се)  с ориз или арабски кус кус и пак добавки и поръски.
а някакъв с термична обработка? Всъщност мляко с ориз е сварено ли, като прясното мляко... 🤪

# 78
  • In transit
  • Мнения: 11 959
Vicky_P, млякото с ориз е с термична обработка. Просто вместо прясно мляко го правиш с кокосово мляко.

# 79
  • Мнения: 6 873
С кокосовото мляко спокойно може да се направи някакъв крем от типа на нишестените. После в чашки с някви бисквитки и плод за украса и е готов десерта.

# 80
  • Sofia
  • Мнения: 21 717
Втори въпрос, който е далеч по-нормален - има ли лесен и бърз десерт с кокосово мляко? Кокосовото мляко е с мазнини до 20% и го дават за супи главно... Но такава супа ще се яде само от мен и не е опция. Под лесен десерт визирам такъв който не трябва да седи в хладилник, а може веднага да се поднесе...
Повече за кърита се ползва, ама предпогам, че е все тая..
За толкова бърз десерт, освен да нарежеш плодове в чаша/купичка и да залееш с косковото мляко, както и с кондензирано мляко,  лайм кора,  някаква хрупкава поръска и готово. С престой в хладилника е мляко (кокосово рабира се)  с ориз или арабски кус кус и пак добавки и поръски.
а някакъв с термична обработка? Всъщност мляко с ориз е сварено ли, като прясното мляко... 🤪
Може с равни части прясно и кокосово мляко да се вари ориза, ако ще ви е интезивен вкуса на последното.

# 81
  • София
  • Мнения: 11 739
Много благодаря на всички! Имам път към Аромас хаус, така че взема нея или ще направя първо паста от прясна мента и ще пробвам, но да имам под ръка и есенция.
........
Не, не е боклук това ,което ти препоръчах, но изпуснах да напиша, че това е вид ментово масло,  Мики го написа, затова е толкова силно и се ползва капка, изкупила съм всичките, портокал, бадем, кафе и т . н.  Сега, това ,което искаш, хем да е мента, ама да не е прекалено силно, хем  , да се усеща приятно, ще ти подскажа, как правя - БОСИЛЕКОВА ПАНАКОТА С ЯГОДИ В МАСЛЕН ТАРТ, защото есенция босилек не съм срещала, но си имало начин, само ти го копирам, ако искаш разгледай, но се уверявам, че се получава разкошен вкус и си се усеща много добре, същото ще се получи и с ментата - тук виждаш само продуктите за панакотата, но накрая пише - "връзка босилек"- това те интересува ,като количество , толкова трябва и да ти е ментата
ПАНАКОТА
160 мл - прясно мляко
160 мл - сметана 30%
5 г - желатин - или 1  ч . л
30 мл или 2 с . л  - студена вода
50 г - кристална захар
голяма шепа листа свеж босилек
1 ч. л - ванилия екстракт
и още вече пише как се приготвя...........
В касерола се изсипва прясното мляко, сметаната, захарта и накъсани листа босилек.
Поставя се на умерен котлон сместа да се сгорещи, но без да завира.
Сваля се от от котлона и се прецежда през фина цедка, прибавя се ванилията.
Дано да ти е ориентир.
https://cookwithmarcheva.blogspot.com/2019/10/blog-post_76.html

# 82
  • Мнения: 3 535
Благодаря, Марчева!
Много труд си сторихте всички с моята мента, оценявам го!

# 83
  • Мнения: 2 620
Замразено пилешко филе извадено от камерата и сложено във фурната на програма за размразяване (30°) в 12:00 часа и извадено след 3.5 часа... Напълно размразено, леко топло. Дали още е годно за готвене? Не ми мирише, но нещо ме гложди да го давам на децата...

# 84
  • под тепетата
  • Мнения: 9 409
Нищо му няма!

# 85
  • Мнения: 4 453
Благодаря, Марчева!
Много труд си сторихте всички с моята мента, оценявам го!

Аз предлагам да направиш едни за проба и да пратиш да ги тествам. Ще върна обратна връзка дали им е много ментата  Grinning

# 86
# 87
  • Мнения: 77

Мислех си дали ще е достатъчно, ако купя прясна мента и с нея овкуся горещата сметана, а после да я прецедя. Ще се наложи да се жертвам и да опитам на вкус - лошото при този подход е, че на мен може да ми се вижда достатъчно или дори много ароматизирано, а на приятелката да не стигне Simple Smile
Попадна ми една готварска книга за френски торти и в една от рецептите има за такава с ментово Шантили. Не съм го пробвала, но ще оставя рецептата за всеки случай:
2 чаши сметана
2-3 сл пудра захар
1/4 чл ментов екстракт или 2 сл ментов сироп (за сиропа 1/2 ч вода, 1/4 ч или 50 гр захар, 20 пресни листа мента)
Бие се сметаната, след това се добавя захарта и се разбърква внимателно, докато се усвои, добавя се екстракта или сиропа и пак се разбърква.
Друга рецепта/алтернатива за същото:
2 ч сметана
20 пресни листа мента
3 сл пудра захар
Сметаната се затопля на котлона, почти до завиране, добавят се листата мента и се инфузира за 20 минути. Маха се ментата и сметаната се слага в хладилник, за да се охлади. Преди сервиране се бие и се слага захарта.

# 88
  • Мнения: 13 247
Как да съхраня голямо количество костен бульон? Мисля си за затваряне в буркани, но колко време се варят, само колкото за капачките ли?
Във фризер би било най-лесно, но там е това което беше около въпросните кокали и няма място. А не са 1-2 буркана да ги сложа в хладилника.

# 89
  • Мнения: 3 946
Здравейте , какво е това крема сирене  ?

Общи условия

Активация на акаунт