За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 29 340
  • 753
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 856
Здравейте , какво е това крема сирене  ?

прилича   на   сирене  бурата,  ако  не  се лъжа

# 91
  • Мнения: 6 979
А на мен ми прилича на cottage cheese, защото изглежда леко зърнесто, но може и бурата да е.

# 92
  • Мнения: 3 458
На страчатела ми прилича.

# 93
  • Мнения: 3 955
Бурата не е.
Сега ще разгледам другите.  Мерси за насоките .

# 94
  • Мнения: 2 745
И на мен ми прилича на котидж сирене.

# 95
  • In transit
  • Мнения: 12 068
Не е бурата, по-скоро прилича на страчатела.

# 96
  • Русе
  • Мнения: 5 289
Скрит текст:
Здравейте , какво е това крема сирене  ?


Това е меко /крема/ сирене, испанска марка. Не се сещам за името, но ядох подобно в Лисабон преди месец и половина.

# 97
  • Мнения: 7 275
Имате ли представа колко от големите консерви леща се правят от 1 кг. суха леща. Т.е.  при цените на лещата в момента не е ли по-изгодно да си пазарува човек консерва леща и са си пести сума труд по варене и кисненен ? Моята сметка е , че ако един кг ми струва 3,5 евро, а една голяма кутия ми струва 1,19 ... значи прибл. 3 кутии и ми се струва  ,че суровата леща е супер надценена. Не разбирам защо ?

# 98
  • Мнения: 3 703
Имате ли представа колко от големите консерви леща се правят от 1 кг. суха леща. Т.е.  при цените на лещата в момента не е ли по-изгодно да си пазарува човек консерва леща и са си пести сума труд по варене и кисненен ? Моята сметка е , че ако един кг ми струва 3,5 евро, а една голяма кутия ми струва 1,19 ... значи прибл. 3 кутии и ми се струва  ,че суровата леща е супер надценена. Не разбирам защо ?
Няма как да знаеш дали сортът и качеството на ползваната за консервите леща са същите - има различни сортове, качество и съответно цена. Предполагам (само от домашния опит за съотношението), че от 1 кг леща излизат около 3 консерви. Пак зависи и колко леща и течност има в консервата, относително е.
Много време за варене отнемаше старата леща (какъвто сорт вече за жалост не намирам - по-бавно увираше, но беше изключително вкусна и не се отделяше така люспата на зрънцата), сегашната увира по-бързо от чесъна в нея, но каквато и да вземам, все е блудкава и безвкусна (само степента е различна, нищо общо със старата).

# 99
  • Мнения: 7 275
Но при боба съотношение цена и количество на сух и консерва е същото.
Аз питам , понеже ми  се беше свършила лещата в къщи и в съботата понаобиколих за да си търся леща и ме ужасиха просто повишенията на цените . Но погледнах и боба и там е същото. Докато при ориза не е така по мои наблюдения

# 100
  • София
  • Мнения: 19 485
В Лидъл имаше червена леща - 2 лв. пакет 500 г до вчера.
По отношение на готовите сварени консерви, мога да дам мнение за един нахут в буркан - Campese.
Като обелих люспите, сякаш остана половината, може да са били по-плътни и затова го пуснаха на промоция. Направих го на хумус, обаче после имах доста газове, а принципно нямам проблеми с домашно сварени варива.
На същата цена, ако взема пакет суров нахут, ще излязат вероятно 3 буркана.
Когато дават отцеденото тегло, все пак бобът е поел вода при варенето. Докато суровият сух боб няма вода. Така че съотношението само привидно е такова.

Последна редакция: пн, 18 мар 2024, 12:51 от Cuckoo

# 101
  • In transit
  • Мнения: 12 068
Имате ли представа колко от големите консерви леща се правят от 1 кг. суха леща. Т.е.  при цените на лещата в момента не е ли по-изгодно да си пазарува човек консерва леща и са си пести сума труд по варене и кисненен ? Моята сметка е , че ако един кг ми струва 3,5 евро, а една голяма кутия ми струва 1,19 ... значи прибл. 3 кутии и ми се струва  ,че суровата леща е супер надценена. Не разбирам защо ?
Според мен за да разбереш съотношението, трябва да свариш 500г/1кг суха леща и да видиш какво количество ще се получи. В консервите...всъщност не знам кои големи визираш. При вас в Германия може да са други размери, но тук се продават малки, които са х 400г с водата или 240г отцедено тегло. Мисля, че кафява леща съм виждала основно сварена.
Вкъщи винаги имам консерви леща, боб и нахут, под ръка, ако реша да правя нещо набързо - салата, предястие...
Понякога и за супи ги ползвам. Нахут предпочитам готов сварен, но си знам какъв да купувам, който е добре сварен и вкусен. Не всеки става.

# 102
  • Мнения: 7 275
Cuckoo значи 4 лева кг. леща. Консервите не знам колко точно са , но в София не бяха евтини. Аз съпоставям цените при мен, където кг най-евтината в магазина леща ми излиза колкото 3 консерви нелоша леща. същото за боб. Нахута наистина е много поскъпнал. При нас консервите нахут бяха най-евтините консерви от всичките и сега има само малки разфасовки  ито на цената на боба и лещата. За грааха да не говорим. Май само ориза не е скокнал много.
Както казах не ми беше много да циклим темата ,а а да сверя часовника. Защото в събота ми се наложи да пообикалям и цените ме хвърлиха в размисли .
Mikkey ще проверя сега в мазето и ще ти напиша. Аз също гледам да имам по консерва от всичко и по сухо от всичко, но ми беше свършила лещата и в събота заобикалях за зърнени както незнам от кога не бях обикаляла. И сега сверявам тук как мислите Simple Smile
Допълвам за консервите 800 г. в течност, изцедено 530 г. на етикета пише. Значи 3 консерви е 1590 варена леща на цената на кг суха леща. Също за боб и грах и пр. Сега въпроса е защо сухите продукти са на такава безобразна цена.

Последна редакция: пн, 18 мар 2024, 14:59 от bella-ciao

# 103
  • Мнения: 3 703
Аз мисля, че има разлика между теглото на отцедено сварено съдържание на консервата и сухо от същия продукт. Някой повече в час да каже, защото друга материя човъркам сега и малко на прима виста.
Т.е. 400 гр отцедено консервно съдържание не е еднакво с 400 гр сух продукт, това имам предвид - че за да се получат 400 гр отцеден продукт, са вложени по-малко от 400 гр сух продукт. В този смисъл не знам доколко горното изчисление просто след приспадане на течността в консервата е адекватно.

# 104
  • Мнения: 7 275
Кубратова ясно е че има разлика в теглото. Въпроса ми беше каква и все пак да не забравяме , че приготвянето на сухото е по трудо, време, енерго емко. В смисъл според мен се изравняват. И затова се зачудих. Защо все пак толкова скъпи станаха леща и боб .

Общи условия

Активация на акаунт