Коремът вече ми тежи, но до АПРИЛ бебчо в мен ще си лежи!

  • 13 642
  • 299
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6
petq и аз имам една приятелка, която е много доволна от Василев и 2ра градска ... и горещо ми ги беше препоръчала, но на мен ми е далечко ... но няма как всички ще сме със здрави и хубави бебета   newsm10

# 61
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Здравейте, много се радвам че днес успях да се запозная на живо с някои от вас на училището на сп. 9 месеца.
На днешната консултация тоновете бяха добри и бебка вече е около 1700 гр. Доктора малко ме уплаши, че ако сега се роди ще бъде недоразвита и трябва много да почивам. Искаше да ме прегледа и на магарето, но аз отказах, а после ми каза че при преглед мога да получа и разкритие и че болките долу ниско били опасни в този период. Аз ги усещам почти по цял ден. Трябва да стискам поне до 5-6 март и после може да се ражда. Вече почвам много да се притеснявам да не се роди по-рано, че още е много малка.

# 62
  • Мнения: 145
Здравейте!
Аз самата се учудвам от себе си и от спокойствието си (засега). Това е нещо нетипично за мен, но все още съм по-скоро щастлива, отколкото притеснена. Обаче тук като почетох малко и започна да ме обзема безпокойство. В крайна сметка мисля, че трябва да сме настроени позитивно, защото човек, колкото и да разпитва и да проучва, няма такъв лекар, за когото да се чува само добро. Винаги има всякакви мнения и коментари и се паникьосваш още повече. Аз ще раждам в "Майчин дом". Моят лекар не изражда,но е поел ангажимента да ме изпрати в сигурни ръце и мисля, че най-доброто, което мога да направя е да му се доверя и да мисля само за хубави неща. А и в крайна сметка резултатът си заслужава,нали Heart Eyes

# 63
  • София
  • Мнения: 1 741
alina_nana  
Аз ще раждам в Тина Киркова. Това което съм разузнала до сега е следното:
Има пълен пакет услуги които включва и наблюдението на бременността, което ние вече сме изпуснали и струва 900 лева и включва наблюдението, избор на личен лекар, ВИП стая.
Само избор на лекар е 500 лева. Нощувката във ВИП стая за единична е 70 лева, а в двойна стая 30 лева на нощувката. Има и ВИП стаи за раждане. Те са 100 лева и важдаш само ти в нея, а ако искаш мъжа ти да присъства още 100 лева. Това е което мога да ти кажа за сега.

# 64
  • София
  • Мнения: 1 956
Здравейте!
Какво е това писане - един ден не влизам и после 3 часа чета... (Не че аз пиша по-малко  Wink )
МИсля да раждам в Майчин дом.
 #2gunfire ЖК Не съм ходила на ЖК по здравната каса в Майчин дом отпреди Коледа. Тогава д-рът ми каза да дойда пак в края на януари... Но нали отмениха точно тогава консултациите... И вчера вече съвсем издивях и се обадих да питам кага все пак ща започнат да приемат. Акушерката вдигна, аз й обясних, че съм 7-ми месец и не съм ходила отпреди Коледа и питах не трябва ли да ми правят вече изследвания на кръв и т.н. Тя като взе че ми се накара защо не съм отишла януари ... Е как да отида, като чаках да дойде датат, която ми определиха, а после излезе епидемията и не ме искат там... И сега - имам ли анемия, нямам ли... какво ми е - не се знае.
Да не говорим, че имам редовно все някакви неразположения. Вчера се разходих повечко в центъра и като ме заболя гръдния кош... Ужас! Не можах да заспя до 3 посреднощ от преумора, болки в костите и гърдите. И днес пак ме болят костите - даже на ръцете... И от недоспиване ли , от какво ли , съм много отпаднала и ми се мотае главата.
Бебето се вълнува и при мен - някой беше писал как образува бабуна в единия край на корема - моето е така от 20 г.с. Все ми е крив коремът.
За шопинга - аз явно полудявам. Вместо да купувам по списъка за детето, съм се юрнала по магазините да си купувам на мене. Някаква парноя ме гони, че като родя, няма да имам какво да облека... Само ме гложди. И си ровя в гардероба и правя равносметка - това няма да ми стане, с онова ще ми е грозно с деформирания корем, с друго няма да мога да се разкопчая да кърмя... А такава кокондела чак пък никога не съм била. То вярно, че допреди няколко месеца носех най-малкия възможен за ръста ми размер, а след раждането не е възможно да се върна в него... Особено в панталоните и полите ми. А най- много се вбесявам като всички ми казват - ами ще си поносиш няколко месеца дрехите за бременни, пък после ще се види. То аз до момента изкарах с един чифт ватирани дънки с два номера по-големи и 2 жилетки, като ги пера вечер и съхнат за сутринта на парното. И чакам с отвращение мига, в който ще ги прибера в някой кашон и ще забравя къде са. Защото и на мен ми се струва кощунство да си накупува много дрехи за бременни, като после няма да ги искам. Абе всеки с проблемите си, както и всеки луд с номера си...

# 65
  • София
  • Мнения: 9 141
Аз мисля да раждам в Шейново. Там лежах трите пъти за повръщането и болницата ми се стори добра- както и акушерките и лекарите. А и те пускат да се разхождаш, ако си добре - не е като в затвор. Много се чудя за уговорката с лекар. Но понеже има един лекар там, дето химията не се получава  Flutter и ако вземе да ми се падни той, ще ми се затвори разкритието от ужас. А и нали ми е първо раждане... Мисля, че 600-700 лв не са много, за да си спокоен за себе си и живота на бебето си, доколкото е възможно при раждането. Там ми допадна един д-р Велев. Четох отзиви за него из нета- предимно позитивни са (то май негативни за всеки има поне по 1-2). А и той беше шеф на патологията, в която лежах и винаги беше много внимателен и спокоен и обясняваше на всички, ако имат някакви притеснения като минаваше на визитация.
Мисля да отида в частния му кабинет като вляза в 8 месец и да говоря с него- дали е съгласен да ме вземе. Доколкото знам в Шейново се плаща 100 лв. за това, че си с уговорка и вече с лекаря каквото се разбереш. Май варира около 500-600 лв. за повечето лекари. Ако сте чували отзиви за този лекар, може да споделите  Peace.
Иначе от лекаря, който ми следи бременността, съм много доволна, но той май си е само следящ, а не израждащ и няма как при него  Crazy Няма заради мен да се преквалифицира човекът я   Joy
Срам- не срам- как вървят нещата при вас със секса?  Blush Щото при нас май тази тема се превръща в табу за през следващите 3 месеца поне...... smile3505 То вярно, че тоз тумбак не е най-предразполагащото нещо на света, ама все пак 3 месеца.....  smile3518

# 66
  • Мнения: 1 419
Секс... секс... секс... Какво беше това?  newsm78 ...  Mr. Green При нас е табу отдавна  Blush.

Днес ми измериха тоновете за пръв път  Grinning. Много добри, каза лекаря. На 19ти пак съм там и ще свършшим цялата работа - ше имам изследванията за раждането, ще ми пусне 45-дневния болничен, ще ми издаде обменната карта и май това беше...  Thinking. След това, каза, всяка седмица почваме да мерим тонове до раждането  Crazy.
Малеее, не остана  Laughing

За раждането, аз ще съм в Тина Киркова в двоен ВИП (ако има места) - надявам се следващите 10 дни да съм по-добре информирана  Whistling.

За писането, избихте рибата  Crazy - 4 страници за няма и 24 часа! Направо сме си за рекордите на Гинес... Представям си какво ще е последните седмици  Whistling.

Бръмбар, за училището се обаждаш на номера и казваш, че искаш да се запишеш за следващата лекция - записват ти имената, и толкова.
Пролет, и да не се запишеш не е голяма беда. Проблемът е ако е популярна тема, както беше днес - може и да не може да влезеш ако те няма в списъка  Rolling Eyes. И все пак не вярвам да те върнат  Peace.

Имам и още да пиша, но пак се разпрострях много та спирам за сега и отивам да готвя вкусна мусака  Mr. Green.

Дидиа, стискам палци за малкото бебоче  Praynig. Колко голямо се роди? От какво се получи усложнението? (Разбрах, че е заради грипа, но ако може малко повече подробности  Crazy)

# 67
  • Попово
  • Мнения: 687
zazu1 както казва моя мъж най-хубавото докато се появи бебока е правенето му...  за секс-а има много време след това, макар че и сега има алтернативни методи... в книгите пише, че не е желателен секс-а в напреднала бременност за да не се предизвикат контракции, в други пише че ако и двамата партньори се чустват добре няма никакъв проблем Peace така , че въпрос на личен избор освен ако док не е забранил изрично  Naughty

# 68
  • Мнения: 7 482
                  Ая,благодаря за подкрепата.Ами момичето се разболява от грип и усложнението е пневмония.От нея или не знам по какви причини възниква допълнителна инфекция и водите започват да и изтичат.Сега идваме от Шейново и добрата новина е,че са започнали да захранват бебка с по 1-2 лъжички водичка.Родила се е 1700.За сега всичко е наред и се надявам,че бързо ще расте.
                  За това си стоите в къщи с този грип навън,после ще има да разхождате бебоците колкото си искате. Peace

# 69
  • Мнения: 635
Здравейт, аз днес ходих на ЖК казаха ми че бебето е голямо според седмиците, и се чува доста добре, но пък в урината ми има някакви примеси  и акушерката се притеснява и ще давам пак! Момичета ако знаете нещо за тия примеси в урината , опасни ли са , от какво може да е пишете ми моля !

# 70
  • Мнения: 639
....... преди да се наложи това на дъщеря ми.Без да им мигне окото са отменили секциото и с натискане,бутане и вакуум /без да има контракции/ са вкарали бебка под ъгъл в родовия канал и за да я спасят и чупят ключицата и увреждат ръчичката.За щастие пак е бил малкия дявол.И когато отидох да подом жалба  така наречения главен лекар Доганов ме заплаши,че ще ме изхвърли и аз му обещах да попадна в прокуратурата и вече четири години се боря с БГ-съдебна система.Освен това ми заяви,че всеки ден се чупят ключици и никой не разбира - те зараствали при бебетата за часове едва ли не.
                      Това което ми направи впечатление е ,че чного често ползват вакуум екстрактор,а той беше отречен още по мое време!?!?

Бебока трудно ще се вкара под ъгъл с бутане, натискане и вакуум в родовия канал! За да стигне до използване на вакуум екстрактор е нужно бебешката глава да е наизхода на таза, тоест да е преминала през костния родов канал!  Ключица на новородено се наранява  изключително лесно при по-едри деца, при тесен таз при остър ъгъл на симфизата на майката или при други промени. Ключицата се травмира след като е родена главата и е време за раждане на раменен пояс - няма абсолютно нищо общо с бутането и натискането нито пък с вакуума. Зараства за 3 до 5 дни - ключицата е хрущялна и се чупи по специфичен начин, който не изисква обездвижване на ръката. Ако при травмата се засегне и нерва инервиращ ръчичката се наблюдава пареза - горен или долен тип. Парезата е ВРЕМЕННА загуба на способността за движение. След зарастване на ключицата и спадане на отока  се възстановяват движенията. Трайно увреждане се случва при тежко нараняване на нервите, а това се случва рядко.
Вакуум екстрактора съвсем не е изхвърлен от употреба както в БГ така и по "цивилизования" свят. Само че, го наричат вакуум подпомагане. В миналото са използвани метални пелоти и трудно е контролирано нивото на вакуума ( атмосферите отр. налягане) и затова е бил много травматичен.
Сега се използва апарат за точно дозиране на вакуума и меки гумени пелоти с различни размери.
 

# 71
  • Мнения: 7 482
Didia ти не си попаднала на доктор в Майчин, други в Шейново ... Дано пък ние имаме късмет и pepena да е тази, която има право ... Но не знам защо толкова за докторите се говори като в крайна сметка ( доколкото са ми казвали майките) доктора често не се и мярка по време на раждането, и акушерката и сестрите вършат работата ...
  Е,мило Бръмбарче,да не би да раждаме на полето или на остров Тамбукту?Какво значи,че доктора го няма и акушерката и сестрите вършат всичката работа?В 21 век,в столица,в болница да няма доктор?Хайде,бе стига !!!!! Точно в показанията пред следователя горепосочения Георгиев пише:"Като видях ,че акушерката не успява ,аз се намесих"  ами тя акушерката дано не я свърши както я свършиха при нас.НИКОГА И ПО НИКАКЪВ НАЧИН вече няма да мога да спя спокойно , така,че предпочитам да избера човек на когото мога да разчитам и мисля,че вече успях да попадна на такъв.Не мога да разчитам на голия късмет  и да рискувам здравето и живота на децата си.И аз вярвях ,мило момиче, в добрите хора и спецалисти,но вече  - едно голяма НЕ и имах възможността да видя няколко пъти с очите си отношението на лекарите към родилките.Погледни в белия и черния списък на лекари и ще разбереш каква е разликата между двата списъка - един и същ д-р фигурира на две места.Лош-когато не са платили и добър -когато са му платили.Имаш ли представа,че само за рехабилитатор от 10- дневна възраст до настоящия ден плащам 20 лв за един час.Да не споменавам разходите за изследвания,водна рехабилитация,консултации с кого ли не,включително и с чужбина.Не споменавам разходите по съдебните дела за такси ,мъжа, ми е адвокат - та поне на него плащам само в натура  Mr. Green.А една уговорка с лекар срещу  стотинки /това са тези пари за мен в сравнение с другите,а за болката не мога да коментирам изобщо,дано никой не я разбере/  следващите ми внуци се родиха живи и здрави.И сега се надявам всичко да е наред.Бебо върви отново едър и при това е момче.Разчитам  на един ,единствен човек  и му вярвам безрезервно.
                  Това не значи,че налагам на вас своето мислене.За мен дилема просто няма.Нагледах се на родилки,които търсят някжой да им каже какво ще стане по нататък.Тичах по етажите и се молех на господ децата ми да са живи,не искам втори път подобни емоции.И скоро ми се наложи да разбера от една мама как са я завели да ражда с бебешката главичка между краката - толкова акушерката и е обърнала внимание.
                  Съжалявам,че ме принуди с вярата си в късмета да ти кажа,че има и хора /визирам себе си/ които просто никога няма да повярват в "доброто отношение и  в хората положили клетвата на Хипократ".Ами те просто са я забравили и в момента ценностите им са други.
                  Тъкмо щях да публикувам написаното и видях мнението на ndni.
                  nаni,мислиш ли,че аз не зная това което пишеш.За това ги и съдя,защото не е имало никакви контракции и главичката не е била фиксирана./Това го знам вече със сигурност от показанията на въпросния "знахар",д-р ми е трудно да го нарека.При това бебето е над 4000 кг,а размерите на таза с по 2 см по - малки от най-ниската стойност.А за цивилизования свят вече се консултирах със специалисти от там /още преди 4 год/ ми казаха,че когато има опасност за бебето или майката се прави секцио.Да но тук двама от присъстващите са натискали корема и за да слезе детето в тазовото дъно.А за ръката парезата не е нито горен,нито долен тип ,а тотална и името и е АКУШЕРСКА защото е ГРЕШКА НА НЕКАДЪРНИ АКУШЕРИ в случая на корумпирани. Екипа е знаел много добре какво върши,но назначеното секцио е отменено от шефа,защото публична тайна е,че събота и неделя се извършват платените секция по желание и се взимат пари на ръка,а след това се изписват от ЗК.Това го знаят всички и 10 дена търсиха кой ми е разказал за всичко което е говорено и станало по време на раждането.Е,когато чух ,че ще е секцио изпратих позната акушерка да види какво става и какво да и кажа името за да я изхвърлят ли?Обяасних на следователите,че поне 10 души работещи там знаят истината,но няма да ги пиша защото застрашавам работата им.
                   Единственото добро което мога да кажа е ,че след като са оплескали работата добре,че поне са останали живи.А това ,за което съжалявам е ,че когато ми казаха да и донеса чаршафи при приема защото не е техен пациент,не я закарах в друга болница.И за това ,че когато отидох да питам доктора какво е станало и той ми обърна гръб с думите :"Ами ще разберете утре" не го удуших.

# 72
  • Мнения: 1 114
Zazu1,  и аз мисля да раждам при Велев в Шейново. Днеска бях на преглед при него в частния му кабинет, беше внимателен човека, каквото го попитах ми отговори подробно. Бебето е 2070гр., и засега всичко е ОК. Питах го за раждането, но той каза, че е още рано и като стигна живот и здраве следващия месец и видиме как върви бебето ще ми каже дали нормално или секцио. А относно тарифата аз за него бях чула 700 лева.

# 73
  • Попово
  • Мнения: 687
Didia , това което разказваш е много страшно ! Успех и дано всичко е наред за в бъдеще Praynig

# 74
  • София
  • Мнения: 2 496
За лекарите. Излиза, че е въпрос на късмет на кого ще попаднеш. Във форума е пълно с мами, които хвалят лекаря, който случайно е бил дежурен и други, които хулят онзи, на когото са платили. Изобщо, както казват бабите "Да пази Господ". Praynig

Дидиа, стискам палци на мъничето бързичко да наддаде и скоро да си го гушкат у дома.
А теб поздравявам за упоритостта да тръгнеш на съд срещу "лекар". Вижда ми се като борба с вятърни мелници. Та нали, за да бъде признат за виновен, това трябва да бъде до/казано от други лекари, а всички знаем, че "гарван гарвану око не вади". Дано имате успех и най-после да се сложи начало в държавата на отговорност за лекарската небрежност и грешки.   Naughty

За Велев в Шейново. Аз, лично, не бих го избрала. Чувала съм от раждали при него мами, че е добър специалист, но си го спомня само, когато  Money. А и лекар, който прави епизотомия задължително на всички... не знам, момичета, къде му е индивидуалната преценка? От друга страна, като си платите, ще е на ниво /поне на теория/, защото казват, наистина бил добър.

Уф, подозирам, че тук ще се развихрят едни споровееее. Най-добре е всяка да си прецени сама.

Страх от раждането??? Защо? Мен не ме е страх. А вас от какво точно ви е страх? Обяснете, за да се страхуваме заедно.  Hug  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт