“Дяволското гърло 2“ - “Есента на демона“ - нов сезон по НОВА ТВ - Тема№2

  • 38 233
  • 742
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 7 895

Очите му за мен са същите, който видях в епизод едно под процепа на маската на убиеца.

# 646
  • Мнения: 53
На мен ми направи впечатление, че когато Мия удари аутистът, той - викаше -" не удари". Явно е бил удрян с някаква цел и тук ще има някаква развръзка - дали като е бил дете или скоро това вече не знам...

# 647
  • Мнения: 577
Идвам само да споделя и аз, че Карамазов играе страхотно. Няма нужда от думи, всичко е в излъчване, поглед, жестове. Направо ми е удоволствие да го гледам. А гримът изобщо не може да скрие какъв хубав, класен мъж е той.
Много впечатляващ епизод, не само с жестокостта на убийството, но и с напрежението, което филтрира отвсякъде. Аз буквално седях на тръни. Добре завързаха всичко. И коментарите тук са невероятно зарибяващи и пълни с ценна информация, осветляваща събитията, за което аз специално, сърдечно благодаря🙌

# 648
  • Мнения: 2 413
Всъщност Илчев се вписва доста добре в профила-компютърни умения, умен, но изглеждащ невзрачен, в ‘кухнята’ на разследването, харесващ Мия , а и с това онаниране в тоалетните по баровете..става все по-съмнителен.
Стана ли ясно защо наблюдаваше Десподов и дъщеря му в онзи бар?

# 649
  • Мнения: 3
Здравейте,
Незнам дали е коментирано, но на примиерата имаше само 1 актьор, който не сме видяли до сега. Познат ми е, но не се сещам от къде.
Дали той не е убиеца ?

# 650
  • на село
  • Мнения: 3 978
Първи сезон почти не го гледах, започнах в началото  и беше един хаос, като в този, но сега си следя, е пропускам моменти и не всичко схващам,  което показват Grinning но добре, че е темата Hug

За мен убиецът е един и не е директорът на музея, за Илчев- напълно възможно, тя физиономията му една такава- уж невзрачна и винаги ми се струва, че е дегизиран- тази коса ми стои като перука.

# 651
  • София
  • Мнения: 5 795
И на мен ми хареса епизодът, май най-много от излъчените досега. Единственото, което ме подразни беше масажът на ченгето в началото - изключително не на място. Алармата може да е нагласена да звъни през определено време, няма нужда да има чак толкова точен съвпад. За убийствата трябват мотиви. Какви биха били при Илчев? За мен е смотан и не достатъчно хладнокръвен за тези неща.
Повелителят на мухите е изключително тежка книга, но много хубава. Хареса ми препратката, но дали е пак стрелба на посоки, или ще има връзка, ще видим.

Последна редакция: пт, 22 мар 2024, 10:30 от Elwing

# 652
  • Мнения: 8 351
Здравейте,
Незнам дали е коментирано, но на примиерата имаше само 1 актьор, който не сме видяли до сега. Познат ми е, но не се сещам от къде.
Дали той не е убиеца ?

Аз търсих актьорският състав на сериала, но нещо не намирам всички. Посоченият актьор ми прилича на аутиста.

# 653
  • Мнения: 1 497
Аз не мисля, че е Илчев. Той си е точно това, което е - недооценен полицай с много добра мисъл и умения, подценяван от всички, ролята му е на умния глупак.
Алармата няма нужда да бъде задействана дистанционно, все пак телефонът е изключен. Тя си звъни през определено време, докато падне батерията.
Убиецът е някой, който познава/има връзка с Мия и Филип. Единствената допирна точка между тях е Смолян. Което ме навежда на мисълта, че е човек, имащ/имал връзка с предишните престъпления. Дори мотивът му - наказанието, с същия като на брата на Филип. Той, между другото, на 100% ли умря? Шегувам се... май Simple Smile Този човек иска Мия и Филип да го забележат, да му обърнат внимание, сякаш нещо на тях показва, сякаш чака те да се сетят кой е, преди да се разкрие. Ей такива неща ми се въртят на мене в главата, тъй като преди малко изгледах серията.

# 654
  • София
  • Мнения: 5 795
Ха, това би било интересно - да е братът от първи сезон. Май труп не се намери, или греша. Не гледах много внимателно последните епизоди.

# 655
  • Мнения: 6 294
Асен беше застрелян от Филип и падна в пещерата,както беше убил единия митничар.Не вярвам да е оцелял,нали уж щеше да излезе трупа в онова езеро.Отделно защо е чакал пет години и какъв му е мотива да убива в Търново?И последно Асен е грамаден,а убиеца не ми изглежда да е такъв.

Последна редакция: пт, 22 мар 2024, 13:22 от Лещичка 💙💚

# 656
  • Мнения: 31 426
И аз продължавам да мисля че убиецът е един и е полицай.

# 657
  • Мнения: 94
Здравейте,
Незнам дали е коментирано, но на примиерата имаше само 1 актьор, който не сме видяли до сега. Познат ми е, но не се сещам от къде.
Дали той не е убиеца ?

Аз търсих актьорският състав на сериала, но нещо не намирам всички. Посоченият актьор ми прилича на аутиста.

аз точно това щях да кажа - че няма кой друг да е освен аутиста.

# 658
  • Мнения: 4 584
Според мен Тороманов ще е следващият убит. Много добре знае защо ги наказва убиеца и яко го хвана шубето.
Любимец ми е Илчев и никак не искам той да е убиецът, но гласувах за него, водена от интуицията си от епизод 1

# 659
  • Мнения: 1 120
Илчев отиде на една "мисия" с Мия и на два пъти се издаде, абсурд да е той. Аз засега съм за директора, но много прозаично. Този, който им тълкува доказателствата да е убиеца и да не го заподозрат. Иначе първоначалното ми подозрение беше Дора Язова. Продължава да ме човърка, защо забравиха кой ги събра в Търново, защо точно на Мия прати съобщенията на вайбър.
Иначе очевидно убиеца и слаб и висок с гюдерии на обувките, макар и напълно излишни, защото те телефони и ДНК не разследват, за една стъпка ли ще се хванат. Може би в някой момент едната гюдерия ще падне и ще остави отпечатък.
В повече ми идват  кадрите с труповете, трябва ли толкова подробно да се дават. Първи сезон ми вървеше по леко и завладяващо, сега по скоро искам да гледам направо последната серия.

Последна редакция: пт, 22 мар 2024, 12:11 от trotinettka

Общи условия

Активация на акаунт