Удобни маратонки за проблемни крака

  • 3 551
  • 95
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 448

Няколко подобни от Nike и Adidas:
https://www.nike.com/bg/t/venture-runner-shoe-QG60z6/CK2948-001
https://www.nike.com/bg/t/air-pegasus-89-g-golf-shoes-R3PkjW/FJ2245-101
https://obuvki.bg/p/obuvki-nike-cortez-dn1791-103-white-cedar-re … ail-0000304116506
https://obuvki.bg/p/obuvki-nike-air-pegasus-83-dn4923-001-off-noir-cave-stone
https://www.dress4less.bg/adidas-originals-trx-vintage-shoes-navy/
https://www.decathlon.bg/p/998825400-274856_damski-obuvki-adidas … s-30-bezhovi.html

Линковете са примерни, от други места може да ги потърсите за по-изгодна цена. Но като цяло всички тези модели имат подобна структура - леко извита подметка, която е от класическа ева пяна с по-твърда плътност и отдолу има твърда подложка за сцепление.

# 76
  • Мнения: 9 828
Много зависи какъв е ортопедичният проблем - паднал напречен и/или надлъжен свод, халукс валгус, каква е походката, теглото (влияе и на походката), разни неща.
И за да не завалят предложения за стелки/подложки, да си кажа - пробвала съм практически всички видове ортопедични подложки от аптеките, нищо не ми е помогнало. Сега нося едни силиконови разделители заради халукс валгус, само те ми вършат работа и без тях дори до близкия магазин не отивам.
Когато съм в чужбина и има магазини на Фуут Локър, купувам от техните спортни стелки, вършат ми работа - омекотяват допълнително под цялото стъпало, включително петите, които набивам като гвардеец на почетна стража.
Ето такива примерно, това е моделът в момента
https://www.footlocker.co.uk/en/product/forcefield-ultra-lite-un … 319535442480.html

# 77
  • Мнения: 3 325
Това е типично за всички маратонки от подбен тип. И даже и с нормален свод и глезен пак следват проблеми, ако стъпиш на някаква наклонена повърхност.  Брах ядове веднъж с едни такива много леки, много меки и...никаква стабилност.

Мисля че това е причината поради която започнах да нося ванс, просто ми харесва крака ми да е стабилен. Много мразя изпилени подметки, а това винаги се случва с тези маратонки за бягане.
Имам един модел адидас, който изненадващо ми държи краката на място. Имам ги от 2 години и всичко изглежда като ново, няма нищо захабено. Не са популярен модел, но все пак ето ако на някой му е полезно adidas EQ21 Run COLD.RDY Women's Running Shoes
Бяха и доста евтини Simple Smile

# 78
  • Мнения: 2 346
Тези на адидас са удобни ако имаш идеална походка. Ако стъпваш дори леко накриво, не са достатъчно "силни" за да държат крака на място.
И подметката им под пръстите е твърде тънка.

# 79
  • Варна
  • Мнения: 2 751
Ами затова се ползва измерителна техника за точките на напрежение в стъпалото. Има такава в някои магазини. За да не се разчита на гол късмет.

# 80
  • Мнения: 9 828
В тези магазини цените са уау, а моделите-не толкова разнообразни.
Аз си поръчах вчера 3 чифта онлайн, 2 чифта за лятото и 1 тип маратонки-кецове (Пума), черни с черна подметка. На късмет. Ще видя след седмица-две, като ги доставят, какво ще получа.

# 81
  • София
  • Мнения: 1 422
И аз съм за Skechers. От 5 години само техни маратонки нося,купувам по 4-5 чифта на година и буквално ги скъсвам от ходене
Ultra flex ги има в немския Amazon
Ето маратонки на 6 години на under armour. Ходене по 20-25 км на ден, тренировки във фитнес и домашни условия, тичане поне 3 пъти в седмицата. По подметката си личи колко км са минали горките, но не ме изоставят. На мен също палците ми са нагоре и разстоянието между пръстите ми е голямо.
Скрит текст:
Скрит текст:

# 82
  • Мнения: 5 301
Тъй и тъй сме на тема за маратонки - онзи ден си взех Flair, много са удобни. Но са пак силиконови, не стават за катерене. Лягат перфектно на ходилото. За първи път купувам.

# 83
  • София
  • Мнения: 868
Надявам се, че няма да има проблем, ако възродя темата. Simple Smile
Аз също имам проблемни стъпала-скъсен ахилес, а също и висок свод на едното стъпало. Нуждая се от удобни обувки за дълги разходки по време на пътешествия и до колкото чета New Balance и Hoka (маратонки за ходене) са най-добрите варианти за дълго, продължително ходене, като HOKA води, били одобрени от ортопедите.
Интересувах се и от Скечърс, но те били просто за лайфстайл според тестващите.
Може ли да споделите мнение? New Balance, Hoka, Скечърс или нещо друго на вас ви е допаднало повече?

# 84
  • Мнения: 414
Нека темата е актуална:-)
Аз не отказвам съвети и впечатления.
Последно се разхождах с маратонки за 30лв от Декатлон. И нямах проблем.
Странни крака имам.

# 85
  • София
  • Мнения: 12 010
През последните 11 дни съм извървяла пеша над 200 км. В един от дните километрите бяха 30.
С Хока бях и благодарение на тези маратонки оцелях.
Нямам опит с другите марки.

# 86
  • Мнения: 41 172
Надявам се, че няма да има проблем, ако възродя темата. Simple Smile
Аз също имам проблемни стъпала-скъсен ахилес, а също и висок свод на едното стъпало. Нуждая се от удобни обувки за дълги разходки по време на пътешествия и до колкото чета New Balance и Hoka (маратонки за ходене) са най-добрите варианти за дълго, продължително ходене, като HOKA води, били одобрени от ортопедите.
Интересувах се и от Скечърс, но те били просто за лайфстайл според тестващите.
Може ли да споделите мнение? New Balance, Hoka, Скечърс или нещо друго на вас ви е допаднало повече?

Не питай, а тествай. Отиваш в голям магазин и пробваш. То не е и само до модел, а и до тип маратонки, а разнообразието е огромно. Това, че на някого нещо е било удобно за теб не значи нищо. От цялото разнообразие всеки модел все на някого е удобен иначе няма да се произвежда.

# 87
  • Мнения: 448
За висок свод вижте Adidas Gazelle, Adidas Spezial. Вътре имат една възглавничка, която именно компенсира по-висок свод. Добавям и Асикс като вариант - Evoride моделът им например, но той е с rocker конструкция, така че е подходящ за равнинен терен, не за слизане или спускане по наклон. Относно Скечърс, имам опит с няколко чифта, спрях да ги купувам, именно защото за мен това не са обувки, които да подкрепят интензивно или дълго натоварване.
Допълнителен съвет - може да пробвате в магазин, но ако можете поръчайте онлайн. Защо? Защото в магазина мерим 5-10 минути макс. При онлайн пазаруване от популярен и доказан магазин имате 2 седмици, месец, някъде и повече да върнете. Но идеята е че вкъщи може да обуете обувките и да ги носите с часове, за да видите как ще се отразят на краката след по-дълго време. Няколко чифта така имам върнати, които при мерене вкъщи да речем за 1 час при удобство в началото след 1 час вече убива, това няма как да го хванете в магазин. Има го и обратния момент - в началото неудобна обувка, след 1 час се отпуска. След това меря на следващ ден, потвърждава се или не това и съответно я оставям или връщам. За мен това е най-добрият начин да си избера обувки.

# 88
  • Мнения: 317
И аз май стигам до последния извод. Трябва да има време и възможност да походя с обувката /вкъщи или подходящ магазин/, да сменя 2 номера, 3 модела, да сравня усещането, без да ми висят на главата. Затова магазини с консултанти все повече отбягвам.  Не съм чак с проблемни кръка, но кръст да, и искам удобни за ежедневието. Последно бях 2 часа в CCC, там е спокойно /после евентуално онлайн, според цената/. Та харесах едни Рийбок кожени маратонки, номер удобство, всичко идеално. След няколко крачки като забързах ход шок - кракът ми се вади леко при глезена. Видимо уж прибрани, стегнати на макс, обаче се приплъзвам. Три модела със същата подметка - същото. Отпадна  цялата серия.  Пак там Скечърс - хвалби удобни, решавам да пробвам от кожения вариант в многото цветове Uno нещо си. Удобна подметка, мека мемори стелка, на пръв поглед супер. На няколко крачки ги усетих твърде меки. Толкова потъвах, че чувствах по-скоро нестабилност. И номерата не ми паснаха, сякаш между 2. Явно не са моите, също отпаднаха.

Та пробвам първи стъпки към онлайн опции с безплатни доставка и връщане, ако трябва 2-3 чифта наведнъж хем събирам нужната сума, хем да сравня и пробвам сппокойно.

# 89
  • ...живея на последния етаж...
  • Мнения: 708
С малки изключения, всичките ми обувки са на ЕССО. Сандали, зимни, всичко. Ходилата ми се разшириха вследствие на паднали сводове, с единия крак стъпвам навътре, много други проблеми имам, но това е единствената марка, с обувки на която ходя нормално. И никога не са ми убивали и не ги деформирам.

Общи условия

Активация на акаунт