“Вина“ - втори сезон по БНТ 1, тема №7

  • 34 147
  • 738
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 13 510
Достатъчно са знаели Ана и семейството им. Някои неща Катина е казвала на Ана, други Марко на Емил, после двамата съпрузи са си споделяли.
Сърденето за мен е от това, че Марко ще задържи парите и имотите, вместо да помогне на Ана и децата. Ако беше върнал парите, Ана можеше да плати да пуснат Емил и да избягат.

# 76
  • Мнения: 2 693
За мен също епизодът остана незавършен, всичко е на догадки. Видяхме, че Марко взе писмото веднага след пристигането му и се задейства, което означава, че той е искал да помогне на Емил, а не го е оставил ей така. Следователно ако Ана има някаква омраза към Марко, то явно е от неразбиране, както си мислеха в предния сезон, че Марко и Катина са успели да избягат, а това се оказа, че изобщо не е било така.

# 77
  • Галифрей
  • Мнения: 4 276
Как Ана е знаела случката с писмото? Марко ги търсеше и искаше да им помогне. Може пък да е пратил някакви пари ама те да се изгубили. Как е знаела е това?Тя самата дали въобще е знаела за това?  От нейната гледна точка,за нея е предател и виновен за смъртта на мъжа й.

# 78
  • Мнения: 1 111
Кога ги убиха Марко и Катина?

# 79
  • Мнения: 2 693
Точно това имам предвид, че нещата, които бяха показани в сериала трудно да са били познати на Емил и Ана, че да ги разказват на децата си с такива подробности и те да водят цял дневник на тази тема. Но все пак това е сериал, няма смисъл да вкарваме чак такива логически връзки.

Най-вероятно това, което е написано в дневника, който има Дария е просто гледната точка на нейната леля, а не е същината на историята. Пак правя препратка със сезон 1, в който Зоя мислеше, че Марко и Катина бягат в чужбина, а се оказа, че дядо Станко е видял, как Бончев ги убива.

# 80
  • Варна
  • Мнения: 18 030
Кога ги убиха Марко и Катина?
В първи сезон.

# 81
  • Мнения: 4 526
И според мен Ана беше супер надменна и лицемерна. Не пожела съзнателно да помогне на Катина, за да няма конкуренция. Не, че и Катина не беше дръпната и високомерна, но пък винаги пряма и не лицемерна. Колко обаче случаи има в живота две близки семейства да се отдалечат заради неразбирателство между жените! Такъв ни е полът за жалост - все има и завист и злоба и някакви подмятания. Ако Марко си беше хванал любовница в София, Ана нямаше нищо да спести на Катина като снизходителни коментари. И у Дария си е останала тази надменност.

# 82
  • Мнения: 2 693
Според мен Ана изпита завист към къщата, с която разполагат Марко и Катина, защото имаше едно подхвърляне "брей, уж сте на село, а каква къща". Още от тогава някак не харесах Ана. Катина обаче ми харесва, Виола също, макар едната да е опърничева и надменна, а другата много наивна.

# 83
  • Варна
  • Мнения: 18 030
Зоя определено се е метнала на Катина.. Joy

# 84
  • Мнения: 6 266
1944г. или 1946г. ги убиваха Марко и Катина.

# 85
  • Мнения: 31 339
Зоя определено се е метнала на Катина.. Joy
Абсолютно.

# 86
  • Мнения: 478
А филип е добряк като Виола до някаква степен или може би дядо Станко се е метнал на нея, но и умен като Марко

# 87
  • Мнения: 6 266
По скоро Тодор е бил като Марко и Никола,Филип не виждам нито от търговия да разбира,нито от вино.Иска промяна в живота си и винарната му я предложи.
Дядо Станко няма роднинска връзка с Виола.

Последна редакция: пн, 11 мар 2024, 14:26 от Лещичка 💙💚

# 88
  • Мнения: 1 642
Не харесвам Ана, особено след втория ретроспективен епизод. Не знам дали ще повярвам на написаното в дневника ѝ. Разбира се, не казвам, че заслужава съдбата си.

Със сигурност ще разберем още от дневника на Ана, но и на мен не ми харесва това, че самата Ана беше враждебна спрямо Катина и тя много точно каза, че и е 'отрязала крилата'. Там запопна враждата между дветв. Всеизвестна истина е, че от жената в семейството зависи точно тази социална и светска част. В случая Катина имаше следваща роля в конфликта между двете, а Ана изглежда по-глупавата да разпадне приятелството им в зародиш, може би наистина водена от завист и конкуренция. Мъжете си имаха добри отношения до края.

# 89
  • Мнения: 478
Те мъжете по принцип и да са враждебни, стигат или директно до бой и убийство или се оправят на маса с приказки. При тях злобата не е толкова типична, особено в миналото, докато жените си имат вид конкуренция, освен финансово, естетически външния вид, коя повече умее занаят от друга и прочие.

Общи условия

Активация на акаунт