“Вина“ - втори сезон по БНТ 1, тема №7

  • 35 622
  • 738
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 50
Според вас настоящето, ако ще е различно от миналото какво ще се случи.
Марко не успя да обедини сърцето и ума си в една жена. Може би времето и обстоятелствата го възпряха. Просто не успя да вземе решение. Примири се с този начин на живот, даже спомена пред Емил, че е преоткрил и Катина откакто е с Виола.
Според мен май повече накланят везните да остане с Марта, макар че аз бих искала да е с Елина. Чисто мое си възприятие.

# 91
  • Варна
  • Мнения: 18 163
Елина и Марта не са сестри и не се обичат като Катина и Виола, не може да се сравнява.
 Според мен Филип няма да остане с Марта, вероятно ще започне връзка с Елина.Но ще му е много трудно.
Марта според мен няма да си остави дела в Маркова изба, ще остане в БГ, Зоя и тя ще се завърне да помага с внучето.
И така имаме Филип с 1/3, Марта с 1/3 и Зоя с 1/3 от винарната. Ще бъде доста интересен трети сезон ако се решат.. Simple Smile

# 92
  • Галифрей
  • Мнения: 4 380
Определено Филип няма да остане с Марта. Промото и част от първият трейлър има сцена с нея и счупено бебешко креватче. Според мен тя ще го напусне.

# 93
  • Мнения: 481
В промото се вижда Марта да чупи креватчето, едва ли ще остане дълго с Филип. Или ще си тръгне, или ще стане нещо с бебето, дано не е това, че никой човек не го заслужава, особено при загуба на 1 дете.

# 94
  • Мнения: 2 760
И аз не смятам, че Филип ще остане с Марта. По-вероятно виждам да се разделят, но тепърва проблемите да започнат. От една страна детето му най-вероятно ще е в САЩ, а в България бизнеса и любимата. Възможно е и Марта да остане в България, но не виждам причина да го прави.

# 95
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Кога ги убиха Марко и Катина?

В първи сезон имаше едно писмо, писано на гърба на етикет за вино.
Беше прощално писмо от Марко до Виола, писано преди да избягат и на него имаше дата - 11 септ. 1944.

# 96
  • Мнения: 6 294
Хареса ми сценария на Хексе,предполагам нещо такова ще се получи.Трети сезон ще се върти около раждането и детето,нещо ново около винарната,може и ново лозе да направят или да се обединят с Дария.Има потенциал,отделно сценаристите до сега са на ниво.

# 97
  • Мнения: 5 711
Според вас настоящето, ако ще е различно от миналото какво ще се случи.
Марко не успя да обедини сърцето и ума си в една жена. Може би времето и обстоятелствата го възпряха. Просто не успя да вземе решение. Примири се с този начин на живот, даже спомена пред Емил, че е преоткрил и Катина откакто е с Виола.
Според мен май повече накланят везните да остане с Марта, макар че аз бих искала да е с Елина. Чисто мое си възприятие.
Да му имам "примирението".....
Въобще не изглеждаше да е затруднен в нещо.
Напротив, за Катина с времето става по-сложно, защото нейната роля става все по-фиктивна в живота на Марко, затова тя се сепна на Виола , че му е жена.

# 98
  • Пловдив
  • Мнения: 41 040
А какво се случва с Ванко? Не се е споменавало за него или аз пак не съм разбрала...

# 99
  • Мнения: 2 518
А какво се случва с Ванко? Не се е споменавало за него или аз пак не съм разбрала...
Явно се е оженил - Тодор и Зоя са му деца.

# 100
  • Мнения: 234
Защо Стоилови ще имат такива големи претенции-те бяха просто инвеститори,а не собственници на земя?Колкото до Марта,мисля че бебето й е на някой американец-разделили се и тя се е върнала обратно при Филип под предлог,че много го обича.По-късно Филип ще разбере за лъжата .

# 101
  • София
  • Мнения: 13 773
Стоилови си поискаха собствените вложени в пари. Нямат излишни претенции.
Марта кога пък ще е успяла за няколко седмици да завърже връзка с друг? Не ми звучи толкова възможно. Евентуално да се е събрала с бившия, за който разказваше на Елина.

# 102
  • Мнения: 31 415
Не е на друг детето на Марта, но предполагам ще го загуби.

# 103
  • Мнения: 590
Още по-силен епизод от предния. Просто самата епоха ми е сред любимите в историята ни, а и беше представена доста добре. Без да съм чел коментарите, предполагам, че ще има недоволни от отношенията по оста Марко/Виола/Катина, но аз мисля че решенията на героите, макар и трудни за вземане, са логични от тяхна гледна точка. Катина не искаше тя и детето и потенциално да загубят Марко, а и всичко което притежават. Виола е прекалено добра, за да откаже на такава молба, а Марко видимо я харесваше.

Много ми допадна и как пресъздадоха тихата гордост на героите от онова време. От Катина, която прие съдбата си без драми, та до приятелят на Марко, който от гордост и страх да не го замеси, не смееше да поиска парите си/помощ. Много добър кастинг на актрисата, играеща Виола. Освен че е много красива, пасна супер на ролята. Образът на Катина също беше представен доста качествено и с нюанси.

Като цяло е рисково решение, да вкараш 2 епизода в миналото по средата на сезона, но самите те бяха супер. Проблемът е, че след всичката тази драма и емоция, някак не съм заинтригуван от настоящите герои и битовите им драми.

# 104
  • Мнения: 27
И аз си мисля, че Филип ще остане с Марта. Тази семдица е сцената с креватчето и тази в Бургас. Виктор Божинов беше казал, че в Бургас ще се разплете триъгълника. А пък от тейлъра на сезона се вижда, че явно на финала избите ще се обединят и в тези сцени Филип гали корема на Марта. А има и още една сцена от тейлъра на сезона, която не е показвана все още: Марта пита наистина ли искаш да си с мен и следва целувка между тях. Предполагам, че това ще е след Бургас и Филип вече е решил да е с нея 🤔

Общи условия

Активация на акаунт