Юнски бебета 2024 - Тема 3

  • 29 606
  • 793
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 3 921
Ваня, термина ми е 23 юни, беше за 1 ви юли, но го преместиха. Този четвъртък ще я уточним със сигурност, но предният път говорихме, че най вероятно ще бъде на 18 ти.

И моят термин е на 1.07, но не е местен за сега. Всеки път си върви точно със седмиците. Секциото ми (предполагам) ще бъде също околно тези дати като теб, но не сме говорили още. Аз искам на 22.06, защото тогава е лятното слънцестоене. Някаква си моя символика, но е събота и не знам дали ще иска моята АГ тогава.

# 376
  • Мнения: 384
В книгата на Хедра пише, че не е нужна никаква подготовка на зърната. Аз също си мисля, че организма ми би следвало да знае сам какво и кога да подготви.

Ние сме до под кривата круша също мен, ако питате, ако питате мъжа ми - топ сме си😅
Количка и столче от приятели, от тях взехме стерилизатор, дрешки ( но не са 56 р-р а за 6месечни) и активна гимнастика. Помпа на Медела.
Стаята на бебето трябва да се боядиса, леглото е избрано, но не е купено. Трябва да се поръчат комарници за прозорците и разни др такива неща.
Аз още шофирам, но опр съм си разсеяна и понякога се притеснявам

# 377
  • Мнения: 458
Помпа си поръчах Спектра втора ръка, но още в гаранция, почти нова, от олх. Четох че това е най-добрата помпа, препоръчвана от консултанти по кърмене, и надеждите ми са да не отнема по един час цеденето. Предишния път ползвах на Медела електрическа единична, хубава е също, но като задобрях изцеждах повече с ръчната ми(пак Медела) отколкото с нея.

Никаква подготовка не смятам да правя на зърната, че май само контракции ще си докарам, които в моето положение са силно нежелателни.
Извадих някакви играчки и въртележки за легло от баткото ,ами всички на батерии не функционират вече.Особено въртележката за легло ми беше много любима,ама ...
Така че ако пазите за второ,трето дете подобни неща вадете им батериите.
 Предстои да прегледам кои дрешки ще станат от мартенче за юлче и да докупувам,но още не съм до никъде.
 На предния преглед бебето се беше омотало в пъпната връв, дано се отмотае, за секциото не сме говорили ,на мен ми е рано още.

-Karina- , дано се оправи баба ти и ме се залежи дълго на легло.
И мен от 30-та ме викат на тонове

Вие какви помпи за кърма взехте?
Аз се колебая между Спектра и Медела.За втората срещам много хубави отзиви,ама е много голяма, а първата съм я ползвала със сина ми (подарих я после ) и знам че ми върши работа.Гледам обаче са сменили модела и много се надявам да не са развалили помпата.

# 378
  • София
  • Мнения: 5 528
Какви активни гимнастики взехте ?

# 379
  • Мнения: 96
Ние сме до под кривата круша също мен, ако питате, ако питате мъжа ми - топ сме си😅

Това много добре описва и нашата ситуация Joy
Какви активни гимнастики взехте ?

Случайно попаднахме на една, която подаряваха във фейсбук група. Още като бях 4-ти месец. Изглежда цветна и забавна, та я взехме.

Bell Впрочем тази седмица в Лидл има някакви дрехи за бременни. Ще отида да ги разгледам, живот и здраве.

# 380
  • София
  • Мнения: 5 528
.

Bell Впрочем тази седмица в Лидл има някакви дрехи за бременни. Ще отида да ги разгледам, живот и здраве.
Аз се бях заблудила и минах днес 😁
Иначе мисля да си взема бюстиета и панталонки

# 381
  • Мнения: 685
Я как се оживи нашата темичка Heart

Току-що виждам по приложението, че съм 32+5 та пак ми стана зле Grinning Знам, че "има време" при мен не е добра мантра.
Това със сортирането на дрехите от другите деца го направих още около 5 месец, сега няма шанс да се навеждам из кашоните. Вчера дезинфекцирах пералнята с препарат от ДМ (не съм доволна, на Хайтман е по скъп, но вероятно по-добър) и след това и с лимонена киселина. Днес започвам да ги пускам, суша, гладя и в стреч или пликчета.
Търся си междувременно рокля за изписването и за кърмене, нещо спортно и удобно. Сега ще хвърля едно око какво се очаква и в Лидъл. Иначе сгушени имат прилични.

Помпата ми е ел. Медела, дадена още с предното дете от приятелка да се цедя докато беше в неонатология. Харесвам я, върши работа. Ваничка още не съм взела, нали в началото под течаща вода ще го къпя та си поръчах висок смесител, че нашия е от ниските и днес ще дойде.
Шофирам максимално рядко, даже изобщо возенето в кола не ми е хич комфортно. Бебето винаги е доста неспокойно, а и се напрягам доста като карам аз. Децата водех на пеене, но сега с тоя коклюш и това ще прекратим. По-важно ми е да сме здрави.

Утре имам среща с Олга Дукат и др. Паликов да видим дали ще се наемат с мен 😁

# 382
  • София
  • Мнения: 5 528
Аз си взех един сутиен от Wikiki ,да знаете че и там има 😁 Но не знам с тези пластмасови закопчалки дали ще издържи повече от месец.

Аз си шофирам всеки ден,водя и взимам детето от училище.Шофирам с една приставка за колана, която го дърпа надолу да не ми седи на корема.
 
LucyFord, ти с две секцио ли си?
И моето момче беше 13 дни в неонатология и помпата активно си действаше в този период.
Почнах с ръчната Авент, но бързо я смених

# 383
  • Мнения: 167
За шофирането - шофирам си редовно, но и аз все още работя и си ходя в офиса (последна седмица де Grinning ).
За подготовката - детската е готов. Имаме легло, скрин, корито, повивалник, гнездо, шезлонг, стерилизатор (всичко почти от кумата). Взех онзи ден от Икеа чаршафи и протектор за матрак. Имаме количка още от 4ти месец и имам 5бр. бодита, 3 ромпъра и 3 клинчета. Това е Grinning Лошото е, че дори не съм сигурна какво още ми трябва - ще следвам някой списък от приятелка и ще се надявам на най-доброто. Grinning
Още по-лошото е, обаче, така като ви чета е, че не дори идея си нямам на мен какво ми трябва. Сега ще си направя един списък по вашите коментари и се заемам от другата седмица да си набавям лека полека нещата.
Каква козметика за бебетата сте ползвали (виждам, че на голяма част не ви е първо детенеце) или обмисляте да ползвате? Simple Smile

# 384
  • София
  • Мнения: 5 528
Със сина ми съм пробвала цялата гама "медицинска " козметика и съм най-доволна от Биодерма и А Дерма.
В крайна сметка той няма проблемна кожа ,и аз не знам защо и от какво толкова го пазех.
 За бебешора мисля да пробвам козметиката на Hipp

# 385
  • Мнения: 3 921
Дрехите за бременни са от четвъртък в Лидл. Мисля да си взема тениски, защото нямам подходящи. Дано са по-дълги и стигат след корема. Моите гърди не са порастнали особено и си нося старите сутиени. Та се чудя какви сутиени за кърмачки да взимам като размер. Все изчаквам да порастнат още. Кога се увеличават най-много? След раждането или по време на самата бременност?

# 386
  • Мнения: 685

LucyFord, ти с две секцио ли си?
И моето момче беше 13 дни в неонатология и помпата активно си действаше в този период.

С 2 съм, да- уж спешни... За второто да речем, че са уцелили. С първото имам съмнения, че можеше да ме изчакат, но здраве да е. Твоето бебенце защо е било 13 дни в неонатология? Моята девойка се роди с дробчета пълни със секрет (пневмония) и не можеше да диша. Твърдяха, че било вътреутробна инфекция, която така и не се появи в изследванията обаче...

VaniaK Увеличават се от кърмата обикновено. На мен гръдния кош ми се разширява винаги и съм с такива за кърмене тип бюстие отдавна, иначе не мога да дишам 😁
Роклите в Лидъл не са точно мой тип, поне на картинка, ама да видим. Тениските и аз загледах, ако имат опция за кърмене, ще взема.
davisgirl За болницата ли питаш или за по принцип какво ти трябва на теб?
Козметиката е проба грешка до голяма степен. Гледам да е нещо максимално натурално. Харесвам ръчно приготвените на Сътворено с любов. В zoya.bg има голям избор от био и натурална козметика, ако държиш натакава, избери си нещо. Проверявам си продуктите в едно приложение INCI beauty, където им дават рейтинг по безопасност на съдържанието. Гледам първите месеци да не използвам измивни продукти, но понякога се налага. Като гледам кожите на всички ни, ще трябва да хидратирам, колкото и да не желая.

# 387
  • София
  • Мнения: 5 528

LucyFord, ти с две секцио ли си?
И моето момче беше 13 дни в неонатология и помпата активно си действаше в този период.

С 2 съм, да- уж спешни... За второто да речем, че са уцелили. С първото имам съмнения, че можеше да ме изчакат, но здраве да е. Твоето бебенце защо е било 13 дни в неонатология? Моята девойка се роди с дробчета пълни със секрет (пневмония) и не можеше да диша. Твърдяха, че било вътреутробна инфекция, която така и не се появи в изследванията обаче...
Роди се в 33 г.с , за щастие всичко му беше развито и не е имал никакви проблеми, чакахме го от 2 кг да стане 2.200,за да го изпишат.
И при мен раждането беше със секцио,за да е по щадящо за бебето в случая, а освен това бях и със серклаж и се притеснявахме да не прихване някоя бактерия, че конеца като чуждо тяло си е прекрасен развъдник.
 Сега нямам желание да пробвам нормално ,но искрено се възхищавам на майки,които са така смели да пробват и търсят начин и варианти.

# 388
  • Мнения: 458
Аз шофирам рядко напоследък, защото почнаха да ме щадят много близките и всичките идват на крака, да ми спестяват разкарването. ММ и той гледа да ни вози когато може, та се възползвам да ме глезят като за последно 😝😝
Сутиени за кърмене си взех памучни бюстиета от Кауфланд бяха на промоция миналата седмица. На чашката качвам един размер, на обиколката може би не.

Днес бях на преглед, в 33+3 бебето е 1700грама 42 см. Доста е дребничко и ме предупредиха че ако ще раждам нормално най-вероятно ще преносвам. Иначе имам зелена светлина, но още е рано да се коментира повече, разбрахме се след месец пак на преглед, да видим колко е пораснало. Може би е трябвало да ми се преизчисли термина за по-късно ама е отишла вече работата. ММ е доста скептичен и леко пробва да ме разубеждава. Записах си час и за последна фетална за 36та седмица, ще попитам и там за мнение. Много се притеснявам как ще кажа на АГ че не искам да си насрочвам дата за секцио.
Люси, стискам палци за твоя преглед утре, дано да получиш подкрепа.

# 389
  • Мнения: 3 921
Аз се връщам от преглед. Тоновете са супер, но едва го хвана. Много шаваше. 1500+ грама е в 30-та седмица. Плацентата ми се е вдигнала, но шийката е 25.4 мм. Каза, че е нормално вече в тези седмици и няма да я следим повече. Оставам си естествено на Утрогестан и Магнерот. Каза, че всичко е перфектно за естествено раждане и аз малко се стъписах, защото имам отлепена ретина. Прати ме на офтамолог и след неготово мнение ще решим как ще раждам. Малко съм неподготвена за естествено, защото все си мисля, че с тази ретина ще съм секцио. Предполагам и че така ще стане, но все пак ме изненада днес.

Общи условия

Активация на акаунт