Отговори
# 15
  • Мнения: 3 835
Според мен, това са характерните капризи и тръшканици за тази възраст, и не се притеснявай чак толкова. Ще видиш, че всичко ще си дойде на мястото от само себе си. Не се ядосвай, погледни положително на нещата, ще имаш възможност да си починеш. Ако пак направи така, най-спокойно му кажи, ами добре, аз се прибирам при тати, ти си стой тук.

# 16
  • Мнения: 5 370
Хех, момичета, току-що татето го прибра, грейнал от щастие!!! Party
Много ви благодаря и ще се вслушам в съветите на майчетата с повечко опит!ш  bouquet

# 17
  • Мнения: 7 723
Според мен, това са характерните капризи и тръшканици за тази възраст, и не се притеснявай чак толкова. Ще видиш, че всичко ще си дойде на мястото от само себе си. ....

Да, и този момент го има  Thinking

# 18
  • Мнения: 227
Децата са такива манипулатори...Плюс това на всеки му писва от ежедневието,какво като е дете?Съгласна съм също,че в определен момент има и предпочитания само към единият родител,нещо като период.Наистина кофти си е,но и аз съм го преживяла с щерката(само,че тя искаше свеки Tired,щото и угаждаше).Просто е моментно,ще видиш.А най ме беше яд на свекито като и говореше"Майка ти,ти се кара,пошляпва,а ти пък при нея искашшшш!!" Twisted Evil

# 19
  • Мнения: 6 206
Малки диктаторчета и манипулаторчета  Close

# 20
  • Мнения: 5 370
Малки диктаторчета и манипулаторчета  Close

Ох.....какво да правя, сестро, и манипулатор да е, ама само да ми е жив и здрав. Praynig Peace

# 21
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
А аз точно не съм Меката Мария....

а аз от по-горе прочетеното оставам точно с обратното впечатление, още повече, че става дума за дете на 1г и 11мес.
 Peace
Не, Лио, имах предвид , че по принцип не съм, а не в конкретната ситуация.
Просто той днес ме постави в шах, защото...представи си дете, обляно в сълзи и пищящо неистово, насред уличното платно-наистина не знаех как да реагирам.

 EmbarassedСъжалявам,  Embarassed явно не знам какъв адекватен съвет да дам в такава ситуация, и ако на мен някога ми се случи нещо подобно - може и да не знам какво да направя, знам ли newsm78, наистина ли беше така, толкова чак

# 22
  • Мнения: 5 577
Сврак, да ти кажа аз, т.к. имам повече опит  Crazy (понеже моя Иван е по-голям с половин година и ми е ясно за какво става въпрос, т.к. сме в сродна ситуация).
Временно е.  Grinning Минава им, сега са "влюбчиви" във някоя баба и край. Не признават друг, но е на периоди. Според мен ще отшуми. Може да прекарате повече време уикенда заедно, ако работата позволява.

А и наистина може да не му е било ден. Приемам го.

# 23
  • Мнения: 1 640
Аз напълно вярвам,че ситуацията е била такава,каквато я описва авторката.На подобни неприятни сцени при подобни обстоятелства бях свидетел ,когато племенникът ми бе на 1,5-2 год.Искаше да живее само при баба си/тя го гевезеше извънредно много/.И когато майка му идваше вечер да го вземе,той вдигаше панаири,посягаше да я удря и подивяваше.Наистина бях шокирана.Оттогава взех решение, когато аз имам дете,да си го гледам само аз,за да не стават такива ексцесии! Така и направих,повече от 2 г.си гледам детето само аз,без сериозна намеса от стр. на бабата.Държа я настрана и от гледане, и от възпитание.Даже,може би,изпадам в крайност.Чудя се вече и аз..

# 24
  • София
  • Мнения: 6 999
Хехе...

Само преди 2 седмици Дариа ми спретна такъв панир, но в детската градина.  Sick

Рев, тръшкане, писъци... Нямаше как да я оставя да преспи там обаче и си я взех на сила и с пантофките  Mr. Green нямаше как да я преобуя просто.

Също най-редовно като ме види, че идвам да я взема от градината ми казва, че не иска мен, а баща си. Кофти е, но се свиква.  Sick

# 25
  • Мнения: 25 634
Мдааа... Разглезено е днешното поколение - само реве и се тръшка. А какви манипулатори имаше едно време, ехеееей!  Whistling
Спомням си случай с наши познати - детето няколко пъти съобщава на баща си: "Тате, госпожата каза непременно ти да дойдеш да ме вземеш от ДГ!". А госпожата - красива като кукла. Майката - ревнива за трима. Следва експресно разследване кой, защо и кога и накрая се оказва, че детето си е измислило историята, защото иска да го прибира баща му - ходят по люлки, говорят си по мъжки, а майката само го влачи по магазини и бързо се прибира вкъщи да готви.  Mr. Green
По въпроса - при малките деца често се получава такова "пренасищане" - когато за детето се грижат много хора, всеки с различно отношение и различни изиствания, то просто се изморява в един момент. И за него не е лесно да се нагажда към всички. Пък и в случая женският елемент идва доста в повече - детегледачка, плюс баба, плюс майка... Затова детето плаче и прави циркове. Просто е изморено от толкова женско внимание и като не може да го осъзнае и да го обясни - плаче.
Ще го преодолее. Само търпение дотогава!

# 26
  • Мнения: 5 370

 Пък и в случая женският елемент идва доста в повече - детегледачка, плюс баба, плюс майка... Затова детето плаче и прави циркове. Просто е изморено от толкова женско внимание и като не може да го осъзнае и да го обясни - плаче.
Ще го преодолее. Само търпение дотогава!
Знаеш ли, че и аз стигнах до такъв извод в крайна сметка. А женският фактор просто няма как да се избегне, защото татенцето ни пътува изключително често....и няма как да участва толкова дейно в гледането. И тая сутрин беше-аха-аха на ръба да зареве и се наложи да му обясня, че ако слушка, ще има подарък Embarassed  Мнгоо непедагогично, признавам, но подейства магично. Mr. Green
Добре, че си обича гледачката, та....не се налага много да се обясняваме.

# 27
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Положението при нас е идентично....но се повтаря почти всяка вечер Confused.
В началото много се връзвах, но въпреки тръшкането и рева си взимах щерката, никога не съм я оставяла.
След известно време тя разбра, че номерата и не минават....но дотогава що нерви скъсах ooooh!...просто не трябва да се оставяме да бъдем манипулирани от малките дяволчета.

# 28
  • Мнения: 920
Хич не се тръшкай. И мен ми идеше да ги удуша, като бях по цял ден с тях - мия им гъзовете и им търпя капризите, а вечер като си дойде тати Татииииии! Сякаш слънцето изгрява.
Наложил се - ми то да не е казарма. Е, хубаво е да не става честичко. Ама и неговата не е лесна - всяка вечер пренасяне от 1 къща в друга.

# 29
  • Мнения: 755
Ами какво да ти кажа Faithless , детенце е имало друго наум и ти си нарушила планът... Mr. Green Не че дечко н е обича мама , но имал своя концепция и план , после се е заинатил и така... ми понякога се инатим насила /рибите/ . Отговарям ти общо и във връзка с децата рибоци. Мога само да те разбера как ти е било криво , защото и аз имам един калпазанчо такъв Crazy , а иначе по рибешки пак знам как е ... ей объркано стана. Само не му се връзвай толкова на дечко , той обича много мама и затова само тя е подходящата публика на всичките му въртели. Това е ... и да цункаш калпазанина задочно от мен... солидарност ...кво да правиш... Mr. Green Поздрав!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт