Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 824
И нашата кифла сутринта - рев, рев, не дава да я облека. Пищи, гъне се сякаш я коля. После се извива и не дава да я кача в колата. А в яслата само ми махна вяло за чао и се юрна навътре с госпожата.
А аз съм ужасна - детето реве, на мен ми е смешно.

# 31
  • Мнения: 2 556
Да си призная, не ми се е случвало, въпреки че моят син е гледан доста от баба си. Обаче ми е продавал доста номера, когато съм го вземала оттам. Не е било никога да не иска да тръгне с мен, напротив, идваше си с кеф, обаче се тръшкаше за какво ли не в един период. Не съм си го обяснявала с баба му, по-скоро с бебешкия пубертет. Решат ли си нещо, само за него реват и това е. А като го водихме за първи път на море, първите 3 вечери обикаляше стаята по няколко пъти да търси баба си. На четвъртия ден вече я беше забравил и не питаше въобще за нея.  newsm78 Малки са, впечатлителни и каквото искат, го искат на момента. Ако е решил, че в момента прави нещо интересно с баба и ти го прекъсваш, няма начин да ти се изкефи просто  Mr. Green Всичко е период и разминава, това го казвам от опит  Simple Smile

Между другото сина ми на 2 години на тъпия дежурен въпрос: "Кого обичаш повече - мама или тати?" отговаряше "Баба"  Grinning Никога това не ме е притеснявало, дразнило или нещо такова. Напротив, страшно се радвах, че така се обичат и разбират баба и внуче. Всяко дете знае коя е майка му и никога не спира да я обича силно, това го знам и го усещам всеки ден Simple Smile

# 32
  • Мнения: 2 757
Душицо, а ако детето ти не искаше да си тръгне от детска градина кво праиш - на може там да остане нали? Гледах наскоро как едно дете не искаше да си тръгне от яслата. Дърпаше се, а майката бременна и не може да се бори с него. Даскалката за ръчичка го изведе, или по скоро го влачи навън до колата и насила го вкараха вътре. Ако не ще с добро, насила трябва да се действа според мен, когато става дума за наистина сериозни неща. Не може едно дете да ни върти на пръста си  Naughty

# 33
  • Мнения: 5 370
Да си призная, не ми се е случвало, въпреки че моят син е гледан доста от баба си. Обаче ми е продавал доста номера, когато съм го вземала оттам. Не е било никога да не иска да тръгне с мен, напротив, идваше си с кеф, обаче се тръшкаше за какво ли не в един период. Не съм си го обяснявала с баба му, по-скоро с бебешкия пубертет. Решат ли си нещо, само за него реват и това е. А като го водихме за първи път на море, първите 3 вечери обикаляше стаята по няколко пъти да търси баба си. На четвъртия ден вече я беше забравил и не питаше въобще за нея.  newsm78 Малки са, впечатлителни и каквото искат, го искат на момента. Ако е решил, че в момента прави нещо интересно с баба и ти го прекъсваш, няма начин да ти се изкефи просто  Mr. Green Всичко е период и разминава, това го казвам от опит  Simple Smile

Между другото сина ми на 2 години на тъпия дежурен въпрос: "Кого обичаш повече - мама или тати?" отговаряше "Баба"  Grinning Никога това не ме е притеснявало, дразнило или нещо такова. Напротив, страшно се радвах, че така се обичат и разбират баба и внуче. Всяко дете знае коя е майка му и никога не спира да я обича силно, това го знам и го усещам всеки ден Simple Smile
Случаите ни са 1 към едно идентични, благодаря за мнението ти!
И не, не ревнувам никак даже, писах го и по-горе.
Просто....ми стана криво и безсилно.
НИКИ ФИН-щях да пращам само баща му да го взема, то е ясно. Mr. Green hahaha

# 34
  • Мнения: 5 183
Между другото сина ми на 2 години на тъпия дежурен въпрос: "Кого обичаш повече - мама или тати?" отговаряше "Баба"  Grinning

НИКОГА никой не е задавал такъв въпрос на сина ми, който е ве4е на 4 години. Не бих го питала такива неща.
Помня, като малка, бабите ми ме питаха коя от двете оби4ам пове4е. Аз определено си имах фаворитка - обожавах едната си баба и то беше о4евадно, но на този въпрос никога не отговорих. От малка още съм усетила, 4е ако кажа, ще нараня едната от тях.

# 35
  • Мнения: 705
момичета, не съм изпадала в подобна ситуация, нямам компетентно мнение, но докато чета си мисля нещо, не знам дали въобще има резон, просто да споделя.

ако просто го оставиш там (имам предвид следващия път, след като знаеш как е), без да правиш сцени, без молби и закани, и си тръгнеш. на следващия ден - пак така (не знам дали е удобно да стои толкова newsm78). дали на 3-я (ако не и много по-рано)няма да му е домъчняло много??? дали такъв подход е оставяне да ни манипулират??? логиката е - искаш това - добре, понеси си последствията. сигурно не би било лесно, най-вече за майката да не е с детето си Cry

аз също смятам, че не трябва да ги оставяме да се налагат, когато се тръшкат и в случая с детската градина, наистина трябва да си го вземеш под мишница, заведението затваря - това е положението.

# 36
  • Мнения: 3 367
..детето може да е било криво нещо,аз ли1но избягвам да правя генерални заклю1ения и да се вкисвам от подобни неща..ползвай ве1ерта да идеш на кино или фитнес,тепърва няма да ни искат и това ни е работата като родители-да подготвим и себе си и тях за този момент..
бабата не бих обвинявала-не стига 1е ми гледа детето , а и "виновна" сега
Ния редовно иска тати да я взима защото играят,а аз 1есто готвя и пр. след работа,крушката си има опашка,не е от лошо,не се обиждам защото си знам мястото в деня им..

# 37
  • Мнения: 382
Аз също ще се включа с моя опит в момента.То е трудно да го нарека опит,но нашият Иван в момента е изпаднал в период на пристрастяване към баща си Shocked
Faithless,ти поне казваш,че вашият татко пътува и през повечето време го няма,но нашият от както се е родило детето има възможност да си е по-често в къщи,и въпреки това в момента сина ни признава само баща си.Изритаха ме от спалнята и спят двата там Sick Всеки път ,когато мъжът ми иска да ме прегърне или недай боже целуне,Иван идва и настава истинска война Twisted Evil Детето започва да ревеееее и да ме бута,крещейки мой татааааа #Crazy
Вземайки го от ясла,първата му дума е татаа?

Ами става ми криво понякога,но гледам да го приемам от хубавата му страна.Не знам дали съм ти помогнала,но се надявам и при теб и при нас да е период и да отмине,както с лошото,така и с комичното Grinning

# 38
  • Мнения: 4 451
А аз все съм лошата у дома - само аз изискавам дисциплина и ред, изобщо само аз съм искащата нещо от нея. Тати е добър - позволява всичко, само и само да не плаче и да не се тръшка. Резултата - луда е по него, а мен сякаш ме игнорира малко. Признавам, че понякога ревнувам Embarassed. Но винаги отстоявам своите позиции, дори с цената на нейните сълзи, защото зная, че съм права. Тя е още мъничка и не може да прецени. С мъжа ми вечно спорим по отношение на възпитанието на децата и за жалост сме на различни мнения... Close

# 39
  • Мнения: 5 370
Аз също ще се включа с моя опит в момента.То е трудно да го нарека опит,но нашият Иван в момента е изпаднал в период на пристрастяване към баща си Shocked
Faithless,ти поне казваш,че вашият татко пътува и през повечето време го няма,но нашият от както се е родило детето има възможност да си е по-често в къщи,и въпреки това в момента сина ни признава само баща си.Изритаха ме от спалнята и спят двата там Sick Всеки път ,когато мъжът ми иска да ме прегърне или недай боже целуне,Иван идва и настава истинска война Twisted Evil Детето започва да ревеееее и да ме бута,крещейки мой татааааа #Crazy
Вземайки го от ясла,първата му дума е татаа?

Ами става ми криво понякога,но гледам да го приемам от хубавата му страна.Не знам дали съм ти помогнала,но се надявам и при теб и при нас да е период и да отмине,както с лошото,така и с комичното Grinning
предлагам да се съберем и си поплачем-в кръга на майтапа-на рамената. Станислав знаеш ли, че даже ме е удрял, ако гушна баща му......като стрела пристига и виква "Моооят таатттииииии", мами, не не, не пипа тати"-много приказва за възрастта си иначе.
Знаеш ли как е заспал снощи?
Легнал в торбата върху гърдите му-и после Жоро го прехвърли в креватчето, представяш ли си?

# 40
  • Мнения: 535
Изчетох всички мнения и ми беше много много интересно. Faithless, казваш,ч е синът ти е като влюбен с татко си. Откъде се получава тази привързаност, се чудя newsm78Вкъщи и двамата с мъжа ми работим, а майка ми е в отпуск по майчинство и се занимава с малкия, гледа си го вкъщи, говорила съм с нея за възпитанието, храненето и тн. И все пак като се прибера е безкрайно щастлив, обича и баба си и татко си... И тримата сме със сходен подход към него, даже татко му го пошляпва, когато малкият прави бели, аз само му се карам и му обяснявам безброй пъти.
Долколко говорите вие двамата с таткото като родители и доколко споделяте вижданията си за възпитание.... това всъщност е въпросът ми Hug
Съжалявам,че не ти помагам особено, аз лично бих си взела детето, независимо колко реве и се тръшка.  Blush Не смятам, че трябва да го оставям на други хора, когато е в подобно настроение.  Sick Но това си е мое мнение Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 5 370
Станси, ами не, не го оставих снощи. Просто приложих друга тактика, не знам дали си прочела.
Обадих се на татето и го помолих да вземе дребчото той ЛИЧНО. Днес свеки ми каза така:"облякоха се, излязоха, ни шъ, ни мъ".
Обаче!
Татето има някои екстри, които мами няма-например, кара хубава и интересна кола, а мами-не.
По-силен е и предлага доста често "по-силови" и респективно по интересни занимания.
Много е по-търпелив от мене...аз защо не съм е ясно, особено след работа.
Иначе по отношение на основните жалони на възпитанието му сме на едно мнение.

# 42
  • Мнения: 535
Цитат
Иначе по отношение на основните жалони на възпитанието му сме на едно мнение.

Това за мен е най- важното Peace Иначе напълно те разбирам за изброените "предимства" SickЕ, аз се опитвам да му разнообразя ежедневието със себе си с нещата, които аз имам. Моят син е малко по- малък и все пак се опитвам да го вмъкна и в своята работа. Налага ми се често през деня да проверявам контролни, той също проверява с моливите и скицника си, чете си книжката както аз учебника. готви с мен(ако ми остане време за това занимание Blush) или чисти пералнята с гъбичка, докато аз мия печката. Нашият тати няма кола, но пък е доста по- подвижен и си играе с него на криеница и тем подобни игрички. С баба извършват основно домакинска работа и се учат да четат. Надявам се бързо да минава този период, че е много неприятен #Cussing out

# 43
  • Мнения: 58
И на моя бабите са му любими, защото му вървят по гайдата...ама това е до време.

# 44
  • Мнения: 382
Знаеш ли как е заспал снощи?
Легнал в торбата върху гърдите му-и после Жоро го прехвърли в креватчето, представяш ли си?

ДА,много добре си представям Crossing Arms Снощи при нас се получи почти същото,само че Иван беше легнал с главата си върху главата на баща си и върху гърба му Shocked Ей така беше заспал и аз го преместих,че то щеше да се изкриви горкото.
Дори сега стана(той си ляга рано) и аз тръгнах да го гушна и той сънен,но вика НЕ татааааа Crossing Arms

Сори,че малко на чат го обърнах,но исках да ти кажа НЕ СИ САМА Laughing

Татето има някои екстри, които мами няма-например, кара хубава и интересна кола, а мами-не.
По-силен е и предлага доста често "по-силови" и респективно по интересни занимания.
Много е по-търпелив от мене...аз защо не съм е ясно, особено след работа.
Иначе по отношение на основните жалони на възпитанието му сме на едно мнение.

И при нас е така,и най-важното тата играе на Гол(футбол) с него.За възпитанието сме на едно мнение Peace

Общи условия

Активация на акаунт