Февруарски бебчета

  • 12 910
  • 358
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 47
Имам въпрос към момичетата, които са на АМ или се изцеждат - как и колко стерилизирате? Преди всяка употреба ли стерилизирате или може само да измиете шишетата и помпата? И относно замразяването на кърма - торбичките за замразяване са по 150-180мл, ама няма как да изцедя толкова наведнъж, смесвате ли кърма от няколко изцеждания и ако да - как съхранявате първоначалното количество? Искам всичко да е стерилно и сигурно, но ми е голяма хамалогия.

# 61
  • Мнения: 45
Здравейте мами! Бебчо е с много силни газове, плаче през голяма част от деня,свива крачета става целия червен. Заспива,но след малко започва да се напъва и се събужда с плач . Как облекчихте тези газове на вашите бебчета?

# 62
  • Мнения: 324
Аз след като използвам шише или помпа измивам и стерилизирам всеки път и остават така в стерилизатора до следващото ползване

Имам въпрос към момичетата, които са на АМ или се изцеждат - как и колко стерилизирате? Преди всяка употреба ли стерилизирате или може само да измиете шишетата и помпата? И относно замразяването на кърма - торбичките за замразяване са по 150-180мл, ама няма как да изцедя толкова наведнъж, смесвате ли кърма от няколко изцеждания и ако да - как съхранявате първоначалното количество? Искам всичко да е стерилно и сигурно, но ми е голяма хамалогия.

# 63
  • Мнения: 1 010
Мене също ме вълнува момента с цеденето и складирането. Аз материал имам ама избягвам да цедя по много и докрай, да не си докарам хиперлактация. Цедя по 70-100мл, но ми се иска да използвам целия плик, а той е към 150-180..

# 64
  • Мнения: 223
Момичета,
При тези от вас при който мина първата ваксина ,как протече?След поставянето имахте ли проблеми?
На нас утре ни предстой поставянето и съм притеснена 😊

# 65
  • София
  • Мнения: 481
И аз стерилизирам като Цвети...мия, стерилизирам и стоят в стерилизатора до употреба.

За съхранение на кърмата съм си взела едни контейнери с капачета на авент, но не стигат до фризера, защото нямам достатъчно количество.

Другата седмица сме на първа ваксина и не знам какво да очаквам. Много ми е гаден този период, да не кажа най-гадния. Колики и зъби не ме плашат толкова. С каката нямах проблеми, само на една ваксина ми е вдигала температура, та сега ще видим. Дано да мине всичко леко.

# 66
  • Мнения: 359
ох при нас е мазало защото детето ми не засуква правилно , не суче ореолата а само зърното така ми притиска кръвоносните съдове . Или пък се дави от струята брутално. Просто не се хранеше ок , минах консултанТИ , терапиии и квот може но се отказах защото имам и друго дете за грижа и не става тя таз.Получих запушване заради това и така .Малко е сложно това с цеденето е сега се цедя в колата на улицата посред хората но пък от друга страна имаме някакъв примерен график.

# 67
  • Мнения: 1 010
Силиконови зърна пробва ли? Аз от известно време съм с такива на Филипс и направо се родих.

# 68
  • Мнения: 100
Здравейте, мами!
Да попитам- сблъскахте ли се с крустите?
Как процедирате?

# 69
  • София
  • Мнения: 324
За съхраняването, аз днес сефте прибрах във фризера. От снощи и днес сутринта събрах изцеденото от две контейнерчета(трябва при смесване на кърмата да са с еднаква температура, бяха в хладилника) и преди малко ги събрах в едно пликче за фризера.
Въпрос за носенето в раница, моята девойка все седи с лице към гърдите ми, обръщам й главата настрани, но тя пак я завърта в изходна позиция, пък нали казват, че така може да се задуши ... как се оправяте вие?
Вашите бебета колко бяха наддали за първия месец ?

# 70
  • Мнения: 26
За наддаването сме качили 1230гр.Днес правим 1 месец.
Аз имам друг въпрос за тези,които дават Биогая,от кога започнахте приема и вие ли преценихте или Ви го изписаха?

# 71
  • Мнения: 41
Здравейте, на нас ни изписаха Линекс, но след липса на подобрение си самоназначихме Био Гая. Отново няма подобрение. Точно в момента ми се гърчат и червенеят на рамото. Истината е че аз хапвам доста млечни, сутрин кисело мляко и предполагам и това има значение... Simple Smile
И аз имам питане относно погачата? Наистина ли нищо соленичко не слагате на трапезата? Имам чувството, че на гостите ще им прилошее Simple Smile

Последна редакция: чт, 21 мар 2024, 17:13 от BilungaM

# 72
  • Мнения: 324
Ние за 1 месец бяхме качили почти килограм, на смесено хранене сме, но за мен е важно педиатърката да каже, че всичко е наред, има бебенца, които качват по- малко и по- бавно наддават, но това по никакъв начин не трябва да тревожи майките, ако всичко е наред🙂

# 73
  • Мнения: 24
Дами, какво ви казват педиатрите за витамин К? Знам, че се дава в родилното, но и още веднъж на 4та седмица, ако не ме лъже паметта.

# 74
  • Мнения: 324
На нас на прегледа на 1 месец педиатърката ни даде пак вит К

Общи условия

Активация на акаунт