Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - тема 84

  • 32 747
  • 858
  •   1
Отговори
# 795
  • UK
  • Мнения: 1 953
За морските дарове на мен изрично ми казаха, че са забранени, дори добре приготвени. Не заради друго,а защото мекотелите съдържат голямо количество РНК и ще се получи дисбаланс в организма на бременната жена, който може да доведе до увреждания на плода. Има доста проучвания по темата, може да се поразровите. Лично аз много обичам всякакви морски дарове и това ми е може би най-трудното ограничение, но за 9 месеца няма да ми стане нищо, ако не ям.

По какъв точно механизъм това РНК ще предизвика дисбаланс в нечий друг организъм? Съжалявам, но това е пълен абсурд.

Морската храна е не само позволена, но и силно препоръчителна за бременни, с определени ограничения.

# 796
  • Sofia
  • Мнения: 4 146
Има достатъчно информация кои риби имат ниски нива на живак (за тях няма проблем) и кои са с високи (като риба тон, акула и т.н).
Консумация на миди аз не бих си причинила - те чистят морето от отпадъци. Това ли искате да консумирате по време на бременност.
Проблема със скаридите е следния: дори и да ядете скариди дълго време без проблем - във всеки един момент могат да се окажат силен алерген и да доведат до задушаване и т.н.
Всеки да консумира каквото си реши, но помислете малко поне в този период.

# 797
  • Мнения: 4 206
Аз за себе си избягвам рибите и морските. Яде ми се, но понякога информацията е противоречива и не ми се рискува. Още малко и ще си хапвам от всичко. Омега 3 и 6 набавям с конопено семе, колко се набавя вече не знам, но го добавям всяка сутрин в мюслито си. Става като добавка и за салати. Има лек ядков вкус.

# 798
  • Мнения: 165
Аз лично риба обожавам и консумирам редовно, морксите дарове съм ги ограничила. Това за РНК-то разбирам,че ви е странно, на мен пък ми звучи изключително логично в момента, в който произвеждаш ДНК-то на друг организъм. Допитайте се до вашите лекари и специалисти, ние тук споделяме кой какво чел,чул. Статии в интернет по всякакви теми има много, не всички достоверни Wink
А за мидите и скаридите, Вафличка е казала много добре. Според мен нищо няма да ни стане да проявяваме малко здрав разум за този кратък период. Естествено, ако хапнеш 2-3 калмара няма да умреш, не случайно има препоръчителна доза.
А омега 3/дха и епа/ пия от начало на бременността на Nordic Naturals така или иначе.

# 799
  • Мнения: 848
Въпросът е също в това, че много често особено по заведенията, пък и по магазините рибите и морските дарове са старички и особено при бременни е опасно, ако се получи натравяне.
Аз от лидл съм купувала развалени скариди.

# 800
  • Мнения: 38
Здравейте момичета имам нужда от вашата помощ. След като ни даваха 1% шанс да забременея с инвитро и два те успешни опита съм забременяла по естествен път. Днес съм 4+4г.с.  ЧХГ на 23.05. беше 336; на 24.05. - 457; на 25.05. - 631 а днес на 27.05. - 1018. На 24.05. Бях на дежурен кабинет в Щерев но нищо не ми каза за прогестерона. Днес го пуснах и ми се струва нисък. Какво ще кажете вие за тези изследвания прогестерон и естроген? Трябва ли да приемам допълнително и ако да по каква схема да започна? Само таблетки ли или и да включва инжекции. Имам час за установяване на плоден сак в четвъртък но не искам да чакам до тогава. Много съм притеснена да не го загубя. Благодаря предварително.

# 801
  • София
  • Мнения: 1 500
Прогестеронът е абсолютно нормален за седмицата, идеален е. Дали в даден момент ще се наложи прием - само АГ ще прецени след изследвания.
Естроген - никакъв смисъл да го изследваш.
Ето таблица за нивата на прогестерона по седмици от мой АГ:

# 802
  • Мнения: 103
Привет, прогестеронът може както инжекционно така и орално и вагинално да се приема. НЕ е препоръчително да се започва по лично усмотрение или съвет във форум. Аз бях със сходни стойности след ЗЕТ и бях и инжекционно, и вагинално, НО ми беше част от общата терапия, заедно с още 6 други препарата.

Ако имате съмнения относно компетентността на прегледа, имате неотговорни въпроси и не Ви се чака следващия преглед отидете при друг лекар. Това е най-разумното действие щом имате притеснения.

Здравейте момичета имам нужда от вашата помощ. След като ни даваха 1% шанс да забременея с инвитро и два те успешни опита съм забременяла по естествен път. Днес съм 4+4г.с.  ЧХГ на 23.05. беше 336; на 24.05. - 457; на 25.05. - 631 а днес на 27.05. - 1018. На 24.05. Бях на дежурен кабинет в Щерев но нищо не ми каза за прогестерона. Днес го пуснах и ми се струва нисък. Какво ще кажете вие за тези изследвания прогестерон и естроген? Трябва ли да приемам допълнително и ако да по каква схема да започна? Само таблетки ли или и да включва инжекции. Имам час за установяване на плоден сак в четвъртък но не искам да чакам до тогава. Много съм притеснена да не го загубя. Благодаря предварително.

# 803
  • Мнения: 849
Здравейте, връщам се с обратна връзка с зацапването, зацапването продължи три дни и днес влязох в болницата на терапия с но шпа и дуфастон, надявам се всичко да е наред, точицата е пораснала има си плодно сакче, вас задържали ли са ви в болница с зацапване и как преминаха нещата? Надявам се да нямам проблеми за напред

# 804
  • Мнения: 90
Здравейте, връщам се с обратна връзка с зацапването, зацапването продължи три дни и днес влязох в болницата на терапия с но шпа и дуфастон, надявам се всичко да е наред, точицата е пораснала има си плодно сакче, вас задържали ли са ви в болница с зацапване и как преминаха нещата? Надявам се да нямам проблеми за напред
Здравей,аз бях за три дни в болница за зацапване.Не спря изведнъж,но всичко беше наред.Повече почивка,лежане и така сега щом си в болница няма от какво да се притесняваш стискам палци всичко да е наред и при теб

# 805
  • Мнения: 849
Здравейте, връщам се с обратна връзка с зацапването, зацапването продължи три дни и днес влязох в болницата на терапия с но шпа и дуфастон, надявам се всичко да е наред, точицата е пораснала има си плодно сакче, вас задържали ли са ви в болница с зацапване и как преминаха нещата? Надявам се да нямам проблеми за напред
Здравей,аз бях за три дни в болница за зацапване.Не спря изведнъж,но всичко беше наред.Повече почивка,лежане и така сега щом си в болница няма от какво да се притесняваш стискам палци всичко да е наред и при теб
Много благодаря за отговора, успокоих се като дойдох тук

# 806
  • Sofia
  • Мнения: 4 146
Здравейте, връщам се с обратна връзка с зацапването, зацапването продължи три дни и днес влязох в болницата на терапия с но шпа и дуфастон, надявам се всичко да е наред, точицата е пораснала има си плодно сакче, вас задържали ли са ви в болница с зацапване и как преминаха нещата? Надявам се да нямам проблеми за напред
Здравей,аз бях за три дни в болница за зацапване.Не спря изведнъж,но всичко беше наред.Повече почивка,лежане и така сега щом си в болница няма от какво да се притесняваш стискам палци всичко да е наред и при теб

Като цяло може и у дома да си почивате, но явно е държавна болница и точат пътеки.
Дано приключи по-бързо престоя.

# 807
  • Мнения: 849
Здравейте, връщам се с обратна връзка с зацапването, зацапването продължи три дни и днес влязох в болницата на терапия с но шпа и дуфастон, надявам се всичко да е наред, точицата е пораснала има си плодно сакче, вас задържали ли са ви в болница с зацапване и как преминаха нещата? Надявам се да нямам проблеми за напред
Здравей,аз бях за три дни в болница за зацапване.Не спря изведнъж,но всичко беше наред.Повече почивка,лежане и така сега щом си в болница няма от какво да се притесняваш стискам палци всичко да е наред и при теб

Като цяло може и у дома да си почивате, но явно е държавна болница и точат пътеки.
Дано приключи по-бързо престоя.
Да, държавна е, хубавото е, че моята гинеколожка е тук в отделението и поне ми обръща внимание, всяко зло за добро, щом трябва ще лежа 😅 предпочитам да съм си вкъщи, но за съжаление..

# 808
  • Мнения: 45
Аз до миналата сряда бях в болница, държавна, след зацапване. Важните лекарства си ги купувам аз - не се дават от болницата, наливаха ме със системи, биха ми обезболяващи от рода на но шпа. Направиха ми изследвания, които преди това ми ги бяха правили в Щерев, но наистина и източване на ЗК. Най-важното е, че трябва почивка, лежане и търпение. Щом ме изписаха от болницата не ми беше спряло зацапването…. Така че плавно ще отшуми. Следвайте си препоръките на лекаря.

# 809
  • Мнения: 849
Аз до миналата сряда бях в болница, държавна, след зацапване. Важните лекарства си ги купувам аз - не се дават от болницата, наливаха ме със системи, биха ми обезболяващи от рода на но шпа. Направиха ми изследвания, които преди това ми ги бяха правили в Щерев, но наистина и източване на ЗК. Най-важното е, че трябва почивка, лежане и търпение. Щом ме изписаха от болницата не ми беше спряло зацапването…. Така че плавно ще отшуми. Следвайте си препоръките на лекаря.
Да, каквото ми каже лекаря това, иначе пари не са ми търсили за нищо

Общи условия

Активация на акаунт