Пубертетът при момчетата - тема 16

  • 8 942
  • 188
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 3 283
Гласът му е детски на 13 години и 7 месеца. На моменти звучи все едно преграква и после се оправя. Познати деца на 12 бяха с мутирали гласове.

# 106
  • Мнения: 23 112
Промяната на гласа също търпи време.Не става изведнъж.Започва по някое време, съобразено с повишаването на хормоните:

# 107
  • София
  • Мнения: 6 154
Здравейте, следя ви от известно време Blush. Синът ми е на 14, наближава 15. Гласът му си е кажи-речи същият, даже понякога се притеснявам нормално ли е. Сам си го удебелява от време на време, защото някой му се подиграл как звучи. Има ли по-късно мутирали?

# 108
  • Мнения: 6 497
Има. Моите взеха да бучат след 15-16.

# 109
  • Немция
  • Мнения: 6 919
Зависи кога започва пубертетът.
Сред приятелите на малкия има момче на 12, което е с мутиращ глас. Моят син на 11(скоро 12) не е навлязъл в пубертета дори.

При големия, на 14(наближава 15), има наченки на мутиране- сред чужди хора, сред приятели говори с една тоналност надолу Smile, тоест звучи по-мъжки, сред нас нормално.
Навлезе в пубертета на навършени 13 горе-долу.

Последна редакция: вт, 16 апр 2024, 14:14 от Бибит

# 110
  • София
  • Мнения: 5 293
Здравейте, следя ви от известно време Blush. Синът ми е на 14, наближава 15. Гласът му си е кажи-речи същият, даже понякога се притеснявам нормално ли е. Сам си го удебелява от време на време, защото някой му се подиграл как звучи. Има ли по-късно мутирали?

15 г, нищо още

# 111
  • София
  • Мнения: 6 154
Благодаря. Оставаме в очакване. Simple Smile

# 112
  • Мнения: 3 283
Имам спомен за моите съученици - имахме общо 6 момчета в класа в гимназията. Половината на 15 не бяха с мутирали гласове.
През есента водих сина ми при ендокринолог, защото се опасявах, че е слаб. Сега е качил доста, де.
Жената ми каза, че процесите при него са съвсем в началото и ще се случат, когато са се случили при баща му и мен. При мен например всичко стана много по-късно.

# 113
  • Мнения: 361
Големия ми син се води пред-пубертетна възраст, но в класа му има момчета, които аха-аха могат да ми минат за набори, в същото време има и такива, които имам чувството, че от детската градина са ги довели - така че всичко е много индивидуално и относително. Ако като цяло няма други симптоми това не трябва ни най-малко да ви тревожи. Пубертета се отразява по-много различни начини на всеки и тече по различен начин. Аз например кажи речи до към казармата писках, даже ми се смееха, че съм огромно мъжище, пък с тънко гласче, то и сега гласа ми не е много плътен.

# 114
  • Мнения: 23 112
И на големия ми син не е плътен гласът.

# 115
  • Мнения: 881
На 15 е големият ми син и поне от една година гласът му мутира (ужасно е, понякога не го разбирам какво говори:). Аз пък се чудя до кога продължава?

# 116
  • Мнения: 69 004
На 13г. е синът ми...  боботи му яко гласа. Почна някъде на 12г като беше..
Скоро гледах клипче от преди 3г...съвсем детско му е там гласчето.

# 117
  • Мнения: 3 283
А на някой стана ли му комплекс от брекетите? Днес ги сложиха на сина ми и като говори и се смее, не си отваря устата, за да не се виждат. Един негов съученик веднага му каза, че са грозни.

# 118
  • София
  • Мнения: 5 293
А на някой стана ли му комплекс от брекетите? Днес ги сложиха на сина ми и като говори и се смее, не си отваря устата, за да не се виждат. Един негов съученик веднага му каза, че са грозни.

Напротив, дори е мода, едва ли не статус символ. Избират си цветове на ластиците и т.н. Не беше първото дете в класа с брекети, ако има значение.

# 119
  • Мнения: 69 004
Аз носих скоби в училище и се усмихвах със затворена уста само. Няколко години чак след като ги махнах, си позволих да се смея с отворена уста. Тоест беше дълъг процес при мен, и труден. Комлекс си ми беше де..скобите. но това беше мноооооогоооо отдавна Simple Smile

Но сега с брекетите е друго, то нали почти е модно да носиш.
И все пак някои деца са по-чувствителни, повече се влияят от чужди приказки/коментари и е възможно да им е комплекс. А не трябва. Говори му че не е срамно, не е грозно..в тази насока. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт