Какво стана с форума?

  • 12 904
  • 122
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 578
Знам, че е имало много теми с подобни размисли, но са останали назад във времето.
Та, какво стана с този форум?
Защо няма къде да обсъдим гащите на Шанталчето и има ли ги и къде изобщо са те?
Защо не може да се дразним интелигентно след като приспим децата и си сипем чашката с вино?
Защо бг-мама придоби нов облик и изгуби обединяваща си сила или по-скоро хората се промениха и вече не се вълнуват от гащи, вино и обединение?

# 1
  • София
  • Мнения: 13 461
Вероятно хората са други.
Аз съм във форума от 2017 г. и нищо не ми говорят нито гащите, нито Шанталчето.

# 2
  • Мнения: 120
Форума преди беше място за разговорка и обмяна на информация. Сега е машина за пари.

Какво стана с Шанталчето всъщност? Разсърди ли се и се оттегли?

# 3
  • Мнения: 1 578
Аз следя форума от 2008г.
Децата на "Мамма" и "Татти" още бяха малки.
Дори не знам дали "Мамма" и "Татти" са същите, защото форумът смени собственост и облик и всичко.
Но наред с това се смениха и много други неща, които лично аз определям като липса.
Липсва ми нещо във форума и не знам дали това е само чувство, макар и носталгично, или просто животът се е променил и никой няма нужда от старите времена.

Лъки, Шанталчето верятно вече е остаряла, както всички ние. Или просто е надушила нещо необичайно и си е  заминала по нейните земи Joy

# 4
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 016
Също нямам представа нито от гащите, нито от потребителката, явно по това време не съм била активна във форума. Но разбрах идеята. Хората са други, да, различни са. Масово младите хора тук пускат теми за депресии, АД, сериозни психологически и психически проблеми. Дори напоследък ми минават мисли да напусна окончателно форума, натоварва ме, хората ме напрягат, вместо да ми е приятно и разтоварващо...

# 5
  • Мнения: 6 497
Форумът вече не е форум, а информационна платформа. Целите му са други, собствениците са други. Преди беше място за взаимопомощ. Сега е нещо, носещо пари. Преди пишехме и четяхме с идеята, че помагаме на себеподобни, получаваме помощ от себеподобни, че се развличаме и разнообразяваме беззъбо и безопасно. Сега пишем, четем, лайкваме и носим пари с всеки клик на този, който притежава информационната платформа, бивш форум.

# 6
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 297
Не знам от какво са се вълнували хората преди, но сега определено си има интерес по гащи, вино и обединение ако това са ти интересите.

# 7
  • Мнения: 120
От 2006 съм тук, не винаги редовно. Последните години влизам само в забавни и позитивни теми, ненатоварващи и на принципа мога и без тях.

# 8
  • Мнения: 1 578
Не знам от какво са се вълнували хората преди, но сега определено си има интерес по гащи, вино и обединение ако това са ти интересите.
Моите интереси са разностранни и съм любопитна.
Благодарение на това във форума открих и темите, които ми помогнаха, за да имам деца.
Сега, търсейки информация, ми излизат само стари теми.
А и гащите няма къде да се обсъдят обединено след виното...
Mössbauer effect, лайкнах те и допринесох. Но къде е възвръемощстта лично за нас като потребители?

Последна редакция: сб, 30 мар 2024, 15:23 от Лайкa

# 9
  • Мнения: 3 227
Хората се преместиха в социалните медии, във ФБ, а тук във форума бяха допуснати и много управленски грешки. В момента цензурата и масовото триене допринасят за лошата атмосфера.

# 10
  • Мнения: 1 578
Наивнице, ще ни затрият темата като сме директни.
Фб умря вече.
Но форумът умря преди него.
Има ли шанс да се възроди отново или трябва да чакаме заместващите опции?

# 11
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 297
Сега, търсейки информация, ми излизат само стари теми.
А и гащите няма къде да се обсъдят обединено след виното...
Еее, винаги може да отвориш тема и да зададеш въпроса си. Иначе форумът си е отражение на обществото, на мен това ми е интересно.

# 12
  • Melmak
  • Мнения: 3 180
Форумът е машина за пари. Платформа за реклама. Модерацията е силна и пристрастна, за да се брани неутралното пространство за реклама. Бг мама има много партньори и много теми са неудобни, никой не иска рекламодателите да избягат, защото те носят пари. Това е. Форумът няма дух. Пишеш нещо и веднага те трият, както ще изтрият и това неудобно мнение.

# 13
  • Мнения: 3 227
Лайка, според мен форумите като формат си отиват. Заместени са от снимки, видеа, рийлс и тем подобен "контент". Хората вече и не могат да пишат. Това ме натъжава, защо наистина мразя социалните медии, а ми се общува.

# 14
  • София
  • Мнения: 38 660
Хммм. Много ме изкефи как си споделяхме в темата за Токсичните партньори. Жалко, че я заключиха.

# 15
  • Мнения: 20 025
Да. Точно онази тема беше супер полезна, за да си сверяват различни хора часовниците. Нямаше хейт и обиди, но авторката поиска да се заключи. Явно не получи достатъчно внимание. Много емпатично в кавички. Може да се пусне подобна.
---
Форумът работи по пазарните правила. Разбирам го. Но лично мен така ми е безличен, няма дух и персоналност. Всеки дръзнал да прояви лични качества се трие.

# 16
  • Мнения: 18 626
Всички форуми и изобщо интернет-общности са различни в сравнение с преди 15-20 години.
Пиша във форуми горе-долу от началото на съществуването им на български език - сменят се поколенията, потребителите се променят, тонът на общуване, темите - също.

# 17
  • София
  • Мнения: 23 107
Този форум отдавна не е онзи форум, където можеше да си кажеш всичко, което мислиш. Свобода на словото ли! Не мислА.
Весело беше с гащите на Ша. Сега е толкова стерилно и скучно, че няма накъде повече.

# 18
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 297
Сега е толкова стерилно и скучно, че няма накъде повече.
Ми зависи кои теми четеш. В потребителските групи не е скучно, нито в политиката и темата за мигрантите е стерилно.

# 19
  • София
  • Мнения: 35 204
Спам темите си съществуват, може да обсъждате каквото искате, липсват ми само петъчните палави.

Иначе с форума нищо не е станало, станало е с вас - пораснали сте.
Виждам цинизъм в потребители, които са били супер свежи и ведри характери, една тежест, умора натрупана, превърнали се в нещо неприятно.
Други са си вечните “фалшиви герои”, трети менопаузата им бра лайката. Има и прекрасни хора, съхранили същността си през годините и в момента носят форума на плещите си, защото малките нямат капацитет.
Та…. всичко си е същото, но ние не сме. Носталгия му викам.

# 20
  • Мнения: 434
Форумът е машина за пари. Платформа за реклама. Модерацията е силна и пристрастна, за да се брани неутралното пространство за реклама. Бг мама има много партньори и много теми са неудобни, никой не иска рекламодателите да избягат, защото те носят пари. Това е. Форумът няма дух. Пишеш нещо и веднага те трият, както ще изтрият и това неудобно мнение.

Споделям напълно мнението ви.

# 21
  • София
  • Мнения: 35 204
Какво не ви харесва в модерацията и защо?

# 22
  • Мнения: 13 147
Като гледам че съм се регирстирала през 2006та... то нищо не е същото от тогава. Сегашните социални медии просто ги нямаше, форумът вярно служеше и вместо тях в началото.
Беше и с много по-малък брой потребители, освен това, една малка общност си беше.
Хем беше по-дефиниран и с цел, повече натежаваше това от което му идва името, но хем беше и много весело "място" наистина. И на мен ми липсва, но не съм убедена че е можело да се запази всичко по такъв начин, дори и да не бяха факторите откъм реклами и модерация, които се споменаха. Интернет пространството като цяло изглеждаше по съвсем различен начин преди 15-20 години. Освен че и не съвсем пък не сме същите Grinning

# 23
  • Мнения: 185
Все същия си е. От преди съм бил тук,леле какво съм изчел.
Забавата е на макс. Само едно кокалче да се пусне  и става патардия

# 24
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Ама то нищо не е същото каквото е било. Животът върви напред, хората се променят или направо сменят, навлизат нови тенденции, нови теми, нови потребители. Съответно и форумът, съвсем закономерно, търпи промени.
Само погледнете за последните 5г колко много са се променили социалните мрежи, съдържанието, апликациите и всичко.
Не ви ли се е случвало да се натъкнете на спомен отпреди 7-8г и да си кажете "wtf?!,  как съм могла да се вълнувам от тези неща, или да изглеждам по този начин?!".
Та, не разбрах какъв точно е проблемът на авторката- гащи, Шанталчета?! Какво трябва да се очаква, да се обсъждат едни и същи неща с едни и същи хора десетилетия напред? Едва ли.

# 25
  • Мнения: 25 712
Жалба за младост май е темата... Свиквайте, ЕГН-то не прощава. Simple Smile

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 1 261
То това май остана единстеният активен форум в България. Надничам в един друг, където пишех чат-пат, но тъжна картинка - една жена сама си пише, пуска поздрави за добро утро. А тука е оживено - има интензивно пишещи по разни теми, има такива, които са си харесали една - две теми и ми е приятно като отворя и ги видя там. Много хора помагат я за готвенето, я за задачите по математика на детето, я за нещо друго. Предимно вечерно време са пързалките и драмите. И особено, ако авторката не изчезне яко дим, което се случва често, става наистина интересно. Тук - таме се усеща една заедност във форума. Отдавнашните потребителки, които пишат от сладкото "едно време" сякаш останаха малко. Като цяло хубавото минало май винаги липсва.

Последна редакция: сб, 30 мар 2024, 21:31 от Ябълкова

# 27
  • Мнения: 13 865
Това много ми заприлича на - "младото поколение за нищо не става"  във "форумен вариант".
Честно казано нищо не ми липсва, не виждам и промяна. Вероятно зависи от това кой какво търси тук. Не съм търсила нещо особено,  не търся и сега. Ако нещо ми трябва като инфо най-често го намирам тук или поне намирам повече ориентир как да продължа нататък в търсенето на каквото ми трябва. Хубавото, че сега съм по-информирана и ми е по-лесно да отсявам значещото от незначещото.
П.С.от 2006 във форума

Последна редакция: нд, 31 мар 2024, 00:16 от _re_ge

# 28
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 297
Арменския поп пак ще бъде много зает.

# 29
  • Мнения: 20 025
Не знам. Аз съм сравнително отскоро тук. Но за мен последните години изчезнаха култови потребители, които бяха интересни и с изявена индивидуалност. Не мога да ги нарека отрицателни или положителни, защото те са достатъчно колоритни да са и двете. Това обезличава форума, да. Едни и същи сравнително посредствени отговори или политкоректни нагласания на мнения.
Така се губи от същинат ана темите.
Предполгам са баннати или просто им е писнало. То няма особен смисъл да влагаш страст в някоя тема и да минат и да затрият  всичко, нали? По-интелигентните се оттеглят.
А форумът си работи така или иначе с регулярните темички за пазаруване, парцалки, козметики. Simple Smile) Няма нужда от персони, има нужда от потребители.
Участвала съм в какви ли не форуми, да, сега всичко е различно, и онези форуми ги няма, но и това не е форум за дискусии вече, а за реклама и платени рубрики. Като цяло е скучно, да. Тук-таме има проблясъци. Откъм нещо наистина като дискусии.
Иначе, за справка каква боя да си купи човек или кой зъболекар се е издънил, е екстра. Simple Smile

# 30
  • Мнения: 996
От 2 години съм във форума и честно казано го намирам за много приятно и полезно място. Всеки потребител и тема си имат чар ахаха 😊

# 31
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 297
Ами и аз съм от около 2г или малко повече и се забелязва промяна, не изглежда да е въпрос на поколения за толкова кратко. Но поне съм в крак с новините 😁

# 32
  • Мнения: 10 582
Аз пиша от 19г
Изгледала съм си и двете деца тук.
Преди ми харесваше много повече, но...

# 33
  • Мнения: 6 530
Аз съм във форума от близо 4 години (поне регистрирана от толкова). Реално чета от много повече, но не съм се включвала с мнения. Първоначално се престраших да пиша в 1-2 теми, след това и в повече.
Бях чувала доста шеги за БГ Мама, но форумът ми помага - има изключително много информация. Все пак е важно да се филтрира истински полезното. Повечето съфорумници са адекватни, има много интелигентни хора, които дават добри съвети.
Наскоро си бях била шута за няколко месеца, не знам и аз защо. Но пак се върнах към активния си живот тук 😃 Не съм забелязала разлики, но и не чета всичко.

# 34
  • Другата България
  • Мнения: 37 625
Форумът вече не е форум, а информационна платформа. Целите му са други, собствениците са други. Преди беше място за взаимопомощ. Сега е нещо, носещо пари. Преди пишехме и четяхме с идеята, че помагаме на себеподобни, получаваме помощ от себеподобни, че се развличаме и разнообразяваме беззъбо и безопасно. Сега пишем, четем, лайкваме и носим пари с всеки клик на този, който притежава информационната платформа, бивш форум.
Категорично не е вярно това. Или поне не е вярно за всички, хващам се за мнението именно заради множественото число.
Лично аз, а и не само аз в този форум съм получила толкова помощ от непознати хора, колкото не съм получила в реалния си живот от познати. Нееднократно сме ставали свидетели на това как за дни благородна кауза или помощ за съфорумка/семейството ѝ обединява стотици потребители. Нееднократно четем по темите “форумът е сила“. Нееднократно четем как познанства и приятелства, създадени и намерени тук, продължават с години и остават за цял живот.
Всеки намира това, което търси. Ако е влязъл тук, за да търси нещо.
И да, ако е влязъл да потърси помощ - ще я намери. Защото има от кого.
Ако иска да окаже такава - ще го направи. Защото има на кого.
Ако иска да се развлича “беззъбо“ - също има къде, как и с кого.

Проблемът е, че много хора отъждествяват това да се развличат “беззъбо“ с онова - да “избиват зъби“ на другите без това да има последици. Защото всеки се чувства единствен и с права, а задължения йок. Елементарна хигиена на виртуално общуване имам предвид. И все някой друг ни е виновен за липсата на такава.

Всеки клик, лайк и “донесен лев“ на пусти собственици е доброволен акт все пак, не мисля, че има някой, който е насилен да прави тези “лоши“ дейности, пък било то и с пореден профил във въпросната информационна платформа........

# 35
  • Мнения: 478
Аз съм на мнение че попринцип форуми като явление отминават. За съжаление, защото много харесвам този тип комуникация. Струва ми се че млади хора сега избират други опции за общуване - инстаграм, групи в различни мрежи... Затова форуми "остаряват" и стават по-малко активни. Поне в моята страна (Беларус) виждам такава картина.
И още като идея... На мен тук ми някак липсва нещо като "тема без тема". Т.е. тема където хората идват просто за да "се виждат" и разговарят за всичко и за нищо Simple Smile

# 36
  • Мнения: 12
Различен е форума. Няма уют. Изчезнаха култови потребители. Форумният език е друг. Трие се яко. Форумът отдавна няма "душа", вече няма и "сърце".

# 37
  • Glasgow
  • Мнения: 4 463
Не знам дали е вина на форума или потребителите (различна генерация с различни разбирания). Точно същото оплакване скоро четох в британско-шотландска женска фейсбук група, някои потребители се познават от техния вариант на бгмама (mumsnet) и вече не пишат там, хем там няма такава цензура и все още е форум. Казват, че вече не е толкова забавно, че всичко се приема прекалено сериозно и крайно, анализира се. Дори да споделиш забавна ситуация с партньор/колега/познат се започва- газлайтва те, патронайзва те, зарязвай го и се спасявай, ако е колега- репортвай го, това е ужасно.
Шанталчето липсва, да, имаше и друг образ, не помня Пепеляшка ли да беше, сигурно защото мъжете, които стояха зад образа вече имат други занимания Simple Smile

# 38
  • Мнения: 2 646
Във форума съм от 2006 г, децата си огледах с форума. Помня Шанталчето и гащите й ( беше доста свежа потребителка, между другото), както Сирената и Красимира. Ставаха доста интелигентни дискусии, сега четем  предимно  драми за импотентни  мъже и озлобените им жени. Наистина си личи, че генерацията вече е друга.

# 39
  • Мнения: 1 073
Е хайде кажете най-после каква е историята с тия гащи, умираме от любопитство!

# 40
  • Мнения: 2 646
Имаше една потребителка Шантал, рускиня беше, често пускаше провокативни теми, които предизвикваха закачливи полемики. Тя самата беше доста предизвикателна и интересна. Пускаше теми, в които се обсъждаше бельо, френска любов, задна прашка. Готина беше.

# 41
  • Мнения: 54 635
Лайка, е как така си от 2008? Тогава с кой ник си била?
Странни са ми хора, които си закриха профилите и се появиха напълно инкогнито с нови? Thinking

На мен ми е много полезен форума и се радвам, че все още го има.
Нито с ФБ, нито с други форуми мога да го сравня. Не е като да не сме пробвали. Няма аналог просто.

За статистиката - от 2008 чета, от 2010 съм регистрирана.

# 42
  • Мнения: 12
Аз съм от 2007 година тук. Регистрирана и четяща. Винаги съм била с този ник. Не съм си закривала профила.  Имам няколко мнения. Сега ги няма. Не знам как стана.

# 43
  • Наблизо
  • Мнения: 6 177
Тук съм от близо 20 години вече,дойдох като дете.
Форумът много се промени оттогава.Голяма част стана доста траш,с гастролиращи пишещи..Преди години бяхме повече редовно пишещите.
Не мига много да се изкажа за модерацията и тн.,но май наистина станаха много обидчиви хората.
Аз бях видно джафкащо се куче,а банан съм имала само веднъж.И то наскоро.А хич не си мерех думите,нито пък мислех особено какво казвам.С Дева какви епични спорове сме имали (помниш ли,Дева,какво лапе зло бях Grinning  )
Вече пораснах и хич не ме влече да се джафкам.Вече идвам да се оплача и да кажа някоя друга глупост.

# 44
  • SF
  • Мнения: 21 323
Аз не съм посещавала темите със спамочат и не мога да направя разликата от преди и от сега. Колко преди връщате назад?
Сега има повече правила и това ми харесва. Не ми е приятно, когато всеки потребител може да ми каже всичко лично, което си намисли.

# 45
  • Мнения: 319
Еее, а какви аватари имаше едно време...ехеее...
Още помня изкачащата пазва на Тумба-лумба.
....и голата разходка на една мацка в Созопол , разказана в мунската тема.
Ееееех, времена! Сега хората си сложиха голямата цедка на устата/ клавиатурите, че отсрещната страна да не ги помисли за прости. Сега всички са възвишени, манифестиращи, благоДаряващи и блабла....Cry

Последна редакция: нд, 31 мар 2024, 17:20 от bobito0785

# 46
  • Мнения: 1 578
Лайка, е как така си от 2008? Тогава с кой ник си била?
Странни са ми хора, които си закриха профилите и се появиха напълно инкогнито с нови? Thinking

На мен ми е много полезен форума и се радвам, че все още го има.
Нито с ФБ, нито с други форуми мога да го сравня. Не е като да не сме пробвали. Няма аналог просто.

За статистиката - от 2008 чета, от 2010 съм регистрирана.
Deva, вече не помня. Само в темите за Брадъра пишех и четях, когато го даваха.
Доста по-късно започнах да си ползвам и другите теми във форума.

# 47
  • София
  • Мнения: 17 322
Екстра си е форумът, вие остарявате Joy от самото начало съм тук, вече сигурно 20 години стават. И все още тук е най-приятното място в нета. Само тук можеш да си коментираш предавания и сериали с нормален тон, без хейтърските истерии на ФБ например.
Да не говорим за приятелството и помощта, тази тема е безкрайна. Най-близките ми приятелки са дошли от форума в различни моменти.
Единствената промяна е, че се трие като за световно и то неща, които идея си нямам защо са изтрити. Например от вчера ми го няма пост, който казва, че не съм се сблъсквала с дискриминация на работа и сигурно съм късметлийка. Още си блъскам главата защо го няма Joy Съответно цели разговори от по няколко страници изчезват и темата започва да звучи шизофренично. Но това е следствие от това, което Мьос пише - вече е информационна платформа, която се грижи за рекламодателите си и няма как, трие се с голямата гума. Аз го приемам като цената, която плащам, за да съм на това приятно място.

# 48
  • Другата България
  • Мнения: 37 625
Ако постът ти е бил част от изтрита дискусия, вероятно това е причината.

# 49
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 297
Много станаха лъженките напоследък, и повторенията на едно и също в различна редакция което прави разговора не чак толкова интересен, но пък ми харесва да си разпозная поста преписан от някой друг, компенсира и пак става интересно 😁Любопитно ми е по принцип от какво се интересуват хората, какво ги вълнува, как гледат на света, какво ги привлича, какво не им харесва, в какви недоразумения изпадат, всичко е забавно.

# 50
  • София
  • Мнения: 17 322
Ако постът ти е бил част от изтрита дискусия, вероятно това е причината.

Не, стои си дискусията. Като затриват цели страници хич не се и чудя Joy

# 51
  • Мнения: 11 149
Чудя се защо авторите на такива теми никога не си задават въпроса "какво съм дала аз на форума" и чак после "какво ми дава той на мен".
Щото от историята им не виждам нито нещо полезно, нито интересно или забавно. Общо взето и с тях, и без тях - все същият е.

От 2008-а съм, и Шантал, и гащите помня, както и много "пребоядисвания" на потребители.

# 52
  • SF
  • Мнения: 21 323
Аз на форума нищо не съм дала. Чат-пат отговарям на някои въпроси за астрология, козметика, екскурзийки и дискутирам участници в тв предавания. Кликове съм дала на форума. Друго не са ми искали и не са очаквали от мен. Кликове.
На мене участниците във форума са ми дали същото, каквото и аз на тях - чета в козметичните теми, процедури разни, кой къде бил, какво си купил, доволен ли е, скъпо ли му е...

# 53
  • Наблизо
  • Мнения: 6 177
Аз също не съм дала кой знае какво.
Помагам понякога в теми за чужбина-учене и живеене.
Основно мрънкам и джафкам.

# 54
  • Мнения: 434
Какво трябвад а си "дал" във форума, за да се брои?

# 55
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Ха, де. Не се чувствам длъжна да давам нещо и да се раздавам на макс във форум.
Това все пак е платформа за обмяна на информация, не конкурс "Кой е по-по- най".

Последна редакция: пн, 01 апр 2024, 13:46 от VickyTaylor

# 56
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 297
Какво трябвад а си "дал" във форума, за да се брои?
информация

# 57
  • Мнения: 1 746
Форумът е едно от малкото места (казвала съм го и в друга тема), в която не се толерират платените тролове - който е във ФБ знае за какъв спам става въпрос, с политическите глупости и отделно същите лица, за да генерират трафик с доверие, коментират едно и също под новини и публични страници (сто и петдесет пъти "браво" едно под друго например).

Дано си остане така, по-добре да минава метла, отколкото оня троянски кон с троловете

# 58
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 463
Нещо става с форума Sad Няма първоаприлска тема от Как Сийка.

# 59
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 297
И един мармот завива шоколад.

# 60
  • София
  • Мнения: 17 322
Нещо става с форума Sad Няма първоаприлска тема от Как Сийка.

Има, как, за 20 годишните, които вече не могат да живеят с родителите си Simple Smile Не мога да дам линк, че съм от телефона.

# 61
  • Варна
  • Мнения: 36 727
Има! Посмях се от сърце.

# 62
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 297
Е то първи април вече е 365 дни в годината.

# 63
  • Мнения: 1 444
В момента цензурата и масовото триене допринасят за лошата атмосфера.
Това ме отврати и не бях стъпвала тук от години.
Бях пристрастен потребител от 2002 г., но сега влизам с нов профил само при спешна "голяма нужда" и конкретен въпрос.
Поне ми останаха някои интересни хора, като приятели в годините.
Отдавна непосещаващи това място също.

# 64
  • Мнения: 3 398
В момента цензурата и масовото триене допринасят за лошата атмосфера.
Това ме отврати и не бях стъпвала тук от години.
Бях пристрастен потребител от 2002 г., но сега влизам с нов профил само при спешна "голяма нужда" и конкретен въпрос.
Поне ми останаха някои интересни хора, като приятели в годините.
Отдавна непосещаващи това място също.
Какво означава мнения leet?

# 65
  • Мнения: 3 227
Какво означава мнения leet?

Стара компютърна шега, мненията на автора са точно 1337. 1337=leet. Който е писал кода на форума го е оставил.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Leet

# 66
  • Мнения: 3 398
Какво означава мнения leet?

Стара компютърна шега, мненията на автора са точно 1337. 1337=leet. Който е писал кода на форума го е оставил.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Leet
Мерси. Знаех едно време, но бях забравила….

# 67
  • Мнения: 25 712
В момента цензурата и масовото триене допринасят за лошата атмосфера.
Това ме отврати и не бях стъпвала тук от години.
Бях пристрастен потребител от 2002 г., но сега влизам с нов профил само при спешна "голяма нужда" и конкретен въпрос.


Е, когато масово хората влизат „по голяма нужда“, нормално е след себе си да оставят пейзажа оакан. Че и роптаят срещу тези, които им чистят оаканото.
Иначе да – идват, питат и изчезват. До следващия път. Все едно някой е длъжен да стои тук да дежури и да им помага. Като под помощ често се разбира някой да им чете глупостите, измислените животи, да им отговаря на идиотските въпроси или да им търси в Гугъл информацията, които сами могат да си намерят, но ги мързи.
Но пък имат и претенции, че това било форум за взаимопомощ. Само че помощта я разбират много едностранно. Всички са им длъжни – да им помагат, да ги забавляват... От тяхна страна – нищо. Освен да се държат като зрели хора и да се съобразяват, че все пак се намират на публично място, ама и това им се вижда много, та редовно реват от „госпожата“, която ги е наказала в ъгъла или им е почистила оаканото.
Без извинения.

# 68
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 297
Какво означава мнения leet?

Стара компютърна шега, мненията на автора са точно 1337. 1337=leet. Който е писал кода на форума го е оставил.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Leet
На някои потребители постоянно им е leet, това как става?

# 69
  • Мнения: 13 147
Ако пишат само в теми където не се броят мненията, ще си стои същата бройката, не се сещам за друг начин. Ако правилно си спомням, в някои раздели мненията не ги брояха, макар че отначало в тая бройка влизаха и мненията от клюкарника, но това съвсем в първите години.

# 70
  • София
  • Мнения: 35 204
Всички мнения се броят.

# 71
  • Мнения: 13 147
Възможно е аз да съм се заблудила тогава или пък да се е променило това по някое време. Бях останала с впечатлението че имаше теми или раздели, в които мненията не влизат в броя от който зависи ранга. Може пък откакто го направиха в различните раздели ранговете да са поотделно, да е променено и това.

# 72
  • Мнения: 11 149
Имаше,
както имаше и подфоруми, в които не можеше да се пише (например Туризъм), ако нямаш определено число "броими" мнения. Това отпадна преди много години.

# 73
  • Мнения: 1 747
Няма му нищо на форума. Хора, които нито съм чела, нито съм следила някога, са ми изпращали съобщения по практически въпроси, на които съм търсила отговор тук, за което съм благодарна.

Иначе си пиша, за да си упражнявам писмения български. Няколко пъти ме хванаха в грешки, и оттогава опитвам да пиша по-внимателно, та пак ми е полезно.

Нямам никакви очаквания иначе, който иска да споделя нещо, може да го прави и е добре да го прави без да очаква каквото и да е в замяна. “Полезно” може да е всичко - от практически съвет за пътуване, до опит да разбереш диаметрално противоположно мнение.

Имам разни дребни неща, които леко си ме дразнят тук разбира се, но от известно време рядко се учудвам вече.

Но ми липсват мненията на няколко потребителки, които не са вече тук, а харесвах през изминалите две години. Няколко други също са ми интересни, особено тези, които понякога ме изненадват с неочаквани мнения и така и не разбирам дали аз съм “сгафила” в преценката си или просто те са си позволили лека фриволност да изразят нещо неочаквано извън установения си форумен имидж. Но като цяло, всичко е точно така, както и трябва да бъде Blush.

# 74
  • Мнения: 1 444
Има хора, които с годините стават толкова кисели, че чак ти се насълзяват очите.

# 75
  • Мнения: 54 635
И ти такава метаморфоза претърпя, че не е за вярване.

# 76
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 297
Има хора, които с годините стават толкова кисели, че чак ти се насълзяват очите.
Ми такъв е тренда сега, инстаграм, тик-ток, все киселяци имитираме, ретро е да си щастлив, не се котират такива работи.

# 77
  • SF
  • Мнения: 21 323
Всичко тече, всичко се променя.
Т. Живков
Simple Smile

# 78
  • Пловдив
  • Мнения: 14 681
Аз на форума нищо не съм дала. Чат-пат отговарям на някои въпроси за астрология, козметика, екскурзийки и дискутирам участници в тв предавания. Кликове съм дала на форума. Друго не са ми искали и не са очаквали от мен. Кликове.
На мене участниците във форума са ми дали същото, каквото и аз на тях - чета в козметичните теми, процедури разни, кой къде бил, какво си купил, доволен ли е, скъпо ли му е...
+1. (Само без астрологията, де. Grinning)
Какво изобщо има да се дава на форум, освен кликове и постове, и все едно ако сме дали нещо на форума (и на светът, и на вси бгмами постове да четат), ще имаме право на повече претенции. Rolling Eyes

# 79
  • Мнения: 7 113
Joy сладури.

# 80
  • Мнения: 17 638
icq mirc skype фейсбуци и тем подобни идват и заминават. дец лайф. така е и с форума. пораснахме и отговорностите се увеличиха. повече отговорности е равно на по-малко забавление

# 81
  • Мнения: 13 865
Според мен форумът е по-скоро има "вземане",  на който каквото намери за полезно. Но в последно време, хора, които искат да "вземат" искат направо да им се изсипе в главата с точките и запетайките.

# 82
  • Мнения: 25 712
Ще вземеш, ако някой е дал. Иначе няма откъде да се вземе.
Всички новаци реват „ама нали е форум за взаимопомощ“, но имат предвид само вземане, не и даване на помощ.
За скучаещите сеирджии и воайорите на чужди гащи няма какво да коментирам. Всеки с интересите си.
Не че не могат и те да си покажат гащите, щом толкова ги влече...

# 83
  • Мнения: 4 431
Е, че е различно от преди, различно е.

Липсват ми прекрасните емотикони, имаше и много забележителни никове, а понякога попадам на много хитови, забавни и нестандартни стааари теми.

# 84
  • Бургас
  • Мнения: 6 606
Е, че е различно от преди, различно е.

Липсват ми прекрасните емотикони, имаше и много забележителни никове, а понякога попадам на много хитови, забавни и нестандартни стааари теми.

Право в десятката!

# 85
  • София
  • Мнения: 17 322
Ах, емотиконите! Колко години минаха и още ми липсват! Все едно ми взеха половината речник Simple Smile

# 86
  • Мнения: 3 847
Нищо му няма на форума.
От 20 години съм тук и все някой приревава от време на време, че форумЪТ не му отговоря на образа в главата.
Даже няколко алтернативни форума  се направиха от недоволни и безславно залязоха.
Форумът е точно отражение на пишещите и тяхното време. Има интересни пишещи, кукувици, филмари, сценаристи статисти, тук таме някоя хапеща хиена и неопределен брой недоволни, които по-принцип са си така.


# 87
  • Мнения: 13 865
Ще вземеш, ако някой е дал.
"Даване" тип "поучаване и нравоучения" е най-досадното в форума. Най-полезни са спонтанните писания, с които потребирел просто се излива. Ако това се тълкува като "даване", то тогава говорим за идентични неща.

# 88
  • Мнения: 25 712
Под „даване“ имах предвид участието във форума като цяло. Кой дава съвети, кой помага в реала, кой пише интересни неща... Кой колкото и каквото може.
Ама да седиш и да хленчиш, че ти е скучно и никой вече не пише нещата, които ти се четат... Без да ти мине през ума, че самият ти можеш да напишеш нещо интересно, та и другите да има какво да прочетат, не само да чакаш на балкона някой да си събуе гащите и да ти направи сеира...

Форумът не е само откровено клюкарските теми – Кралската, Компроматите – или пък другите пясъчници, където стават големите въргали... Нормално е там реферите да са свирепи. Макар че какви рефери, щом потребителите се държат като в детската градина. Чувала съм, че навремето най-страшните битки били в Кърмаческия, сега просто се водят на други тепихи. Simple Smile
Има обаче много други теми, които си вървят сравнително спокойно.

Последна редакция: чт, 11 апр 2024, 13:13 от Не се сърди, човече

# 89
  • Мнения: 11 149
Чувала съм, че навремето най-страшните битки били в Кърмаческия, сега просто се водят на други тепихи. Simple Smile
Бях там през 2008-2010 г., не помня да е било чак толкова страшно. А може да съм била настървена Simple Smile

Да, и аз се чудя защо хората идентифицират форума с общо взето безсмислени спамочатове от Клюкарника и Семейни отношения. Спектърът от теми е много по-широк.

Липсата на читави емотикони вече толкова години в "новата" версия обаче е срамота и грозота.

# 90
  • София
  • Мнения: 23 107
Да, и аз се чудя защо хората идентифицират форума с общо взето безсмислени спамочатове от Клюкарника и Семейни отношения. Спектърът от теми е много по-широк.
Нищо чудно няма в това да идентифицираш форума главно с подфорумите, в които участваш по-активно.
Няма как да вися години наред в кърмаческия или в На море в България примерно.
Аз съм тук да се разнообразявам и забавлявам, и не ме вълнува кой как ще го тълкува и дали ще го окачестви като безсмислено.

# 91
  • Другата България
  • Мнения: 37 625
Аз визирах помощта в Здравния подфорум. И прекрасно разбирам потребителите, които казват, че не може само да искаш, а трябва и да даваш тук.

Като потребител, който от години списва и участва в темата за рака, мога само да кажа и покажа ето това за всички, които участват в нея и са безценни с полезните си съвети, но по-специално на двама потребители Hope4C и Уайт. Това са двама млади мъже, единият с близък с онкозаболяване, другият сам се бори с такова, това са двама млади мъже, които са помогнали на толкова хора през годините - знаещи много, наистина много, винаги на линия, отзоваващи се, с много синтезирана информация за специалисти, терапии, лечения....само мога да кажа - РЕСПЕКТ!
Затова и аз самата винаги, когато в темата дойде човек, на когото мога да помогна с инфо от пътя, по който сме минали ние и все още вървим по него, го правя. Защото знам какво е да си сам и уплашен, тогава търсиш себеподобни и хора, които те разбират.
И не само в темата за рака, за много други медицински проблеми също съм намирала помощ, съвети.
В туристическия подфорум също има потребители, които са с безценна информация и я предоставят безвъзмездно....и още, и още.

Искрено пожелавам на всички, на които най-големия дерт са им Звездните компромати и Кралската тема това да са единствените им такива и никога да не им се налага да припарват дори до горевизираните теми. Казвам го искрено и от сърце.

# 92
  • Пловдив
  • Мнения: 14 681
Аз го казах това за "какво толкова да даваш". Съветите се подразбират, нямах тях предвид, защото не е никак задължително да се усещат като даване и труд от "даващия", който може (най-вече) и иска да ги дава. За който има нужда, за него са ценни.

Последна редакция: ср, 10 апр 2024, 13:32 от Магдена

# 93
  • Мнения: 25 712
Бях там през 2008-2010 г., не помня да е било чак толкова страшно. А може да съм била настървена Simple Smile


По-рано са били. Аз съм тук от 2005 г. и вече се носеха легенди. Simple Smile

# 94
  • Мнения: 17 638
хората които дават читава и ценна информация никога не искат благодарност. те го правят от чиста доброта. 'какво даде на форума' никога няма да питат

# 95
  • Мнения: 15 372
Холд, безценен си. Колкото си "опърничав", толкова хубави и правилни неща казваш. И си знаеш, че затова те I love you във всяка една тема. Wink
Инак на форума нищо му няма. Винаги е бил един и същ по отношение на помощ и взаимопомощ. Т.е. винаги е бил в помощ.
На всички които пишат в него. И всеки намира това което търси. Когато  някой спре да търси това от което се нуждае, то значи, че на този някой форумското му време е изтекло(справка Дилъри на втеме). Търсете това от което се нуждаете и не очаквайте, че форума ще толерира изстъпленията ви. Тук има място за всички, стига да си го намерите. Ако не намирате място тук, значи това не е вашето място, защото то не е ваше, а на всички.

# 96
  • SF
  • Мнения: 21 323
Форумът не е само откровено клюкарските теми – Кралската, Компроматите – или пък другите пясъчници, където стават големите въргали... Нормално е там реферите да са свирепи. Макар че какви рефери, щом потребителите се държат като в детската градина. Чувала съм, че навремето най-страшните битки били в Кърмаческия, сега просто се водят на други тепихи. Simple Smile

Вероятно са същите потребителки. Просто вече не кърмят са се преориентирали към другите тепихи.

# 97
  • Мнения: 6 877
На мен ми изглежда сякаш почти всяка нова тема на някаква по-"интригуваща" тематика е от потребител със статус "новак". Вече се чудя що за потребители са тези новаци , които пускат по една тема и изчезват . Също има някои потребители, които влизат в една специална тема и само в нея и активно провокират вътре . Например в темата със свекървите , там има една специална дама и тя само там подклажа и то с години  ... и т.н. Аз много се чудя дали наистина това е форум и доколко .

# 98
  • Мнения: 7 406
Форумът е срез на обществото. Аз пиша за удоволствие, ако някое мое мнение е изтрито не си го слагам на сърце. Прави ми впечатление последните 2- 3 години повишаване нивото на фалш и примитивизъм. Започвам да чета, питам се дали наистина това ме интересува и често прескачам.

# 99
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 468
Бях там през 2008-2010 г., не помня да е било чак толкова страшно. А може да съм била настървена Simple Smile


По-рано са били. Аз съм тук от 2005 г. и вече се носеха легенди. Simple Smile

2010- та нещата бяха тръгнали към цивилизоване. И аз съм от 2005 г, но на доста големи въргали баш в кърмаческия подфорум съм попадала( и участвала май, вероятно, сигурно).

На мен ми липсва уюта, който носеше тогава форумът, но е логично, разрасна се много.
Помните ли в горния десен ъгъл имаше брояч на членовете?

# 100
  • Мнения: 13 147
Това с брояча го бях забравила, вярно че имаше и такова нещо. Но наистина беше много по-малка общност, все пак преди 20тина години нито бяхме със смартфоните в ръцете като сега, нито беше чааак толкова масово всеки да има интернет вкъщи, то всичко онлайн беше различно тогава.

# 101
  • Мнения: 7 113
Само съм чела и чувала за въргали и недоразумения, както и за безумни теми в кърмачески форум и такъв за новородени.
От 2006-та съм тук, тогава децата ми бяха в училищна възраст и тези теми не са ме занимавали. Тоя форум ми беше третия, имах един основен и най-важен, в който пишех и четях редовно. Мама-та я ползвах за развлечение и четях и пишех по-скоро  избирателно, да не кажа хаотично. Отскоро съм по-редовна тук.
Но помня култови членове, които се споменават вече за съжаление, в темите за форумски липси.

# 102
  • София
  • Мнения: 3 699
Попаднах случайно на Бг-мама.
Пазарувах тогава в Данет/помните ли го/ преди раждането на сина ми и там имаше нещо като чат....започнах с въпроси и ме посаветваха да питам в Бг мама....
Та така се почна ....като се роди детето от 2005 до днес. Стояла съм с дете на ръце пред компа , в очакване да ми отговорят.....
Намирала съм отговори на каквото се сетиш....дори мъжа ми ме подсеща, ако се чудя за нещо- питай в Мамата.....
Промениха се нещата....след толкова години за първи път наскоро ми изтриха мнение и ме предупредиха ,че ще ме санкционират....мен....!!!!!
А какви спорове съм водила преди време, че за моето дете Фризото е най-хубавото мляко, по-добро от прехваления Аптамил!!!!!
И никога не са ми правили забележка.....

Как беше лафа- Совите не са това ,което бяха.....

# 103
  • Мнения: 821
Аз си спомням с умиление как имаше потребители като Даскалка. Кои я подкрепяха, кои й се дразнеха, но въвличаше в темите си и никой не беше безпристрастен. В началото като си направих профил почти всяка седмица се вдигаше пушилка в Семейни отношения, вече отдавна е скука.

# 104
  • Мнения: 13 147
Такива "пушилки" като преди примерно 15 години дето се вдигаха из форума, сега няма как да се вдигнат, то епично беше Grinning . Или се замита и се сляга прахът за нула време. Къде модерацията явно е с малко по-различна политика защото вече е различен тип платформа с рекламодатели и какво ли не, къде народът стана супер обидчив на днешно време и се докладват постове дето преди години на никой нямаше да му мигне окото от тях, вероятно и други причини има. Склонна съм да си мисля че е основно заради второто, като гледам по всички социални медии как рязко сума неща започнаха да са неприемливи и да не се допускат. Няма как и тук да не е като навсякъде.

# 105
  • Пловдив
  • Мнения: 23 774
Пускам линк към една прастара тема, от 2014, със същата тематика като тази Simple SmileSimple SmileSimple SmileSimple SmileSimple SmileSimple Smile
https://www.bg-mamma.com/?topic=799855

# 106
  • Мнения: 13 147
Хаха ей това е вече носталгия наистина. Кой знае след още 10 какво ще е Grinning

# 107
  • Пловдив
  • Мнения: 23 774
Аз знам - няма да е същото.

# 108
  • Мнения: 3 398
Аз знам - няма да е същото.
Ще сме баби!

# 109
  • SF
  • Мнения: 21 323
бг бабба

# 110
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 052
Esmeee, ами то и сега си има КГБ - клуб на готините баби и там пишем тези, чиито деца пораснаха, а ние станахме баби.

# 111
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 389
На мен ми е адски любим и ретроспективен форума ...свързвам го с най-хубавите си години ,много съм се смяла,разтоварвала и намирала това ,което търся ..То това реално си едно цяло поколение ,за тези с големите деца ...аз особено понякога като се присетя за нещо конкретно и си прочитам старите публикации-ами то си е жив дневник и даже в движение ми е вършел много голяма работа особено за децата,понеже са с голяма разлика Smiling Imp
Дано да го има още дъъъълги години Heart Exl

# 112
  • Мнения: 2 646
Аз от време на време си препрочитам мненията, много ми е интересно, нещо като дневник все едно. Особено когато децата са били малки толкова неща са се случвали, а аз съм ги забравила. Малката тука я "изгледах", даже после и акъл съм давала по бебешките въпроси. Прави ми впечатление, че в началото съм се изразявала доста свободно, коментирала съм роднини, интимни неща, явно съм смятала, че ще бъда  неразпознаваема завинаги. Докато сега съм доста по обрана , не че едни роднини на мъжа ми не ме четат редовно, де.

Последна редакция: нд, 05 май 2024, 20:49 от мекичка*

# 113
  • Мнения: 986

Защо няма къде да обсъдим гащите на Шанталчето и има ли ги и къде изобщо са те?
Защо не може да се дразним интелигентно след като приспим децата и си сипем чашката с вино?

Някои не ги интересува виното представи си, още повече гащите на Шантал или която и да е тя Laughing, аз когато навремето мойте деца ги слагах да спят дори нямаше интернет, и бях винаги толко уморена че заспивах като пребита, камоли за вина и чашки да мисля. А и майчинството щом свършеше - работата в завода си ме чакаше. Относно форума - чудесен си е, това е най богатия и жив бг форум. По богат от всички останали.

# 114
  • Мнения: 1 761
Аз съм благодарна на форума, че се запознах с най-добрата ми приятелка. Потребител съм от 2004 година, но съм с нов профил и име. Нещо не можах да се логна с моите преди време.

# 115
  • Мнения: 3 752
От Слагате ли шапчица вкъщи съм във форума, вече в КГБ трябва да премина, все още е любимо място. Носталгия има, разбира се, Клюкарник си беше къде по-подходящо, Продавалника също ми липсва.. но се радвам, че ни има!

# 116
  • Бургас
  • Мнения: 1 261
Как мечтая и аз да бъда в КГБ!
Бързо ли минава времето?

# 117
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 052
Ябълкова, ами като ти дойде времето заповядай при нас в КГБ. Няма да ти е скучно. Помагаме си, задружни сме и се забавляваме заедно. БГ мама ни събра.

# 118
  • Бургас
  • Мнения: 1 261
Моят все още е на 10 години, но аз съм старо мамче, на почти 50г. Толкова се притеснявам все за детето, че рядко има проблеми, ама са все страшни. И си представям старостта като блажено време. Изгледал си си децата, не работиш, а котката мърка в краката ти докато плетеш терлици на внучето (не мога да плета, ама ще се науча). Пишеш в бг мама, споделяш снимки с други баби във ФБ и си правите бабешки пътешествия до някой манастир примерно.
Чакайте ме! Ще дойда! ❤️

# 119
  • Fairbanks, Alaska
  • Мнения: 1 787
А аз винаги съм си мислил, че си под 40.

# 120
  • Бургас
  • Мнения: 1 261
Ми то и аз си мислех, че teta75 е възрастна жена, която живее във форума, ама по едно време пишеше някакви неща, дето ме наведоха на мисълта, че е по-млада от мен.
Мислех и, че няма мъже във форума освен Бонго, пък то било фул парти 😁
Ох, не знам, не знам. Хич не мога да преценям хората 🤣

# 121
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 016
Е, Тета поне си е написала набора, може лесно да се сметне на колко години е Grinning

# 122
  • Бургас
  • Мнения: 1 261
Малееее, срам ме е от мене си 🤣

Общи условия

Активация на акаунт