Ноемврийчета напети весело растат 4 :)

  • 11 976
  • 308
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 548
Здравейте ноемврийски мами,
от 4 дни давам на бебо сок (първата различна храна след адаптираното мляко, с което е от първия си ден), но само от ябълки, защото педи-то каза, че по това време морковите са бъкани с нитрати.
Какво мислите вие по въпроса и снабдявате ли се от някое специално място (село, оранжерия или друго) с "чисти" моркови?

# 61
  • Бургас
  • Мнения: 5 943
maria_maria, това е много смешно за пръцкането, и Надежда го прави, но като мрънка
абе аз моята дъщеря още на съм я забелязала да си оглежда ръчичките (както вие казвате "откри, че има ръце и ги гледа по цял ден")
Матерна никога не съм пила, но гарантирам че от Мерц също се пълнее (изпитано!), обаче при мен на фона на останалата прелест какво толкова още 2-4кг отгоре
Ивана, със сокчетата нали знаеш че трябва постепенно (лъжичка, следващия ден две, така до 30-40мл., после със следващия плод пак отначало) Аз вече давам по 30-40мл. сутрин -ябълка и морков, че Жу` чиста ябълка отказва да пие и плюе и следобед пак. За да я накарам да пие ги давам половин час преди хранене иначе се лигави - бута биберона с език, киска ми се и гука. Вчера Д-р Ангелов ми каза, че за да подейства сокчето на перисталтиката на детето да давам по 60мл наведнъж сутрин.

# 62
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Цитат на: T o n i
Ами, Веси, на бурканчето наистина пише след 3ти месец Simple Smile Обаче нашата педи като бяхме на консултация в края на втория мес каза да и давам плодово-млечна смес (мляко и пюре на равни части) веднъж на ден, следобед. Аз понеже страшно и се кефя на тази лекарка - досега каквото е казала е била права и не ме е разочаровала въобще - и си я слушам Simple Smile каквото казва това правя Simple Smile а и както казах - бебка много си се кефи на тази манджа и си изяжда даже с 20мл повече от страндартно хранене и си ака страхотно и откакто я почнахме и коликите секнаха (точно от първия ден в който и дадох тази смес) - може и да е съвпадение де, но честно казано не ме и интересува много много Simple Smile
Та затова си я давам Simple Smile може би ако бях забелязала някакви лоши ефекти щях да я спра разбира се, но понеже такива няма си давам с най-голям кеф Simple Smile


Тони, от кой месец започна да даваш тази смес? А също, ти ли си я приготвяш и как? Това е първата храна след млякото, която си дала, нали?
Аз много се чудя как да процедирам със захранването и сега събирам мнения отвсякъде.Wink

# 63
  • Мнения: 7 430
Тони, благодаря за упражненията... newsm08
На мен също не ми е дошло - нали все още кърмя.....а за косата...олелееее как пада.За това първата ми работа като си отваря очите е да се вържа, че иначе горко ми newsm77 .

 welcome Zlati....ами да - ще поизчакаме за отслабването - няма друг начин Wink

Абе мамички, колко спят бебоците ви - нашия спи много малко, да не кажа въобще - като се замисля, в събота не е спал въобще през деня Sad , вчера спа за целия ден един час, иначе ляга към 22 часа и става към 5.30-6 за папкане newsm64
В чудо съм се видяла така като не спи и аз естествено нищо не правя в къщи....хе хе...имам си оправдание newsm47 .
Добре, че всеки ден излизаме 1stroller

# 64
  • Мнения: 10 758
Цитат на: Li
Здравейте ноемврийски мами,
от 4 дни давам на бебо сок (първата различна храна след адаптираното мляко, с което е от първия си ден), но само от ябълки, защото педи-то каза, че по това време морковите са бъкани с нитрати.
Какво мислите вие по въпроса и снабдявате ли се от някое специално място (село, оранжерия или друго) с "чисти" моркови?


Ние ще започнем със сокчето другата седмица, че нали ни знаеш какви сме ревливи.  И ние ще сме на ябълка. Видях, че си пуснала темичка за обръщането на бебо. На нас нищо не ни каза педито.  Само да правим масажа по 2 пъти на ден. Маги от 2-рия месец се обръщаше, ама тя си беше диваче.

# 65
  • Мнения: 1 320
Цитат
от 4 дни давам на бебо сок (първата различна храна след адаптираното мляко, с което е от първия си ден), но само от ябълки, защото педи-то каза, че по това време морковите са бъкани с нитрати.
Какво мислите вие по въпроса и снабдявате ли се от някое специално място (село, оранжерия или друго) с "чисти" моркови?

Морковите и ябълките са ни домашни, затова съм спокойна и вече давам по 80 мл сатрин към 11,00.  Grinning
Пробвах да сложа и банан / той се дава след 5 мес/ , но бебо се запече. Педито каза, че сега може и круша, ама малко защото са от чужденеция. Tired

# 66
  • Мнения: 3 200
И аз кърмя, но ми дойде още на 40-я ден, после пак ми идва, вече си имам редовен цикъл. Боли ме повече отколкото преди да забременея, много странно, хич не съм доволна.
Сокчета започнах да давам от този месец, ябълка + морков, много добре ни понасят и ги пием с удоволствие сутрин към 10-11. С пюретата мисля да изчакам.

Целувки на бебоците

# 67
Аз на Тони му давам по 50мл сок сутрин между яденетата.Редувам моркови и ябълки.И двете ги купувам.Какво да направя? Нитрати,нитрати......С круша не съм пробвала.А банан ще му направя ,нека мине още 1 -2.На дъщеря ми и давах банан пасиран с мляко.И тя беше доста дебеличка,но след 2-3 дни пиене на този елексир за нея,тя щеше да се затъркаля.Тогава как ми се кара лекаря. #Bad Talk  #Bad Talk Та това трябва да се дава разумно,че бебчовците много дебелеят.Само за слабички е.Ама тя толкова го харесваше,че на мене ми беше мъчно да не и давам. #Puppy dog

# 68
  • Germany
  • Мнения: 8 015
Здравейте:)
Аз днес бях цял ден без нет / бяхме забравили да го платим/ и сега виждам че сте изписали ужасно много:) Това захранване ми е голям кошмар. Много се притеснявам да не объркам нещо и въобще не ми се започва. Нашата педиатърка също каза че щом сме със силни колики да изчакаме, освен това Борислав ака обикновено на 2 дена веднъж и тя каза че и от моркова и от ябълката ще се запече и можело направо да поченм с пюрета от 4 месец. А вие знаете ли пюрето замества ли хранене или не? Аз пак съм се видяла в чудо с това хранене. Бебчо от наколко дни почна да реве около 30 мин преди хранене и аз реших че не му стига ама не смея на всяко ядене да увелича дозта че нали сме от бързо наддаващите и педито ме предупреди да внимавам. По този повод - Тони ти сигурна ли си че се смятат и лъжичките като правиш дозата. Защото ако е така аз си давам бая. Досега давах 120мл вода с 4 лъжички мляко, а сега на обяд и вечер правя 150 вода с 4 лъжички и отливам 20 грама....
Ох, немога да се спра да пиша, като ме е нямало цял ден. Дано не съм ви оттегчила:)

# 69
  • София
  • Мнения: 754
Лелее колко изписано Wink За това ще карам по ред:)
За отслабване още не съм почнала да правя упражнения, но ограничих яденето и най-сетне съм по 60кг. Е, верно 59кг, но все пак е нещо  Stuck Out Tongue Бях се закотвила на 61кг. 3 месеца и си нямаше мърдане, но имам 3 седмици срок да се вталя още малко, че на 26.02. съм на сватба. Добре, че е свекърва ми, за да ми ушие един панталон, че в старите ми панталони не мога да се намърдам  Embarassed . Даже като ги гледам и се чудя как са ми ставали  Confused  Трябва обаче да се справям с целулита, че грозна картинка  #2gunfire

Цитат на: T o n i

А на мен ми дойде Sad егати болките честно Sad все едно имам родилни контракции Sad

На мен ми дойде още миналия месец и за моя радост не ме болеше корема хич, но пък беше егати обилното  ooooh!  Ще видим при следващото идване какво ще е положението.
Цитат на: nadi_n
Ох, при вас се чувствам по-добре, отколкото в нашата, декемврийска тема.

Щом като тук се чувтваш по-добре, пиши си при нас Wink То където ноември, там и декември Simple Smile
Цитат на: maria_maria
Днес пак се мерих и се оказа,че съм се разделила с още едно кило.+7 вече,ама пустите дънки пак не ми стават.Ще се побъркам. #Silly До Манго едва ли ще стигна,защото бойкотирам пазаруването,за да имам стимул да отслабна.

Едно към едно и при мен, няма какво друго да кажа!
Цитат на: Moni
Качих няколко снимки, ако искате да ни видите:)
За другите / поне около 100 / татито ни все няма време:(
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=2247&AlbumId=5399

Голям бонбон е твоя юнак Wink Виждам, че вече се започна с офертите за сродяване  Wink  Stuck Out Tongue
Цитат на: Яна (2 в 1)
ходихме на лекар, оказа се сериозно - ГЕР ...

Яна, много съжалявам  Sad  Знам колкое неприятно това повръщане, защото нали и Лори много връщаше, а и сега продължава по малко, та затова е само на мляко против повръщане. Казват, че израстват това с възрастта (четох доста по въпроса) и като се започне с по-гъстата храна, постепенно отминава. Дано все пак не се наложи да влизате в болница и да качи достатъчно малката душичка  Simple Smile
Цитат на: DidKa
Аз пак искам да ви попитам - вярвате ли в урочасване?...защото аз си мисля, че нашия момък е урочасан или....е заблуда от моя страна? Embarassed

И аз карам като теб в писането  Stuck Out Tongue
Иначе за урочасване и аз съм склонна да вярвам, защото и мен самата са ме урочасвали. Обаче не ограничавам кой да вижда Лори, закачила съм й едно синьо оченце на креватчето и количката, а и червен конец й връзвам, но често пада като я къпем.
А за това с клечките за пръв път го чувам, но дано не се налага да го прилагам.

Лори пък напоследък започна по много приятен начин да ни буди - щом като се събуди и започва едно гукане, приказване, ритане и то без да плаче. А като се надвеся над нея и започна да й се радвам, като се ухили ... еей, направо се размазвам Grinning А днес си игра с една дрънкалка в ръката и беше много забавна. Естествено, че я снимах, но малко по-късно ще кача снимките Wink
Пак започнах да й давам сок от ябълка и сега поне започна да го пие. Ще видим утре педиатърката какво ще ни каже как да продължаваме нататък.
Утре ще ходим на консултация да видим какъв ни е напредъка, че нали малко изостанахме от начало, а и ще ваксинират Лори, та малко ми е напрегнато как ще й се отрази. Подготвила съм Панадола за всеки случай, но дано не се налага.
Вие как го дадохте - за всеки случай като превантивна мярка или само ако има температура? А как мерите температурата на бебчовците, аз още не съм вършила тази процедура  Embarassed  Аз имам електронен и обикновен термометър, но ме интересува ако меря с обикновения - по колко време го държите и само в дупето ли мерите?
Абе много въпроси и много дълъг стана самия постинг (извинете ме, за което Embarassed ), но предпочетох така, вместо да пиша няколко постинга един след друг.
Целувки не бебчовците Simple Smile

# 70
  • Мнения: 3 663
Цитат на: Яна (2 в 1)
Тони, не пробвай да не "повредя" Таничка, но на мен пък д-р Ангелов ми каза :"Коликите са възух в коремчето и червата, нали знаеш? - е как тогова могат да навредят сокчетата (не говорим за киселини, а за въздух)"
На вас започнаха ли да ви капят косите? При мен - да. И сега бебата както все ми виси на косата не мога да сваря да махам космите от ръчичките или й да ги вадя от устата.

И аз точно това се чудех между другото.. понеже знам, че са балончета въздух коликите какво им правят соковете не знам ... като ходим на консултация в петък ще питам Simple SmileSimple Smile
А за косата - поне с нея проблеми нямам слава богу. Нито през бременността, нито сега ми пада. Аз между другото докато бях бременна един витамин не съм изпила.. все всичко си ми беше перфектно и накрая се омаза пейзажа с това мойто високо кръвно....
А за това дето ти го е казала приятелката акушерка - точно и аз така мисля Simple Smile не мога да слушам всички Simple Smile педито си ме кефи и съм решила да правя каквото ми каже и това е Simple Smile

Цитат на: vessi
Тони, доколкото знам захранването се прави сутрин , а не следобед. Плодово-млечната смес измества храненето в 10,00 часа.

Ами на мен педито ми каза да замествам следобедното хранене... иначе идея си нямам по принцип кое за замества Simple Smile просто тя така ми каза и аз така правя Simple Smile

Цитат на: Ивана
А колко ми липсва работата Cry или по-скоро колегите...

И на мен така Simple Smile работата хич, ама виж колегите... ако можеше всеки ден да ми идват на гости или аз да ходя при тях... Simple Smile

Цитат на: maria_maria
Тони,да ти кажа и Тони започна да ака всеки ден по няколко пъти,откакто му давам сокчетата.
И от скоро много се е разприказвал.Такива звуци изкарва,че започва от зор да се дави и доста често пръцка с устнички и плюе всичко пред него.От последното е много доволен и се смее на щуротиите си.

Абе тея плодови неща явно добре им действат на стомахчетата Simple Smile само дето акитата станха едни ароматни.... Simple SmileSimple Smile
Ох, представих си адашчето как пръцка с устета Simple Smile мнооого яко Simple Smile

Цитат на: Li
Здравейте ноемврийски мами,
от 4 дни давам на бебо сок (първата различна храна след адаптираното мляко, с което е от първия си ден), но само от ябълки, защото педи-то каза, че по това време морковите са бъкани с нитрати.
Какво мислите вие по въпроса и снабдявате ли се от някое специално място (село, оранжерия или друго) с "чисти" моркови?

Ами ли, аз честно казано и ябълките не вярвам да са много по-читави от морковите... верно че морковите като са в земята пак е по-зле, но мисля, че и ябълките имат нитрати...Абе знам ли и аз...

Цитат на: nadi_n
Цитат на: T o n i
Тони, от кой месец започна да даваш тази смес? А също, ти ли си я приготвяш и как? Това е първата храна след млякото, която си дала, нали?
Аз много се чудя как да процедирам със захранването и сега събирам мнения отвсякъде.Wink


Значи започнах да я давам от началото на третия месец. Купувам си пюре (на Ганчев) и като наближи време за ядене го слагам в купичка с вряла вода да се постопли. След това си приготвям в шишето адаптираното (наполовина на обичайната доза) и добавям още толкова от пюрето - тоест - бебето яде 180 - слагам 90 адаптирано и 90 мл пюре в шишето с един номер по-голяма биба, защото е по-гъстичко Simple Smile ми това е Simple Smile

Цитат на: DidKa
Тони, благодаря за упражненията... newsm08

За нищо за нищо Simple Smile
Цитат на: DidKa

Абе мамички, колко спят бебоците ви - нашия спи много малко, да не кажа въобще - като се замисля, в събота не е спал въобще през деня Sad , вчера спа за целия ден един час, иначе ляга към 22 часа и става към 5.30-6 за папкане newsm64
В чудо съм се видяла така като не спи и аз естествено нищо не правя в къщи....хе хе...имам си оправдание newsm47 .
Добре, че всеки ден излизаме 1stroller

От 22 до 6 сутринта спим Simple Smile в 6 ядем без да си святкаме лампата и веднага пак лягаме и спим до 10 Simple Smile после манджа и игра до 12.30 Simple Smile пак спим до 14 Simple Smile пак манджа и игра до 16.30, после спим до 18 Simple Smile след това се къпем в 20 до 21 и амкаме и си лягаме в 22 Simple Smile това горе-долу ни е режима Simple Smile

Цитат на: Moni
По този повод - Тони ти сигурна ли си че се смятат и лъжичките като правиш дозата. Защото ако е така аз си давам бая. Досега давах 120мл вода с 4 лъжички мляко, а сега на обяд и вечер правя 150 вода с 4 лъжички и отливам 20 грама....
Ох, немога да се спра да пиша, като ме е нямало цял ден. Дано не съм ви оттегчила:)

АМииии.... да, сигурна съм.. в смисъл, че като сложиш и млякото и като разбиеш сместа, скалата с грамажа на шишето си показва колко се е получило... тоест това е реалният показател колко изпива бебето...ако 120 вода + 4лъжици мляко (нашите са по 5 грама и това прави общо 20) правят 140 грамчета Simple Smile мисля, че няма смисъл да му се смята само водата Simple Smile

Цитат на: Si Key
Лори пък напоследък започна по много приятен начин да ни буди - щом като се събуди и започва едно гукане, приказване, ритане и то без да плаче. А като се надвеся над нея и започна да й се радвам, като се ухили ... еей, направо се размазвам Grinning А днес си игра с една дрънкалка в ръката и беше много забавна. Естествено, че я снимах, но малко по-късно ще кача снимките Wink
Пак започнах да й давам сок от ябълка и сега поне започна да го пие. Ще видим утре педиатърката какво ще ни каже как да продължаваме нататък.
Утре ще ходим на консултация да видим какъв ни е напредъка, че нали малко изостанахме от начало, а и ще ваксинират Лори, та малко ми е напрегнато как ще й се отрази. Подготвила съм Панадола за всеки случай, но дано не се налага.
Вие как го дадохте - за всеки случай като превантивна мярка или само ако има температура? А как мерите температурата на бебчовците, аз още не съм вършила тази процедура  Embarassed  Аз имам електронен и обикновен термометър, но ме интересува ако меря с обикновения - по колко време го държите и само в дупето ли мерите?

Сели, и Таня като е на кеf така се буди, ама някой път ме изритва брутално от леглото с един дрезгав сънлив рев Simple Smile Обаче вчера  много ясно и отчетливо каза АГУ и аз вече съм във възторг Simple Smile
За термометъра - ами слагаш и държиш докато живакът спре да се движи Simple Smile някъде към една две минутки обикновено Simple Smile
Хайде стискам палци да сте пораснали и "набухнали"  на консултацията Simple Smile и с ваксините да няма проблеми също Simple Smile

Иначе при нас нищо интересно днес  Simple Smile папкаме, акаме, гукаме, хилим се Simple Smile бях при моята приятелка в болницата дето ви казах, че роди оня ден да я видя и бебето ми се стори толкова мъничко Simple Smile а се е родило с едно кило повече отколкото беше Таня Simple Smile направо не проумявам как за три месеца забравих колко са малки новородените Simple Smile
Цунки маймунки на всички бебоци Simple Smile

И аз като Янчето оня път - някой прочете ли го всичкото това Simple Smile

# 71
  • Мнения: 10 758
Ей, Тони ти направо ме разби, направо цял роман си написала. И к`во от това. Нали за това сме тук, да пишем, да пишем.Когато бебо се роди и щерката дойде да го види имах чуството, че за един ден е мутирала. После в къщи като каже "Мамо гушни ме като бебо", лелеее, ужас 100кила и 2 метра. И само я оглеждам и " Маги много са ти големи краката, Маги много са ти големи ушите", а тя " Не бе мамо, просто бебо е малък".

# 72
  • Мнения: 3 663
Цитат на: magi99
Ей, Тони ти направо ме разби, направо цял роман си написала. И к`во от това. Нали за това сме тук, да пишем, да пишем.Когато бебо се роди и щерката дойде да го види имах чуството, че за един ден е мутирала. После в къщи като каже "Мамо гушни ме като бебо", лелеее, ужас 100кила и 2 метра. И само я оглеждам и " Маги много са ти големи краката, Маги много са ти големи ушите", а тя " Не бе мамо, просто бебо е малък".

Мани мани Simple Smile да не мислиш, че ми беше лесно Simple Smile 40мин го творих тоя роман Simple Smile
А това за Маги дето ти се виждала огромна Simple Smile един колега в работата дето сега имат и те малко бебе точно същото разправяше Simple Smile идва на работа и вика - лелеее, никога не съм подозирал, че дъщеря ми е такъв гигант Simple Smile а тя на 5 годинки Simple Smile паднахме от смях Simple Smile

# 73
  • Мнения: 10 758
Цитат на: T o n i
Цитат на: magi99
Ей, Тони ти направо ме разби, направо цял роман си написала. И к`во от това. Нали за това сме тук, да пишем, да пишем.Когато бебо се роди и щерката дойде да го види имах чуството, че за един ден е мутирала. После в къщи като каже "Мамо гушни ме като бебо", лелеее, ужас 100кила и 2 метра. И само я оглеждам и " Маги много са ти големи краката, Маги много са ти големи ушите", а тя " Не бе мамо, просто бебо е малък".

Мани мани Simple Smile да не мислиш, че ми беше лесно Simple Smile 40мин го творих тоя роман Simple Smile
А това за Маги дето ти се виждала огромна Simple Smile един колега в работата дето сега имат и те малко бебе точно същото разправяше Simple Smile идва на работа и вика - лелеее, никога не съм подозирал, че дъщеря ми е такъв гигант Simple Smile а тя на 5 годинки Simple Smile паднахме от смях Simple Smile

Е, същото като при нас. А и тя расте само на височина. Кльощавааааааа, мани - мани. Казва, че нямало дебели манекенки, та за това била на диета, моля ви се. Пие едни витамини и дядо й я пита какво пие, а тя " Ми хапчета за отслабване, като мама". Ей, така копират тези деца, че вече преди да кажа нещо го превъртам по няколко пъти в главата . Ама ти не се шашкай сега, имаш няколко годинки. Като пораснете ще видиш - то ще е гаджета, всеки ден различни, тоя го обича , че е по- голям от нея и разбира повече; оня го обича, че баща му карал суперска кола, мъкааа,мъка.

Ей, момичета, айде да се оправя времето и да се видим. Стига сме се дзверили в тия компита.

# 74
  • Мнения: 3 663
Цитат на: magi99
Е, същото като при нас. А и тя расте само на височина. Кльощавааааааа, мани - мани. Казва, че нямало дебели манекенки, та за това била на диета, моля ви се. Пие едни витамини и дядо й я пита какво пие, а тя " Ми хапчета за отслабване, като мама". Ей, така копират тези деца, че вече преди да кажа нещо го превъртам по няколко пъти в главата . Ама ти не се шашкай сега, имаш няколко годинки. Като пораснете ще видиш - то ще е гаджета, всеки ден различни, тоя го обича , че е по- голям от нея и разбира повече; оня го обича, че баща му карал суперска кола, мъкааа,мъка.

Ей, момичета, айде да се оправя времето и да се видим. Стига сме се дзверили в тия компита.

О, при вас е весело ми се струва Simple SmileSimple SmileSimple Smile
Айде наистина да се оправя времето, че и аз искам срещичка Simple Smile даже съм измислила къде - или на НДК или на Народния театър в градинките Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт