Кралски работи и клюки - април и май 2024

  • 154 605
  • 1 370
  •   4
Отговори
# 765
  • Някъде там
  • Мнения: 16 227
Тирамису той беше и в Германия.
Връчваше медалите.

Жената на  Сунак е много елегантна но явно е е доста студено.
Службата е свършила. Хари е останал за малък прием след нея.
https://twitter.com/PointDeVueMag/status/1788251063797039545?s=19 Лара и Луис Спенсър също са били. Браво на цялото семейство Спенсър.

Последна редакция: ср, 08 май 2024, 20:31 от daviz

# 766
  • Мнения: 373
Моят любим цвят е navy blue
Принцесата
Скрит текст:












# 767
  • При семейството си
  • Мнения: 6 650
Радвам се, ме Чарлз се връща към публичните изяви и традиционните събития:
Това може би е добър знак за здравословното му състояние.

# 768
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 836
Камила, Ан и Софи изглеждат блестящо! Тоалета на Камила напомня малко на любимата ми рокля на Кейт

# 769
  • София
  • Мнения: 3 100
Истински много хора има на днешния прием.





# 770
  • При семейството си
  • Мнения: 6 650
Камила, Ан и Софи изглеждат блестящо! Тоалета на Камила напомня малко на любимата ми рокля на Кейт


Факт, но се надявам да ги видим скоро и младите работещи рояли.
Придават много.

# 771
  • Мнения: 14 768
Цитат
Така че 53% през 2024 г. е най-ниската цифра за цялото управление. Но каква е причината за този нов спад в доверието към Вилем Александър? Според „EenVandaag“ това е свързано с изявленията по чувствителни въпроси, които кралят направи през последните месеци . Вилем Александър говори открито за азотната криза, подкрепата за Украйна и равенството между половете, въпроси, които не е ясно дали един крал трябва да се занимава."
Медиите все трябва да измислят нещо хм.....приемливо.Според соц.мрежи живота на поданиците му става все по-тежък.Постоянно поскъпват хранителни стоки,транспорт,наеми и т.н..Замислят как да вдигнат още и без това високите данъци за работещите,а лежащите на помощи се увеличават+бюджета на кралското семейство.Доста чужди ф-ми са напуснали ниската земя,не им е изгодно да плащат като луди,а местните да ги критикуват.Знам,че всичко това не зависи от краля,но докато фамилията ''работи'' да ходи на посещения тук и там,на данъкоплатците им писва това разхищение.Мин.събота властите са забранили на живеещите в центъра на Амстердам да си отварят прозорците гледащи към улиците,защото в неделя минава кортежа на техни височества.Хората да не гледат през прозореца и никой не трябва да снима.Отделно снайперисти тук,таме.Какво като се усмихва семейството по разни събития?Да им плащат масрафа и да търпят ограничения,колко пък и защо да ги обичат?В същото време от края на ковид се пише,че броят на бездомните в столицата расте.Имат и инициатива в соц.мрежи: ''ти решаваш колко да платиш''.На селфчек,спестявали да маркират някой друг продукт.

# 772
  • Мнения: 13 814
Това не се ли отнася до всички монархии днес? За всичките страни въобще, но тук нали си говорим за рояли, затова акцентирам на тях.

# 773
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 952
Монархията там не носили повече пари, отколкото разходи?

# 774
  • # супернатурална #
  • Мнения: 1 388
Ми аз не съм сигурна, че някоя монархия, освен английска, носи повече пари, отколкото разходи. Колко хора ходят в Холандия, за да се снимат пред...даже не знам пред кой дворец. Когато се кажеше "Кралицата" изобщо не беше нужно да се уточнява коя точно.

# 775
  • Мнения: 373
Аз пък друга чуденка имам😊
Защо някои кралски семейства толкова често си менкат държавни посещения?Имам чувството,че през няколко месеца ги гледам да си гостуват,те повечето са роднини или кръстници един на друг и т.н.все софри,менюта и вечери,банкети.Иначе, нямам против да гледам рокли и тиари, повечето дами ми харесват,но ми е любопитно за тези чести посещения.Говоря за Нидерландия/Дания/Швеция/Норвегия и Белгия .

# 776
  • в пералнята
  • Мнения: 1 038
В Холандия специално монархията носи със сигурност много приходи. Само като се спомене Königstag, можете да си представите невероятни множества, празнуващи по улиците в оранжево всяка година.
Амстердам, който по принцип се пръска по шевовете, тогава е буквално като Токио, няма къде да стъпиш.
А всичко това е свързано с изключително много приходи - от дрехи, аксесоари, хапване, пийване, разходки с лодки и т.н.

Датчаните също имат много забележителности около техните рояли - ежедневно тълпите гледат смяната на охраната в Копенхаген, като го правят и в Лондон.

# 777
  • # супернатурална #
  • Мнения: 1 388
Парадокс е, че "най-консервативната" монархия най-много отговаря на и за нуждите на хората и се адаптира адекватно в променящия се свят, в който отдавна не е достатъчно да се накичиш с диаманти и да хванеш скиптъра за да те обожествяват.

# 778
  • Мнения: 2 949
Тирамису той беше и в Германия.
Връчваше медалите.

Жената на  Сунак е много елегантна но явно е е доста студено.
Службата е свършила. Хари е останал за малък прием след нея.
https://twitter.com/PointDeVueMag/status/1788251063797039545?s=19 Лара и Луис Спенсър също са били. Браво на цялото семейство Спенсър.

Браво на Хари и на целият екип! 👏 Даяна би се гордяла с него!

# 779
  • Мнения: 14 768
Цитат
В Холандия специално монархията носи със сигурност много приходи. Само като се спомене Königstag, можете да си представите невероятни множества, празнуващи по улиците в оранжево всяка година.
Амстердам, който по принцип се пръска по шевовете, тогава е буквално като Токио, няма къде да стъпиш.
А всичко това е свързано с изключително много приходи - от дрехи, аксесоари, хапване, пийване, разходки с лодки и т.н.
Конкретно на кингсдей не съм била.Само съм гледала клипове,вкл.и на познати.Даже нямам желание да отида.Същото се случва на гей парада през август.Като гледам клипове е едно към едно.Всичко изредено по-горе конкретно в Амстердам се случва почти целогодишно.Туристическият наплив не е заради краля,а за забавления.Едни ходят по музеи,други да пушат трева,трети за Червените фенери,да гледат лалетата,да се наливат с бира,или да се возят с лодка по каналите и т.н.Някои и диаманти си купуват,там предлагат брак.Всеки ден е безкраен празник за посетителите,НО не и за местните.
Скрит текст:
Те отдавна роптаят.Имат нова кметица и тя много променила града.Пишат,че вече няма предишният дух атмосферата е подтискаща.Много заведения били затворени и на тяхно място имало някакви магазини,или веган ресторанти.Последното било най-новата им приумица,так чак натрапващо се.Така и посетителите в столицата и държавата като цяло ще намаляват.
.Много хора изобщо не знаят,че Нидерландия има крал и той  няма никаква заслуга за популярността на страната.На пл.Дам  има дворец,но кралското семейството живее в Хага.Това пък е безинтересен и скучен град.

Общи условия

Активация на акаунт