Любители на котки - Тема 194

  • 27 006
  • 758
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 3 980
Съжалявам за Мъри Sad
Много преживя животинчето♡

Имам въпрос за селските котки. Те още не ни дават да ги доближаваме. Само Томчо, когато му е кеф. Веднъж на две седмици...
Как да ги обезпаразитя?
Ако може и да е бюджетно, че са 5😁


Данък с Блеки и Томи (шефа на селската банда)

# 286
  • Мнения: 2 886
No Problems, ти просто си много добър човек! Да си знаеш.
Много се надявам лекарствата да помогнат и Мъри да има още много хубави дни пред себе си! Моля те, дръж ни в течение. ♥️🍀👍

# 287
  • Варна
  • Мнения: 227
Благодаря ви, много, много ви благодаря за добрите думи, дами, имах нужда от вашата подкрепа и много ми помогнахте!
Мисля, че помогнахте и на Мъри - тази вечер не беше така летаргична, през нощта дори топуркаше из апартамента като конче, явно гонеше някоя играчка или муха. Сутринта ме събуди с мяукане и реших, че е гладна, но не яде - заведе ме да й сменя купата с вода! Пием само Девин син етикет, да знаете, след като дегустирахме поне 10 вида минерална и трапезна вода. Има 4 купи с вода и тя все тази ме води Simple Smile
Та имам надежда, че може би имаме още малко време заедно. Лекарката ме предупреди, че кортикостероидите са като допинг и докато действат, ще е добре, след това... си знаем какво следва. За днес е малката радост, че днес сме живи.

DZ, аз моите дворни (които ме е срам да кажа колко много са) обезпаразитявам с таблетки, които вета ми дава - съжалявам, но даже не съм се и интересувала какви са - които скриват в малки топчета сурова кайма, така че да ги глътнат на една хапка без да дъвчат. И така котка по котка, внимателно да не вземе някой да изяде двойна доза. Започвам с най слабите, защото тарторите като хапнат каймата, озверяват и не дават на другите да се доближат.

# 288
  • Мнения: 10 691
Момичета, имам нужда от съвет за котето, за което ви писах преди (не вижда и е с епилепсия). Не си уцелва тоалетната. Денят ми започва с чистене на стаята, в която е. Днес ще измия легенчето и ще сложа друга постелката вътре. Преди последното влизане в клиниката не е имало аварии да пишка или ака на други места. Сега всеки ден събирам и попивам от най-различни места. Вет намали малко дозата на фенобарбитал и е малко по-координирана. Но още не е котка Sad имам нужда от помощ Sad
Аз ли нещо не схващам или тази котка не е с епилепсия? Thinking

# 289
  • София
  • Мнения: 3 511
NoProblems, мисля ви и двете с Мъри! Broken Heart
Та си мисля дали котанка не е развила нещо скоротечно от стреса- от всичко, което и се случи преди да се намерите двечките (стояла е сама с "майка си"; после- непознатите хора, суматохата...; после заключена сама- без "мама", без храна... и т.н.).

# 290
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 842
"Новата ѝ идея да показва обич е да хапе - не дълбоко, но е досадно. "

Това при нас е класика - минаваш, без да забелязваш притаено коте и Нещо те бодва
Минка понякога прехапва, докато я галя. В началото ми беше много мило, защото Единствената Котка го правеше - набираше се от земята, носехме сутрин дебели дълги халати, докато пиехме кафе, и с подскок в средата стигаше до гърдите, където ние я хващахме в ръце. Там, добре гушната, нежно и любовно ни хапеше по брадичките. А на баща ми като бонус, му облизваше афтършейва. Но с Минка е леко досадно, защото аз я галя, а тя се извръща да ме гризе, макар да не стиска челюсти.
На Цура пък ѝ се яха на гърба - тя я задмина по ръст и почти без усилие я обкрачва - и произволно я хапе, като мине покрай нея. Цура не го намира за забавно - както си ходиш, някой ти се мятка, гризва те и бяга.

NoProblems, всеки ден е бонус. Дано има хубави дни пред себе си Мъри, колкото ѝ остават.

# 291
  • Washington,USA
  • Мнения: 829
Моята котка направо ще ме изяде. Лятото чак ми взема чехъла със зъби и ми гризе палците на краката. 🤣

Последна редакция: ср, 17 апр 2024, 13:08 от Bundyrose

# 292
  • Мнения: 8 530
Момичета, имам нужда от съвет за котето, за което ви писах преди (не вижда и е с епилепсия). Не си уцелва тоалетната. Денят ми започва с чистене на стаята, в която е. Днес ще измия легенчето и ще сложа друга постелката вътре. Преди последното влизане в клиниката не е имало аварии да пишка или ака на други места. Сега всеки ден събирам и попивам от най-различни места. Вет намали малко дозата на фенобарбитал и е малко по-координирана. Но още не е котка Sad имам нужда от помощ Sad
Аз ли нещо не схващам или тази котка не е с епилепсия? Thinking
Аз не съм вет. Твърдението на лекаря е такова, заради гърчовете, които направи. След последният е била и на диазепам в клиниката. В момента стопанката й проучва къде и кога да я заведе на вет невролог. Аз осигурявам приемен дом сега. По ред причини.

# 293
  • София
  • Мнения: 19 341
Да попитам - аз ли съм купила некачествена тофу тоалетна или просто не е за нас?
Взех една за проба, ами то добичето я разнася къде ли не, нали с бъбречните проблеми постоянно ходи да пие и пикае. Къде ли не я намирам, а нали е лека, и ние я избутваме без да искаме. Мразя да съм царицата на метлата, а вече се превръщам в такава. И намирисваше, което не се беше случвало отдавна. + миризмата на зелен чай е направо покъртително

# 294
  • Мнения: 112
NoProblems, мисля ви и двете с Мъри! Broken Heart
Та си мисля дали котанка не е развила нещо скоротечно от стреса- от всичко, което и се случи преди да се намерите двечките (стояла е сама с "майка си"; после- непознатите хора, суматохата...; после заключена сама- без "мама", без храна... и т.н.).

Храна имаше цял чувал , отделно в купичка,  Шарлот беше така добра и отиде с дъщеря си на адреса и й дадоха вода, на следващия ден полицайките я взеха и всъщност само 1 нощ е била в стационар и NoProblems я взе оттам. По - вероятно е да си го е имала, но ветовете в клиниката да са го пропуснали някак си... както и да е.. Дано има още слънчеви дни за Мъри и да се порадва на любовта и грижите на NoProblems,  за което шапка й свалям!

# 295
  • Мнения: 403
Днес най-после успях да снимам Кас с кварталното приятелче коте. Той първо го целува, после котето се тръшна на земята и си даде коремчето. Бяха много сладки.

Вземете си го 😍😍😍😍 толкова са сладки и ще са си приятели.

+1

И моята мечта е куче и коте. На всички пишещи с нея завиждам благородно.
С две котки в апартамент, различни като характер. А кучи? Няма кой да му осигури разходките. Защо да го мъча?
Радвам се на чужди и бездомни но не смея да рискувам.

Бъди Роуз, сбъдни ми мечтата! Вземи уличника коте да ти е другар на кучето.

# 296
  • Washington,USA
  • Мнения: 829
Днес най-после успях да снимам Кас с кварталното приятелче коте. Той първо го целува, после котето се тръшна на земята и си даде коремчето. Бяха много сладки.

Вземете си го 😍😍😍😍 толкова са сладки и ще са си приятели.

+1

И моята мечта е куче и коте. На всички пишещи с нея завиждам благородно.
С две котки в апартамент, различни като характер. А кучи? Няма кой да му осигури разходките. Защо да го мъча?
Радвам се на чужди и бездомни но не смея да рискувам.

Бъди Роуз, сбъдни ми мечтата! Вземи уличника коте да ти е другар на кучето.

Кученцето не е мое. На DreamingOfSummer е Simple Smile

# 297
  • Мнения: 403
Индианец съм с телефоните. Идеята ми беше при такава любов двете - куче и коте да станат семейство. Но жената написа че котка си имат ... Аз пък бих взела котката щом кучето ми я харесва.

Няма проблем, успокой се! Моля те дръж ни в течение!
Има един лаф че котките имат девет живота.  Мъри изгуби няколко- почина стопанката й, намери си нов дом. После разбра че стопанката й не е само нейна. Преживя и разходки до друг град.
Ходи и много пъти на доктор. А докторите повечето са търгаши и не им пука за животинките.

Аз съм с две в момента, но имах един Бегинс - Безценното ми. Почина на 16 години. Гледан без никакви грижи - тогава нямаше мода да се говори за котка в апартамент. Нямаше ваксини, не беше кастриран, ядеше и човешка храна. За тия 16 години с него много неща се случиха в семейството ми. Него го хранене и държеше любовта на всички.

Дойде и момента за битката с оная с косата. Не е толкова трудно да го измислиш как - хапче в устата или инжекция във врата. Опита е труден но си заслужава битката за още ден или месец.

И дойде момента ... Колко доктори обиколихме и лечения ни предлагаха ... Все по - често ни питаха за евтаназия. Защо да даваш пари за още един ден като утрешния не е сигурен?

Бегинс си беше на майка ми. Тя му беше слуга. Той спеше върху нея. Края идваше и го знаехме. Всеки му даваше всичко. Само го поглеждахме и го знаехме какво иска.
Последните нощи тя не спеше. И една ранна сутрин не издържала и задрямала. След 5 минути отворила очи и вече го нямало. Сякаш искал да си отиде без да го гледат, без инжекция. Господарката му е споделила последния сън а още се обвинява.


Мъри има още няколко живота.

.

# 298
  • Мнения: 533
Да попитам - аз ли съм купила некачествена тофу тоалетна или просто не е за нас?
Взех една за проба, ами то добичето я разнася къде ли не, нали с бъбречните проблеми постоянно ходи да пие и пикае. Къде ли не я намирам, а нали е лека, и ние я избутваме без да искаме. Мразя да съм царицата на метлата, а вече се превръщам в такава. И намирисваше, което не се беше случвало отдавна. + миризмата на зелен чай е направо покъртително
Аз съм фенка на соевите тоалетни. Обаче с пред последната беше греда, а съм купувала същата преди. Ми тази се вмирисваше бързо, не овалваше добре и веднага се кашкаше. Погледнах и срока-беше изтекъл. Виж срока на годност.

# 299
  • Мнения: 550
Много ви моля за помощ и съвет Sad Котаранка вече е кастрирана...казаха че това +отделянето от котетата ще я успокои и няма да е агресивна .. в момента е във ветеринарната клиника и днес като ходихме беше все още стресирана и ни ръмжеше. Утре трябва да я вземем и нямам идея как ще се справим с тази агресия и стрес и въобще дали е възможно:(

Общи условия

Активация на акаунт