Домакини 89/ Безгрижно лято ни зове

  • 15 327
  • 395
  •   1
Отговори
# 75
  • при късмета
  • Мнения: 24 122
Тези белите конци са чубрицата. Joy Другото са цветята - лимониума. Явно в поливането ми е грешката, пръскам ги като съвсем малко засъхнат. Ей, лаици значи, добре, че има чужд опит, мислех, че трябва да е доста влажен. Даже вчера махнах капаците дето държат влагата
Ще ходя днес до пазара и без друго за храна на котката и от тази аптека си пазарувам, ще взема тор, благодаря ти Hug Тя и чубрицата е от там

# 76
  • София
  • Мнения: 9 888
Оо, щом белите конци са чубрица, няма да стане😁

# 77
  • при късмета
  • Мнения: 24 122
Това съм взела
Скрит текст:
Дай акъл семе за какъв вид чубрица да купя. Тази ще я наръся направо в градината и каквото стане

# 78
  • Мнения: 9 067
ВАле, а като засаждам разсад домати и краставици, мога ли да сложа такава тор?
   Аз си купувам разсад, даже мисля утре да ходя на пазара,че в събота да садим. ММ и син ще помагат, те искат градина. Днес ще мина през един  магазин,казаха ми ,че има арпаджик, да го набоцкам. Чесън ми обеща една съседка. 
   Гледахме клипове в ютюб как да оформим вадите с доматите/или както там се казват/ , че ич ме няма .Имам го в ума си как да изглежда, помагала съм на леля, но като почна да ги правя -или наклона не е добър, или корените се оголват. Та ММ обеща да помогне. И в тази връзка , гледаме ,че слагат тор - оборска или компост.Аз нямам никаква. Да търся ли ,кво да слагам?

# 79
  • при късмета
  • Мнения: 24 122
марулетка, аз се отказах от оборската тор, заради тревата. Не съм слагала и миналата година не можах да се преборя с нея. Ползвам амониева селитра по съвет на жената в агроаптеката. Но при мен земята не е работена доста години и не е изтощена, правя по 4 реда, не е и голяма.

# 80
  • София
  • Мнения: 9 888
Ма Ко, не мога точно сорт чубрица да кажа, аз взимам каквато има. Правилото е като за всеки разсад, много слънце и не много вода.
Марулетке, разбира се че може Рутмост да слагаш, само може да помогне.
Аз ползвам съвсем малко оборска тор. Купувам си НПК тор, за домати специално, то има различни видове, с различно съотношение на съставките. Тази за домати е добРа и за краставици.
За ягоди купувам специално за ягоди и така.

Последна редакция: чт, 11 апр 2024, 15:13 от Валенцето

# 81
  • Мнения: 9 067
Мерси!
Арпаджик нЕма!
   Сетили се моите за пресен лук и чесън.

# 82
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 277
Станааах баба днес в 14:05 на Мария-Жара Алборноз ,50 см.3040 кг.
Добре са с мама и почиват.Баба е в несвяст от нерви ,но вече по спокойна и щастлива.Отивам до болницата да занеса на мама храна и вода

# 83
  • Бургас
  • Мнения: 6 623
Видях 14 нови съобщения и реших,че бебето се е появило,а вие пак градинарствате.
Браво на Мими!Лек полет,където и да реши!

Айййй,редактирам се!
Писали сме с Пламката.
Честитооооо!
Жива и здрава бебка и мама и баба!
Ех,че хубаво!

# 84
  • при късмета
  • Мнения: 24 122
Честито, Плами, да ви е жива и здрава, да радва всички около себе си и вие нея! Бързо възстановяване на мама

# 85
  • Мнения: 39 631
Честито, Плами! Ееее, почти ми е адашка. Да спинка, да хапва и да плаче по- малко, че мама да си почива! А на баба Плами пожелавам да има време и възможност да ѝ се радва често- често!
Честито и на другата адашка! Сега пожелавам да удари джакпота с гаджето!

# 86
  • Мнения: 3 852
Честито, бабо! Добре дошла на Мария-Жара, да е жива и здрава  и бързо възстановяване на мама!
Хайде, сипвам си едно малко за здравето на бебка!

# 87
  • Мнения: 11 661
Честита да си БАБО!!!! Kissing HeartHeartHeart Eyes Да расте Мария здрава и палава! Да е обградена само от добри хора!!!

# 88
  • София
  • Мнения: 9 888
Ейййй, Пламиии, жива и здрава да е малката и всички вие!
Много се радвам!
Пиши когато можеш как са мама и бебе .

# 89
  • Мнения: 9 067
Ето тази новина чакам цял ден!
Честита да е Мария-Жара!
   Да расте здрава и обичана и да среща добри хора по пътя си!

Общи условия

Активация на акаунт