Нашите цветя - обща тема 23

  • 25 687
  • 762
  •   1
Отговори
# 690
  • In transit
  • Мнения: 12 047
Тази тема е много заразителна. Днес в хоуммакс ахаа да си тръгна с две кралски мушката, намалени, обаче като се разлетяха едни белокрилки от тях и реших, че ще пропусна. Grinning
Ще си търся от друго място.

# 691
  • Мнения: 13 544
Grinning така е, и зараза, и удоволствие и зависимост.
Някакъв карък ме е подгонил, най-накрая ще видя красула да цъфти, от една седмица ходя да я наглеждам и днес - гледам въшки, откъде като е вътре и нищо ново не съм внасяла вътре. Сигурно през прозореца са влезли. И сега се чудя, да изчакам да цъфнат пъпките и тогава да пръскам с нещо.
Да я чистя листо по листо не става, много е нежна и веднага се чупят.
Отглеждаш нещо години и отнякъде прехвърчат тия гадини и те вкарат в приключение.

# 692
  • Карлово
  • Мнения: 4 704
Аз бих напръскала незабавно.

# 693
  • In transit
  • Мнения: 12 047
И аз бих напръскала. Намерили са откъде да влязат, но рискуваш да плъзнат и по други цветя.

# 694
  • Мнения: 13 544
Ето ги гадините, отивам да пръскам.

# 695
  • Варна
  • Мнения: 25 343
Вчера си поръчах два препарата онлайн - Ним Азал и Лимоцид, единият е системен и го дават за 150 вредителя + белокрилки, а другият комбиниран за акари, въшки, белокрилки и мана, само че контактен. Първият обаче е възможно да бъде фитотоксичен за цветовете на хризантеми и мушката. Въпреки това реших, че ще прежаля малко цветове, за да се отърва от белокрилките. Страшна напаст са тази пролет, освен едно мушкато-репелент са нападнали хризантемата и здравеца, листни въшки пък намирам по почти всички сакъзи, какво е това чудо тая година...

# 696
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 927
Това е заради дъждовете. Започнах да пръскам с препарат от рода на Райд. Мисля, че ги овладях…. Да видим до следващия дъжд

# 697
  • Мнения: 1 134
     листата на едното ми сакъзче Калиопе стават такива,какво може да е? Иначе растението се развива нормално,на южна тераса със засенчване от други цветя Thinking

# 698
  • Мнения: 5 622
Гъбично или вирусно заболяване, питай в агроаптека за подходящ препарат.

# 699
  • Бургас
  • Мнения: 16 581
Натуся,честита да си! Здрава и радваща се на все повече цветя! Останаха ми очите в едно от мушките ти и сакъзчето! 😍
На Нати също - две от мушките й ми намигнаха рязко!😍
Разкошни цветя и градинки виждам! Наслада за очите!😍
Ето и малко от моите 😁😍






# 700
  • Карлово
  • Мнения: 4 704






От градината, саксиите допълнително ще снимам.

# 701
  • София
  • Мнения: 3 069
Кажете н нещо ефективно срещу белокрилка. Имам едно мушкато репелент от Лидл, което е магнит за тях. Не мога да го отърва.
Потърси Актара.Не се предлага ,но може някъде да има останали количества.

# 702
  • Варна
  • Мнения: 25 343
Имам такова, останало от едно време. Ще пробвам и него.

# 703
  • In transit
  • Мнения: 12 047
Месечинка, жълтите лепенки за мушички прихващат и доста от белокриликите. За да е по-ефективно, може да си вземеш от големите пакети, където лепенките са с размер А4. Режеш на парчета и слагаш в цветята или ги залепваш от едната страна на стена/прозорец.

# 704
  • Мнения: 13 544
Ще се оборудвам с такива лепенки.
Въшките нападнаха и петуниите ми.

И този храст ми е за присаждане, но ще кара засега в малката саксия.


Общи условия

Активация на акаунт